Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft opublikuje we wtorek sześć poprawek do Visty

32 postów w tym temacie

Jerryzzz

Microsoft powiadomił, iż od wtorku dostępnych będzie sześć łatek do najnowszego systemu operacyjnego Vista. Poprawki skierowane będą głównie do użytkowników indywidualnych, gdyż dotyczyć będą wersji ogólnodostępnej.

Przeczytaj cały tekst "Microsoft opublikuje we wtorek sześć poprawek do Visty" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

system jest tworem zbyt skomplikowanym żeby uniknąć błędów, trzeba je więc po prostu szybko łatać.
ps zdawało mi się że premiera "domowych" windowsów będzie w styczniu, a teraz to tylko dla firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 12:18, sig. napisał:

system jest tworem zbyt skomplikowanym żeby uniknąć błędów, trzeba je więc po prostu szybko
łatać.
ps zdawało mi się że premiera "domowych" windowsów będzie w styczniu, a teraz to tylko dla
firm.


twórcy MacOS tak nie twierdzą:)
a premiera domowej Visty była wczoraj... na polskim torrencie:) więc łatki mile widziane:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 12:23, Benitokks napisał:

twórcy MacOS tak nie twierdzą:)
a premiera domowej Visty była wczoraj... na polskim torrencie:) więc łatki mile widziane:))

a co twierdzą? bo macos jak najbardziej był łatany już parę razy (więc żadnym wyjątkiem nie jest, zwyczajnie mało kto błędów szuka bo zajmuje margines rynku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2006 o 12:50, sig. napisał:

a co twierdzą? bo macos jak najbardziej był łatany już parę razy (więc żadnym wyjątkiem nie
jest, zwyczajnie mało kto błędów szuka bo zajmuje margines rynku)


nie zgodzę się z Tobą, fakt że był łatany jak każdy system ale nie były to błędy tak liczne i tak poważne jak w Windows. Margines rynku? Mac to margines a nie jego OS, który jest świetny, gdyby było inaczej M$ tak by się go nie bał i na nim nie wzorował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)Dla firmy Billa Gatesa najwyraźniej rzeczywiście zależy na bezpieczeństwie użytkowników jego produktów(...)

Litosci. "Firmie Billa Gatesa" sie pisze. Wstyd miec takiego babola na glownej stronie CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 12:19, marccolo napisał:

o matko przenajświętsza jeszcze w sklepach nie dostępna a już poprawki do niej są...HE HE


Poprawki to żadna nowość, były i będą, Microsoft w końcu jakąś wersję musiał puścić do tłoczni. Powinniśmy się cieszyć jako indywidualni użytkownicy, do stycznia ktoś nam jeszcze potestuje system i poprawki się pojawią kolejne, przez co Vista będzie jeszcze bezpieczniejsza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Benitokks

Widze ze jestes kolejnym Fanboyem.
OS Xy maja tyle samo bagow co inne systemy, tyle ze narzekanie na Appla nie jest tak modne jak na Microsoft.
Przyklady, prosze bardzo:
1. Po wydaniu OS X 10.2 na tym systemie nie dalo sie pracowac, tak z pol roku, az do wydania ktorejs tam z kolei poprawki - ciagle zwiechy, "unexpected quit''y" ipt itd.
2. OS X 10.4 po wydaniu poprawki 10.4.5 - aplikacje Adobe''iego robia "unexpected quit''y" i inne cuda, 10.4.8 troche poprawila sytuacje, ale nie do konca.
3. Co chwile wychodza poprawki podnoszace kolejne nr wewrsji systemu, w Windowsie to by sie pewnie nazywalo service packi. Wiec skoro wychodza poprawki to sysytem jest dziurawy.
4. Jak zaprosili Linusa Torvaldsa do pracy nad tym systemem (chyba wiesz, ze Apple bylo stac jedynie na wziecie darmowego Free BSD i przerobienie go) to parafrazujac powiedzial ze takim gownem to sie zajmowal nie bedzie.

To sa tylko grubsze przyklady, zaobserwowane nie na jednym komputerze a na kilkunastu.

Taaak, wiem ze Ciebie nic nie przekona bo Maci sa najlepsze.
Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ukaszek masz rację nic mnie nie przekona, choć nie jestem fanboyem maca a raczej nie przepadam za M$, ale w domu i tak mam Windowsa(mac za drogi:) i X360 (na PS3 nie chciało mi się tak długo czekać) i nie narzekam;) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do 30 stycznia maja wiele czasu ;d
niech poprawiaja. nie chce sie meczyc z nowym OS''em. bo XP mam juz po dziurki w nosie :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytułacji, chyba najlepszym wyjściem będzie się przenieść na windows 98, albo 95, bo tymi systemami już się hakerzy nie inteersują i dzięki temu jest bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego jak zwykle większość, a naszczęście nie wszyscy pod tym topickiem pisze, że Winda jest taka zła (to nie wina systemy tylko MicroSoftu, bo to monopol na systemy operacyjne, są drodzy dodatkowo, a starają się niszczyć konkurencje). Ale jako system operacyjne XP jest bardzo dobry w porównaniu do lat ubiegłych. A łatanie Windozy i to coraz częstsze jest SUPER, bo ciągle pojawiają się nowe zagrożenie (w końcu chodzi głównie o bezpieczeństwo), pojawiają się nowe problemy i błędy (bo gdyby mieli to tak długo testewać to by dopiero to oprogramowanie było drogie i już przestarzałe na nowe sprzęty). Zatem nie wiem dlaczego autor newsa napisał "ale czy doczekamy czasów, gdy na rynek wypuszczane będą od razu stabilne i pozbawione większych błędów, systemy operacyjne". Odpowiedź jest prosta stabilne tak ale nie bezłat. Nie ma i nie będzsie systemu idealnego zawsze będą luki i dziry, które da sięwykorzystać, które dopiero potem się zepsują itp. (pisząc najprościej).
Tylko w tym się zgadzam z autorem "Dla firmy Billa Gatesa najwyraźniej rzeczywiście zależy na bezpieczeństwie użytkowników jego produktów".
Aktualizacje RULZ !!!
Aktualizacje jako warunek sine qua non!!!
Aktualizacje uber alles!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować