Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2007 o 12:41, mrosi napisał:

> W Aikido sie mieczem walczy...

Na ścisłość bokenem (czyli drewnianą jego imitacją). I w zasadzie boken nie służy bezpośrednio
walce a wykonywaniu dźwigni i rzutów przy jego użyciu. Typowa sztuka walki, w której używa
się miecza to kendo.
Pozdrawiam


Kenjutsu, Ijajutsu itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 12:41, mrosi napisał:

> W Aikido sie mieczem walczy...

Na ścisłość bokenem (czyli drewnianą jego imitacją). I w zasadzie boken nie służy bezpośrednio
walce a wykonywaniu dźwigni i rzutów przy jego użyciu. Typowa sztuka walki, w której używa
się miecza to kendo.

Jeśli chodzi o kendo to mam nadzieję, że w dalszym ciągu mówisz o bokkenie ;-) bo katane czy iaito to na treningach, można zobaczyć tylko jak ktoś przyniesie, pochwalić się nową zdobyczą ;-) Poza tym w kendo głównie używa się shinai-a a nie bokkena ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 13:11, Nat-Sem napisał:

Pozwalają na ogólnie pojęty rozwój ciała.


I ducha. Ale są też wielką odpowiedzialnością. Bo masz świadomość, że zadając dany cios możesz zrobić komuś krzywdę, zrobić z niego kalekę lub zabić ( vide cios z kolana w splot słoneczny w muay thai - ponoć najmocniejszy cios w sztukach walki )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok po paru tygodniach odpoczynku od treningów rozciągających powracam do nich. Wcześniej musiałem odpuścić ze względu na naciągnięcie pachwiny ale roznosi mnie energia i muszę w końcu zrobić szpagata do rozkroku :)


BTW. Na czym najlepiej nauczyć się salt ? Tzn chodzi mi o to czy materace szkolne są dobrym amortyzatorem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 20:45, dawidos170 napisał:

Ok po paru tygodniach odpoczynku od treningów rozciągających powracam do nich. Wcześniej musiałem
odpuścić ze względu na naciągnięcie pachwiny ale roznosi mnie energia i muszę w końcu zrobić
szpagata do rozkroku :)


Jakiego? Wykrocznego czy "tureckiego"?

Dnia 14.11.2007 o 20:45, dawidos170 napisał:

BTW. Na czym najlepiej nauczyć się salt ? Tzn chodzi mi o to czy materace szkolne są dobrym
amortyzatorem ?


W zupełności wystarczy. Chociaż kiedy trenowałem pady i przewroty uczęszczając na aikido nie mieliśmy tego luksusu. Goły parkiet i naprzód...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 20:59, mrosi napisał:

> Ok po paru tygodniach odpoczynku od treningów rozciągających powracam do nich. Wcześniej
musiałem
> odpuścić ze względu na naciągnięcie pachwiny ale roznosi mnie energia i muszę w końcu
zrobić
> szpagata do rozkroku :)

Jakiego? Wykrocznego czy "tureckiego"?


Tureckiego ;) Dlatego napisałem,że do rozkroku a nie wykroku ;)

Dnia 14.11.2007 o 20:59, mrosi napisał:


> BTW. Na czym najlepiej nauczyć się salt ? Tzn chodzi mi o to czy materace szkolne są dobrym

> amortyzatorem ?

W zupełności wystarczy. Chociaż kiedy trenowałem pady i przewroty uczęszczając na aikido nie
mieliśmy tego luksusu. Goły parkiet i naprzód...


No wiesz ja nie trenuję sztuk walki tylko we własnym zakresie ;) A salto dla własnej przyjemności chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 20:45, dawidos170 napisał:

BTW. Na czym najlepiej nauczyć się salt ? Tzn chodzi mi o to czy materace szkolne są dobrym
amortyzatorem ?

Zależy jaki materac, ale raczej każdy powinien wystarczyć... :) Ja się rozpędzałem z ławki i robiłem salto na piasek(taki jak w piaskownicy) i raczej nie było źle, a na materacu powinno być lepiej, tak więc bez obaw.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 20:45, dawidos170 napisał:

BTW. Na czym najlepiej nauczyć się salt ? Tzn chodzi mi o to czy materace szkolne są dobrym
amortyzatorem ?


Parkiet spoko amortyzuje :PP
A tak na serio to na karate mieliśmy taki wielki materac do kolan mniej więcej. Powodzenia w nauce ;]
Szkolne materace położone na parkiecie mogą być kiepskim wyjściem, bez problemu można je dobić do ziemi (te miękkie)- chyba że np dwie warstwy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mógłby mi ktoś polecić jakąś dobrą stronę internetową zawierającą informacje o muay thai! Chciałbym poczytać o wszystkim, treningi, historia itp. Z góry thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DO WSZYSTKICH ZAINTEREOWANYCH CAPOEIRĄ

Dziś zakończyło się Batizado sekcji Artes Das Gerais w Sosnowcu. Jako uczestnik muszę przyznać, że było naprawdę niesamowicie! Goścmi specjalnymi byli m.in. Mestre Nem, Mestre Sevria ( chyba tak się pisze ;P ), Graduado Liliana i wielu innych.
Już wkrótce umieszczę na moim sajcie zdjęcia z owej imprezy - wszyscy zainteresowani - zajrzyjcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ogólnie łydki rozciągasz przy okazji rozciągania innych części nóg (np wszelkie ćwiczenia z łapaniem za palce stóp i naciąganiem nóg rozciągają też łydki). Na same łydki jest coś takiego że opierasz się o np ścianę rękoma i prostujesz jedną nogę, druga jest ugięta. Robisz coś a''la pompki przy ścianie co naciąga Ci lydkę wyprostowanej nogi. Można się też oprzeć o biurko, albo coś innego. Ważne żeby mieć prostą nogę (uginają się ręce).

Pachwin w zasadzie się nie rozciąga (lol), nie wiem, może chodziło Ci o inną część ciała- jeśli cokolwiek jest w stanie rozciągnąć mięśnie w pachwinach to chyba skręty tulowia, ale stawiam że pomyliłeś częsci ciała :P

20071125204651

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 20:46, Budo napisał:

/.../

Ogólnie łydki rozciągasz przy okazji rozciągania innych części nóg (np wszelkie ćwiczenia z
łapaniem za palce stóp i naciąganiem nóg rozciągają też łydki). Na same łydki jest coś takiego
że opierasz się o np ścianę rękoma i prostujesz jedną nogę, druga jest ugięta. Robisz coś a''la
pompki przy ścianie co naciąga Ci lydkę wyprostowanej nogi. Można się też oprzeć o biurko,
albo coś innego. Ważne żeby mieć prostą nogę (uginają się ręce).

Pachwin w zasadzie się nie rozciąga (lol), nie wiem, może chodziło Ci o inną część ciała- jeśli
cokolwiek jest w stanie rozciągnąć mięśnie w pachwinach to chyba skręty tulowia, ale stawiam
że pomyliłeś częsci ciała :P


A być może - nie wiem ktoś mi powiedział,że tutaj jest pachwina i tak jakoś poszło ;p chodzi mi o udo a konkretniej górną część uda i tak właśnie patrzę to o przywodziciela by mi chodziło :) Bo w tym miejscu czuję,że jeszcze muszę go rozciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Lol, pachwiny są trochę pod pępkiem i nad biodrami xD
Na uda standard- luźne i pogłębiane skłony na wyprostowanych nogach, stojąc na jednej nodze przyciąganie drugiej do piersi, a nastepnie trzymając sie za stopę przyciąganie do pośladków z tyłu, skłony do lewej nogi, do prawej i do przodu w szerokim rozkroku, takie coś jak na obrazku poniżej (rozciągamy wyprostowaną nogę), dalej rozciąganie w siadzie płaskim (skłony do przodu)... i wiele wiele innych. Nie trzeba specjalnego umysłu do rozciągnięcia nóg, na pewno wpadniesz na własne ćwiczenia rozciągające.

20071125232633

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rysunki własne? :)

Ja właśnie w weekend kupiłem sobie ławeczkę do brzuszków. Generalnie fajna sprawa - nie trzeba się tyle ''namachać'' co na podłodze, żeby się zmęczyć ^^ Szkoda, że nie mam gdzie w domu powiesić worka treningowego :( Możnaby na nim poćwiczyć wszystkie techniki, a tak zostaje powietrze i ew. szafa (no chyba, że na treningu z kimś się walczy :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować