Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

Quiz Star Wars - książki, filmy,gry

960 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2007 o 05:52, Graffis napisał:

> Chyba się zastój zrobił... Zadaj może inne pytanie...
Pytanie nie jest łatwe, ale nie jest też strasznie trudne. Ot, 10 minut w necie spędzone z
ulubioną Sagą i odpowiedź okaże się na wyciągnięcie ręki. No bo chyba nie chodzi nam o to,
by pytać się o to co i tak wszyscy wiedza, tylko chodzi o naprawdę szczegółowa wiedzę.

Wiem.. Ale nie chodzi też o to żeby za kazdym razem przeglądać książki i zasoby sieci. Może daj mała podpowiedż. Np. Z jakiego żrodła można zdobyć te informacje. ( chodzi o to w jakiej publikacji to zostało opisane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 10:50, DenatH88 napisał:

Wiem.. Ale nie chodzi też o to żeby za kazdym razem przeglądać książki i zasoby sieci. Może
daj mała podpowiedż. Np. Z jakiego żrodła można zdobyć te informacje. ( chodzi o to w jakiej
publikacji to zostało opisane)

Wystarczy wookiepedia ( http://starwars.wikia.com/). Materiały źródłowe są w Polsce, a możliwe że również w Europie niedostępne, jednak wiedza taka nie jest nie do zdobycia ;) Zajrzyj kilka stron wcześniej i spójrz na wcześniejsze moje pytanie (obrazkowe) - tez niby trudne, a odpowiedź do znalezienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 22:38, Graffis napisał:

Jak zginęła kochanka przywódcy upadłych Jedi przed drugim (edit: pierwszym) wygnaniem na Korriban?


Graffis po długich godzinach (no dobra - jednej :D) poszukiwań, tłumaczeń, czytania znalazłem odpowiedź na to twoje pytanie...:P
Kochanką przywódcy upadłych Jedi była Arden Lyn, a zginęła (wynik mojego tłumaczenia, za wszelkie niezgodności przepraszam):
Arden Lyn zabiła Awdrysta Pina, jednak ten zanim zginął zdążył zatrzymać jej serca (za bardzo nie kapuję o co biega) i wprowadził ją w mistyczny sen dla zmylenia (jakoś tak...) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... No tak, o to chodziło, choć niedokładnie to opisałeś. Arden Lyn została niemal zabita przez Awdrystę Pina, który użył przeciw niej najpotężniejszej broni w arsenale Jasnej Strony obok Tarczy Światła - Morichro. Nie zabił jednak kobiety, a tylko... wprowadził ja w skrajnie ekstremalny trans Mocy, z którego została wybudzona 25k lat później, tylko po to by w końcu zginąć z rąk klona Imperatora.
http://starwars.wikia.com/wiki/Arden_Lyn

Oskar24 +1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 13:58, Graffis napisał:

Hmmmm... No tak, o to chodziło, choć niedokładnie to opisałeś. Arden Lyn została niemal zabita
przez Awdrystę Pina, który użył przeciw niej najpotężniejszej broni w arsenale Jasnej Strony
obok Tarczy Światła - Morichro. Nie zabił jednak kobiety, a tylko... wprowadził ja w skrajnie
ekstremalny trans Mocy, z którego została wybudzona 25k lat później, tylko po to by w końcu
zginąć z rąk klona Imperatora.
http://starwars.wikia.com/wiki/Arden_Lyn

Nie jestem tak biegły a angielskim jak Ty :P 25% słów nie rozumiałem i musiałem na tłumacz wrzucić :D

Dnia 19.05.2007 o 13:58, Graffis napisał:

Oskar24 +1 :)

Pytanie:
Dlaczego Sithowie nie mogli istnieć jako zakon (od 2000BBY), tylko musieli "żyć" dwójkami (mistrz i uczeń)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 14:29, Oskar24 napisał:

Pytanie:
Dlaczego Sithowie nie mogli istnieć jako zakon (od 2000BBY), tylko musieli "żyć" dwójkami (mistrz
i uczeń)?

Trudno powiedzieć, ze musieli. Po prostu po tym jak w czasie bitw na Ruusan stało sie jasne, ze sposób z budowaniem wielkich flot i toczeniem galaktycznych wojen nie zdaje egzaminu, ostatni z Mrocznych Lordów Darth Bane wprowadził taką a nie inną zasadę, a raczej konwencje. No i zaczęli trak właśnie działać, co później przyniosło skutek. Ciekawe, ze nawet w czasach po Nowej Republice właśnie ten sposób jest podtrzymywany, co jest niejako zwrotem w stronę tego co kiedyś uczyli Jedi (a z przyczyn logistycznych przestali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 16:43, Graffis napisał:

Trudno powiedzieć, ze musieli. Po prostu po tym jak w czasie bitw na Ruusan stało sie jasne,
ze sposób z budowaniem wielkich flot i toczeniem galaktycznych wojen nie zdaje egzaminu, ostatni
z Mrocznych Lordów Darth Bane wprowadził taką a nie inną zasadę, a raczej konwencje. No i zaczęli
trak właśnie działać, co później przyniosło skutek. Ciekawe, ze nawet w czasach po Nowej Republice
właśnie ten sposób jest podtrzymywany, co jest niejako zwrotem w stronę tego co kiedyś uczyli
Jedi (a z przyczyn logistycznych przestali)


No...odpowiedź szczegółowa - ale nie do końca o to mi chodziło...Być może źle sprecyzowałem pytanie. Z moich informacji wynika, że Dart Bane zrobił to dlatego, że jego uczniowie (chciał przecież odbudować zakon) w miarę tego, jak rośli w siłę, budowali intrygi przeciwko sobie...W końcu wszyscy zaczęli sobie "skakać do gardeł"...Dart Bane jako ocalały znalazł ucznia i przed śmiercią polecił mu, aby tak samo miał tylko jednego ;) Info ---> http://www.sith.pl/www/bots_pl/dziedzictwo/slynni_lordowie/darth_bane.php
Ale i tak punkta Ci przyznam, bo faktycznie odpowiedzi na moje pytanie mogły być dwie: Graffis +1 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosta rzecz tym razem - kto zasugerował Palpatine''owi ''sposób na Rebelię'' Wykorzystany przez Imperatora w EVI (chodzi o spisek z Bothanami itd.)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 15:59, Graffis napisał:

Prosta rzecz tym razem - kto zasugerował Palpatine''owi ''sposób na Rebelię'' Wykorzystany
przez Imperatora w EVI (chodzi o spisek z Bothanami itd.)?

Boba Fet???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 15:59, Graffis napisał:

Prosta rzecz tym razem - kto zasugerował Palpatine''owi ''sposób na Rebelię'' Wykorzystany
przez Imperatora w EVI (chodzi o spisek z Bothanami itd.)?


Nie jestem pewny...Ale mógło Ci chodzić o księcia Xizora, przywódcy Czarnego Słońca. Była to wielka mafijna organizacja, która działa jeszcze w czasach Mrocznego Widma. Palpatine, jeszcze przed wyborem na kanclerza, ale posiadając ucznia Dartha Maula obawiał się, że CS jest zbyt silne i bedzie zakłócać jego plany...Nakazał swojemu uczniowi zabić wszystkich zarządców CS, czyli jednego przywódcę i dziewięciu osób kierującymi poszczególnymi regionami (zwanych Vigami). Sith skutecznie wywiązał się z tego zadania i Sidious miał teraz CS w garści...
Po bitwie o Yavin do władzy nad CS doszedł właśnie książe Xizor (postać z Cieni Imperium)...Sprzymierzył się on z Imperatorem i zasugerował mu, aby "przekazać" rebeliantom plany II Gwiazdy Śmierci...Skutkiem tego było bitwa nad Endorem, ponieważ rebelianci myśleli iż stacja nie jest gotowa do boju...
Chmmm....o to chodzi?:D
P.S. Nie czytałem ksiązki Cienie Imperium, ale obszerny komiks o tym samym tytule xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 21:31, Graffis napisał:

Xizor, nie inaczej.
Oskar24 +1
Zadajesz.


Tak?! Ja tak tylko strzelałem :D
Chmmm...to takie trudne teraz:
Za co Mace Windu został w wieku 28 lat (jako najmłodszy w historii zakonu) mianowany mistrzem? (za jakie zasługi?) ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 21:42, Oskar24 napisał:

Za co Mace Windu został w wieku 28 lat (jako najmłodszy w historii zakonu) mianowany mistrzem?
(za jakie zasługi?) ;>

Za to że opracował Vaapad - technikę walki mieczem świetlnym?
Jeśli to jest zła odpowiedź , zadaj inne pytanie bo już ponad tydzień minął od zadania aktualnego pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:45, balduran2 napisał:

Za to że opracował Vaapad - technikę walki mieczem świetlnym?

Podaję odpowiedź, bo nowe pytanie będzie:
Mace Windu otrzymał tytuł mistrza Jedi po udziale w rewolucji arkaniańskiej, podczas której walczył z Gromem Rozpuszczalnikiem ;)

Dnia 30.05.2007 o 21:45, balduran2 napisał:

Jeśli to jest zła odpowiedź , zadaj inne pytanie bo już ponad tydzień minął od zadania aktualnego
pytania.

No więc skoro nikt nie odpowiedział po tkaiej ilośći czasu to nowe pytanie:
Jakiego zwrotu do Wielkiego Kanclerza Republiki wymagał protokół? (czyli jak do niego mieli mówić, np. jaśnie panie xD)
P.S. Mace Windu opracoał Vaapad po tym, jak został Członkiem Rady Jedi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W filmie mówili do niego poprsotu ,,Kanclerzu", ale w jakiejś książce spotkałem się z ,,Ekscelencją". Któreś z tych, ale, że pierwsze zbyt banalne to z naciskiem na to drugie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 22:00, fataem napisał:

W filmie mówili do niego poprsotu ,,Kanclerzu", ale w jakiejś książce spotkałem się z ,,Ekscelencją".
Któreś z tych, ale, że pierwsze zbyt banalne to z naciskiem na to drugie:P


Oczywiście, ekselancja ;)
A co do filmu to trudno, żeby nie mówili Kanclerzu (wszyscy gł...ekchm - niezbyt bystrzy jeszcze pomyśleliby iż ot jakiś król)
fataem +1 , zadajesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łatwe, bo zmęczony jestem.
Z jakiej planety i jakiej rasy jest Kit Fisto oraz do czego służą jego rasie nagłowne macki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 22:08, fataem napisał:

Łatwe, bo zmęczony jestem.
Z jakiej planety i jakiej rasy jest Kit Fisto oraz do czego służą jego rasie nagłowne macki?


Był Nautonalinem, pochodził z planety Glee Anselm. Jego macki pozwalały mu na odczytywanie feromonów i chemię ciała przeciwnika - w ten sposób mógł empatycznie wyczuć stan jego emocji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 22:08, fataem napisał:

Z jakiej planety i jakiej rasy jest Kit Fisto oraz do czego służą jego rasie nagłowne macki?

Pochodził z planety Glee Anselm,
a jego macki służyły mu do rozpoznawania "chemii" innych istot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 22:13, Oskar24 napisał:

Był Nautonalinem, pochodził z planety Glee Anselm. Jego macki pozwalały mu na odczytywanie
feromonów i chemię ciała przeciwnika - w ten sposób mógł empatycznie wyczuć stan jego emocji
:P


Oskar24+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować