Zaloguj się, aby obserwować  
Remember_The_Name

GOTHIC 3 - Temat Ogólny

3482 postów w tym temacie

Dnia 05.11.2006 o 00:06, Mistic napisał:

Byłbym wdzięczny za przekazanie go nam, bo sytuacja robi się nieciekawa już według mnie i nie
mam serca nie zabić tych wszystkich orków ^^



No więc... Proponuję stanąć na wieży, na której był bodajże Fellock. Stamtąd zabić za pomocą łuku jakiegoś orka. Reszta się wkurzy i pojedynczo będą przybiegać na wieżę. Część zatka się na schodach, więc proponuję potraktować ich z łuku, dopóki ktoś nie przeciśnie się. Wtedy wbiegamy na wieżę, on za nami... Proponuję robić częste save''y... No i wykończymy tę ferajnę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 23:56, Mistic napisał:

Co do gry, powoli robi się denerwująca, szczególnie miasto Montera, zabugowane jak choroba
to wszystko. Dowódca orków zniknął, odbić miasta nie ma jak itp.

Racja... gra posiada wiele denerwujących i irytujących błędów. Inny przykład: gdy biłęm się z bandytami w jaskini, to część z nich chcąc mnie dopaść poprostu wypadła przez ścianę jaskini :P, moje zdziwienie było jeszcze większe gdy zobaczyłem tych samych bandytów w następnej jaskini, z tym że gdy bili się z wilkami, dotychczasowymi lokatorami. Wychodzi na to, że bandziory poprostu "przeleciały" przez tekstury do następnej jaskini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 00:11, Mistic napisał:

A zalicza się wtedy zadanie odbicia miasta? Czy po prostu więcej nie zobaczymy orków w tym
mieście?


Zalicza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny "wypadek" zaraz na początku gry. Jak jest ten 1 patrol do zabicia to obok spalonej chatki stoi Scierwojad. Ja do niego z mieczem a on zaczal sie cofac, cofac i psikuj... wlecial do domku przez sciane :P jak do dobilem lukiem to jego zwłoki znalazly sie na dachu .... ;] a mowili ze sa rzeczy nie możliwe :P:P

Pozdrawiam fanów RAG DOLL w tej grze :D upadej dzika ze skarpy rozwala, nie mowiac juz o takowym upadku wilka :P:P az godne polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

******SPOILER******
Jestem już po rewolucji w Monterze, a obecnie przesiaduje w Silden. Oczywiście planuje kolejną rewelke, jednak najpierw muszę porozumieć się z buntownikami :P Wkońcu dowiedziałem się gdzie znajduje się Xardas ale wole przygotować się na to spotkanie. Jeszcze 30 tys. złota na zbroję paladyna :\
******KONIEC SPOILERA******
Moim zdaniem powinniśmy darować se te spojlery ponieważ jest już po premierze gry :P

P.S.
Monastor - mam podobne zdanie z tym że wszystko na odwrót :P Gra baaaaaardzo mi się podoba i system walki, i IQ przeciwników, grafa itp. Wkurza mnie jeden błąd z słońcem obojętnie jaka pora dnia by niebyła zawsze go widzę :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu niema jak odbić miasta trzeba być nieźle wprawionym w boju, i umieć kąbinować ;) Jednak wkurza mnie to że podczas odbijania montery nie otrzymywałem należytego wsparcie od sojuszniczych NPC. Niewolnicy zamiast pójść za mną albo coś w tym stylu woleli nadal przekopywać ruiny wśrodku bitwy :\

Oczyściłem i obudowałem miasto Gotha, no i posiadam rune teleportacji do Vengardu ciekawe co tam zastam... Najpierw jednak muszę zdobyć "wymarzoną zbroję palladyna" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest temat ogólny o G3, więc mogę to tu zapisać :). Otóż patrzę w empiku na pudełko z grą Gothic 3, a tam widzę co ? Minimalne wymagania: karta graficzna G-force FX 5200 ??? 512 MB RAM ??? w00t ? Gdyby rzeczywiście tak było, to juz dawno temu bym miał Gothica w domu : /
Chyba podali taką konfigurację, aby więcej osób kupiło grę. Tylko po co dawać ludziom złudne nadzieje, że sobie pograją w najnowszego Gothica ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu od razu po dostaniu tej runy zaswłbym jak najszybciej do króla i do zamku i bym się śmiał z orków którzy są za barierą ale jak kto woli:) niestety ja jeszcze nie zrobiłem rebeli w żadnym mieście ale już niedługo:) bójcie się orkowie i zwolennicy Beliara:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK moj błąd:
Gothic3.exe
caused a EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION
in module <UNKNOWN> at 001B:00E9EB57
mój sprzęt:
1024RAM
geforce 6600gt 128mb
athlon 2100+

Karta jest AGP x8 a moje wejscie na plycie AGP x4
Czy to może być powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, to jak ja przechodze koło jednej z farm, pojawia się koleś, który zlecił mi zabicie 6 krów i zaczyna nawalać się sam z cała farmą... To jest żal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie orkowie nie są absolutnie przekupni czy praworządni :].
Ich walutą jest honor, a ten zdobywa się poprzez walkę - tak więc "dobra walki Ci wszystko wybaczy" i tak należy reagować na podejrzenia o przestępstwo ;).
Ominęło Cię trochę - przede wszystkim walki na arenie oraz bardzo lukratywne zadanie od zwierzchnika najemników.

W ogóle rada dla wszystkich - najlepiej na początku zabijać możliwie jak najmniej osób. Ja już się przejechałem na tym, że w Trelis znalazłem buntowników i dostałem zadanie zabicia orków w świątyni. Po wykonaniu questa okazało się, że dowódca orków ze świętyni da mi sporą kwotę pieniędzy ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 00:03, Monastor napisał:

Mnie też mocno irytuje rozgrywka... i to już na początku.

Muzyka po dłuższej grze wkurza, system walki jest denny i tak nieciekawy, jak to tylko możliwe
(do tego nieposłuszny i pełen błędów, zwłaszcza w animacjach). Sposób zachowania potworów,
zamieszanie, nieczyste ruchy... to strasznie brzydko wygląda.



To ciekawe, bo dla mnie G3 jest pierwszym w którym mam muzykę włączoną. Wcześniajsza była monotonna i budowała niepotrzebny nastrój napięcia.
Co do systemu walki - mi się podoba ta zasadnicza zmiana, że mamy swobodę w przydzielaniu wrogom ciosów :]. Pokonałem bez uszczerbku 4 zębacze, bo ładnie machałem halabardą zmieniając kierunek ciosu i odpędzając przeciwników z boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze G3 moze spokojnie kandydowac do miana najgorzej zoptymalizowanej gry wszechczasow :/ Kupilem sobie dzis G3 w Empiku, wybulilem ponad 100 zl, bezproblemu zainstalowalem, wrzucam pelne detale /konf kompa w podpisie/ i co widze? Pokaz slajdow :/ Gra nie wyglada lepiej niz Oblivion, ktory u mnie bez problemy chodzi z wszystkim na maxa, bez AA za to z HDR. Mysle - dobra, zmniejsze troche detale. No i troche to w zasadzie oznacza wlaczenie gry w NISKICH detalach... Zadna gra do tej pory mi tak nie ciela. Nawet demko Flight Sima X chodzilo mi duzo lepiej. Nie tykam sie tej gry, bo nawet mimo wersji 1.08 gra chodzi fatalnie :/ Poki co - potezne rozczarowanie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, akurat arena, to było pierwsze miejsce w jakie się udałem, więc tego nie straciłem. Co do szefa najemników... chodziło o to przepytywanie jego ludzi? To zrobiłem prawie całe, bo zdążyłem poznać prawdę o wszystkich, ale już nie miałem jak mu o tym powiedzieć, bo miał jakieś niestworzone obiekcje i w ogóle zupa była zasłona, pajac zginął pierwszy. Potem uciekłem z wioski, wbiegłem z drugiej strony, w biegu zabiłem co się dało i następna rundka, trochę to trwało, ale jaka satysfakcja. Niestety z tego powodu nie miałem żadnego zadania z wywołaniem rewolty, bo stało się to w sposób "naturalny", ale w Okarze dostałem normalnie nagrodę za odbicie miasta.
I w końcu mogę robić półtoraki, a ognisty miecz poleciał do kosza, nareszcie! Będąc w Gothcie poczułem się prawie jak w klasztorze w G1, tylko przemiany w żuczka zabrakło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień ustawienia pliku ge3.ini (przewijają się na wcześniejszych stronach) i wszystko wróci do normy, choć podejrzewam, że nawet na Twoim sprzęcie o max detalach, 1280x1024 i braku zacinek można zapomnieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 20:35, żdzisiek napisał:

kto z was wie gdzie są Diego,Milten,Lester??


Diego jest w mieście Braga w Varrancie
Milten w klasztorze w Nordmarze (w sanktuarium)
Lester został złapany przez orki i jest niewolnikiem przy ruinach świątyni na wschód od Mora Sul

poza tym:
Lares jest w Geldern (i może nas wiele nauczyć o złodziejstwie)
Lee mieszka w Klanie Ognia w Nordmarze
Gorn jest jeńcem w Gotha (u wodza orków w obozie na zewnątrz miasta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 21:19, izzi napisał:

Czy mógłby mi ktoś może podpowiedzieć, gdzie mogę znaleźć jakąś kapliczkę Innosa i kogoś, kto
będzie w stanie nauczyć bohatera zaklęć z dziedziny Adanosa.


Kapliczka Innosa jest w wiosce w której zaczynasz grę - Ardea
Czarów Adanosa najszybciej nauczysz się od druida Porgana, znajdziesz go na drodze do Montery (kiedy przechodząc przez góry spotkasz typa który rozkaże ci udać się do Montery w ciągu 3 dni wybierz dłuższą z wymienionych dróg (tą która nie prowadzi przez obóz bandytów) obóz druidów będzie w jaskini w dolinie z paroma spalonymi chatami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować