Zaloguj się, aby obserwować  
tread71

Saga o wiedźminie - quiz

5853 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2012 o 20:52, Stapler napisał:

Ok no to moje pytanko brzmi : Gdy Geralt po raz pierwszy spotkał krasnoluda Zoltana
z kim wtedy podróżował Zoltan :).


Byli to : krasnoludy Munro Bruys, Yazon Varda, Caleb Stratton, Figgis Merluzzo, gnom Percival Schuttenbach i oczywiście papuga czyli Feldmarszałek Duda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 20:28, Durzo napisał:

Za długo trwa ta cisza więc ja zadam:)

Słusznie :)

Dnia 31.01.2012 o 20:28, Durzo napisał:

Wymień wszystkie osoby które należą do Loży Czarodziejek:)

Naprawdę, przeglądarka ze słownikiem by się przydała...
A najlepiej własna wiedza ;)

Ale do rzeczy:
Yennefer
Triss
Filippa Eilhart
Margarita Laux-Antille
Keira Metz
Sabrina Glevissig
Sheala de Tancarville
Fringilla Vigo
Francesca Findabair
Ida Emean aep Sivney
Assire var Anahid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Jaskier wyobrażał sobie przyszłość swych rękopisów i co się z nimi naprawdę stało? Odpowiedź nie musi być aż tak szczegółowa, bo sam nie pamiętam miejsca czy tam imion, starczy ogólny zarys sytuacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzech (chyba trzech) jegomościów znalazło dwa szkielety przy ognisku, jeden z nich miał tubę z rękopisami. Myśląc że znaleźli złoto otworzyli tubę, z której wysypały się papiery zapisane dziwnymi znakami (czasy się zmieniły). Przestraszeni poszukiwacze złota wystraszyli się i wrzucili rękopisy do ogniska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak Jaskier wyobrażał sobie los swoich dzieł? Wystarczy dopisać jedno zdanie i będzie punkcik, nie chcę być niekonsekwentnym i omijać kawałki pytań ;) No i pamiętaj Fimbulvinterze o opcji Odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No masz. Zapomniałem na śmierć a nie mam przy sobie ostatnich tomów. Jak ktoś inny powie co myślał jaskier to uznaj mu punkcik, ja nie dam rady a w guglach raczej tego nie znajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może myślał że jego dzieła przetrwają wieki i każdy będzie go pamiętał i na Samo imię Jaskier każdy powie a to ten sławny poeta :) nie wiem zmyślam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dobrze zmyśliłeś :P Może i nie było tego w książce, ale lepsza jest taka praca własna i myślenie niż googlanie odpowiedzi (bez obrazy dla nie-googlarzy, którzy po prostu pamiętają). Ale ludzie, pamiętajcie jeszcze o tej opcji "Odpowiedz", bo zajrzałem tu właściwie przypadkiem i quiz znowu by stał kilka godzin.
Stapler +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kim był Regis gdzie poznał Geralta dlaczego był wyjątkowy nie tylko wśród kompani ale także wśród swojej rasy i jak stał się wyjątkowym wśród swojej rasy chodzi mi oto co się stało że zmienił się ;-) Sorka za takie długie pytanie ale cóż tak bywa proszę o dokładne opisy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować