Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Quiz Władca Pierścieni - Film, Książka, Gra

4136 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2008 o 15:34, Laska-z-Polski napisał:

Zostały zniszczone przez padającego Ancalagona Czarnego :)

Btw, to góry, nie wieże :P


Konkretnie stożki wulkaniczne, jeśli chcemy być dokładni... :> Po prostu przyjęło się mówić o nich per "wieże" i zresztą tak brzmi ładniej... :P
A takto dobra odpowiedź, gratsy Laska-z-Polski +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 16:59, Laska-z-Polski napisał:

Gdzie obudziło się prawdopodobnie Siedmiu Ojców Krasnoludów?


...eeem, ale na ile się orientuję, każdy z nich został ułożony do snu w innej krainie... ^^'' Durin napewno obudził się pod Górą Gundabad, a krasnoludowie z Gór Błękitnych pod Górą Dolmed. Mam szukać na Wikipedii innych?? :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 17:57, Laska-z-Polski napisał:

Wikipedia twierdzi, że wszyscy przebudzili się w jednym miejscu :P


Chyba nie za bardzo...cytuję


The eldest of all, Durin, "lay alone" at Mount Gundabad in the north of the Misty Mountains. He later founded the line of the Longbeards (or Sigin-tarâg in Khuzdul), the Dwarves which were most friendly to the Elves and Men, mostly referred to as Durin''s Folk. His city was Khazad-dûm.

Two others were laid in sleep near Mount Dolmed in the Ered Luin or Blue Mountains, and they founded the lines of the Broadbeams and the Firebeards who later lived in Belegost and Nogrod respectively.

The other four Fathers of Dwarves were laid down in the far east, two of them at the northern end of the Orocarni, and the other two near the southern end of the range. These founded the lines of the Ironfists and Stiffbeards, and Blacklocks and Stonefoots. No Dwarves of these lines appear in the tales: however, as noted below, the Longbeards may be formed out of Dwarves from all lines, and Dwarves from Durin''s Folk may therefore have ancestors from these other lines. During the War of the Dwarves and Orcs, forces from all clans took part in the fighting under the Hithaeglir, at the request of Durin''s Folk.


...i właściwie całe moje życie... no, może okres zainteresowania Ardą, podobnie mi się wydawało... no to ja już nie wiem o co common

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podtrzymać moją odpowiedź... :) Moje argumenty za wizją Ojców Krasnoludów budzących się w różnych krainach Śródziemia podpieram linkiem do Encyklopedii Ardy ( http://www.glyphweb.com/arda/default.asp). W haśle "Fathers of the Dwarves" jest napisane dokładnie to, co sugerowałem wyżej :) Czy teraz Cię przekonałem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 18:56, Dexter McAaron napisał:

Chciałbym podtrzymać moją odpowiedź... :) Moje argumenty za wizją Ojców Krasnoludów budzących
się w różnych krainach Śródziemia podpieram linkiem do Encyklopedii Ardy ( http://www.glyphweb.com/arda/default.asp).
W haśle "Fathers of the Dwarves" jest napisane dokładnie to, co sugerowałem wyżej :) Czy teraz
Cię przekonałem??


Masz rację. można wpisać w ''guglach" i chwilę poczytać i się wie że obudziły się w różnych miejscach.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję bardzo za oddanie mi sprawiedliwości... :-P

Okej, to ja mam trochę offowe pytanie, ale wierzę w wiedzę zaglądających na ten topic :)

Kto i kiedy, według przepowiedni Mandosa, ostatecznie zabije Morgotha - i tu mała podpowiedź - mszcząc wszystkie swoje nieszczęścia odniesionie za jego sprawą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że się nie mylę:)
Przepowiednia Mandosa jest bardzo zawiła;] Zacznijmy od tego kiedy: "Gdy świat stanie się stary, a Moce zmęczone, wówczas Morgoth widząc śpiące straże powróci, przez Drzwi Nocy z Bezczasowej Pustki i zniszczy Słońce oraz Księżyc". Po tym zdarzeniu Earendil strąci Morgotha z przestworzy. Następnie na polach Valinoru stoczona będzie Ostatnia Bitwa. Z Morgothem będzie walczył Tulkas, wspomagany przez Fionwe i Turina Turambara. Ostateczny cios zada właśnie Turin swoim czarnym mieczem. To chyba tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 21:31, kamceg napisał:

Mam nadzieję, że się nie mylę:)
Przepowiednia Mandosa jest bardzo zawiła;] Zacznijmy od tego kiedy: "Gdy świat stanie się
stary, a Moce zmęczone, wówczas Morgoth widząc śpiące straże powróci, przez Drzwi Nocy z Bezczasowej
Pustki i zniszczy Słońce oraz Księżyc"
. Po tym zdarzeniu Earendil strąci Morgotha z przestworzy.
Następnie na polach Valinoru stoczona będzie Ostatnia Bitwa. Z Morgothem będzie walczył Tulkas,
wspomagany przez Fionwe i Turina Turambara. Ostateczny cios zada właśnie Turin swoim czarnym
mieczem. To chyba tyle:)

Zadajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 15:36, kamceg napisał:

Tak, zadaję:)
Jak się nazywa trzecie z gondorskich wzgórz sygnałowych, leżące na zachód od lasu Druadan?

Nardol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 15:37, Aragloin napisał:

> Tak, zadaję:)
> Jak się nazywa trzecie z gondorskich wzgórz sygnałowych, leżące na zachód od lasu Druadan?

Nardol?


Dokładnie tak - zadajesz:)
Aragloin +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 15:48, Aragloin napisał:

Czym zasłużył sobie Anarion że stoi obok Isildura w Argonath?


Dużo by wymieniać, ale chyba najbardziej istotne jest to, że w 3425 roku Anarion bronił Osgiliath i linii Anduiny, a następnie wkroczył do Mordoru z Armią Ostatniego Przymierza. Zginął zabity kamieniem ciśniętym z Barad-dur.
Jakby to było mało to mogę jeszcze dodać, że to właśnie on wraz z Isildurem założył Gondor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 19:03, kamceg napisał:

> Czym zasłużył sobie Anarion że stoi obok Isildura w Argonath?

Dużo by wymieniać, ale chyba najbardziej istotne jest to, że w 3425 roku Anarion bronił Osgiliath
i linii Anduiny, a następnie wkroczył do Mordoru z Armią Ostatniego Przymierza. Zginął zabity
kamieniem ciśniętym z Barad-dur.
Jakby to było mało to mogę jeszcze dodać, że to właśnie on wraz z Isildurem założył Gondor.

wystarczy.Dobrze kamceg +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować