Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2008 o 21:41, KŁEJK napisał:

Może by tak poprosić Moderatora o przypięcie tego posta ? Co o tym sądzicie ? Ja byłbym za ...


Hmm. Pomyśli się. Chociaż półtora roku temu było parę sugestii aby taką listę + parę innych często potrzebnych rzeczy przypiąć na górze ale jakoś nic z tego nie wyszło. Teraz te pytania nie padają już tak często więc nie wiem czy warto zawracać modkom głowę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Może by tak poprosić Moderatora o przypięcie tego posta ? Co o tym

Dnia 28.06.2008 o 21:41, KŁEJK napisał:

sądzicie ? Ja byłbym za ...

Ja też. to według mnie świetny pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę przydatnych rzeczy które warto przejrzeć zanim się zada pytanie:)

Jako że niestety G3 jest grą zawierającą sporą liczbę błędów zamieszczam tutaj linka do tematu w którym zostały wyszczególnione najpoważniejsze problemy wraz z poradami jak je rozwiązać:
http://forum.worldofplayers.de/forum/showthread.php?t=147329
Lista ta jest niestety po angielsku ale jeśli znacie ten język to warto tam zajrzeć jeśli macie kłopot z uruchomieniem gry lub z jej działaniem a nie znaleźliście odpowiedzi w polskiej pomocy technicznej którą z kolei możecie odwiedzić tutaj:
http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=287

A tutaj coś dla każdego kto szuka jakiegoś NPC, miejsca lub przedmiotu ->
Link do tematu z którego można ściągnąć wszystkie możliwe mapy do G3:
http://forum.worldofplayers.de/forum/showthread.php?t=160812
Oprócz map ogólnych są tu także umieszczone szczegółowe mapy obszarów i miast.

Poniżej zamieszczam też listę kamieni teleportacyjnych. W niektórych wypadkach (np. w Okarze) można zdobyć po dwa kamienie teleportacyjne jednak na liście wymieniałem tylko te które (w mojej opinii) łatwiej zdobyć.

Myrtana:
Ardea - leży na stole przy którym stoi burmistrz
Cape Dun - leży w magazynie Ugruka kwatermistrza orków
Reddock - jest w skrzyni w pierwszej z jaskiń którą masz oczyścić z potworów (zadanie od strażnika który pilnuje wejścia do tego tunelu)
Montera - w chacie w której jest przestraszony niewolnik (szef najemników pozwala ci zająć tą chatę)
Trelis - w skrzyni obok kapliczki beliara niedaleko południowej bramy do miasta
Geldern - leży na ziemi tuż na południe od południowej bramy
Gotha - jeden jest w skrzyni wodza orków w jego chacie drugi leży w kuźni w mieście (ale nie na zamku)
Faring - jest w jaskini znajdującej się przy drodze z dołu (od mostu) do miasta
Vengard kaplica - jest w jaskini w mieście Gotha (nie trzeba walczyć z demonem)
Vengard król - jest w pokoju z magiem ognia nad salą tronową
Vengard "poza kopułę" - jak wyżej
Silden - leży w kamiennym kręgu który jest tuż na północ od miasta
Nemora - jest w skrzyni ukrytej w krzakach niedaleko dolnego wejścia do Nemory
Okara - Leży na kamieniu przed wejściem do Okary

Varant:
Braga - ma go kupiec który będzie sie opierał gdy będziesz zbierał daninę (wtedy go pokonaj i odbierz kamień)
Ben Erai - w jednym z tuneli kopalni (nie możesz tam wejść jeśli nie masz 75 reputacji w mieście)
Lago - Leży za polem ziela bagiennego w pobliżu kamiennego murku (resztek chatki?)
Ben Sala - Leży pośród tac z przyprawami mniej więcej w centrum wioski
Bakaresh - Leży niedaleko Silvia szefa straży miejskiej
Mora Sul - leży na stole niedaleko faceta który zleca ci złapanie Yussefa i odnalezienie Ramireza
Ishtar - w jednej z komat obok sali tronowej Zubena

Nordmar:
Klan Wilka - w chacie Ronara (myśliwego który chce abyś mu towarzyszył w polowaniu)
Klan Młota - w chacie kowala Ingvara
Klan Ognia - w pierwszej chacie (tam gdzie jest facet który chce z tobą zapolować na orki)
Klasztor - na najniższym poziomie biblioteki w skrzyni
Xardas - na stole obok Xardasa

Na zakończenie umieszczam jeszcze najbardziej uniwersalną mapę dzięki której można odnaleźć wszystkie przebywające poza miastami osoby oraz ważniejsze przedmioty.

UPDATE:
Spis nauczycieli, czym sie zajmuja i gdzie ich znalezc znajdziecie pod tym adresem:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=14226&pid=31147


[m - 007]

20080628232541

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 22:36, piotr.kwazi napisał:

... Może by tak poprosić Moderatora o przypięcie tego posta ? Co o tym
> sądzicie ? Ja byłbym za ...
Ja też. to według mnie świetny pomysł.

Ja bym raczej widział to jako odnośnik w przypiętym poście, bo sam chyba widzisz jakie toto obszerne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 01:15, zadymek napisał:

> ... Może by tak poprosić Moderatora o przypięcie tego posta ? Co o tym
> > sądzicie ? Ja byłbym za ...
> Ja też. to według mnie świetny pomysł.
Ja bym raczej widział to jako odnośnik w przypiętym poście, bo sam chyba widzisz jakie
toto obszerne jest.

Jak chcesz zobaczyć coś obszernego, to wejdź na temat o CD Action

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak :) Też jestem za tym, aby przypiąć ten post, tylko, że do niektórych miast jest kilka teleportów powiedzmy np. Ishtar. Nie wiem, dlaczego ich nie wypisałeś, ale wiesz, to nie strata :) W ishtar jest kłopot, bo tylko nen kto nie ma 75 % reputacji u Asasynów nie może wejść do miasta, a co dopiero do sali tronowej zubena, oczywiście bez rozróby i walki, więc przez wejściem na beczce jest jeden teleport i prowadzi on do ishtar, ale przed bramą, a tamten teleport, który jest w sali tronowej prowadzi do sali tronowej, ale oczywiście nie będę się kłócić o jedno, czy tam dwa miasta, bo i tak to jest zrobione genialnie :) Tylko kto ma się spytać modków ^^ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 12:25, Varo napisał:

Tak :) Też jestem za tym, aby przypiąć ten post, tylko, że do niektórych miast jest
kilka teleportów powiedzmy np. Ishtar. Nie wiem, dlaczego ich nie wypisałeś, ale wiesz,
to nie strata :) W ishtar jest kłopot, bo tylko nen kto nie ma 75 % reputacji u Asasynów
nie może wejść do miasta, a co dopiero do sali tronowej zubena, oczywiście bez rozróby
i walki, więc przez wejściem na beczce jest jeden teleport i prowadzi on do ishtar, ale
przed bramą, a tamten teleport, który jest w sali tronowej prowadzi do sali tronowej,
ale oczywiście nie będę się kłócić o jedno, czy tam dwa miasta, bo i tak to jest zrobione
genialnie :) Tylko kto ma się spytać modków ^^ ?

Może ja mógłbym?? Tak w imieniu całego forum. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 19:14, Mathijas W napisał:

Mam problem-gdy jestem koło Montery niechcą wczytać mi sie save(pasek ładowania w pewnym
momencie staje,i nic sie już nei robi)

A inne save''y działają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
mam taki problem , podczas włączania gry G3 wyskakuje mi taki problem :

out of memory please free some memory the choose retry

wiem że to jest związane z pamięcią wirtualna , lecz mam teraz pamięc 1GB , lecz gdybym dokupił ramu , to pamięć wirtualna także sie zwiększy??
ewentualnie prosze o rady jak zwiekszyc tą pamięc wirtualną .

Aktualnie pokazuje mi tak:
pamiec wirtualna: 3487MB
użytych:576MB
wolne:2907MB

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 19:46, jacek9911 napisał:

Witam
mam taki problem , podczas włączania gry G3 wyskakuje mi taki problem :

out of memory please free some memory the choose retry

wiem że to jest związane z pamięcią wirtualna , lecz mam teraz pamięc 1GB , lecz gdybym
dokupił ramu , to pamięć wirtualna także sie zwiększy??
ewentualnie prosze o rady jak zwiekszyc tą pamięc wirtualną .

Aktualnie pokazuje mi tak:
pamiec wirtualna: 3487MB
użytych:576MB
wolne:2907MB

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi ;]

Tu chodzi o miejsce na dysku!! Skasuj grę, zwolnij z 7 GB miejsca na dysku i znowu zainstaluj. Możliwe, że podczas instalacji, z powodo małej ilości miejsca, nie zainstalowały się niektóre pliki. Jeżeli masz dysk podzielony na partycje, to zainstaluj grę na C. Moze to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie to już ku*wa poprostu przesada!! No to już mnie rozpie*doliło!!! AAAAA!!! Wszedłem do jaskini bandytów razem z Gornem koło farmy Domenika zabiłem wszystkich zapisałem a tu nie ma nigdzie mojego towarzysza!!! No jak to wytłumaczyć?? Byłem na zewnątrz i go nie ma, teleportowałem się tam do miasta z demonem też go nie ma!!!! Wyparował poprostu??????????? No ku*wa te zapis miałem z 10 dnia na szybkim savie a inny mam z 9 dnia rano!!!!! No i jak to wyjaśnić hę?? Ponoć taka dobra gra na 9 a tu takie BUGI!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 20:23, Mathijas W napisał:

Jak jestem koło montery nie działają żadne save''y

Mam delikatne wrażenie, że już to kiedyś mówiłeś. Ale to może jedynie Deja-vu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 20:19, THE WITCHER1990 napisał:

No nie to już ku*wa poprostu przesada!! No to już mnie rozpie*doliło!!! AAAAA!!! Wszedłem
do jaskini bandytów razem z Gornem koło farmy Domenika zabiłem wszystkich zapisałem a
tu nie ma nigdzie mojego towarzysza!!! No jak to wytłumaczyć?? Byłem na zewnątrz i go
nie ma, teleportowałem się tam do miasta z demonem też go nie ma!!!! Wyparował poprostu???????????
No ku*wa te zapis miałem z 10 dnia na szybkim savie a inny mam z 9 dnia rano!!!!! No
i jak to wyjaśnić hę?? Ponoć taka dobra gra na 9 a tu takie BUGI!!!!!!!!!!!!!!!

Miejmy nadzieję, że w czwartej części chociaż większość tych najpoważniejszych BUGów zostanie naprawiona. Czemu nikt nie wyda patcha poprawiającego te bugi. Przecież wychwycenie ich to nie problem. Wystarczy pograć 15 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 20:23, Mathijas W napisał:

Jak jestem koło montery nie działają żadne save''y

Tylko w pobliżu Montery? A próbowałeś jeszcze raz zasejwować? Tzn. z jakiegoś wcześniejszego sejwa wejść w pobliże Montery zapisać i sprawdzić, czy będzie działało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś problem z RAM dotyczący save''ów. Wtedy zrobiłem tak: PPM na Mój Komputer------->Właściwości----->zakładka "Zaawansowane"------>w okienku wydajność kliknąć na "Ustawienia"------>ponownie zakładka "Zaawansowane"------>na samym dole będzie okienko "Pamięć Wirtualna"-----kliknąć na zmień-----wpisać podaną wartość. Ale nie chciałem grzebać i powróciłem do starych ustawień, następnie zainstalowałem patcha 1.6 i wszystko było OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 17:03, Zwyczajny Nick napisał:

hej mam problem taki jak ja screenie.. to wyskakuje za każdym razem. Co robic?


Podaj konfigurację swojego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 17:03, Zwyczajny Nick napisał:

hej mam problem taki jak ja screenie.. to wyskakuje za każdym razem. Co robic?

Tak masz przy instalacji? Możliwe, że płyta uszkodzona. Jest na to sprawdzona metoda - spróbuj przekopiować zawartość płyty na dysk i uruchomić instalator z dysku. Co prawda przy problemach z odczytaniem powinien pojawić się komunikat o błędzie CRC (suma kontrolna stwierdzająca czy plik jest poprawny), ale kto wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się