Zaloguj się, aby obserwować  
Yamamoto

Komputery do strony wizualnej

33 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2005 o 23:21, KrzysztofMarek napisał:

A da się na tym pograć w Obliviona albo w Gothic''a III? bo jak nie, to po co mi to cudo?


No coż, ja wychodzę z założenia że do grania jest konsola (ale nie wchodźmy w ten temat - gram na konsolach i już :), a na X360 Oblivion będzie, na G3 też jest spora szansa. Kompa używam tylko do pracy i grafiki z wyjątkiem dla World of Warcraft który na maca (jak każda gra blizza) jest :).

Ale skoro pytasz o ten sprzęt - nie, nie pograsz w tej chwili. Ale iMaci dostępne od stycznia 2007 będą już śmigać na najnowszych, dwu-rdzeniowych intelach, resztą parametrów nie powinny ustępować najmocniejszym PCtom: z grafiki spodziewałbym się X800 lub 6800, reszta analogicznie. A ponieważ będzie możliwa instalacja windowsa na "Mactelach" (MAC + inTEL :) na osobnej partycji to i gry pctowe działać będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 00:03, BloodyGuy napisał:

druga sprawa to, to, ze nie mozna porownywac wydajnosci maca i pcta po cyferkach ze specyfikacji technicznej... szczegolnie jezeli
chodzi o procesr, ktory jest duzo wydajniejszy od pecetowego odpowiednika z takim samym zegarem (gosc ze sklepu aplle mowi,
ze 1,7ghz maca to jak 3ghz przy pc, ile w tym prawdy nie wiem, ale na pewno sa lepsze).


tu zdecydowanie się zgadzam. Sam mam w domu Maca z prockiem G4 1,4Ghz - sam się dziwię do dziś bo wydajnościowo w programach do grafy i video zostawia on w tyle 3ghz behemota z 2gb ramu którego używam profesjonalnie. teraz żeby było zabawniej, mój mac jest laptopem...
a to nie tylko deisgn i hardware... architektura tego systemu jest wyjątkowa - zapuszczasz photoshopowi zadanie na 5 minut mielenia na max obrotach. odpalasz w tle pozostałe programy i nie zauważasz w nich nawet malutkiego spadku wydajności.

Dnia 12.11.2005 o 00:03, BloodyGuy napisał:

no a po za tym ten mac os x... cudny system


wiem, wiem :))))). co zabawniejsze ślicznie działa z windowsowymi maszynami których używam. Office mam (co zabawniejsze o jedną wersję nowszego od tego na windowsach :P), spotkania z outlooka zasysa mi iCal, a w wowa i ut2004 co drugi dzień pykam na macu. I kto tu mówi że maci są niekompatybilne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 13:20, D2T napisał:

> /.../
Ale skoro pytasz o ten sprzęt - nie, nie pograsz w tej chwili. Ale iMaci dostępne od stycznia 2007 będą
już śmigać na najnowszych, dwu-rdzeniowych intelach, resztą parametrów nie powinny ustępować najmocniejszym PCtom: z grafiki
spodziewałbym się X800 lub 6800, reszta analogicznie. A ponieważ będzie możliwa instalacja windowsa na "Mactelach" (MAC
+ inTEL :) na osobnej partycji to i gry pctowe działać będą.

W 2007 roku to ja będe miał AMD 2x5600+ z Radeonem 1800 32 potokowym z CrossFire i pogram sobie lepiej. I odwrotnie niz Ty, telewizję od dwóch lat conajmniej oglądam na monitorze. Ale wiesz, co kto lubi, o gustach nie będziemy dyskutowali... Gotów jestem przyznać, że system operacyjny Mac''i mają lepszy, całość też lepiej pomyślana, kabli to zdecydowanie mniej mają ale gry, to u mnie decyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kosztuje Mac? Wydaje mi się że jest dużo droższy niż komputer PC odpowiadający mu sprzętem.
A ja i tak bym wolał taki komputer jak wymieniłeś, Mac mógłby mi z biurka spaść :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 09:27, Yamamoto napisał:

A co sądzisz o tym? :-)


Całkiem miłe ale nigdy nie gustowalem w Akwariach.
Swoją oudowę zrobiłem całkiem sam :)

Teraz będę miał już "kupną" Tsunami Window Black i nowy kompik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 19:53, Yamamoto napisał:

Daj zdjęcie swojej zrobionej obudowy! Z czego była?


Ogólnie z blachy i pozostałości po starych budach i z plastiku :) wycinanego itd. Nic nadzwyczajnego. Przypomina jedną obudowę, na którą kiedyś nie było mnie stać :D

Mam tylko fotke przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 21:35, RobeN napisał:

> Daj zdjęcie swojej zrobionej obudowy! Z czego była?

Ogólnie z blachy i pozostałości po starych budach i z plastiku
:) wycinanego itd. Nic nadzwyczajnego. Przypomina jedną obudowę, na którą kiedyś nie było mnie stać :D

Mam tylko fotke
przodu


To pokaż!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 21:38, Yamamoto napisał:

To pokaż!!!



Gdyby nie mój kumpel to bym tego nie zrobił. Bo sam nie umiem na taką skalę zajmować się tworzywem.
Moja rola to pomalowanie i złożenie blach do kupy - czyli nic nadzwyczajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 22:53, RobeN napisał:



Gdyby nie mój kumpel to bym tego nie zrobił. Bo sam nie umiem na taką skalę zajmować się tworzywem.
Moja
rola to pomalowanie i złożenie blach do kupy - czyli nic nadzwyczajnego.


Można złożyć zamówienie? :-) Ale obudowa naprawde fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 13:59, Yamamoto napisał:

Można złożyć zamówienie? :-)
Ale obudowa naprawde fajna.


W porównaniu do obecnych jest raczej przeciętna (no i rzede wszystkim jakby za mała :D ). A kumpel w sumie już za bardzo spoważniał, żeby się bawić w takie rzeczy... Zresztą prawie się nie widujemy, więc nawet nie byłoby jak.

Teraz i tak chyba lepiej byłoby aluminiowe lub stalowe robić - chyba nawet łatwiej. Zaślepki można wziąć od starych, a blachy łatwiej szlifować i nadawać im kształt.

Na Tweaku poznałem kolesia, który sam sobie (oczywiście z komponentów) zrobił zestaw głośników 2.1 :)
Kupił sklejkę, membrany, szajs elektroniczny i:
http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=148536&hl=świder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować