Zaloguj się, aby obserwować  
Jammin69

Czy często przeklinasz?

1145 postów w tym temacie

Dnia 30.03.2007 o 20:38, Wojtas94 napisał:

A skąd się wogóle wzięły przekleństwa ?? :P


Tak właściwie to są normalne słowa.... tylko jakiś mądrala nazwał je przekleństwami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 20:38, Wojtas94 napisał:

A skąd się wogóle wzięły przekleństwa ?? :P

z tego co ja wiem to "curva" to było ulubione słowo juliusza cezara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 00:31, trolik93 napisał:

> A skąd się wogóle wzięły przekleństwa ?? :P
z tego co ja wiem to "curva" to było ulubione słowo juliusza cezara


w paru językach słowa la curve, czy curva oznaczają "zakręt" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 10:05, reaven1 napisał:

w paru językach słowa la curve, czy curva oznaczają "zakręt" :P


tak np. we włoskim
I tak jak byłam we Włoszech i ide z włoską znajomą mojej mamy to ona co chwila "curva a destra, curva a sinistra" czyli zakręt w lewo zakręt w prawo (albo na odwrót :)) a na Torze Monza we Włoszech (tam gdzie sie ściga Formuła 1) to jest nawet nazwa dla zakrętu: "Curva grande" oczywiście rzadko wymawiana w Polsce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to szacuneczek :D ja aż taka dobra nie jestem chociaz moi kumple opracowali dobrą metodę jak oduczyć jednego kumpla przeklinać. Otóż... gdy taki delikwent przeklnął to się go lało w twarz (raz tak dostał w tramwaju). A gdy szłam z nim sama to bluzgał na tych co go lali i w końcu nie wyszło xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja średnia przekleństw to 25 przekleństw dziennie. Kumpel wymyślił metode aby zmieniać przekleństwa np:
kufa mać albo młoda foka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 14:58, makli napisał:

Moja średnia przekleństw to 25 przekleństw dziennie. Kumpel wymyślił metode aby zmieniać przekleństwa
np:
kufa mać albo młoda foka.


taaa a ja czasami jak już nie mogę wytrzymać np na lekcji to przeklinam po rumuńsku :D angielskie, niemieckie, rosyjskie czy włoskie bluzgi mogą wykryć, ale rumuńskich nie ma mowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to różnie bywa... Najczęściej wpadają w wkurzających mnie sprawach (chyba nie ja jeden tak mam:))...
Jak już to po polsku lub angielsku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uuu ja to jade ,nooo ... ten :) tego za często ;P . A wiecie co znaczy tresamikulo ( napisałem tak jak sie wymawia i wiem że to jest po hiszpańsku lubv wlosku xP )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przeklinam za dużo ... Ostatnio jak miałem wypadek samochodowy (2 sek. przed zderzeniem '''' O **** on skręca! :-)) ew. w żartach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie też rzadko zdarza przekląć! praktycznie jeśli już to mówie kurde! ale żeby mówić kur..<--(w)a to w towarzystwie mi sie jeszcze nie zdarzyło! Ale gdzie sie nie ruszuć już nawet z ust na oko cywilizowanych ludzi lecą słowa typu ja pierdol..., kur...<--(w)a itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


! Ale gdzie sie nie ruszuć już nawet z ust na

Dnia 10.04.2007 o 18:37, Vuko Drakkainen napisał:

oko cywilizowanych ludzi lecą słowa typu ja pierdol..., kur...<--(w)a itp.

Niestety to prawda ... Jest to bardzo odpychające (ciężko się z takimi osobami rozmawia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w obecnym stanie, w jakim się znajduję (13 godzin walki z komputerem), jutro szkoła, nauka, masa innych kłopotów...zszargane nerwy...wiem, że pierwszym słowem, którepowiem, będzie przeklenstwo. o właśnie. Już :D

Staram się ograniczac, to nie takie trudne nawet, ale trzeba na prawdę chciec. Poza tym, przeklinac - to z pasją. I nie za czesto. Jak sie klnie rzadko, w uzasadnionych przypadkach, z pasją = pomaga.

W szkole robię to dośc czesto, ale bez przesady. Z 5 razy mi się wyrwie, choc czesciej uzywam słów mocnych, acz nie wulgarnych :)

Ogolnie, to trzeba miec świadomośc, że to niegrzeczne i niekulturalne jest i tak też to traktowac.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować