Zaloguj się, aby obserwować  
Pustelnik88

Wasze instrumenty muzyczne, czyli na czym gracie oprócz pada :D

91 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2010 o 13:35, kuba9876543210 napisał:

> Nuty to dla mnie czarna magia :P

W googlach znajdziesz rozwiazanie Twojego problemu :P
Ja kiedys potrafilem grac z nut, jak grywalem sobie na keyboardzie (syntezatorze) mojej
siostry, ale ze przestalem, to zapomnialem xD Teraz gram na gitarze i mysle, czy by sobie
nie przypomniec :D

Kiedyś tez grywałem xD Ale na gitarze gram juz prawie 3 lata... i jakos mi nie brakuje.. umiem odczytac jak trzeba ale nie plynnie. i w sumie tyle mi wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=vphWgqbF-AM -> Ja zacząłem od tego :D
BTW. Jakbyście mieli pod ręka jakieś linki z klarownie wyjaśnionymi tymi nutami + coś co może być ważne przy nauce możecie podesłać.
A i takie pytanko. Wracając do linku (ten który podałem) Pod koniec koleś gra te "kaczuszki" czy jak sie to tam zwie i gra to prawą ręką, ja chyba leworęczny jestem i gram to lewą mam kontynuować granie lewą czy ćwiczyć prawą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyciągnąłem zza szafy stary keyboard Casio CTK-450. Doświadczenia z graniem na instrumentach nie mam żadnego, nuty i podobne sprawy są mi obce. Mimo to postanowiłem czegoś się nauczyć. Na żadne lekcje zapisywał się nie będę, bo znając mój słomiany zapał, za tydzień już mi się nie będzie chciało tego robić. Ale co tam. Mam problem, pewnie typowy dla początkujących. Nie mogę zgrać obu rąk - tj. jest dobrze, kiedy gram osobno prawą lub lewą, ale razem wszystko mi się pieprzy. Wiem, że przyjdzie to wraz z czasem, ale zna ktoś może jakieś ćwiczenia, aby przyśpieszyć proces nauki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 21:38, LESZ3u napisał:

Nie mogę zgrać obu rąk - tj. jest dobrze, kiedy gram osobno
prawą lub lewą, ale razem wszystko mi się pieprzy. Wiem, że przyjdzie to wraz z czasem,
ale zna ktoś może jakieś ćwiczenia, aby przyśpieszyć proces nauki?

Może nie tyle konkretne ćwiczenia (mam pewne doświadczenia z pianinem/keyboardem, ale niezbyt wielkie), ale drobne wskazówki. Chcąc zagrać lewą ręką akompaniament utworu, a prawą partie melodyczne powinieneś zatrzymać się na konkretnych momentach i przeanalizować co w danej chwili masz "klikać" po lewej, a co po prawej. Skup się na jakimś fragmencie kawałka, przegraj akompaniament (lewa ręka) i melodię (prawa ręka), a później postaraj się to ze sobą krok po kroku łączyć, zwracając uwagę ile dźwięków w danym momencie daje melodia, a ile podkład.
Bardzo przydatna w nauce jest znajomość wartości nut, więc radzę się choć po części zapoznać z teorią muzyczną. A poza tym... Grać, grać i jeszcze raz grać. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, od pewnego czasu kusi mnie zakup saksofonu i tu pojawia się moje pytanie: czym
się kierować? Prawdopodobnie wybrałbym altowy, ponieważ jest podobno najłatwiejszy dla
grającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie uczę się grać na flecie prostym, bo w podstawówce mi się nie chciało, choć mam ten instrument od tamtej pory. Postanowiłam go jednak odkurzyć. no i się uczę. Jakoś mi idzie, jak na granie od dwóch tygodni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skończyłem szkole muzyczna I stopnia ma perkusji. A dodatkowym instrumentem był fortepian. Nuty, gamy, pasaże- mam obcykane.
kiedyś z kumplami trochę bawiliśmy się w zespół ale nie wypaliło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś może na flecie? Przydałoby mi się przełożenie utworu "Momories" metodą A.D.A.M. Znalazłam na jednej stronie, ale nie ma do tego utworu dostępu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ofertę pewnego sklepu natrafiłem na keyboard YAMAHA YPT-220. Czy jest on dobry na początek? Co daje funkcja "dynamicznych klawiszy"? Jest to jakaś symulacja analogowych instrumentów klawiszowych? No i czy instrument nadaje się do grania innego niż sama nauka (jakość dźwięku i możliwości itp.) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w zamiarze zacząć naukę na flażolecie :) miał ktoś styczność? Jak z trudnością nauki? Miałem 3 podejścia do gitary i nic z tego nie wyszło, a kiedyś porywałem na flecie i jakieś podstawy opanowałem. Tak więc myślę, że tu pójdzie mi trochę lepiej, gdyż pierwsze lody przełamane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować