Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

W planie wydawniczym CDP nic nie ma o dodatku ...

Dnia 16.01.2009 o 13:15, Jagged napisał:

> Czy cos wiadomo, o terminie wydania dodatku ?

marzec 2009 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podstawowym Neverwinter Nights 2... versja angielska najnowszy patch (gra w pelni spatchowana autopatcherem), ale do rzeczy:

1. Wlasnie zakonczylem rozprawe sądową przed Nasherem
2. Gdy wystawiam Khelgara to wygrywa on bez problemu walke, przeciwnik pada trupem a lord Nasher mowi "stala sie sprawiedliosc", ale zadanie nie zostaje zaliczone (ciagle widnieje wpis w dzienniku "czeka cie pojedynek"). W solucji wyczytalem ze po zwycietstwie powinno przeniesc moja druzyne do gospody i tam dialog. Ale u mnie nic sie nie dzieje... chodze po obszarze areny z trupem zagadac sie do Nashera nie da... do jego przydupasa moge zagadac - zleca on mi questa O.o Probowalem 3 razy walczyc Khelgarem - za kazdym razem to samo.

Ktos wie jak rozwiazac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z CDP może dać jakieś info co z patchami do NWN 2 ?

Czy ktoś z CDP może dać jakieś info co z dodatkiem do NWN 2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działania CDP w tym kierunku zaczynają być niczym żenujący żart prowadzącego, śmieszne i żałosne jednocześnie. Założę się że szybciej się ukazał SoZ czy inne wcześniejsze tytuły z rodziny Neverwinter w języku suahili niż w naszym kraju. Opieszałość to zbyt słabe określenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zanim wyjdzie ktoś z cdpu i gromkim komsomolskim głosem zakrzyknie: "Poczekacie obywatele?!?"
A gracze równie głośno jako postępowa masa, zgodnie i w duchu narodowo-partyjnej współpracy odpowiedzą
-"Zaczekamy sekretarzu!"...zanim, zanim to się stanie wrzucą i ja swój mały jadowity grosik.

Nie wiem o co chodzi z tym opóźnieniem, tylko błagam nie piszcie o globalnym ociepleniu, kryzysie finansowym czy talibach zaczajonych w Klewkach. Może i gracze nwn nie są najliczniejszą grupą ale za to są zwykle wierni (niestety również łatwi-wierni) więc to w interesie cdp powinno być utrzymanie ich przy sobie.
Powiecie, co tam...i tak będą zmuszeni czekać bo nawet jakby sobie SoZ po angielsku kupili to i tak maja polskie podstawki. Racja, racja. Z tym, że coraz bardziej się przekonuję do tego by jednak dopłacić i kupować gry nielokalizowane poza Polską.
Wiadomo, puszczacie nowe tytuły, chcecie mieć ich dużo by ubiec konkurencję w ilości, ale jakość wsparcia dla starszych, ale za to "długoterminowych" gier również daje opinię waszej firmie.
A lepiej, żeby to była naklejka z flagą konfederacji i głową Eddiego z Iron Maiden niż kartka z napisem "Jestem Grubym Monopolistą. Kopnij mnie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiście uważam, że to jest troszkę niepoważne. Wszędzie już niemal ludzie mogą się cieszyć kolejnymi dodatkami i patchami, a my musimy znowu czekać. Według mnie to skandal, że do tej pory nie ukazał się oficjalny patch do Maski Zdrajcy, który na zachodzie był dostępny niedługo po premierze dodatku. Nie jest wam wstyd, że osoba prywatna dała radę tego patcha zlokalizować a wy nie ? W tym momencie czuję się oszukany. Mam wrażenie, że podejśćie cdprojekt jest takie, że zapłacił to niech spada i niech się cieszy, że ma wogóle...Po raz kolejny (sprawa z Mass Effect) żałuję, że nie kupiłem angielskiej wersji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 2 miesiące zajęło pozyskanie zgody Piotra Fronczewskiego na udzielenie dubbingu. Ale... zaraz na świecie panuje kryzys!!! Ale też można wysnuć spiskową teorię dziejów rodem z kuluarów politycznych pewnej partii że to celowa polityka by ludzie kupowali angielskie tytuły by w taki podstępny sposób germaniz... tfu to nie te czasy - anglizować polską młodzież. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że ostatni oficjalny patch do Neverwinter Nights 2 jest już tylko mglistym wspomnieniem jeszcze mogę zrozumieć (i to mimo faktu, że na zachodzie mieli ich sporo). Jednak tego, że w rzekomo cywilizowanym kraju (bo gdyby chodziło o jakąś Somalię czy inny Tadżykistan, to co innego...) na premierę dodatku (i to do tego nie wprowadzającego zbyt wielu nowości) musimy czekać w porównaniu do "reszty świata" tak długo pojąć nie jestem w stanie. Jak widać po innych komentarzach, takie działania są w stanie tylko zniechęcić do kupowania spolonizowanych gier (bo i nie ma problemów z patchami oraz multiplayerem a i dodatki można zdobyć w rozsądnym terminie). Mam nadzieje, że jednak prędzej zobaczymy polską wersję Storm of Zehir w sklepach niż stadiony i autostrady na Euro 2012...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako gracz jestem z GRAM.PL od bardzo dawna. Chciałbym kupić u Was dodatek do nwn2 , ale słyszałem że nei macie w planach go wydawać...przynajmniej przez jakiś czas. Czuję się zawiedziony i tracę dobre zdanie o firmie CD-PROJECT. Kupiłem serię BG, kupiłem podstawkę NWN , kupiłem Maskę Zdrajcy, kupiłem serię Icewind Dale, chcę kupić spolszczony dodatek do Nwn2 - SoZ, czy moglibyście mi w tym pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowny wydawco podobnie jak i inni użytkownicy tego forum niezmiernie ubolewam nad Waszą niekompetencją. To skandal, że w kraju Europiejskim klientów traktuje się jak maszynę do robienia pieniędzy, bo polityka szanownego wydawcy zdaje się właśnie na tym polegać. Apeluję zatem by szanowny wydawca pośpiepszył się z wydaniem SoZ, bo gracze gotowi jeszcze zrezygnować z usług CD-projektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupuję u was gry nie od dziś. Kupiłem podwójnie całąserwię Neverwinter Nights 1 oraz Neverwinter Nights 2. Z tą ostatnią jest ten problem, że nie mam całej serii, bo ociągacie się z wydaniem ostatniego dodatku... Chciałbym wiedzieć co zamierzacie z tym zrobić?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam i czekam na wydanie tych dodatków, a tu nic! O zagranicznych serwerach to można zapomnieć, ponieważ w Polsce opóźnienie jest kilkumiesięczne. Nie rozumiem! Wydawca nie chce zarobić pieniędzy? Ma ich za dużo, że opóźnia się z wydawaniem tak oczekiwanych dodatków? A może polskie serwery mają same przetłumaczyć zagraniczne dodatki i pozbawić polskiego wydawcy pieniędzy? Czy ktoś może wyjaśnić dlaczego tak się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcie-jest wiele ważniejszych gier, które lepiej sprzedadzą sie niż dodatek do NwN. Co ma wisieć nie utonie, co sie odwlecze to nie uciecze-lepiej by skońćzyli później niżdali nam niedorobioną wersje.
Bo dla graczy można byćdobrym i miłym, ale smutna prawda jest jednak taka, że w tym biznesie głównie chodzi o kase.
Tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 19:06, Reuvaataze napisał:

Co ma wisieć nie utonie, co sie odwlecze to nie uciecze-lepiej by skońćzyli później niżdali
nam niedorobioną wersje.

Znając życie, mocno się spóźnią, a niedoróbek i tak nam brakować nie będzie ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja również chciałem napisać kilka słów na ten temat - sytuacja jest TRAGICZNA, i tylko te słowa pasują do jej opisania, kiedy wydano ostatni raz oficjalny patch ? NIE PAMIETAM nawet, CDP nie dba o swojego klienta a tym samym go traci i zniechęca - czy kupie inną grę ? PO DOŚWIADCZENIACH Z NWN2 RACZEJ NIE, ponieważ - jako gracz:
- jestem olewany,
- nie moge grać na zagranicznych serwerach,
- kupując oryginalna Polską grę jestem daleko w tyle za grami wydanymi w innych krajach,

data wydania SOZ mineła już bardzo dawno a u nas nawet nie ma wieści oficjalnych kiedy zostanie wydana ? Maska została wydana dużo szybciej, po miesiącu ? patchy nie wydaje się wcale, to nawet nie jest śmieszne - to jest żałosne.

Wydaje pieniądze na grę i wtedy jest fajnie dostaje pudełko gre itp ale potem już wydawca o mnie zapomina - a potem widze reklame innej gry tego wydawcy - to mowie wszystkim - pfff nie kupujcie taki wydawca olewa swoich klientów i ma ich w poważaniu.

Tyle sie mowi o tym ze sciąga sie gry z internetu (p2p czy inne) - a co robi wydawca, zeby zachęcić by tego nie robić ? NIC NIE ROBI - kolega mi mówił, że spatchowane pirackie wersje wychodzą bardzo szybko, a oryginalne ? WCALE NIE WYCHODZĄ - przykre ale prawdziwe - gracz, klient wydaje pieniądze i jest zawiedziony na maxa, jest zapomniany,

kiedy wyjdzie dodatek SoZ do NWN2 ?! kiedy zostaną wydane wszystkie patrze aktualne ?! kiedy skończy sie opieszałość wydawcy ?!

Naprawde klienci kupujący jedne rzeczy, kupują też drugie a takie podejscie do tego nie zachęca!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, to rowniez jestem MOCNO rozczarowany takim podejsciem do sprawy by CDP, ale kochani, nie oszukujmy sie...
Ta instytucja ma na pewno dobrych fachowcow od marketingu i doskonale wiedza, nad ktorymi tytulami nalezy sie skupic, aby wyciagnac maksimum kasy. Takie jest prawo biznesu. I nie liczcie na to, ze wasze glosy cos zmienia. Bo straszenie typu: ''nie kupie wiecej waszej gry'' rzadko pokrywa sie z rzeczywistoscia, bo CDP i tak bedzie mialo nas gdzies, poki pieniazki beda plynac na ich konto. A jako, ze jest to jeden z 2 najbardziej liczacych sie wydawcow w naszym kraju (poza tym oprocz fanow NWN sa jeszcze MILIONY ludzi kupujacych inne gry), nie wydaje mi sie, zeby ta sytuacja szybko ulegla zmianie.
Hehe, zastanawiam sie nad reakcja kogos z CDP, po przeczytaniu mojego posta - moglbym zalozyc sie o swoje auto, ze pokiwalby glowa, powiedzial ''''so true''''... no ale nie moglby przeciez tego na forum napisac ;)
Innymi slowy, dajcie sobie spokoj :)
Natomiast do CDP mam 3 slowa: Kiss my... anus (zeby nie bylo, ze uzywam slow uwazanych za obelzywe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest jakaś kpina. Nie po to wydaje niemałe pieniądze na grę, by nie móc grać w nią na równi z graczami na zachodzie -,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować