Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Quiz Władca Pierścieni - Film, Książka, Gra

4136 postów w tym temacie

Dnia 23.12.2011 o 18:42, drblase napisał:

No to dalej z serii "Znajdź x różnic" ;).
Zagadka: Jak zginął Hama w książce a jak w filmie?


Mi się zdaje, że w filmie został zabity przez orków podczas bitwy o Helmowy Jar, a w filmie nie został zabity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 19:31, Piterixos napisał:

Mi się zdaje, że w filmie został zabity przez orków podczas bitwy o Helmowy Jar, a w
filmie nie został zabity.

Chyba za dużo Fajkowego Ziela żeś dziś wypalił.... gdzie takie dają... w Południowej Ćwiartce ?
Przeczytaj jeszcze raz swoją odpowiedź :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 18:42, drblase napisał:

No to dalej z serii "Znajdź x różnic" ;).
Zagadka: Jak zginął Hama w książce a jak w filmie?

Hama w książce ginie w bitwie o Rogaty Dwór a orkowie rąbią jego ciało niczym drzewo...
W filmie Hama jest świadkiem zmiany króla Theodena przez Gandalfa... W filmie Hama ginie podczas marszu do Helmowego Jaru.... Zagryza go Warg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 19:31, Piterixos napisał:

Mi się zdaje, że w filmie został zabity przez orków podczas bitwy o Helmowy Jar, a w
filmie nie został zabity.


To w końcu zabili go w tym filmie, czy nie? :D

Nie pamiętam do końca, ale czy przypadkiem w książce nie zginął w Helmowym Jarze, a w filmie podczas ataku jeźdźców wargów?

Edit:
Nie zauważyłem postów Bravehearta. Ale jednak dobrze strzelałem :) (jeśli ma rację :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 19:59, ManweKallahan napisał:

> Mi się zdaje, że w filmie został zabity przez orków podczas bitwy o Helmowy Jar,
a w
> filmie nie został zabity.

To w końcu zabili go w tym filmie, czy nie? :D

Nie pamiętam do końca, ale czy przypadkiem w książce nie zginął w Helmowym Jarze, a w
filmie podczas ataku jeźdźców wargów?

Edit:
Nie zauważyłem postów Bravehearta. Ale jednak dobrze strzelałem :) (jeśli ma rację :D)


Oczywiście chodziło mi o to, że w filmie nie widziałem, aby w ogóle zginął (chociaż chyba zginął, bo jest chyba scena, że niby aragorn gada z kimś kto jest synem Hamy...), natomiast w książce strzeliłem, że zginął przy obronie helmowego jaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 20:53, Piterixos napisał:

Oczywiście chodziło mi o to, że w filmie nie widziałem, aby w ogóle zginął (chociaż chyba
zginął, bo jest chyba scena, że niby aragorn gada z kimś kto jest synem Hamy...), natomiast
w książce strzeliłem, że zginął przy obronie helmowego jaru.

Hehe to i tak nie chodziło o to :D... śmiesznie brzmiała Twoja odpowiedź bo dwa razy z rzędu napisałeś, że w filmie... wiadomo błąd.. każdemu się może zdażyć.
Dobrze strzeliłeś bo w książce on ginie w obronie Helmowego Jaru lecz w ekranizacji zmieniono jego losy i atakuje go Warg podczas wyprawy to tego że Helmowego Jaru... więc nie pozostaje nic innego jak czekać aż drblase przyzna punkt :-)

Pozdrawiam i Wesołych Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

To ja może przy okazji zapytam jeszcze...Ile razy przeczytałeś całego Władcę Pierścieni i Silmarillion? Zwłaszcza mnie ciekawi ta druga książka, bo widzę, że w quizie na jej temat masz sporo do powiedzenia...no chyba, że przy każdym pytaniu wszystko sprawdzasz przy otwartej książce lub na necie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 23:32, Piterixos napisał:

To ja może przy okazji zapytam jeszcze...Ile razy przeczytałeś całego Władcę Pierścieni

Władcę Pierścieni... nie wiem. Ale było tego kilka/kilkanaście razy. Kiedyś nawet na Języku Polskim siedząc daleko w samotni czytałem go pod stołem na kolanie gdy nauczycielka sobie coś tam gadała. Kiedyś mnie skubana wyczaiła spytała co ja tam ciągle pod tą ławką szukam.. podeszła i jak zobaczyła właśnie LOTRa to się zdziwiła mówiąc: "Oooo Tolkiena Czytasz?". Ale zajmij się proszę teraz lekcją. Dodała jeszcze:
"Skoro lubisz czytać to może byś w końcu zaczął czytać lektury!?"
Odpowiedziałem jej tylko, że to nie moje "bajki" i tak nie wciągają ani nie kreują wyobraźni jak Tolkien

Dnia 23.12.2011 o 23:32, Piterixos napisał:

i Silmarillion? Zwłaszcza mnie ciekawi ta druga książka, bo widzę, że w quizie na jej
temat masz sporo do powiedzenia...

Z Sillmarilionem już jest nieco inaczej... Sama księga bądź co bądź jest ciekawa ale nie ma co się oszukiwać jest to taka jak gdyby hmm "Encyklopedia" [znaczy nie do końca ofcors] Jeśli czytałeś, to wiesz co mam na myśli.
Ilość przeczytań tej książki to może z 5 razy nie więcej. Podczas niedawnego pobytu w Niemczech [w pracy] przeczytałem ją aż 2 razy więc nieco mam pamięć teraz odświeżoną.

Dnia 23.12.2011 o 23:32, Piterixos napisał:

no chyba, że przy każdym pytaniu wszystko sprawdzasz przy otwartej książce lub na necie:P

Kurde czy ja mam w głowie opcję jak w przeglądarkach F3 ? czyli wyszukaj słowo "klucz" ? :D
Po prostu się pamięta.. a jak nie jestem pewien odpowiedzi to zaglądam w książkę czasem bo jak ktoś zada pytanie to już się automatycznie wie w jakim momencie książki szukać.
Co do neta.. eh... cytując Gandalfa Szarego z filmu "Władca Pierścieni"
"Nie uciekam się do tak podłych sztuczek..."
Początku filmu gdzie Bilbo nie chciał oddać pierścienia i zarzucał Gandalfowi, że chce go zatrzymać dla siebie i chce go okraść.
a tu masz dowód w postaci posta jeśli nie wierzysz:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=22316&pid=690

PS: A jeśli chodzi o film to oglądałem go ze 30 razy minimum zawsze maratonem. 3 Części pod rząd :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Ah a więc wszystko rozumiem:) Bo wiesz czytając twoje odpowiedzi trochę zazdrościłem ci tak dużej wiedzy na temat Śródziemia, ale skoro osiągnąłeś to w uczciwy sposób to chwała ci:) Sam ostatnio się bardzo zainteresowałem twórczością Tolkiena, a także dziełami innych autorów związanymi z tym uniwersum i liczę, że też będę na ten temat coś wiedział:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 02:03, Piterixos napisał:

Ah a więc wszystko rozumiem:) Bo wiesz czytając twoje odpowiedzi trochę zazdrościłem
ci tak dużej wiedzy na temat Śródziemia,

Spoko dzięki za hmmmm.. nie wiem eeeee za docenienie tego/zauważenia tego :-), ale równie dobrze to samo mógłbyś powiedzieć o gramowiczu jakim jest drblase bo też wiedzę na temat twórczości Tolkiena ma.

Dnia 24.12.2011 o 02:03, Piterixos napisał:

Sam ostatnio się bardzo zainteresowałem twórczością Tolkiena, a także dziełami
innych autorów związanymi z tym uniwersum i liczę, że też będę na ten temat coś wiedział:)

Czytaj czyta... widzę, że od czasu do czasu i Ty coś odpowiesz :P Niedługo [znaczy się za rok] będziemy świadkiem premiery "Hobbit: Niespodziewana podróż/wyprawa" a za dwa lata "Hobbit: Tam i z powrotem" Dobrze, że Jackson zrobi to aż w dwóch częściach. Im więcej jego filmów tym lepiej a i więcej elementów z książki będzie zachowanych... Możemy spokojnie liczyć na 8 godzin [w wersjach Extended] filmu

Pozdrawiam i Wesołych świąt przeca 24 mamy już [gramowo łamie się opłatkiem "pyyyk" ;-)]

PS: Szkoda, że Quiz o Sillmarilionie nie cieszy się zainteresowaniem :X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 19:51, Braveheart napisał:

Hama w książce ginie w bitwie o Rogaty Dwór a orkowie rąbią jego ciało niczym drzewo...
W filmie Hama jest świadkiem zmiany króla Theodena przez Gandalfa... W filmie Hama ginie
podczas marszu do Helmowego Jaru.... Zagryza go Warg :-)


To jest poprawna odpowiedź.
Braveheart +1

Ho ho widzę, że się tutaj niezła dyskusja rozwinęła jak mnie nie było :). Ale tym lepiej dla tego quizu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 09:26, drblase napisał:

Ho ho widzę, że się tutaj niezła dyskusja rozwinęła jak mnie nie było :). Ale tym lepiej
dla tego quizu.

Pewnie że :P... lepiej.

Film

Pytanie:
Co mówi Saruman do Króla Theodena [już po przejęciu Isengardu przez Enty]... jeśli chodzi o Bitwę która rozegrała się Helmowym Jarze ?? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o scenę z rozszerzonego Powrotu Króla?
"To nie ty wygrałeś bitwę pod Helmowym Jarem, Theodenie, synu Thengla." <- najważniejsze zdanie z tej przemowy/
Coś w ten deser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 12:17, Richmond94 napisał:

Chodzi o scenę z rozszerzonego Powrotu Króla?

Tak właśnie o nią mi chodziło

Dnia 24.12.2011 o 12:17, Richmond94 napisał:

"To nie ty wygrałeś bitwę pod Helmowym Jarem, Theodenie, synu Thengla." <- najważniejsze
zdanie z tej przemowy/

O to mi chodziło :D nie ma to jak dać cytat :P

Richmond94 +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 13:01, Richmond94 napisał:

Więc... Czym się różni książkowa scena śmierci Sarumana od sceny filmowej?


W książce zginął w Hobbitonie (o ile mnie pamięć nie myli na progu/koło Bag End) kiedy Grima, po raz kolejny poniżony, skoczył i poderżnął mu gardło. W filmie Grima dźgnął go kilka razy kiedy znajdowali się na szczycie Orthanku. Saruman spadł i nabił się jeszcze na jakieś kolczaste koło (nie wiem jak to nazwać inaczej ;)).

@jam_jest_Zdzichu
Takie odpowiedzi to sobie możesz darować i nie spamować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 13:27, drblase napisał:

Jakiś banalik na szybko i wracam do kończenia porządków xD.
Zagadka: Komu Frodo sprzedał Bag End przed wyruszeniem na wyprawę?


Sprzedał go Sackville Bagginsom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować