Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy brutalnych gier do więzienia?

178 postów w tym temacie

O brutalności trzeba wiedzieć. Nie można jej zakazać, ale trzeba tłumaczyć, że jest zła. Zakazanie tylko pogorszy sprawę - bo skąd mały człowiek ma widzieć czy przemoc jest dobra czy zła, skoro nie będzie jej nigdy widział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 15:30, Therror napisał:

O brutalności trzeba wiedzieć. Nie można jej zakazać, ale trzeba tłumaczyć, że jest zła. Zakazanie
tylko pogorszy sprawę - bo skąd mały człowiek ma widzieć czy przemoc jest dobra czy zła, skoro
nie będzie jej nigdy widział?


I teraz w CS''sie po każdym killu będzie pokazywał się napis:
"To co właśnie zrobiłeś było złe, nie czyń tego w rzeczywistym świecie!" lol
Ech, zobaczycie jak nasze (lub trochę starsze) pokoleni dojdzie do władzy. Wszystko się przewróci na drugą stronę i gry zastąpią lektury w szkole... xD
Robienie zakazów tego typu jest całkowicie bez sensu. Jak już wspomnieli prawie wszyscy wyżej, to rodzicie są odpowiedzialni za to w co i jak grają ich dzieci. Nie można karaz producenta Manhunta za to, że 9-cio latek w niego gra, bo był oznaczony 18+ (czy tam M+).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozpisalem sie torche bardiej na ten temat w temacie o znakowaniu gierek, wiec krotko...
uwazam ze bardziej czlowiek bylby pokrecony, gdyby gral przez cale zycie w tele tubisie, czytal i ogladal tylko programy niebrutalne bez erotyzmu az do 18, przeciez taki czlowiek jakby wlaczyl wiadomosci czy przeczytal ksiazke historyczna to by go pogielo, albo by zawalu dostal, lepiejchyba pogadac z dzieckiem troche a nie zwalac na nie odpowiedzialnosc (choc gdyby mi odje... i bym cos takiego zrobil to tez bym sie bronil ze to nie moja wina to ten Duke 3D w dziecinstwie :P). A to ze gral to co to ma do rzeczy, pewnie tez chodzil do szkoly 5 x w tyg... wiec spalmy szkoly a dyrektorow zamknijmy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 22:05, Ufo2 napisał:

> O brutalności trzeba wiedzieć. Nie można jej zakazać, ale trzeba tłumaczyć, że jest zła.
Zakazanie
> tylko pogorszy sprawę - bo skąd mały człowiek ma widzieć czy przemoc jest dobra czy zła,
skoro
> nie będzie jej nigdy widział?

I teraz w CS''sie po każdym killu będzie pokazywał się napis:
"To co właśnie zrobiłeś było złe, nie czyń tego w rzeczywistym świecie!" lol
Ech, zobaczycie jak nasze (lub trochę starsze) pokoleni dojdzie do władzy. Wszystko się przewróci
na drugą stronę i gry zastąpią lektury w szkole... xD
Robienie zakazów tego typu jest całkowicie bez sensu. Jak już wspomnieli prawie wszyscy wyżej,
to rodzicie są odpowiedzialni za to w co i jak grają ich dzieci. Nie można karaz producenta
Manhunta za to, że 9-cio latek w niego gra, bo był oznaczony 18+ (czy tam M+).


Nie o to mi chodzi. Trzeba edukować i wychowywać dzieci/młodzież pod tym względem. Często jest tak, że gry/telewizja/kumple zastępują rodziców. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A poza tym to co jest zakazane jest bardziej kuszące;) No i wtedy ludzie będą chcieli więcej przemocy. A ludzie którzy nie rozumieją gier i zabijają siebie czy innych bo myślą że się odrodzą w checkpointcie są po prostu PSYCHOLAMI i po takim wybryku PSYCHOLA wszyscy gracze są źle postrzegani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to może zaczniemy karać twórców brutalnych filmów ? Np.Mel Gibson powinien za Apocalypto iśc do więzienia, albo twórcy "Piły". Przecież to paranoja jakaś. Jeżeli gra jest brutalna, to niech dziecko w nią nie gra ( łatwo powiedzieć ). Ale w takim samym stopniu dzieci sa wystawione na działanie brutalnych filmów jak i na gry. Z taką sama łatwoscią mogą sobie włączyć film jak i gre, tak samo jest z dostępnością. Karanie twórców takich gier do idiotyzm w czystej postaci, jakby prosto z głowy Giertycha. A co będzie dalej ? Zaczniemy karać może twórców komiksów ? Też czasem są brutalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu karac za gry, a ine za filmy? bo brutalne filmy oglada wiecej osob niz gry, a prosciej wmowic komus ze cos jest zlem w czystej postaci, jezeli ktos nie mial z czym skontaktu... bo opinie o tym ze sa szkodliwe/zle/nie moralne wydaja ludzie ktorzy pewnie w zyciu nie grali w ani 1 gre... w sumei patrzcie jakie to wygodne, jak latwo w to uwierzyc, jaka to pokusa- "to nie twoja wina ze twoje dziecko zle robi, to wina tej gry! przeciez nie wiesz czy ta gra nie jest zla bo nei probowales w nia zagrac, zrozumiec, jej, ale ja ci pomagam i mowie ze ona jest zla-niedobra". O wiele wiecej bezsensownej premocy gdy czytam podreczniki historyczne, nie wiem ale jesli dobrz mniemam to hitler nie gral w postala, dooma, czy innego quakea...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu, to jest po prostu cenzura. I co z tego że gra jest brutalna- w ten sposob dajemy upust emocjom zamiast się z kimś bić! Trzeba być idiotą żeby brać wzorce z gta albo man hunta!
Bez sensu i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... jak zwykle, gdy nie mają czego się czepić, to czepiają się gier. Ja osobiście za FPS-ami nie przepadam, w brutalne gry nie gram, ale jak słyszę o tym, że ktoś zaczął strzelać w szkole, bo grał w gry, to normalnie szlag mnie trafia! Ciekawe, że nikt nie mówi, że to filmy są brutalne i wywołują agresje u młodzieży!
Zaprawdę powiadam wam: Żadna gra nie zrobi "czubka" z normalnego człowieka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się najbardziej podobało jak w programie ,,Polacy" rozwinęła się dyskusja o grach. Rozmawiali o nich i pluli na nie kwasem ludzie zupełnie nie obeznani w temacie, którzy nawet nie znają konkretnych tytułów. Zaklinali, mówili, że to sama agresja i sami 24 godziny na dobę kontrolują w co ich dzieci grają.
Wynikało z ich rozmów, że nienawidzą twórców gier. Dla mnie chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehhhh.... chyba wogole te wiadomosci ta sa jakies wirtualne, zawsze jak jest jakas tragedia z udzialem dzieci to sie zaczyna... od cholery programow na ten temat, wszedzie od cholery gosci, kazdy z nich zajmuje sie dzieckiem jak trzeba, wszystko, kontroluje w odpowiednim stopniu cud miód... i tylko ciagle odbijana pileczka, gdy szkola, muzyka, harry potter, nierowne chodniki... a w tych programach to zazwyczaj zauwazam taka prawidlowosc, ze zazwyczaj jak mamy program o grach, to wiekszosc ine mogla nigdy grac w gry komputerowe, lub ewentualnie uwaza je za zrowdlo wszelkiego zla, jak mamy program o kibicach, to wiekszosc osob nigdy nie byla nawet na meczu, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 19:59, kordzio1 napisał:

ehhhh.... chyba wogole te wiadomosci ta sa jakies wirtualne, zawsze jak jest jakas tragedia
z udzialem dzieci to sie zaczyna... od cholery programow na ten temat, wszedzie od cholery
gosci, kazdy z nich zajmuje sie dzieckiem jak trzeba, wszystko, kontroluje w odpowiednim stopniu
cud miód... i tylko ciagle odbijana pileczka, gdy szkola, muzyka, harry potter, nierowne chodniki...
a w tych programach to zazwyczaj zauwazam taka prawidlowosc, ze zazwyczaj jak mamy program
o grach, to wiekszosc ine mogla nigdy grac w gry komputerowe, lub ewentualnie uwaza je za zrowdlo
wszelkiego zla, jak mamy program o kibicach, to wiekszosc osob nigdy nie byla nawet na meczu,
itd.


Dokładnie, żaden z pseudokibiców, którzy się biją żadko chodzi na mecze drużyny ale nosi smycz. Wszyscy czepiają się tego o czym najmniej wiedzą i właśnie tam się chcą pokazać.
Świat ,,idealny"- nie ma komputera telewizjii, gazet a ludzie zyja jak w sredniowieczu w hermetycznych wioskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrazam sobie gier bez krwi i flakow. Kurde dobra jucha to podstawa a tu wszystko sie sprowadza do tego, ze za 10 lat w Quake 23 bedziemy strzelac bankami mydlanymi do teletubisiow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to niech zamkną wszystkie p2p, itp. mam 12 lat i jestem harcerzem i gram w gry typu counter i call of duty i nie przyszło mi jeszcze do głowy żeby zamordować wszystkich nie lubianych prze ze mnie nauczycieli z okrzykiem "giń!!!"
ChOrY pOmYsŁ!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować