• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
JohnSnake

Problem z internetem

Pytanie

Skopiuje moją wypowiedź z innego forum - Jeżeli podobny temat już jest to przepraszam, ale z powodu mojego problemu nie mogę bawic się w znanej i lubianej opcji "szukaj" czy w google or something. Więc:

Witam! Mam pewien - raczej poważny - problem. Opiszę co i jak:
Otóż po przeprowadzce do nwoego mieszkania trzeba było założyc równiez nowy internet. Wcześniej używalem 128ki z "kablówki", a po przeprowadzce przesiadłem się na 512kę także kablowy. Tutaj właśnie zaczynają się problemy. Tuż po założeniu internetu musiałem - teoretycznie - poczekac około 2-3 godzin, aby wszystko przestało mulic i zaczęło chodzic tak, jak powinno. Jednakże mija już 2 tydzień po założeniu i połączenie nadal jest słabe - wszystko się otwiera z ledwością, ściąganie czegokolwiek(nawet danych tymczasowych, takich jak grafiki na stronie) często się wiesza/blokuje, download dochodzi - w porywach - do 3 KB/s, mimo iz powinien byc ponad 100. "Specjaliści" z kablówki mówią, że to nie przez nich, ale skan komputera nie wykazał żadnych wirusów czy innego świństwa. Aktualnie zostaję więc z praktycznie kalekim połączeniem(sprawnie działą tylko GG, heh), nawet google ma problemy z doładowywaniem. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mógł pomóc - na wszelki wypadek sprzęt(wykaz z Everesta, dla precyzyjności):

Procek AMD Sempron, 1500 MHz (9 x 167) 2200+
Płyta główna ASRock K7VT4A+
Pamięc 1024 MB RAM
Grafika Radeon 9550 128 MB
Karta sieciowa Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC

Najmilej widziane rozwiązanie problemu, które można zrobi BEZ korzystania z neta. Ledwo co się na forum dostałem, więc sciąganie programów, szukanie w google czy inne tego typu rzeczy nie wchodzą w grę. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Zgodnie z prosba prosilbym o nie pisanie, by Tomek1990 przeniosl sie gdzie indziej, bo taki czy inny watek istnieje.

PS. Niestety, JA nie potrafie Ci pomoc. Nie mam pojecia jaka jest przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

sprawdż pingi na wp.
start/uruchom /cmd
wpisz polecenie : ping www.wp.pl
spradż czasy dostepu
jeśli są około 40ms to wina jest po stronie kompa
jeśli bardzo duże ścigaj dostawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pingi na wp.pl według tego polecenia są na poziomie 14~17ms, więc strona nie leży po stronie dostawcy.
Wpisałem jeszcze inne polecenie "netstat", które wykryło, że jestem cały czas połączony z jakimiś adresami(głównie localhost). Trwają one nawet wtedy, gdy nie mam włączonej przeglądarki internetowej czy komunikatora. Jeżeli te połączenia mogą utrudniac pracę internetu, to czy jest możliwe ich zablokowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

te połączenia nie przeszkadzają
proponuje reinstalke systemu :/(oczywiście po rozłączeniu kabla sieciowego)
prawdopodobnie masz jednak jakis wirus ,który pozmieniał niektóre pliki
ewentualnie możesz przeskanować kompa skanerem online np :www.bitdefender.com (w internet explorerze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jeśli o tamtego momentu nie robiłeś reinstalacji systemu to zrób. Też zależy jaki masz modem jesli ten sam no i sterowniki te same bo system myśli ze nadal masz 128kb/s. Też małem podobny problem i po reinstalacji systemu wszystko było ok. No chyba ze juz robilęś przeinstalowanie systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sprawdzę więc system tym skanerem. Widocznie nie ominie mnie również reinstalka systemu - zrobie to w najbliższym czasie.
urszula - Dzięki za poświęcenie czasu i pomoc.
Piotrek K.(i reszcie moderacji) - Dzięki za zrozumienie i nie zamykanie tego wątku mimo iż - jak mniemam - podobne już istnieją.
Gdy tylko zrobię, co należy odezwę się jeszcze raz w tym wątku by opisac czy wszystko się powiodło. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.10.2006 o 12:16, Tomek1990 napisał:

Wpisałem jeszcze inne polecenie "netstat", które wykryło, że jestem cały czas połączony
z jakimiś adresami(głównie localhost).

Localhosta ignoruj gdyż jest to Twój własny komputer i powinien mieć adres 127.0.0.1. Jeżeli adres IP localhosta jest inny, to coś jest nie w porządku - warto sprawdzic test wirusów. Interesujące moga być natomiast połączenia wszystkie inne niż localhost.
Użyj polecenia, które odfiltrowuje wszystkie do localhost:
neststat | find /v "localhost"|more

Dnia 29.10.2006 o 12:16, Tomek1990 napisał:

Trwają one nawet wtedy, gdy nie mam włączonej przeglądarki internetowej
czy komunikatora. Jeżeli te połączenia mogą utrudniac pracę internetu, to czy jest możliwe
ich zablokowanie?

Możesz dla testu wpisać do pliku Windows\system32\hosts (plik tekstowy bez rozszerzenia) całkowicie nieprawidłowy numer IP dla localhost taki jak 0.0.0.0 lub 255.255.255.255.
Jeżeli problem z siecią zniknie, to masz w kompie jakieś poważne paskudztwo, które zawala Ci całe łącze. Jeżeli nie, trzeba szukać gdzie indziej. Nie zapomnij przywrócić IP dla localhost na 127.0.0.1 jak już będzie po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.10.2006 o 12:25, Carl92 napisał:

jeśli o tamtego momentu nie robiłeś reinstalacji systemu to zrób. Też zależy jaki masz modem
jesli ten sam no i sterowniki te same bo system myśli ze nadal masz 128kb/s. Też małem podobny
problem i po reinstalacji systemu wszystko było ok. No chyba ze juz robilęś przeinstalowanie
systemu.


Modem został wymieniony, ale w sterownikach nie kombinowałem. Myślę, że reinstalka to jednak dobry pomysł, skoro wszyscy tak mówią - dzięki wszystkim i jeszcze raz pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wprawdzie miałem odezwać się kilka dni temu, ale sprawa się utrudniła. Po 2 reinstalkach systemu, wielu skanowaniach kompa i formacie dysku, gdy te czynności zawiodły zacząłem szukac przyczyny gdzieś indziej. Problem sprawiala...karta sieciowa - tuz po wymianie owej wszystko zaczęło działac dobrze - mimo, że na hasło "karta sieciowa" specjaliści zarówno z "kablówki" jak i z serwisu komputerowego wybuchali śmiechem. No...przesadzam, ale bynajmniej wykluczali problem z nia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam jeden dość dziwny problem z internetem mianowicie:
Mam radiówkę i place tyle aby moja predkość wynosiła mniej więcej 256.W programie "sunrise ADSL pokazuje ze w dzień(czyli powinno byc okolo tych 250) dochodzi maksymalnie do 160!!!cos mi sie wydaje ze moja rzeczywista predkosc wynosi 192!(czy tam 196)Place za 256ke a nie za 192ke czy moze program sie myli???Chce miec dobre podstawy aby poinformowac firme ze place za predkosc której nie mam! Proszę o POMOC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

to jest norma rzadko kto ciągnie z maksymalną prędkością ja mam net 1/2mb (od 22 do 10 mam 2mb) a i tak nie ma aż takiej prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.11.2006 o 17:10, L33T napisał:

to jest norma rzadko kto ciągnie z maksymalną prędkością ja mam net 1/2mb (od 22 do 10 mam
2mb) a i tak nie ma aż takiej prędkości. mam pingi w grach (godz.15-23) oscylujące w granicach 200/700!!!!!

To nie są normalne pingi!!!Mój kumpel ma radiówke 256 i w kazdej godzinie gra na dobrych pingach.Mógłbyś podać jakiś link do programów sprawdzających szybkość łącaa....aha i w tym sunrise ADSL speed to mi często pokazuje że mój internet ma szybkość 40,60!!!!Co ja mam robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2006 o 08:35, L33T napisał:

A może mam źle skonfigurowaną sieć??? A może chodzi o kartę sieciową???Mam zintegrowaną moja płyta to Gygabyte GA-8IPE1000-L może nie mam dobrych sterowników???Mógłbyś podać link z dobrymi sterownikami do niej,albo coś w tym rodzaju....jeżeli oczywiscie możesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2006 o 02:36, owczar4 napisał:

> to jest norma rzadko kto ciągnie z maksymalną prędkością ja mam net 1/2mb (od 22 do 10
mam
> 2mb) a i tak nie ma aż takiej prędkości. mam pingi w grach (godz.15-23) oscylujące w
granicach 200/700!!!!!
To nie są normalne pingi!!!Mój kumpel ma radiówke 256 i w kazdej godzinie gra na dobrych pingach.Mógłbyś
podać jakiś link do programów sprawdzających szybkość łącaa....aha i w tym sunrise ADSL speed
to mi często pokazuje że mój internet ma szybkość 40,60!!!!Co ja mam robić???


Czy wiesz czym różni się ping od prędkości przesyłania? Bo z twojej wypowiedzi wynika, że nie bardzo. Ping jest to czas jaki potrzebują pakiety, żeby przebyć odległość między tobą a komputerem z którym się łączysz, natomiast prędkość określa jaki rozmiar danych możesz odebrać w czasie 1s. Providerzy internetowi najczęściej podają prędkość w kilo bitach na sekundę a programy w kilobajtach na sekundę (chyba, że ty masz jakiś inny program). Różnica jest 8 krotna, gdyż 1 bajt to 8 bitów. Na szybkość przesyłu przy połączeniu radiowym wpływ ma też odległość od nadajnika oraz przeszkody po drodze do niego. Szybkość jest też uzależniona od możliwości i obciążenia serwera z którym się łączysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli Pingi w grach wieczorami na poziomie 400 powinny być dla mnie normalnym zjawiskiem.Od razu mi się humorek poprawił :D
Nie nie wiedziałem "czym różni się ping od prędkości przesyłania",ale dzięki że się tak rozpisałeś i mi powiedziałeś.
(Nie odbierz drugiego zdania jako złośliwość z mojej strony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2006 o 12:09, owczar4 napisał:

Czyli Pingi w grach wieczorami na poziomie 400 powinny być dla mnie normalnym zjawiskiem.Od
razu mi się humorek poprawił :D
Nie nie wiedziałem "czym różni się ping od prędkości przesyłania",ale dzięki że się tak rozpisałeś
i mi powiedziałeś.
(Nie odbierz drugiego zdania jako złośliwość z mojej strony)


Dobrze, że zrozumiałeś to co kolega powyżej wyjaśnił, ale:
Wieczorem możesz miec ping zarówno poniżej 100 jak i to 400 - dużo zależy też od serwera z którym się łączysz, ale juz z tym ty nic nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 29.11.2006 o 13:26, Tomek1990 napisał:


Dobrze, że zrozumiałeś to co kolega powyżej wyjaśnił, ale:
Wieczorem możesz miec ping zarówno poniżej 100 jak i to 400 - dużo zależy też od serwera z
którym się łączysz, ale juz z tym ty nic nie zrobisz.

Nie no to to ja wiem :),ale chciałbym sobie wieczorkiem (19,22)popykać bezstresowo i z uśmiechem na ustach :)
No nic, mówi się trudno...może to i nawet lepiej,więcej czasu będę poswięcał z rodzinkom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować