Zaloguj się, aby obserwować  
syriusz_b

Assassin''s Creed - Gra Forumowa

167 postów w tym temacie

Zakładam ten temat, ponieważ wpadłem na pomysł gry forumowej (to moja 1 wymyślona) opartej na grze, która jeszcze nie miała premiery, czyli Assassin''s Creed...

Jak wspominałem jest to mój pierwszy tego typu pomysł, więc proszę o pomoc bardziej doświadczonych....

W grze chodziło by o to, że był by Zakon Assassynów, ja i ktoś jeszcze kto by mi pomógł (zgłaszać się na gg, tylko pisać że chodzi o tą grę...) bylibyśmy przywódcami tego zakonu i tu własnie potrzebuje kogoś do pomocy kto umie ładnie rysować mapy, lub coś takiego, bo chodzi mi o to w tej grze, że była by podana mapa, jeden z zakonu mówi, że się podejmuje wyzwania i tak jak w AC będą trzy etapy zadania:

1. Zaplanowanie Ataku na podstawie mapy (trasa itp.) z uwzględnieniem tego, że przyszła ofiara może nas widzieć
2. Atak, czyli jak, gdzie kiedy...
3. Ucieczka ( tu by bylo coś w stylu, że członek zakonu skręca w tą uliczkę, a ja, lub ten kto mi pomaga wymyślamy, że został otoczony i musi ucieć górą, to tak dla przykładu)...

Każdy Etap punktowany w skali 1-5 i podliczane pkt., a późnie tworzyła by się klasyfikacja...

Co wy na to ??? ... Myślę, że do zakonu Assassynów pasowało by tak z 10 osób...

aha i wszelki offtop pisać proszę w nawiasach "[]"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ Zabójcy mają to do siebie, że działają pojedyńczo, więcej niż dwóch na raz wprowadziło by według mnie problem. Musiała by ta gra polegać na tym, że: mamy zamek a każdy atakuje z innej strony, dostają się do niego i..rozpoczyna się zabawa / ale domy mieszkońców raczej gromady dziesięci złodzieji nie pomieszczą?]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ mnie raczej chodziło o to, że był by jakiś zamek czy cuś, w którym by byli ci Assassyni i tam ja bym ogłaszał, że jest zadanie i wtedy jeden się podejmuje jego... i by była indywidualna praca, a późnie też klasyfikacja...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 11:44, syriusz.b napisał:

Zakładam ten temat, ponieważ wpadłem na pomysł gry forumowej (to moja 1 wymyślona) opartej
na grze, która jeszcze nie miała premiery, czyli Assassin''s Creed...

Jak wspominałem jest to mój pierwszy tego typu pomysł, więc proszę o pomoc bardziej doświadczonych....

W grze chodziło by o to, że był by Zakon Assassynów, ja i ktoś jeszcze kto by mi pomógł (zgłaszać
się na gg, tylko pisać że chodzi o tą grę...) bylibyśmy przywódcami tego zakonu i tu własnie
potrzebuje kogoś do pomocy kto umie ładnie rysować mapy, lub coś takiego, bo chodzi mi o to
w tej grze, że była by podana mapa, jeden z zakonu mówi, że się podejmuje wyzwania i tak jak
w AC będą trzy etapy zadania:

1. Zaplanowanie Ataku na podstawie mapy (trasa itp.) z uwzględnieniem tego, że przyszła ofiara
może nas widzieć
2. Atak, czyli jak, gdzie kiedy...
3. Ucieczka ( tu by bylo coś w stylu, że członek zakonu skręca w tą uliczkę, a ja, lub ten
kto mi pomaga wymyślamy, że został otoczony i musi ucieć górą, to tak dla przykładu)...

Każdy Etap punktowany w skali 1-5 i podliczane pkt., a późnie tworzyła by się klasyfikacja...

Co wy na to ??? ... Myślę, że do zakonu Assassynów pasowało by tak z 10 osób...

aha i wszelki offtop pisać proszę w nawiasach "[]"


Pomysł jest naprawdę dobry. Zgłaszam się do gry! :)
Tylko proszę, postaraj się nie zepsuć gry bo naprawdę dobrze sie zapowiada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CIACH

Dnia 22.10.2006 o 19:55, Robek 009 napisał:

Pomysł jest naprawdę dobry. Zgłaszam się do gry! :)
Tylko proszę, postaraj się nie zepsuć gry bo naprawdę dobrze sie zapowiada ;)


[TO nie odemnie zalezy, narazie zainteresowanie jest male, a i przydal by mi sie ktos do pomocy pisalem juz o tym ... ale pomysl przyznaje jest genialny nie wiem jak na to wpadlem :pp]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[wpadlem na pomysl tylko nie wiem czy dobry: jak by ktos wykonywal zadanie to by to trwalo wolno bo by trzeba bylo czekac, a tak mozna zrobic ze daje sie mape itd. i kazdy robi sam to wysyla mi na meila ja zamieszczem o jednym czasie i inni forumowicze glosuja ktory wariant i pomysl najlepszy i wtedy to ta osoba jest wpleciona do fabuly jako Ten kto zabil - co wy na to ??]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 20:03, syriusz.b napisał:

[wpadlem na pomysl tylko nie wiem czy dobry: jak by ktos wykonywal zadanie to by to trwalo
wolno bo by trzeba bylo czekac, a tak mozna zrobic ze daje sie mape itd. i kazdy robi sam to
wysyla mi na meila ja zamieszczem o jednym czasie i inni forumowicze glosuja ktory wariant
i pomysl najlepszy i wtedy to ta osoba jest wpleciona do fabuly jako Ten kto zabil - co wy
na to ??]


Mnie sie pomysł tak średnio podoba... to by było już takie zwykłe głosowanie... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2006 o 20:07, Robek 009 napisał:


Mnie sie pomysł tak średnio podoba... to by było już takie zwykłe głosowanie... :/


to inaczej... do zadanie staje 2 ... podaja pomysly, a ja jako Przywódca Zakonu, pastor, mnich czy jak tam sie bede zwal decyduje, kto lepiej wykonal zadanie (patrzac na trase, na opis itp...) - a teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 20:09, syriusz.b napisał:


>
> Mnie sie pomysł tak średnio podoba... to by było już takie zwykłe głosowanie... :/

to inaczej... do zadanie staje 2 ... podaja pomysly, a ja jako Przywódca Zakonu, pastor, mnich
czy jak tam sie bede zwal decyduje, kto lepiej wykonal zadanie (patrzac na trase, na opis itp...)
- a teraz ?


Wiesz aj bym zrobił to moze tak: Do zadania staje dwóch i wygrywa to zabójstwo ten kto pierwszy zabije a przegrywa ten, kto zostanie złapany/zabity lub nie zabije celu jako pierwszy.
Co ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował tak: Przywódca Zakonu (syriusz.b) wyznacza cel zadania (zamach, kradzież, etc.), ktoś się zgłasza, Przywódca wybiera kto robi zadanie i wykonawca rysuje mape tego zadania w Paincie czy czymś i opisuje wykonanie. Przywódca podaje tylko cele, przyblizoną lokacje (zamek, miasto, etc.) i sumke za wykonanie zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 20:16, Bumara napisał:

Ja bym proponował tak: Przywódca Zakonu (syriusz.b) wyznacza cel zadania (zamach, kradzież,
etc.), ktoś się zgłasza, Przywódca wybiera kto robi zadanie i wykonawca rysuje mape tego zadania
w Paincie czy czymś i opisuje wykonanie. Przywódca podaje tylko cele, przyblizoną lokacje (zamek,
miasto, etc.) i sumke za wykonanie zadania.


DObre. Ale przywódca może niech najpierw narysuje mapę ;]
I na czele rankingu jest ten, kto ma najwięcej forsy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2006 o 20:13, Robek 009 napisał:


Wiesz aj bym zrobił to moze tak: Do zadania staje dwóch i wygrywa to zabójstwo ten kto pierwszy
zabije a przegrywa ten, kto zostanie złapany/zabity lub nie zabije celu jako pierwszy.
Co ty na to?

ale to by bylo slabe bo bylo by na zasadzie kto pierwszy walnie posta ten lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 20:16, Bumara napisał:

Ja bym proponował tak: Przywódca Zakonu (syriusz.b) wyznacza cel zadania (zamach, kradzież,
etc.), ktoś się zgłasza, Przywódca wybiera kto robi zadanie i wykonawca rysuje mape tego zadania
w Paincie czy czymś i opisuje wykonanie. Przywódca podaje tylko cele, przyblizoną lokacje (zamek,
miasto, etc.) i sumke za wykonanie zadania.


no to takie byly pierwotne zarysy :p i widze ze tak zostanie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 20:22, syriusz.b napisał:


>
> Wiesz aj bym zrobił to moze tak: Do zadania staje dwóch i wygrywa to zabójstwo ten kto
pierwszy
> zabije a przegrywa ten, kto zostanie złapany/zabity lub nie zabije celu jako pierwszy.

> Co ty na to?
>
ale to by bylo slabe bo bylo by na zasadzie kto pierwszy walnie posta ten lepszy


Masz rację. Nie pomyślałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 20:22, Robek 009 napisał:

> Ja bym proponował tak: Przywódca Zakonu (syriusz.b) wyznacza cel zadania (zamach, kradzież,

> etc.), ktoś się zgłasza, Przywódca wybiera kto robi zadanie i wykonawca rysuje mape tego
zadania
> w Paincie czy czymś i opisuje wykonanie. Przywódca podaje tylko cele, przyblizoną lokacje
(zamek,
> miasto, etc.) i sumke za wykonanie zadania.

DObre. Ale przywódca może niech najpierw narysuje mapę ;]
I na czele rankingu jest ten, kto ma najwięcej forsy ;)

Można to też zrobić w historycznych lokacjach. Poszukać jakieś mapy i przerabiać, na przykład: Miasto X ( tu jakieś prawdziwe), bierzemy jego dawną mape z netu. przywódca zaznacza lokacje celu (mniej więcej) i zamieszcza. Potem my przerabiamy mape przywódcy zgodnie z naszym planem zabójstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha i wpadlem na dod. pomysl: Zeby nie bylo to dretwe i mialo fabule zabojca robil by tak: Do posta daje mape i tam na niej zaznaczona trasa i opisuje "przybylem do miasta, bylo cicho, za cicho ble ble ble ble..." i konczy sie na ucieczce, zamieszcza to i w tym momencie ja tak jak by cofam czas... i w wybranym przezemnie miejscu wstawiam plapke i wtedy zabojca albo musi jakos obejsc ten problem albo wymyslic plan od nowa :p aha i jesli bedzie to bardzo dobre wyjscie z pluapki to bedzie ono premiowane kasa :p - co wy na taki dodatek... wtedy to bedzie miec fabule i bedzie zylo ... a nie "Poszedlem tu, dziabnolem go, zwialem i kase dostalem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 20:27, Bumara napisał:

/CIACH/
Można to też zrobić w historycznych lokacjach. Poszukać jakieś mapy i przerabiać, na przykład:
Miasto X ( tu jakieś prawdziwe), bierzemy jego dawną mape z netu. przywódca zaznacza lokacje
celu (mniej więcej) i zamieszcza. Potem my przerabiamy mape przywódcy zgodnie z naszym planem
zabójstwa.


Dobre! Mbnie się podoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 20:29, syriusz.b napisał:

aha i wpadlem na dod. pomysl: Zeby nie bylo to dretwe i mialo fabule zabojca robil by tak:
Do posta daje mape i tam na niej zaznaczona trasa i opisuje "przybylem do miasta, bylo cicho,
za cicho ble ble ble ble..." i konczy sie na ucieczce, zamieszcza to i w tym momencie ja tak
jak by cofam czas... i w wybranym przezemnie miejscu wstawiam plapke i wtedy zabojca albo musi
jakos obejsc ten problem albo wymyslic plan od nowa :p aha i jesli bedzie to bardzo dobre wyjscie
z pluapki to bedzie ono premiowane kasa :p - co wy na taki dodatek... wtedy to bedzie miec
fabule i bedzie zylo ... a nie "Poszedlem tu, dziabnolem go, zwialem i kase dostalem"


Również mi się podoba ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować