Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2007 o 11:26, KrzychW napisał:

> eeee... a dopiero co kilka stron wcześniej zapewniano mnie że np. siła potrzebna tylko
do używania
> konkretnych broni, nie do zwiększania obrażeń... to jak to w końcu jest, mogłby to ktoś
jeszcze
> potwierdzić? ;)
Nawet w instrukcji gry wyraźnie jest napisane , że siła powoduje zwiększanie zadawanych obrażeń.Kto
nie wierzy , albo twierdzi inaczej , niech sam sprawdzi.



A czy pisze tam również że nauczenie ulepszenia lekkich pancerzy (szat) podwaja ich ochronę?
Albo że po nauczeniu zatruwania broni, można ją zatruć?
Albo że można wykuć miecz dajacy mistrzowstwo walki dwoma mieczami, jak znajdzie sie 2 (słownie: dwie) katany?
:D
Nigdy nie korzystam z instrukcji więc nie wiem, musiałbym zajrzeć... ale generalnie nie ma co zbytnio wierzyc temu co producenci piszą, bo to co by chcieli a co jest w rzeczywistosci, czasem mija sie z prawdą
:)

Ale jeśli faktycznie odczuwasz że przy dużej sile zadajesz większe obrażenia, to ok. w tej kwestii zwracam im honor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 11:38, Drizzt Drow napisał:

Ale jeśli faktycznie odczuwasz że przy dużej sile zadajesz większe obrażenia, to ok. w tej
kwestii zwracam im honor.

Grałem i wojownikiem i magiem i biegałem z takimi samymi dwiema broniami.Bez problemu dawało się zauważyć np. podczas walk na arenach , że znacznie słabszą postacią , czyli magiem , zadaję mniejsze obrażenia.
Aha.No i może posty troszkę tnij.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic jest (przynajmniej według mnie)najlepsza grą RPG.Bardzo dobry jest tez Oblivion.Ale zostawmy Obliviona to nie ten temat.W Gothic 3 w Monterze jest zxadanie ,że zabrać listę niewolników.Jak to zrobić?Proszę o odpowiedź.Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta lista leży na stole u nadzorcy niewolników.Ma chyba na imię Badley.Po prostu kiedy nie będzie go w jego domu zakradnij się tak aby cię nie widział i zabierz listę.W następnym zadaniu związanym z nim będzie szmusiał oddać mu tę listę.Po prostu porozmawiaj z nim powiedz że mu ją ukradłeś a on powie coś w stylu "I że by to był ostatni raz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie zauważałeś czar telekinezy raczej się tam nie przyda:p
Ja zrobiłem to tak...: gdy ten gość wyszedł ze swojej chaty, ja ukryty przy domku niewolników rzuciłem na niego czar snu...gdy już "padł";* skradając się, aby go nie obudzić, zabrałem listę;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 13:02, ciusiek i luka napisał:

Mam misję zabić płochliwego jelenia. Zabijam go, zanoszę mięso do tego gościa z kamiennego
kręgu, a on nic nie mówi, chce tylko handlować. Co robię nie tak?



Pewnie trzeba więcej tych jeleni ubić ;)
Mi spieprzyły do orków, dalej ich nie goniłem, nie czułem sie jeszcze na tyle silny by ich tam przy okazji przetrzebić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać nie zlikwidowałeś wszystkich:p...czy po ostatnim, którego zabiłeś dostałeś więcej punktów doświadczenia?
Lepiej jeszcze raz przeszukaj okolice;*...one mogą być od bariery do Ardei...aż do nps któremu ukradli oliwę/.../
Mięso nie jest tu istotne;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 13:02, ciusiek i luka napisał:

Mam misję zabić płochliwego jelenia. Zabijam go, zanoszę mięso do tego gościa z kamiennego
kręgu, a on nic nie mówi, chce tylko handlować. Co robię nie tak?

W sumie trzeba zabić 5 płochliwych jeleni , żeby wykonać to zadanie.U mnie był z tym pewien problem , bo jak zauważyłem , jeden z jeleni w okolicach skarpy idac od kamiennego kręgu w stronę Vengardu , potrafi wleźć w górę.Dosłownie , zamiast obiec dookoła wbiega w tą skarpę i potem jest problem z jego odnalezieniem.Za pierwszym podejściem do G3 nie udało mi się tego zadania wykonać , dopiero za drugim razem wyczaiłem co z tymi jeleniami i wgrałem sejwa , a następnie z daleka zabiłem tą sztukę , która sprawiała problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie po co są złote samorodki, czy da sie je jakoś rozbić na złoto ?
A i jeszcze przeglądając mapkę zauważyłem, że w Reedock, a byłem już tam trochę dawno to mam doświadczenia 90 nie wiecie jaką misję trzeba zrobić aby mieć 100 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 13:33, KrzychW napisał:

> Mam misję zabić płochliwego jelenia. Zabijam go, zanoszę mięso do tego gościa z kamiennego

> kręgu, a on nic nie mówi, chce tylko handlować. Co robię nie tak?
>
W sumie trzeba zabić 5 płochliwych jeleni , żeby wykonać to zadanie.U mnie był z tym pewien
problem , bo jak zauważyłem , jeden z jeleni w okolicach skarpy idac od kamiennego kręgu w
stronę Vengardu , potrafi wleźć w górę.Dosłownie , zamiast obiec dookoła wbiega w tą skarpę
i potem jest problem z jego odnalezieniem.Za pierwszym podejściem do G3 nie udało mi się tego
zadania wykonać , dopiero za drugim razem wyczaiłem co z tymi jeleniami i wgrałem sejwa , a
następnie z daleka zabiłem tą sztukę , która sprawiała problemy.

Racja mi jeden wlażł między orków nie zabijają oni jeleniów a szkoda bo zabili by go za mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 14:51, Gryczka napisał:

Nie wiecie po co są złote samorodki, czy da sie je jakoś rozbić na złoto ?

Mi się nie udało zrobić z tego złota;p możesz je sprzedać lub trzymać...niekiedy przydają się w questach;*

Dnia 23.03.2007 o 14:51, Gryczka napisał:

A i jeszcze przeglądając mapkę zauważyłem, że w Reedock, a byłem już tam trochę dawno to mam
doświadczenia 90 nie wiecie jaką misję trzeba zrobić aby mieć 100 ?

Chciałeś chyba napisać reputację;p a nie doświadczenie...ja bym się tym nie przejmował, nie daje ci to żadnych bonusów gdy posiadasz 100...jeśli dobrze sobie przypominam ja dobiłem do setki;], zapewne zamiast uwolnić tego kowala chciałeś złoto?! i straciłeś przez to kilka punktów/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prosze opowiedzenie [pokazanie na mapie] gdzie lezy jaskinia z tym magiem ktory przywolal ozywiencow i ma ognisty puchar wiem tylko tyle ze gdies kolo okary z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 15:09, dambialko napisał:

A jak ten mag się nazywał bo już nie pamiętam?

Nie pamietam jak się nazywa, ale warto się pokręcic w okolicy
Okary na południe iśc trzeba i tam siedzi w jaskini.
I jest zadanie że nie może z niej wyjśc bo go rozwalają ożywieńcy
i trzeba mu pomuc wydostac się z jaskini i on pójdzie do Okary i
odda ognisty puchar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 18:18, WickedChildren napisał:

gdzie moge kupic zwoj "Otwieranie zamków" lub nauczyc sie tgego czaru ? oraz interesuje mnie
babel czasowy

Nie pamiętam czy ten zwój jest gdzieś do kupienia ale w trakcie eksploracji świata znalazłem takich przynajmniej kilkanaście.Starczyło tego z naddatkiem na arcytrudne zamki , a pozostałe otwierałem dzięki zdolnościom złodziejskim.Wystarczyło osiągnąć 30 w tej umiejętności.
Bąbel czasowy jest chyba osiągalny dopiero po wybraniu bóstwa dla którego walczymy pod koniec gry , ale chociaż grałem magiem , to prawdę powiedziawszy nie spotkałem się z tym czarem.Na wyższych poziomach pradawna wiedza daje tak dużą premię do obrażeń , że wystarczy kula ognia lub lodowa lanca i nie ma mocnych.Nawet nie chce się szukać czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 15:07, DarkWolf PL napisał:

prosze opowiedzenie [pokazanie na mapie] gdzie lezy jaskinia z tym magiem ktory przywolal ozywiencow
i ma ognisty puchar wiem tylko tyle ze gdies kolo okary z gory dzieki


Najprościej dojdziesz tak: wychodząc z Montery skręć w prawo, za pierwszą farmą skręć w lewo w taką szczelinę między górami, kiedy się przez nią przedostaniesz, wyjdziesz nad wejściem do jaskini, która będzie dokładnie pod tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się