• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Zamiast bawić się w piracenie (patrz licencja gry), to skoro masz oryginał od CDP, skorzystaj z dożywotniej gwarancji i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.07.2007 o 12:37, Jagged napisał:

mam jdno pytanie, z gory mowie ze oczywiscie mam orginal owej gry, zrobilem sobie kopie plyty
programem NERO (mam juz kilka rysek na orginale wiec sie boje o nia) ale owa kopia mi nie dziala,
wyskakuke komunikat ze pyty nie jest orginalna, co robic ?



Płyta jest zabezpieczona, więc nie możesz jej tak łatwo skopiować. Rozumiem z twojej wypowiedzi, że chcesz zrobić tak zwaną płytę bezpieczeństwa w takim wypadku spróbuj Clone może się uda. A jak nie to skorzystaj z dożywotniej gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 19.07.2007 o 13:49, fish13 napisał:

Płyta jest zabezpieczona, więc nie możesz jej tak łatwo skopiować. Rozumiem z twojej wypowiedzi,
że chcesz zrobić tak zwaną płytę bezpieczeństwa w takim wypadku spróbuj Clone może się uda.
A jak nie to skorzystaj z dożywotniej gwarancji.



domyslam sie ze jest zabezpieczona, sa niewielki ryski, ale jeszcze bez problemu chodzi, wiec wolalem sie upewnic czy jest jakas nadzieja :) wiec jak cos skorzystam z gwaranci i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pomóżcie, mam problem z rozmiarami postaci. Wygląda to tak, że krasnale, gnomy itd. są ludzkiej wielkości, za to konstrukt wielkości gnoma. Również smok jest mniejszy niż zwykle (Tholapsyx). Co robić?

20070721162905

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam poważny problem . Jak próbóje uruchomić gre NWN 2 to pokazuje się czarny ekran i program informuje mnie że " brak odpowiedzi " . Ale czasami się uruchamia . Na kompie kumpla problem nie występuje . Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Jestem w akcie II i nie mogę dostać się do Czarnystawu. Za każdym razem pojawia się "wczytywanie modułu", a dalej nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeżeli chodzi o mój problem opisany powyżej to jest on już nieaktualny. Chciałbym natomiast poruszyć temat łatki poprawiającej polonizację gry. Z powodu, iż nie została ona udostępniona na serwerze (tak samo zresztą jak moduł "Wyspa piratów", do którego link trzeba szukać w jednym z tematów) byłem zmuszony do kupienia NwN 2 w Platynowej Kolekcji. Miałem okazję ją zainstalować i muszę przyznać, że jak na razie zauważyłem większość błędów lokalizacyjnych poprawionych. Jednakże zauważyłem też, iż opcje w zakładce Interfejs pozostały w dalszym ciągu w języku angielskim. Oprócz tego podczas tworzenia postaci i wyborze szkoły magii zamiast wcześniejszej nazwy szkoły ogólnej-podstawowe opcje graficzne, widnieje teraz nazwa podstawowe opcje magiczne, która to zastąpiła podstawowe opcje graficzne w opcjach gry. Ten post kieruje bezpośrednio do Cdprojekt i mam nadzieję, że ktoś z ich reprezentantów rozpatrzy moje uwagi tutaj zawarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cóż, w poprzednim temacie mi nikt nie odpisał, więc zwaracam się tutaj.

A oto mój problem - Już przy instalacji pojawiają się nieścisłości. Po pierwsze, nie wgrywa się się katalog do gier windowsa i nie pyta mnie o umieszczenie skrótu. Mimo to, gra zostaje zainstalowana na dysku. Druga część problemu - nie jestem w stanie uruchomić gry. Klikając na ikonę i odczekująć pewną część czasu zdolny jestem tylko i wyłącznie do przeczytania, że gra nie może zostać uruchomiona. Oczywiście wymagania spełniam. Zastanawia mnie to, czy nie jest to wina, że mam Vistę? W razie co mogę dać konfigurację komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.07.2007 o 21:01, Nathais napisał:

Cóż, w poprzednim temacie mi nikt nie odpisał, więc zwaracam się tutaj.

A oto mój problem - Już przy instalacji pojawiają się nieścisłości. Po pierwsze, nie wgrywa
się się katalog do gier windowsa i nie pyta mnie o umieszczenie skrótu. Mimo to, gra zostaje
zainstalowana na dysku. Druga część problemu - nie jestem w stanie uruchomić gry. Klikając
na ikonę i odczekująć pewną część czasu zdolny jestem tylko i wyłącznie do przeczytania, że
gra nie może zostać uruchomiona. Oczywiście wymagania spełniam. Zastanawia mnie to, czy nie
jest to wina, że mam Vistę? W razie co mogę dać konfigurację komputera.

Jeżeli o mnie chodzi to sam posiadam Vistę i jestem w stanie zainstalować grę i uruchomić ją bez żadnego problemu. Czy przed instalacją wyłączałeś kontrolę kont użytkownika? W niektórych przypadkach potrafi uniemożliwić prawidłową instalację aplikacji. Dobrze by było, gdybyś podał dokładne parametry swojego komputera, wtedy zdecydowanie łatwiej by było znaleźć przyczynę problemu. Nie obiecuję, że będę w stanie pomóc, jednakże podanie tych danych ułatwi innym osobom pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.07.2007 o 21:18, Kriz napisał:

> > Jeżeli o mnie chodzi to sam posiadam Vistę i jestem w stanie zainstalować grę i uruchomić ją
bez żadnego problemu. Czy przed instalacją wyłączałeś kontrolę kont użytkownika? W niektórych
przypadkach potrafi uniemożliwić prawidłową instalację aplikacji. Dobrze by było, gdybyś podał
dokładne parametry swojego komputera, wtedy zdecydowanie łatwiej by było znaleźć przyczynę
problemu. Nie obiecuję, że będę w stanie pomóc, jednakże podanie tych danych ułatwi innym osobom
pomoc.


Już podaję:
Windows Vista™ Home Premium (6.0, Build 6000) (6000.vista_rtm.061101-2205) (32bitowa)
Intel(R) Core(TM)2 CPU 4400 @ 2.00GHz (2 CPUs), ~2.0GHz
2046MB RAM
GeForce 7600 GT

Gdybyś potrzebował więcej - pisz co dokładnie.
Gdyby kombinowanie z kontrolą kont pomogło, to dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.07.2007 o 16:52, AR999 napisał:

Co zrobić jeśli część kodu do instalacji się zdrapała i brakuje paru literek. (Instrukcja wiele
przeżyła).??


Jeśli zarejestrowałeś grę na gram.pl, to tam znajdziesz klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem, a mianowicie, gdy wchodzę do "Zatopionego Dzbana" nie mogę z niego wyjść. Klikam na drzwi ale nic się nie dzieje. POMOCY!!! Jestem już dosyć daleko i nie chce zaczynać gry od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja mam problem z grą juz na samym początku. najpierw widze rozmowe i mam iśc na dwór sprzedac futra i kupic łuk i przy wychodzeniu z domu komputer sie resetuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam dziwny problem. Gra mi się uruchamia około 10 min. problem pojawia się po ponownej instalacji bez względu na wersję gry i raczej nie jest winą Windowsa (tez robiłem reinstalke) ani sterowników. Problemu nie było przez kilka miechów od zakupu gry. Pojawił się nagle.Help!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.08.2007 o 16:03, Krzychu888 napisał:

Mam problem, a mianowicie, gdy wchodzę do "Zatopionego Dzbana" nie mogę z niego wyjść. Klikam
na drzwi ale nic się nie dzieje. POMOCY!!! Jestem już dosyć daleko i nie chce zaczynać gry
od początku.

Patch 1.6.980 wprowadził błąd w kampani, że nie da się wyjść z Dzbana. Wyjścia są dwa - czekasz na patcha 1.7, albo grasz na 1.6.972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.08.2007 o 15:54, BlekDef napisał:

> Mam problem, a mianowicie, gdy wchodzę do "Zatopionego Dzbana" nie mogę z niego wyjść.
Klikam
> na drzwi ale nic się nie dzieje. POMOCY!!! Jestem już dosyć daleko i nie chce zaczynać
gry
> od początku.
Patch 1.6.980 wprowadził błąd w kampani, że nie da się wyjść z Dzbana. Wyjścia są dwa - czekasz
na patcha 1.7, albo grasz na 1.6.972

Ja przechodziłem grę od początku na patchu 1.06.980 i nie miałem problemów nigdzie.Żadnych błędów nie zauważyłem oprócz spolszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.08.2007 o 16:34, MetaL2 napisał:

Ja przechodziłem grę od początku na patchu 1.06.980 i nie miałem problemów nigdzie.Żadnych
błędów nie zauważyłem oprócz spolszczenia.

To, że ty nie miałeś, nie znaczy, że inni nie mieli. Wystarczy spojrzeć na forum OPS i posprawdzać ile tematów o problemach z Dzbanem się pojawiło po wprowadzeniu .980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam problem ze sztuczną inteligencją - w pewnym momencie SI towarzyszy po prostu się wyłączyło - nie podążają nawet za postacią którą prowadzę, tylko stoją w miejscu - problem miałem w wersji 1.02, jednak w najnowszej istnieje on nadal - da się coś z tym zrobić? bug lekko utrudnia zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.08.2007 o 12:21, Ralin Del napisał:

mam problem ze sztuczną inteligencją - w pewnym momencie SI towarzyszy po prostu się wyłączyło
- nie podążają nawet za postacią którą prowadzę, tylko stoją w miejscu - problem miałem w wersji
1.02, jednak w najnowszej istnieje on nadal - da się coś z tym zrobić? bug lekko utrudnia zabawę.

Przytrzymaj prawy przycisk myszy na portrecie każdego z osobna.Pojawią się opcja rozkazy albo wydaj polecenie już nie pamiętam kliknij tam i wybierz polecenie za mną.Pamiętaj że musisz zrobić to na każdym z osobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się