Zaloguj się, aby obserwować  
ViCRattlehead

Czy kupujecie tanie gry?

22 postów w tym temacie

Jak wyczytałem dawno z listu do CD-Action, pewien człowiek pracujący w Empiku czy tam w MediaMarkt (już nie pamiętam) zauważył, że oryginalne gry jakie kupują ludzie to:
-od groma małych dziewczynek kupuje The Sims (wszystkie części i dodatki)
-ekstra klasyka i gry do 30 zł (z przewagą ekstraklasyki za 20 zł)
-gry do 39-49 zł (2-letnie, półotora roczne hity)
-i na samym końcu gry EA - Fifa, Nba, NFS, oraz gry takie jak Half-Life, Doom, FarCry (hity)

Sam kupuję już głównie tylko ekstra klasykę, bo ani nie mam forsy żeby nią tak szastać i kupować sobie hiciory które tanieją znacznie po stosunkowo krótki czasie. (drogie oryginały kupuję tylko wtedy, kiedy wiem, że długo będę w nie grał jak np. NWN, AoE III, Heroes cała seria.) No to chyba tyle co miałem do powiedzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem diablo II za ok.60zł a teraz chcę kupić jakomś ekstraklasykę za ok.20zł.
Czyli kupujemy raz drogie a raz tanie gierki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 18:54, Sithek napisał:

"Mroczne Wieki" za ok 12.00 zł w "Biedronce".



dla mnie to nowosc zeby Biedronka miala gry na sladzie :D myslaelm ze jak co to platformowki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(drogie oryginały kupuję

Dnia 08.11.2006 o 18:43, Bart_GT napisał:

tylko wtedy, kiedy wiem, że długo będę w nie grał jak np. NWN, AoE III, Heroes cała seria.)


Nie wiem czemu, ale większość ludzi uważa, że gra oryginalna, to premierowy hit, za 100 zł w wzwyż(albo ja tak to odebrałem). Każda gra jest oryginalna, o ile nabędziemy ja w legalny sposób(nieważne czy w Edycji Kolekcjonerskiej, czy jako dodatek do Play''a). A poza tym tanie gry, to są przecież te wszystkie "legendy" list przebojów, które po jakimś czasie tanieją. Teraz zagrywacie się w Gothica III, a jak za kilka lat on wydany zostanie w Extra Klasyce, to też będziecie się pytać, czy warto kupować tanie gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że kupuję, i zapewne nie tylko gra. Bo "tania gra" nie równa się "zła gra", tak jak "nowa, droga gra" bardzo często nie równa się "dobra gra". W Extra Klasyce często są takie hity (i za taką cenę), że nie da się nie kupić (Riddick!!!!!!!). Ba, nawet w pismach czasem dadzą taką full wersję, że szczęka uderza w podłogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 19:05, ciusiek i luka napisał:

Riddic? Jeszcze w niego nie grałem, ale myśle, że nie pokona HOMMIII.


Nie warto porównywać, to jak porównywanie samochodu Ferrari z jakąś rewelacyjną wiertarką.:) Jeśli lubisz skradanki, fps-y i mroczny klimat - nie ma dla ciebie lepszej gry niż Riddick. Ja lubię.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2006 o 18:33, uszek10 napisał:

Powiedzmy, że do 30 zł :p

Dla masachonistów mogę polecić maluch racer, syrenka racer, warszawka racer i border zone wszystkie te świetne gry ukazały się w CDA w: KASZANKA ZONEEE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 19:10, GRAMmer napisał:


> Powiedzmy, że do 30 zł :p
Dla masachonistów mogę polecić maluch racer, syrenka racer, warszawka racer i border zone
wszystkie te świetne gry ukazały się w CDA w: KASZANKA ZONEEE!


Wiesz, opisywali też coś takiego jak super stunt spectacular (nie pamiętam tytułu za bardzo...)
Dostało 0 na 10. Więc masochiści cieszcie się i nie kupujcie tych dzieł jak maluch racer, a kupcie tamten oto wspaniały produkt. Zwis co 5 minut, zajęcie wam całego RAM-u w ciągu sekundy. To wspaniała rzecz......

Poza tym Maluch Racer 2 NIE ukazał się w Kaszanka Zone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Właściwie to teraz nie opłaca się kupować gier "drogich", pomijam jakieś super hiciory. Ostatnio było tyle problemów z nówkami, że warto poczekać, aż je połatają itp.

Drugą sprawą, jest czasem brak sprzętu do odpalenia tychże gier, a za 2-3 lata nie będzie z tym żadnego problemu.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2006 o 19:14, ziptofaf napisał:

Poza tym Maluch Racer 2 NIE ukazał się w Kaszanka Zone.

no może się nie ukazał. A oto NAJNOWSZY HICIOR ZA 19,90zł Z KASZANKA ZONEE:ARDENES OFFENSIVE.
Oto cytat z CDA:"Zastanawiasz się jak tym geniuszom (twórcom gry) udało się stworzyć grę równie szpetną jak produkcje sprzed dekady a jednocześnie chrupiącą na 12-potokowej karcie i 2 giga Ramu? Koniec cytatu.
Moje dopowiedzi są napisane krzywą kursywą. Czy ktoś ma na to odpowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając tą recenzję mało nie spadłem z krzesła ;). Ja się pytam: kto się decyduje wydawać takie szmatławce, niedopracowane, tonące w błędach i będące jednym słowem takimi ścierwami? Czy oni tego nie widzą, jak wygląda gra, jak się zachowuje? Kto im to kupi?!

Wracając do tematu: ja bardzo lubię serię eXtra Klasyka Next. Uważam, że to bardzo dobry pomysł, ponieważ w tej serii wychodzą zazwyczaj bardzo dobre tytuły (niektóre nawet nie zdążyły się zestarzeć), w polskiej wersji językowej, w ładnym opakowaniu itd. Zalety XKN można by mnożyć w nieskończoność. A jeśli do 30 zł... jak wychodzi coś interesującego w tej cenie to oczywiście kupuję :). Czego mam nie kupić dobrej gry po niskiej cenie (moja odpowiedź na cały temat)? A jak chcę jakąś grę, która kosztuje powyżej tej ceny (50 zł, 90, 100 i wyżej), to najpierw muszę się skonsultować z mamą, nazbierać kasę (ew. znaleźć okazję na prezent :)) i wtedy dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować