Zaloguj się, aby obserwować  
Zauri

BioShock - temat ogólny [M]

2089 postów w tym temacie

Ja mam moje EK od czwartku i dopiero jestem w Arcadii xD Staram się zwiedzać każdy kąt. Żałuje, że wziąłem poziom trudności medium bo daaaawno nie grałem w FPS''a i gra wydaje mi sie piekielnie trudna xD (nie zabije big daddy''ego bez przynajmniej jednego deada :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 16:03, Konrad512 napisał:

Ja mam moje EK od czwartku i dopiero jestem w Arcadii xD Staram się zwiedzać każdy kąt. Żałuje,
że wziąłem poziom trudności medium bo daaaawno nie grałem w FPS''a i gra wydaje mi sie piekielnie
trudna xD (nie zabije big daddy''ego bez przynajmniej jednego deada :P)


hehe... mam odwrotnie. Coprawda do wyjadacza FPS sporo mi brakuje ale medium wydaje mi sie za proste. Na 10 BD tylko dwa razy mnie polozyl. Amunicji tez mi nei brakuje. Ani First Aid ani EVE. Zastanawiam sie czy nie zaczac na Hardzie ale z drugiej strony juz sie wciagnalem strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 16:03, Konrad512 napisał:

Żałuje, że wziąłem poziom trudności medium bo daaaawno nie grałem w FPS''a i gra wydaje mi sie piekielnie
trudna xD (nie zabije big daddy''ego bez przynajmniej jednego deada :P)


Mi akurat medium nie wydał się zbyt trudny, przeszedłem na tym poziomie bez problemu całą grę. Dużym ułatwieniem było wprowadzenie przez twórców kapsuł, w których nasza postać regeneruje się po śmierci. Gdyby nie Vital chambers, byłoby naprawdę niełatwo, a tak doszło do tego, że nie używałem nawet apteczek, bo wolałem zginąć i zregenerować się w kapsule, zamiast marnować medykamenty, które zostawiałem zawsze na walki z Big Daddies. Jeżeli masz spore trudności z pokonaniem tatuśków, to mogę zdradzić Ci łatwy sposób na ich zabicie - wystarczy tylko, że masz kuszę i sporo trap bolts. Jeżeli tylko zauważysz kręcącego się niedaleko Ciebie Big Daddiego z Little Sister, ustawiasz jak najwięcej pułapek (wystarczy 5-6), strzelasz w tatuśka, by go wkurzyć i czekasz, aż pobiegnie w Twoim kierunku, smażąc się przy okazji na linkach pod napięciem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przeszedlem na medium... gra swietna, wciaga ale jednak za krotka... w porownaniu do system shock 2 za krotka i mniej straszaca:D ale pogralem z przyjemnoscia... za niedlugo zaczne na hard zobaczyc drugie zakonczenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 16:56, Noirr napisał:

wlasnie przeszedlem na medium... gra swietna, wciaga ale jednak za krotka...


Zgadzam się. BioShock tak bardzo wciąga, że chciałoby się grać i grać, i grać, a tu nagle koniec ;] Chociaż z drugiej strony dobra gra wyróżnia się tym, że autorzy potrafili zakończyć ją w odpowiednim momencie; gdyby BS był dwa razy dłuższy, istniałoby ryzyko, że mniej więcej w 3/4 rozgrywki gra zaczęłaby powoli tracić klimat i nudzić się.

>w porownaniu do system shock 2 za krotka i mniej straszaca:D

To prawda, mimo, że gra ma ciężki, poschizowany klimat, to nie straszy aż tak bardzo, chociaż niekiedy zdarzają się mocno horrorowate akcje :) Inna sprawa, że od czasu ukazania się na rynku sławnego System Shocka gracze widzieli już naprawdę dużo i obecnie programistom jest coraz trudniej zrobić grę, która naprawdę by straszyła.

Dnia 08.09.2007 o 16:56, Noirr napisał:

na hard zobaczyc drugie zakonczenie:)


A teraz miałeś good czy bad ending?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh niby trudniej ale ja w ss2 nie gralem w 1999 roku tylko jakies trzy lata temu i wtedy mnie straszyl:D

mialem dobre zakonczenie, teraz sie nastawie na zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 17:12, Konrad512 napisał:

Nie mam jeszcze kuszy, a co do tej metody, to nie wiem czy działałaby z Rosie :)


Dziala. Z mojej strony moge polecic elektryczne pociski do shutguna (teh best) oraz heat-seeking pociski do wyrzutni. Ja w ten sposob zalatwiam BD w niecale 10sek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 17:12, Konrad512 napisał:

Nie mam jeszcze kuszy, a co do tej metody, to nie wiem czy działałaby z Rosie :)


heh metoda na rosie:D electro + granatnik lub granatnik + beczka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 17:12, Konrad512 napisał:

Nie mam jeszcze kuszy, a co do tej metody, to nie wiem czy działałaby z Rosie :)


Działa na każdego. Jeżeli nie chce mu się podejść, to wystarczy trochę się oddalić bądź gdzieś się schować, wtedy pobiegnie za Tobą, przy okazji wpadając na pułapki.

Jest jeszcze jeden niezawodny sposób na BD: przyklejamy do beczki 4-5 min, podnosimy za pomocą telekinezy i ciskamy nią w tatuśka. Zazwyczaj zgon na miejscu, jeżeli jednak zostanie mu trochę życia, dobijamy jednym strzałem ze strzelby bądź serią z Tommy Gun''a ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą walczyłem z kolejnym BD. I zastosowałem się nieco do waszych uwag. :D Polewałem go ciekłym azotem, a następnie waliłem z granatnika. Było nieźle. BTW, target dummy też bardzo się przydaje, zwłaszcza z plamami oleju albo zbiornikiem wody w pobliżu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 18:06, Konrad512 napisał:

Przed chwilą walczyłem z kolejnym BD. I zastosowałem się nieco do waszych uwag. :D Polewałem
go ciekłym azotem, a następnie waliłem z granatnika. Było nieźle. BTW, target dummy też bardzo
się przydaje, zwłaszcza z plamami oleju albo zbiornikiem wody w pobliżu :D


Wow ;P.
Buehhehe, później to Daddych się rozwala w masowych ilościach :D. Przynajmniej ja tak miałem... w ciągu kilku minut kilku Daddych ;-).
---
Dzisiaj rano zacząłem w to grać i muszę powiedzieć... że gierka jest rewelacyjna! Świetna grafika, niezwykle dobrze zoptymalizowana [znacznie lepsza jak na moje oko niż np. w Neverwinterze 2... który to na max detalach potrafi mi się przyciąć ;/, tutaj tego nie widzę, minimum 35 FPS''ów leci]. A grywalność... znakomita. Jak usiadłem około 10... tak właśnie przed chwilą zorientowałem się, że 18:40 jest ;/. No tak, tak niedawno był obiad... i śniadanie było też niedawno... i niedawno wstałem ;-D. Po prostu znakomitość znakomitości ;)!
--
Jeżeli chodzi o BD [Rosie i tego... no... Elite B... wypadło mi teraz z głowy :<], to rozwalam ich czym najdzie. Np. zamrażam i strzelam z shotguna; przejmuję kilka turretów/latających strzelajników [ja to tak nazywam xD], uluję BD i wszyscy go nawalają, albo podpalam, maszynówa i tak na jana... właściwie stosuję wiele kombinacji, w zależności od tego ile mam jakiej broni, jaka jest okazja, gdzie jesteśmy.
Aaa, Rosie jeszcze rozwalam ogólnie tak, że cały czas trzymam na telekinezie i przejmuje jego granatki :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 19:01, Choinix napisał:

minimum 35 FPS''ów

To 35 było na oko.
Poprawka, odpaliłem program "FRAPS" i rzadko kiedy spada poniżej 60 [mam ustawione 60Hz odświeżanie], a jak już spada, to 58-59 :P.
Robi robotę Unreal Engine ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie przyczaić się i poczekać aż daddy podejdzie pod kamere. Wtedy rzucam secuirity bullseye i patrze jak sobie radzi z robocikami :D Niedługo będe musiał się zmierzyć z pierwszym elite bouncerem w grze :> Juz mam obmyślony plan, ale to dopiero jutro po szkole :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 19:58, Konrad512 napisał:

Ja lubie przyczaić się i poczekać aż daddy podejdzie pod kamere. Wtedy rzucam secuirity bullseye
i patrze jak sobie radzi z robocikami :D Niedługo będe musiał się zmierzyć z pierwszym elite
bouncerem w grze :> Juz mam obmyślony plan, ale to dopiero jutro po szkole :P


ja na elite bouncer i bid dady mam jeden sposob najpierw podpalam, potem porazam pradem , i 4 strzaly z shotguna z bliskiej odleglosci z Exploading Buck . :) i po kłopocie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 19:58, Konrad512 napisał:

i patrze jak sobie radzi z robocikami :D Niedługo będe musiał się zmierzyć z pierwszym elite
bouncerem w grze :> Juz mam obmyślony plan, ale to dopiero jutro po szkole :P


Nie odczułem osobiście specjalnie ogromnej różnicy. Po prostu rozwalam, z tym, że nieco dłużej... a nawet nie, w sumie, to nie nieco dłużej. Powiedział bym raczej, że w szybszym czasie tracę więcej życia ;-). Ten to potrafi się rozpędzić. Głównie go zamrażam ;P.
Aa, tak żeby nie było wątpliwości - gram na medium. Na hard sobie pogram po przejściu gry teraz [a easy nie będę komentował :P szkoda czasu :D].
Cholernie nie mogę się doczekać końca gry ;D. Ciekawe jak to wszystko się potoczy... swoją drogą niezła fabuła, fajnie gierkę złożyli - element po elemencie dowiadujemy się o historii podwodnego miasta. Ciekawi mnie tylko co to są te cholerne duchy... chyba, że było już wyjaśnione a ja coś przegapiłem? :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 17:07, KuBa-078 napisał:

Będzie w polsce bioshock w metal box-ie na pc czy tylko w wersji na xbox-a 360 ??


Chyba tylko na Xboxa. Wersja na PC dostępna jest w zwykłej wersji w tekturowym opakowaniu i w wersji kolekcjonerskiej (ta z figurką Big Daddiego i kilkoma innymi dodatkami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować