Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2007 o 18:06, ZóL2 napisał:

Hmm sztuki walki tak tak kiedys sie tym interesował ten styl,płynne ruchy nom i samoobrona
ale mówie wam znam ludzi co chodzą po 5 lat na karate i są w moim wieku i to naprawde nic im
nie pomaga jak są w trakcie jakiegos konfliktu naprdzyklad kiedys byłem z kumplem w Parku bo
jakis koncert był nom i tam był ziomek co uczył sie 6 lat karate a miał lat 16 i zaczepiał
go taki niemiec moze z 187 cm miał no i ten niby karatek zrobił jakis wykop to tamten niemiec
jak go złapał za noge jak nim huknoł to chlopak z 3 metry przeleciał :D i oczywiscie nie miał
siły wstac bo po tym locie niemiec odrazu do niego podbiegł i z buta w ryj ze tak powiem...
:D

Twoj post jest dla mnie ledwo zrozumialy. Dawno nie widzialem by ktos napisal tak dlugie zdanie. 16 latek to w sumie dzieciak, wiec nie ma co sie specjalnie dziwic. Imo na pewno cos sztuki walki pomagaja w samoobronie, chocby to, ze poprawiaja refleks. A w filmach sa tylko bzdury, gdzie jeden facet pokonuje 10, a zwykle kazdy trener Ci zaleci by uciekac, gdy napastnikow bedzie wiecej niz 1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co do dlugiego zdania to to dlatego ze nie chcialo mi sie kropek wstawiac bo na taki glupi temat odpisywalem glupim pytaniem i to nadodatek w pospiechu a chodzi mi tu o filmy fabularne w ktorych to widzialem ile to razy wypowiadali sie karatecy choc by sw. pamieci Bruce Lee ktory mowil ze dzieki swoim popisa dostal role w filmach a tak pozatym nigdy jeszcze nie stosowal tego miedzy bliznim...to na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Po pierwsze- jeśli chcesz sie tu wypowiadać to zadbaj, żeby Twoje posty można było normalnie przeczytac, a po drugie wypada znać trochę temat żeby coś powiedzieć. Bruce Lee nie był karateką ;]
Jeśli nie chcesz tu gadać, to po prostu nie pisz i cześć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej skromnej opinii dobrze jest trenować walkę w stójce jak i w parterze. Jeśli chodzi o porównywanie styli to chyba każdy styl ma coś w sobie, generalnie warto jest ćwiczyć każdą sztukę walki i robić to tylko dla siebie. Najgorsze jest to że ludzie często wypowiadają się negatywnie o danym stylu nigdy nie trenując sztuk walki,a jedynie opierając swoją wiedzę na paru filmikach z youtube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Każdą sztukę walki? Każdą naraz? :P Z tym sie nie zgodzę, dwie naraz to imo max, przy bardziej zaawansowanych 3... ale wtedy cały tydzień schodzi Ci na treningi, inaczej nie ma sensu, bo trenując np raz w tygodniu daną sztukę nie rozwijasz jej, a jedynie utrwalasz to czego sie nauczyłeś trenując kiedyś więcej... ja jestem za skupieniem sie na jednej sztuce, tym bardziej, że niektóre wymagają całej uwagi, jak np aikido.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sztuki walki hmmmm .
Jeśli chodzi o sztuki walki bez broni to trenuje boks mimo iż nie lubie za mocno przez 40 minut walić w worek robić przy tym niesłychane rzeczy to wiem że lepiej to niż nic nie umieć .

A jeśłi z użyciem broni to szermierka która mimo iż jet strasznie nuda no i te postawy szermiercze strasznie sztywne .

A co do Zól2 to twój kumpel jeszcze mocneij by oberwał gdyby nie to - też trochę podejrzane jest to że aż 5 lat i dostał tak łatwo w łep , może nie chodził tak często jak mówi - ale ja nie wnikam w to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej się podoba styl jakim walczył Bruce Lee (on wykorzystał każdy styl). A i najbardziej mi się podoba film wejście smoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 09:38, muniok napisał:

Mnie najbardziej się podoba styl jakim walczył Bruce Lee (on wykorzystał każdy styl). A i najbardziej
mi się podoba film wejście smoka.

o ile pamietam to Bruce walczyl stylem kung-fu ;p wykorzystanie wszystkich stylow jest raczej neimozliwe ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja z doświadczenia wiem jedno - jak gościowi porządną plombę sprzedasz, to żeby nie wiem jakie sztuki walki ćwiczył i ile lat - bedzie leżał. a wtedy możesz flekować go do znudzenia.
to mówię ja - dawny zabijaka. teraz mąż ojciec i prawnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta ale 14latek nie sprzeda porzadnej plomby 20 latkowi ;]
tylko sztuka walki chyba po to jest by Ci sie nie udalo mu sprzedac porzadnej plompy :P
No i ja na przyklad nie chce sie zapisac na jakies treningi by naparzac innych ale mysle, ze to dosc dobrze rozwija ruchowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 11:15, Araondoion napisał:

ta ale 14latek nie sprzeda porzadnej plomby 20 latkowi ;]
tylko sztuka walki chyba po to jest by Ci sie nie udalo mu sprzedac porzadnej plompy :P
No i ja na przyklad nie chce sie zapisac na jakies treningi by naparzac innych ale mysle, ze
to dosc dobrze rozwija ruchowo ;)


sprzeda sprzeda, jak dobrze trafi albo bedzie miał fuksa.
a co do tej teorii odnosnie uprawiania sztuk walki dla sprawnosci ruchowej to sie tylko uśmiechnę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 11:29, castlerock napisał:

a co do tej teorii odnosnie uprawiania sztuk walki dla sprawnosci ruchowej to sie tylko uśmiechnę
;)

niby dlaczego? rozwin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 11:31, Araondoion napisał:

> a co do tej teorii odnosnie uprawiania sztuk walki dla sprawnosci ruchowej to sie tylko
uśmiechnę
> ;)
niby dlaczego? rozwin.


powiem szczerze że nie bradzo mam ochotę na rowijanie tego tematu :) zwyczjnie mi się nie chce
a z topika już zmykam
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja odpisze. Chodzi mi o kondycje fizyczną, mozna pojsc biegac, na rower, na silownie... ale jest to najzwyczajniej w swiecie... nudne. Zapisac sie na trening jest imo ciekawsze, troche wiecej sie dzieje.

raczej trudno zadac porzadny cios, by ktos prawie padl, trafic w odpowiednie miejsce (np. splot sloneczny bardzo trudno trafic, ale jak sie dobrze trafic to jest po walce ;p), a nawet jak ktos jest duzy to traci na szybkosci, to nie jest takie proste by po prostu "sprzedac porzadna plombe" ;) A mialem troche doswiadczenia i przyznam, ze rzeczywiscie raz udalo mi sie naprawde dobrze kogos trafic i po prostu stal sie workiem treningowym. W samoobronie btw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 08:58, Budo napisał:

/.../

Każdą sztukę walki? Każdą naraz? :P Z tym sie nie zgodzę, dwie naraz to imo max, przy bardziej
zaawansowanych 3... ale wtedy cały tydzień schodzi Ci na treningi, inaczej nie ma sensu, bo
trenując np raz w tygodniu daną sztukę nie rozwijasz jej, a jedynie utrwalasz to czego sie
nauczyłeś trenując kiedyś więcej... ja jestem za skupieniem sie na jednej sztuce, tym bardziej,
że niektóre wymagają całej uwagi, jak np aikido.



Nie każdą naraz,bo to bez sensu. Chodzi mi o to,że każdy styl jest wartościowy i że generalnie warto trenować. Najlepiej trenować jeden,MAX dwa style. ;-). Osobiście trenuję taekwondo + czasem podstawowe techniki kulanek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 11:41, Araondoion napisał:

a ja odpisze. Chodzi mi o kondycje fizyczną, mozna pojsc biegac, na rower, na silownie... ale
jest to najzwyczajniej w swiecie... nudne. Zapisac sie na trening jest imo ciekawsze, troche
wiecej sie dzieje.

Racja, popieram. ;)

Dnia 24.07.2007 o 11:41, Araondoion napisał:

raczej trudno zadac porzadny cios, by ktos prawie padl, trafic w odpowiednie miejsce (np. splot
sloneczny bardzo trudno trafic, ale jak sie dobrze trafic to jest po walce ;p), a nawet jak
ktos jest duzy to traci na szybkosci, to nie jest takie proste by po prostu "sprzedac porzadna
plombe" ;) A mialem troche doswiadczenia i przyznam, ze rzeczywiscie raz udalo mi sie naprawde
dobrze kogos trafic i po prostu stal sie workiem treningowym. W samoobronie btw.

Hyh, mi się raz udało trafic w splot ;P Gośc zwinął się na ziemi, a ja odeszłam spokojnie... ;-) Jak się trafi to jest OK. :)

Btw. trenowałam przez... jakieś 4 lata karate shotokan (dobrze napisałam? ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 18:49, Vaerinammi napisał:

Hyh, mi się raz udało trafic w splot ;P Gośc zwinął się na ziemi, a ja odeszłam spokojnie...
;-) Jak się trafi to jest OK. :)

tez kiedys mi sie udalo, raczej przypadkiem, jak z kolega sie tak tylko trafialismy, ale nie zeby za mocno. Probowalem tam trafic, w sumie zlosliwe to bylo heh strasznie sie kumpel zdenerwowal, bo oczywiscie stracil oddech i probowal go zlapac. Ogolnie ciezko trafic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 12:01, SzolMisz napisał:

Trenuje KRAV MAGA a od września Brazyliskie Jiu Jitsu:) Pozdrawiam

zawsze mnie ciekawilo jak wyglada trening Krav Maga, mozesz cos opowiedziec ? jak duzo sparingow a ile ogolnorozwojowki? sporo jest kontuzji na sparingach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować