Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

[ciach!]

Przydałoby się też zaznaczyć, że to też raczej nie mój gatunek, nie mój "styl". Ja wolę thrash w wykonaniu Metalliki, Triviuma i Slayera, "coś" w wykonaniu SlipKnota, Bullet For My Valentine, Chimairy, Frontside''u, Sepultury, Cradle of Filth, Killswitch Engage... to są moje "rejony", póki co tego słucham. Można więc powiedzieć, że dopiero wkraczam w metal (chociaż początki miałem od Linkin Parku i SOADu, więc to jest jakby środek, wstęp środka... no i zacząłem filozofować :)). No i nie znam jeszcze tak dobrze zespołów i ich dokonań, by móc oceniać, który album był najlepszy, a który gorszy, bo zwykle słucham totalnego grochu z kapustą - mieszam kawałki tych zespołów (czyli zwyczajnie mam włączone shuffle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 20:47, Azreix napisał:

Jednak żeby lepiej poznać zespół, trzeba wysłuchać całą płytę. Ot, moje zdanie na ten temat.


Prawda, jednak nie zawsze umiem słuchać jednego zespołu przez godzinę (tyle zazwyczaj trwają albumy), ale pomysł godny wypróbowania - trzeba będzie posłuchać kiedyś albumami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 20:25, hammerfall87 napisał:

A o crystal Viper ktoś słyszał?


tego nowego z tego roku The Curse Of The Crystal Viper ? tak ja slyszalem, muzycznie jest super, ale ten wokal jest zalosny... dac jakies porzadne heavy gardlo a nie babeczke co cos tam probuje :/

Dnia 18.10.2007 o 20:25, hammerfall87 napisał:

Prawda, jednak nie zawsze umiem słuchać jednego zespołu przez godzinę (tyle zazwyczaj trwają
albumy), ale pomysł godny wypróbowania - trzeba będzie posłuchać kiedyś albumami.


eee to jak mozna wypowiadac sie na temat plyty bez jej dokladnego przesluchania O.o, niektorych plyt wrecz trzeba sluchac w calosci :)

A co do COMY - zaaaalosny rock, nawet pseudo rock dla nastek... texty infantylne, muzyka prosta jak budowa cepa - zdecydowanie odradzam. Depresyjna ? dzisiaj posluchalem Make a Change... Kill Yourself to jest dopiero Depressive ^^

Toola tez nie trawie - zbyt "inny" jestem fanem klasycznego łojenia a nie zadnego wydziwiania ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 23:02, EmperorKaligula napisał:

A co do COMY - zaaaalosny rock, nawet pseudo rock dla nastek... texty infantylne, muzyka prosta jak budowa cepa - zdecydowanie odradzam. Depresyjna ? dzisiaj posluchalem Make a Change... Kill Yourself to jest dopiero Depressive ^^


Hola, hola, może by tak mniej agresywnie? Nastolatką nie jestem, a zespołów znam więcej niż niejeden z was i z całą pewnoscią mogę stwierdzić, że muzyka COMY nie jest wcale taka prosta jak konstrukcja cepa. Jest to hard rock i ma swoją specyficzną konstrukcję. Na scenie polskiej muzyki rockowej nie potrafiłbym wyszukać wielu zespołów grających na podobnym poziomie, z podobną ilością solo czy genialnych coda. Zespół oceniam po występie na żywo, dopiero po tym potrafię stwierdzić czy coś jest kaszanką, pseudorockiem czy muzyką dla nastolatek. COMA na żywo po prostu, jakby to powiedzieć, rocks.

Dnia 18.10.2007 o 23:02, EmperorKaligula napisał:

Toola tez nie trawie - zbyt "inny" jestem fanem klasycznego łojenia a nie zadnego wydziwiania


Jesteś po prostu tradycjonalistą, konserwatystą. Nic więc dziwnego, że masz takie zdanie. Również tak myślałem będąc młodszym. Teraz wyszukuję nowych dźwięków i brzmień, a Tool jest jednym z zespołów, które aktualnie, mozna powiedzieć, nadrabiam, bo grają na prawdę dobrą muzę. Może również kiedyś się przekonasz i zmienisz zdanie :]
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 19:49, JayC napisał:

Mam pytanie do metalowej części gramowej braci - co myślicie o zespole COMA? Ja mogę tylko
powiedzieć, że wszystko mi u nich pasuje, poza tekstami. Świetnie grają, głos wokalisty też
nie najgorszy, ale teksty trochę mi się nie podobają. Przesłanie to zapewne jakieś ma, ale
nie lubię, jak tekst się nie rymuje bądź chociaż nie udaje, że się rymuje. Niektóre teksty,
mimo braku rymów, są jakoś tak składnie śpiewane i nie czuć tego tak bardzo, jak w COMIE. No
i sama treść... moim zdaniem można popaść w niezłą deprechę wsłuchując się w ich teksty...

Nie lubię Comy, choć tak naprawdę nie wiem, dlaczego. Wokal w porządku, brzmienie również, a teksty nie mają dla mnie znaczenia (bo gdyby miały, już dawno byłbym zjadaczem kotów :D). Ta muzyka po prostu mnie drażni i irytuje
BTW: Co ma Coma wspólnego z metalem?

Dnia 18.10.2007 o 19:49, JayC napisał:

BTW: z tego co zauważyłem, wśród moich znajomych COMY słuchają głównie dziewczyny - chłopaków
raczej to nie interesuje... taka mała dygresja :D.

Możesz nie wierzyć, ale u mnie tak samo - zwłaszcza moje siostry lubią Comę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 13:01, greg_f napisał:

Jesteś po prostu tradycjonalistą, konserwatystą. Nic więc dziwnego, że masz takie zdanie. Również
tak myślałem będąc młodszym. Teraz wyszukuję nowych dźwięków i brzmień, a Tool jest jednym
z zespołów, które aktualnie, mozna powiedzieć, nadrabiam, bo grają na prawdę dobrą muzę. Może
również kiedyś się przekonasz i zmienisz zdanie :]
Pozdrawiam.


tez ciagle szukam nowych brzmien i do samego metalu sie nie ograniczam [ale to on stanowi wiekszosc tego co slucham], ale elementy progresywne sa zdecydowanie nie dla mnie. Chyba raczej sie nie przekonam ;) Teraz aktualnie Military Ambient, Dark Ambient, przeplatany OSTami z Anime ;).

A co do Comy jakbym mial komus opisac ich muzyke to wlasnie tak bym ja opisal jak wyzej - tak to odbieram, jedna z dziesiatek kapelek grajacych hard rocka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 18.10.2007 o 20:06, JayC napisał:

Sam nie odróżniam rocka od metalu, co się ze mną dzieje... Po prostu wydawało mi się, że to
metal, a jak tak naprawdę wygląda podział to nie wiem, zawsze mam z tym problem, a jeszcze
gorzej jest, jak mam określić podgatunek... Cóż, w każdym razie co do tekstów to się zgodzę,
ale jednak wolę posłuchać czegoś lżejszego w przekazie (chociaż każda piosenka ma jakiś przekaz,
głębszy czy płytszy) i mniej depresyjnego.


Mam to samo . A słucham : Linkin park , korn , System of a down , disturbed i troszkę Coma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 13:28, szoszosz napisał:

Posłuchajcie tego, Polska kapela, naprawde kawał dobrego metalu: MONSTRUM!!!!!!!!!!! Grają
na 4 gitary! Śpiewają po Polsku

http://pl.youtube.com/watch?v=W7UQQjBcF18


Moim zdaniem bardzo średnia kapela, nie wyróżnia się w żaden szczególny sposób. A i w tym kawałku jakoś drażni mnie wokal i perkusista. A za to parodia jest dużo ciekawsza: http://pl.youtube.com/watch?v=nmQbpng7JHo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam Comę z płyty "Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków" i bardzo mi się ten album podoba, kompozycje są złożone, świetne technicznie, a do tego dochodzi ZNAKOMITY wokal. Podobają mi sie też teksty, które są "ciekawe", ogólnie lubię takie "dziwne" klimaty. Jedno, co nie specjalnie podobało mi się na tym albumie to utwór "Daleka droga do domu", jakoś nie pasował do reszty albumu.
Ogólni Coma wypada bardzo fajnie.
PS - jak lubisz te "emocje" zawarte w utworach Comy, to polecam najnowszą płytę Riverside, szczegulnie utwór "Parasomnia" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 13:36, EmperorKaligula napisał:

tez ciagle szukam nowych brzmien i do samego metalu sie nie ograniczam [ale to on stanowi wiekszosc tego co slucham], ale elementy progresywne sa zdecydowanie nie dla mnie. Chyba raczej sie nie przekonam ;) Teraz aktualnie Military Ambient, Dark Ambient, przeplatany OSTami z Anime ;).


Ambient? I mówisz coś o inności Toola? ;P Sam troszkę ambientu słucham, ale tylko dlatego, że mój kolega tworzy taką muzyką :) Nieźle porąbana ;]

Dnia 19.10.2007 o 13:36, EmperorKaligula napisał:

A co do Comy jakbym mial komus opisac ich muzyke to wlasnie tak bym ja opisal jak wyzej - tak to odbieram, jedna z dziesiatek kapelek grajacych hard rocka...


Twoje zdanie, ale wydaje mi się, że aż tak źle nie jest jak to opisałeś wcześniej :) I jak na polski zespół to nie jest źle, szczególnie jak się słucha kawałków System czy Czas globalnej niepogody, w wykonaniu na żywo.

@Graszczur >> ja ci zaraz dam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 23:02, EmperorKaligula napisał:

A co do COMY - zaaaalosny rock, nawet pseudo rock dla nastek... texty infantylne, muzyka prosta
jak budowa cepa - zdecydowanie odradzam. Depresyjna ? dzisiaj posluchalem Make a Change...
Kill Yourself
to jest dopiero Depressive ^^


O, stary, przesadziłeś!!! I to mocno. Mówisz, że jesteś fanem prostego łojenia i mówisz, że muzyka Comy jest prosta jak budowa cepa!?(dodajmy, że interesuje mnie tu tylko jeden album, który znam - Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków) I na tym albumie jest jeden prosty utwór - Daleka droga do domu, który jako jedyny nie podobał mi się. Reszta albumu to są bardzo fajne kompozycje, złożone tak pod względem instrumentalnym jak i tekstowym, a po dodaniu do tego świetnego wokalu, mamy bardzo fajny i dobrze słuchający się materiał.

PS - też jestem fanem ciężkiego grania i to tak prostego jaki i złożonego(polecam najnowszą płytkę zespołu C-187), ale bardzo lubię tez art-rocka i prog-metal. Dobrze jest mieć otwarty gust muzyczny na każdą "dobrą" muzykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daleka droga do domu był utworem promującym płytę w radiu, żeby lepiej się przyjął (czyt. sprzedał).
I popieram, że COMA nie gra wcale żałosnego rocka, ale każdy ma prawo do swojego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 14:30, caramondl napisał:

O, stary, przesadziłeś!!! I to mocno. Mówisz, że jesteś fanem prostego łojenia i mówisz, że
muzyka Comy jest prosta jak budowa cepa!?(dodajmy, że interesuje mnie tu tylko jeden album,
który znam - Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków) I na tym albumie jest jeden
prosty utwór - Daleka droga do domu, który jako jedyny nie podobał mi się. Reszta albumu to
są bardzo fajne kompozycje, złożone tak pod względem instrumentalnym jak i tekstowym, a po
dodaniu do tego świetnego wokalu, mamy bardzo fajny i dobrze słuchający się materiał.


niektorzy czytaja tak jak chca przeczytac -.-, no odpoczatku:

1. Muzka Comy to prosty do bólu, wrecz infantylny hard rock, ktory ostatnio robi sie w kraju popularny, czy to dobrze ? bo ja wiem... lepsze to niz amerykanksi pop... ocenilem ja wg dzisiejszych standardow "hard-rockowych" w polsce... prosto, chwytiliwe i katując sluchaczy jednym wersem 50x na utwor -.- nic ponad.

Dnia 19.10.2007 o 14:30, caramondl napisał:

PS - też jestem fanem ciężkiego grania i to tak prostego jaki i złożonego(polecam najnowszą
płytkę zespołu C-187), ale bardzo lubię tez art-rocka i prog-metal. Dobrze jest mieć otwarty
gust muzyczny na każdą "dobrą" muzykę.


Thrash :/ no moze jak mi wpadnie w uszy to sie zmusze, sam bym nigdy po to nie siegnal ;). No a dla mnie prog-metal nie jest dobra muzyka tylko wydziwianiem na sile ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 14:26, greg_f napisał:

Ambient? I mówisz coś o inności Toola? ;P Sam troszkę ambientu słucham, ale tylko dlatego,
że mój kolega tworzy taką muzyką :) Nieźle porąbana ;]


Nie lubie wczesniej wpomnianego Toola za mieszanie metalu z progresja, "czysty" metal to cos wspanialego, bez zadnych wydziwian i innych takich. Zalezy jeszcze jakiego Ambientu ja poza Military i Dark (ktory ma sporo wspolnego z Blackiem) nie trawie innych. Porabana ??? Wczoraj posluchalem kilku kopozycji kazda po 15-20minut, jeszcze z nutka black metalu => arcydzieło, ciezki, mroczny klimat... cos wspanialego!

Dnia 19.10.2007 o 14:26, greg_f napisał:

Twoje zdanie, ale wydaje mi się, że aż tak źle nie jest jak to opisałeś wcześniej :) I jak
na polski zespół to nie jest źle, szczególnie jak się słucha kawałków System czy Czas
globalnej niepogody
, w wykonaniu na żywo.


jak na polski zespol to jest slabo :P Mozna robic dobra muzyke w polsce: Wojnar, Slavland, Graveland, Miecz Wikinga, Sorcerer, KelThuzzaR, Dragon''s Eye, Morior Axis, Blakagir, Nów, Hegemoon, Mgła i wiele innych. Napewno niezalicze Comy do grupy "dobrych polskich zespolow" :) No ale dosc o Comie bo oni z metalem to nic nie maja wspolnego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 14:06, bombel1981 napisał:

> Posłuchajcie tego, Polska kapela, naprawde kawał dobrego metalu: MONSTRUM!!!!!!!!!!!
Grają
> na 4 gitary! Śpiewają po Polsku
>
> http://pl.youtube.com/watch?v=W7UQQjBcF18

Moim zdaniem bardzo średnia kapela, nie wyróżnia się w żaden szczególny sposób. A i w tym kawałku
jakoś drażni mnie wokal i perkusista. A za to parodia jest dużo ciekawsza: http://pl.youtube.com/watch?v=nmQbpng7JHo


wiem, widziałem, zostałą stworzona przez fanow z przemysla. NIe doceniacie tej kapeli? Bardzo dziwne, jak na polskie warunki są świetni w tym co robią i anprawde nalezy im sie szacunek. Sam na początku tej kapelki nie trawiłem jednak pzesłuchałem raz, drugi , trzeci - polubiłem ich. Ostatnio byłęm na ich koccercie są świetni, jeszcze lepsi niz na tych srednich teedyskach. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 13:28, szoszosz napisał:

Posłuchajcie tego, Polska kapela, naprawde kawał dobrego metalu: MONSTRUM!!!!!!!!!!! Grają
na 4 gitary! Śpiewają po Polsku

http://pl.youtube.com/watch?v=W7UQQjBcF18


bardzo przyjemne granie, muzycznie tak jak trzeba :D Jedno co mnie martwi to vokal, troche taki za slaby, nie wybijajacy sie :/

http://pl.youtube.com/watch?v=R8p44-2oWPI

to was zmiazdzy :) radze kupic plytke od panow (przez www), bo tanio a material tego typu co na tele - mioodzio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed wczoraj wreszcie przyszła moja koszulka "Behemoth - The Apostasy". No, i jestem z niej całkiem zadowolony ;)
Wogle album "The Apostasy" jest jednym za najlepszych, no nie? A wy co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować