Zaloguj się, aby obserwować  
tomekl119

Lineage 2 - NCsoft liczy na cuda

18 postów w tym temacie

Chciałbym podzielić sie moimi emocjami w związku z ostatnią zaistniałą sytuacją w świecie serverów prywatnych (albo jak wy to nazywacie, wg. mnie błędnie, pirackich). Wydaje mi się, że to wlasnie servery prywatne były głównymi źródłami nowych graczy na retailu. Sam chciałem zacząć gre na reatilu po ok. 3 tygodniowej grze na DragonNetwork>Nightmare30x. Wydaje mi się ze trial oferowany przez NCsoft nie ukazuje w pełni uniaklnej formy gry - moje odczucia po dwutygodniowym tralu były identyczne, jak po grze w darmowe "podróbki", jak np. KAL online. Według mnie NCsoft powinien pójść na kompromis, wyznaczając servery bezpłatne. I tak ciągną na tym tyle kasy, a ja szczeże mówiąc nie mam ochoty wydawać na gry internetowe ani grosza. Wyobraźcie sobie, ze po roku gry, kiedy wlożyles już w swoje konto sporą sumke, nagle Ncsoft popada w długi albo coś i są zmuszeni zamkąć servery. A twojej kasy raczej nie zwrócą. Popatrzcie sobie, fani MMORPG, na np. Mu online. Tam gracz ma wybór - placi więcej, ma super, placi mniej, na mniej super, placi nic, ma dobrze. NIE DA SIĘ zrobić biznesu na grze internetowej i tak jej pilnować, aby nie powstały servery prywatne. Udostępniając coś w internecie trzeba się liczyć z konsekwencjami, a nie robić póżniej zadymy, że "coś mi kradną". Mieli gdzieś piratów na początku - niech teraz żałują. Nie brakuje hackerów, jak to powiedział Mroczny Pan z Gothica2 "jest ich wielu, nawet nie wiecie jak wielu". Zresztą piractwo jest procederem tak rozwiniętym, ze nawet taka formacja jak FBI nie zapanuje nad nim. Ta maszyna się tak dobrze kręci, ze już jej nic nie powstrzyma. Piractwo jest nieodłączną częścią internetu. Jakby je stłumili w zalążku, to by teraz nie było problemów. A po drugie denerwuje mnie fakt, że taka fajna gra jak Lineage2 jest jakby ukrywana przed fanami - wyobaźcie sobie, jaby NCsoft wprowadził darmowe servery, to prywatne by przestały istnieć, a firma mogła by zarobić nawet na bannerach na stronie serverów. Przecież każdy wie, że jak Stasiek spali Henkowi dom i z radością mu o tym oświadczy, to Heniek następnego dnia nie przyjdzie do winnego i zapyta go "czy moge u ciebie mieszkać?". NCsoft chyba liczy, że rzesze fanów gry z privów odrazu przeniosą sie na ich płatne retaile. W tych czasach wszystko można zrobić dla pieniędzy, nawet pozbawić innych przyjemności. No cóż, kapitalizm zagościł nawet w czymś tak z pozoru wolnym, jak internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bla bla bla bla bla bla udostepnianie srutu tutu gacie z drutu. Blizzard nie udostepnia plikow i materialow do robienia wlasnych serverów a, te i tak rosna jak grzyby po deszczu. Lineage i wow i reszta mmorpg abonamentowych jest bardziej rozbudowana od tych darmowek, gdzie za dopłacanie kasy jest lepiej.
A co z tymi ktorzy zarabiaja na cudzej pracy, czyli stawiaja privy i zbieraja kase na ''''server'''' lwia czesc trzymajac dla siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no jasne bo przecież NCsoft jak stawiał pierwszy server L2 to nie wyobrażał sobie, że nie wszyscy bedą za to płacić. Rozummiem opcje że ide do sklepu, kupuje pudełko z orginalną grą i już moge grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 20:53, tomekl119 napisał:

NCsoft chyba liczy, że
rzesze fanów gry z privów odrazu przeniosą sie na ich płatne retaile. W tych czasach wszystko
można zrobić dla pieniędzy, nawet pozbawić innych przyjemności. No cóż, kapitalizm zagościł
nawet w czymś tak z pozoru wolnym, jak internet.


No skoro się nie przeniosą to co szkodzi im zamknąć prywanty serwer? A nóż te 10% sie skusi. Wiec wyjda na tym lepiej jakby nie zamykali. Proste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli według Ciebie powinno isę zalegalizować piractwo, bo to w sumie nic złego? Bzdury. To moze od razu zalegalizujemy resztę przesępstw komputerowych. Albo nie! Od razu wszystkie!
Patrzysz na jedną stronę medalu - że NCSoft zgarnia kasę i koniec. A co z właścicielami prywatnych serwerów? Oni to już święci są?
Najlepiej niech producenci robią gry i rozdają je za darmo a mmo niech nie będą miały ządnych opłat. Producenci powinni zawiązywać organizacje charytatywne i brac w opiekę biednych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 20:53, tomekl119 napisał:

(albo jak wy to nazywacie, wg. mnie błędnie, pirackich).


Opinia nie ma tutaj znaczenia. To NCSoft o tym decyduje i ich stanowisko jest jasne w tej sprawie.

Dnia 10.12.2006 o 20:53, tomekl119 napisał:

a ja szczeże mówiąc nie mam ochoty wydawać na gry internetowe ani grosza.


Nikt Cię do tego nie zmusza. Są gry darmowe i gry z abonamentem. Nie chcesz płacić za Lineage to nie graj.

Dnia 10.12.2006 o 20:53, tomekl119 napisał:

NIE DA SIĘ zrobić biznesu na grze internetowej i tak jej pilnować, aby
nie powstały servery prywatne.


Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że nie da się prowadzić stacji benzynowej i nie zostać okradzionym od czasu do czasu. To, że przestępcy są, nie znaczy że policja jest zbędna.

Dnia 10.12.2006 o 20:53, tomekl119 napisał:

Udostępniając coś w internecie trzeba się liczyć z konsekwencjami,


z konsekwencjami, że ktoś ukradnie Twoją pracę dla własnych korzyści. Tak trzeba się z tym liczyć a co ważniejsze trzeba z tym walczyć.

Dnia 10.12.2006 o 20:53, tomekl119 napisał:

Zresztą piractwo jest procederem tak rozwiniętym, ze nawet taka formacja
jak FBI nie zapanuje nad nim.


I to znaczy, że jest już ok. Złodzieji samochodów też do dziś nie udało się zlikwidować, ale czy to znaczy, że powinno przestać się ich ścigać??

Dnia 10.12.2006 o 20:53, tomekl119 napisał:

A po drugie denerwuje mnie fakt, że taka fajna gra jak Lineage2 jest jakby ukrywana
przed fanami


Prawdziwi fani tej gry grają na legalnych serwerach i płacą abonament. Ci, którzy nie szanują NC Softu, twórców gry, decydują się na okradanie ich i granie na pirackich serwerach.

Dnia 10.12.2006 o 20:53, tomekl119 napisał:

NCsoft chyba liczy, że
rzesze fanów gry z privów odrazu przeniosą sie na ich płatne retaile.


Jeżeli się nie przeniosą to niech nie grają. To NC Soft decyduje, jak ma być używany ich produkt. Jeżeli ktoś nie chce/nie może płacić abonamentu, niech nie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Lineage 2 NC Soft nie liczy na żadne cuda większość graczy wie żę tylko na "legalnych" serwerach nie ma lagów i bugów jakie mogą się pojawić na serwerach "prywatnych" więc większość graczy po pewnym czasie przechodzi na te "legalne'''' serwery więc to chyba bardziej się im opłaca niż zamknąć serwery "prywatne" bo 2 lub więcej razy osób przejdzie na te "legalne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wydaje mi się, że to wlasnie servery prywatne były głównymi źródłami nowych graczy na retailu.
i
>NCsoft chyba liczy, że rzesze fanów gry z privów odrazu przeniosą sie na ich płatne retaile.

Jesli dobrze zrozumialem to w tym drugim cytacie mowisz o tym, ze szanse aby ktos z piratow przeszedl na Retaila sa nikle? Jesli tak to sam sobie klam zadajesz.

Sam chciałem zacząć gre na reatilu po ok. 3 tygodniowej grze na DragonNetwork>Nightmare30x
i

>ja szczeże mówiąc nie mam ochoty wydawać na gry internetowe ani grosza.


Znow to samo, sam sobie przeczysz.

>Według mnie NCsoft powinien pójść na kompromis, wyznaczając servery bezpłatne.

Wedlug mnie nie powinno byc zadnych zalosnych kompromisow. Dzieki temu, ze gra jest platna i przynosi dochody tworcy maja caly czas motywacje, aby ja ulepszac i wprowadzac coraz to nowsze rzeczy. Rozumiem tez ze ty tego nie mozesz pojac. Nie uswiadczyles dluzszej gry na Retailu to nie zdajesz sobie z tego sprawy.

>Popatrzcie sobie, fani MMORPG, na np. Mu online. Tam gracz ma wybór - placi więcej, ma super, placi mniej, na mniej super, placi nic, ma dobrze.

I dlatego Mu online nie bylo gra nr1 w swojej klasie. L2 jest obecnie nr2 na swiecie, a przed WoW byla nr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 09:45, Venom napisał:

> (albo jak wy to nazywacie, wg. mnie błędnie, pirackich).

Opinia nie ma tutaj znaczenia. To NCSoft o tym decyduje i ich stanowisko jest jasne w tej sprawie.

> a ja szczeże mówiąc nie mam ochoty wydawać na gry internetowe ani grosza.

Nikt Cię do tego nie zmusza. Są gry darmowe i gry z abonamentem. Nie chcesz płacić za Lineage
to nie graj.

> NIE DA SIĘ zrobić biznesu na grze internetowej i tak jej pilnować, aby
> nie powstały servery prywatne.

Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że nie da się prowadzić stacji benzynowej i nie zostać okradzionym
od czasu do czasu. To, że przestępcy są, nie znaczy że policja jest zbędna.

> Udostępniając coś w internecie trzeba się liczyć z konsekwencjami,

z konsekwencjami, że ktoś ukradnie Twoją pracę dla własnych korzyści. Tak trzeba się z tym
liczyć a co ważniejsze trzeba z tym walczyć.

> Zresztą piractwo jest procederem tak rozwiniętym, ze nawet taka formacja
> jak FBI nie zapanuje nad nim.

I to znaczy, że jest już ok. Złodzieji samochodów też do dziś nie udało się zlikwidować, ale
czy to znaczy, że powinno przestać się ich ścigać??

> A po drugie denerwuje mnie fakt, że taka fajna gra jak Lineage2 jest jakby ukrywana
> przed fanami

Prawdziwi fani tej gry grają na legalnych serwerach i płacą abonament. Ci, którzy nie szanują
NC Softu, twórców gry, decydują się na okradanie ich i granie na pirackich serwerach.

> NCsoft chyba liczy, że
> rzesze fanów gry z privów odrazu przeniosą sie na ich płatne retaile.

Jeżeli się nie przeniosą to niech nie grają. To NC Soft decyduje, jak ma być używany ich produkt.
Jeżeli ktoś nie chce/nie może płacić abonamentu, niech nie gra.


tylko jest 1 fakt jak Sc-Soft oświadczył:
Nie będziemy ścigali twórców pirackich serverów, gdyż to robi nam za reklame, a tylko na legalnych serverach gra działa w 100% sprawnie. Pieniądze które czerpiemy z obecnych klientów w zupełności nam wystarczają.
Czyli patrząc z 2 trony pirackie servery nie są nie legalne w tej grze w 100% (tak jak w WoW czy Tibii), gdyż dystrybutor uznaje je jako reklame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 1
Nie SCSoft tylko NCSoft.

Po 2
NCSoft nigdy nie oswiadczyl, ze emulatory serwera L2 sa legalne, ani ze tym bardziej wykorzystuje je lub kiedykolwiek wykorzystywal do reklamy. Takie bzdury wymyslaja wlasciciele pirackich serwerow aby mamic ludzi nieprawda, ktorzy pytaja sie o legalnac tychze serwerow.

Jesli chcesz dalej dyskutowac na ten temat to podaj jakies fakty - masz jakies zrodlo legalne takich nformacji? Tylko podaruj mi strony pirackich serwerow na ktorych wypisuja takie bzdury. Byl kiedys taki motyw ze w pismi CD-Action recenzent L2 napisal takie stwierdzenie. Wynikla z tego niezla zadyma i doszlo do sprosowania tego stwierdzenia.

I jeszce masz tutaj link do oficjalnego stanowiska NCSoftu (oddzial NA) wzgledem pirackich serwerow:
http://boards.lineage2.com/showflat.php?Cat=0&Board=general&Number=758952&Searchpage=1&Main=758756&Words=+RustNC&topic =&Search=true#Post758952

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 17:09, kindziukxxx napisał:

tylko jest 1 fakt jak Sc-Soft oświadczył:
Nie będziemy ścigali twórców pirackich serverów, gdyż to robi nam za reklame, a tylko na legalnych
serverach gra działa w 100% sprawnie. Pieniądze które czerpiemy z obecnych klientów w zupełności
nam wystarczają.


1. Proszę ucinaj cytaty.

2. Proszę o link do oficjalnego oświadczenia ze strony NC Soft w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2006 o 17:59, Venom napisał:

1. Proszę ucinaj cytaty.

2. Proszę o link do oficjalnego oświadczenia ze strony NC Soft w tej kwestii.


http://www.lineage2.com/legal/rules.html punkt 12
You may not arrange for the exchange or transfer of any pirated or illegal software while using the Lineage II game or website.
przepraszam nigdy nie było oświadczenia, że pirackie servy są legalne moja pomyłka. ale kiedyś dali newsa, że nie będą ścigać ludzi z priv-a, bo robiią im za reklame. ale te servery są nielegalne w związku z zasadami p. 12

PS1 chodziło mi o NCSoft - za szybko pisze i pomyliłem litery.

PS2 sam gram w L2 na publicznym servie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 10:52, kindziukxxx napisał:

http://www.lineage2.com/legal/rules.html punkt 12
You may not arrange for the exchange or transfer of any pirated or illegal software while using
the Lineage II game or website.
przepraszam nigdy nie było oświadczenia, że pirackie servy są legalne moja pomyłka. ale kiedyś
dali newsa, że nie będą ścigać ludzi z priv-a, bo robiią im za reklame. ale te servery są
nielegalne w związku z zasadami p. 12

PS1 chodziło mi o NCSoft - za szybko pisze i pomyliłem litery.

PS2 sam gram w L2 na publicznym servie.

NCSoft nigdy nie pisał newsa o podobnej treści. To raz.
A dwa nie ma czegos takiego jak "publiczne" serwery. Albo grasz na oficjalnym albo (nie bójmy się użyć tego słowa) okradasz innych z ich pracy grając na pirackim sofcie. Koniec bajki.
Nikt nikogo nie zmusza do gry i płacenia za abonament, chcesz to grasz i płacisz nie chesz to szukasz innej pozycji.
Chyba, że chcesz powiedzieć że jest przyjde ukraść Ci telewizor bo nie stać mnie na własny to jest to OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2006 o 12:03, neo.dodger napisał:

NCSoft nigdy nie pisał newsa o podobnej treści. To raz.
A dwa nie ma czegos takiego jak "publiczne" serwery. Albo grasz na oficjalnym albo (nie bójmy
się użyć tego słowa) okradasz innych z ich pracy grając na pirackim sofcie. Koniec bajki.
Nikt nikogo nie zmusza do gry i płacenia za abonament, chcesz to grasz i płacisz nie chesz
to szukasz innej pozycji.
Chyba, że chcesz powiedzieć że jest przyjde ukraść Ci telewizor bo nie stać mnie na własny
to jest to OK.


Dobra to to są to wtedy pirackie serwy, których sam nie pochwalam, i gram na oficjalnych. Ale jednak że NCSoft nie ściga ludzi grających na piratach czyli jakoby trochę sam zezwala na rozprzestrzenianie się piractwa wśród początkujących graczy, ze mną było podobnie, ale przystałem na abonament i gram w tą świetną grę i niedługo będzie kolejny dodatek, dzięki któremu grywalność znowu wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem mogliby znieść abonament do lineage 2 i tak jak to zrobił guild wars srobić że jak masz gre orginalną to sobie pograsz. Nie tak że są key changery tylko że do jednego konta jest przypisany jeden cd-key. Tak że z piratem nie pograsz. Gulid wars bazuje na tym i narazie idzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować