• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
iro1979

Sieci bezprzewodowe - instalacja, konfiguracja, rozwiązywanie problemów itd.

Pytanie

Chcę zakupić router i dwie bezprzewodowe karty sieciowe. Mam pytania:
1. Czy jak będzie mi dzwonił tel. kom. to nie będę miał disconnect''ów podczas gry.
2. Czy sieć bezprzewodowa nadaje się do łącza 1 MB/s, nie będzie ona nic spowalniać?
3. Czy jak będę sobie grał i na drugim kompie ktoś coś zacznie zasysyać z netu to mi gra stanie?
PS: podobnego tematu nie znalazłem, więcej pytań w czwartek
PS2: Może polecicie jakiś router, karte sieciową pci i jeszcze jakąś do laptopa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 12.12.2006 o 17:33, iro1979 napisał:

Chcę zakupić router i dwie bezprzewodowe karty sieciowe. Mam pytania:
1. Czy jak będzie mi dzwonił tel. kom. to nie będę miał disconnect''ów podczas gry.

nie bedziesz mial :)

Dnia 12.12.2006 o 17:33, iro1979 napisał:

2. Czy sieć bezprzewodowa nadaje się do łącza 1 MB/s, nie będzie ona nic spowalniać?

korzystajac z routera de facto podzielisz siec na pol :) jednakze jesli na zadnym z komputerow nie bedziesz sciagac duzych plikow roznica w "mocy" jest niezauwazalna (bedziesz mial po ok 512 kbps)

Dnia 12.12.2006 o 17:33, iro1979 napisał:

3. Czy jak będę sobie grał i na drugim kompie ktoś coś zacznie zasysyać z netu to mi gra stanie?

jesli wykorzysta cale lacze to niestety moga pojawic sie tzw "lagi" ale tylko w przypadkuduzych plikow - male pliki nie spowolnia Twojej lokalnej sieci na tyle by bylo to zauwazalne (jednakze duza ilosc pobieranych malych plikow rowniez moze ja spowolnic tymczasowo)

Dnia 12.12.2006 o 17:33, iro1979 napisał:

PS: podobnego tematu nie znalazłem, więcej pytań w czwartek
PS2: Może polecicie jakiś router, karte sieciową pci i jeszcze jakąś do laptopa?


wszystko zalezy ile chcesz na to wydac :)
produkty d-linka sa najprostrzymi w konfiguracji i instalacji jednakze moga nie zaspokajac wymagan domowego malego admina - w takim przypadku lepszym wyborem jest zakup routera firmy linksys

pamietaj by kupowac karty sieciowe i router tego samego producenta - rodzaj routera zalezny jest od rodzaju lacza ktore chcesz podzielic oraz wielkosci mieszkania/domu na ktorym chcesz miec siec

pamietaj o zabezpieczeniu swojej siesi bezprzewodowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

O rany, nie radzę sobie. Zainstalowałem sterowniki do bezprzewodowej karty sieciowej, router jest podłączony do kabla, lampka na nim się świeci. Niby jest wszystko ok, ale nie umiem nic skonfigurować :/. Jak domyślnie ustawić żeby działało, mam tam setki jakiś wyrazów których znaczenia nie znam, w co drugim polu jakieś hasło trzeba podać, nie wiem które hasło do czego i skąd je mam wziąć. Help, nie chce płacić 50zł za konfigurację sieci. Jestem przekonany że tam trzeba ustawić 3-4 rzeczy i śmiga pomimo że jest tych opcji dużo, pewnie jednak nie wszystkie są potrzebne. Mam karty sieciowe planet i router też tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hurra!! Umiem konfigurować sieć bezprzewodową, doszedłem do tego sam (z instrukcją :P). Jak ktoś będzie potrzebował pomocy to postaram się pomóc w miarę możliwości. Sam nawet szyfrowanie ustawiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć!

Ostatnio całkowicie przerzuciłem się na Wi-Fi, tak więc podłączone są komputery i konsole. Przeglądając status sieci, zauważyłem, że często pojawiają się błędy ( widać na załączonym obrazku). Czy ma to jakiś wpływ na wydajność łącza? Ostatnio czasem są problemy ze Skypem. Jak można temu zaradzić? Router Linksys WAG200G firmware aktualny, karta również tej samej firmy. W pobliżu nie ma żadnych innych sieci wifi. Czym to jest spowodowane?

20080420201435

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2008 o 20:14, Marth napisał:

Cześć!

Ostatnio całkowicie przerzuciłem się na Wi-Fi, tak więc podłączone są komputery i konsole.
Przeglądając status sieci, zauważyłem, że często pojawiają się błędy ( widać na załączonym
obrazku). Czy ma to jakiś wpływ na wydajność łącza? Ostatnio czasem są problemy ze Skypem.
Jak można temu zaradzić? Router Linksys WAG200G firmware aktualny, karta również tej
samej firmy. W pobliżu nie ma żadnych innych sieci wifi. Czym to jest spowodowane?

Co do błędów, to pewnie jakieś inne urządzenie (np kuchenka mikrofalowa) emituje fale o tej samej częstotliwości tym samym zakłócając sieć. Winnym może też być silnik elektryczny dużej mocy (np z stacjonarnej piły tarczowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy mógłby mi ktoś poradzić jak zabezpieczyć sieć bezprzewodową? teoretycznie gdy wchodzę w ustawienia routera to jest on "zahasłowany" ale nigdy przy łączeniu o hasło nie pytał i wyświetla się jako siec niezabezpieczona? [jezeli pytanie jest glupie lub zle sformulowane to przepraszam ;p ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2008 o 21:43, Mr. Cin napisał:

Czy mógłby mi ktoś poradzić jak zabezpieczyć sieć bezprzewodową? teoretycznie gdy wchodzę
w ustawienia routera to jest on "zahasłowany" ale nigdy przy łączeniu o hasło nie pytał
i wyświetla się jako siec niezabezpieczona? [jezeli pytanie jest glupie lub zle sformulowane
to przepraszam ;p ]

musisz w ustawieniach poszukać szyfrowania, i ustawić wpa2. Co prawda teoretycznie jest jeszcze wep, ale jest to tak słaby algorytm że dzisiejsze kompy łamią go w czasie rzeczywistym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2008 o 22:32, Mr. Cin napisał:

mam do wyboru WPE, WPA Radius i WPE Pre-Shared key :S

Radius wymaga specjalnego urządzenia, więc w warunkach domowych odpada. Pozostaje ci tylko ostatnia opcja, czyli WPA psk (chociaż AES byłby lepszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam pewien problem z moją siecią. Założyłem ją 2 lata temu i wszystko było w porządku. Jednakże jakiś czas temu miałem awarię kompa i oddałem go do serwisu bo sam już nie mogłem dać rady. Kiedy go odebrałem podłączyłem antenę i wgrałem sterowniki tak jak to robiłem wiele razy ale nie mogę się połączyć z routerem. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje. Instalowałem to wiele razy i było ok. Czy może to być spowodowane tym że teraz mam Windowsa z SP 2?? Wiem że podałem trochę mało informacji ale jeśli ktoś się zna na takich rzeczach mogę podać ich więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Mam problem z siecią Wi-Fi. Problem dosyć banalny. Postaram się fast streścić. Mam router od Netii. Moja mama posiada w drugim pokoju komputer stacjonarny i musiałem jej kupić takie małe gówienko na USB firmy Logilink WL0049a. Za pierwszym razem wszystko było ok. Prosta konfiguracja. Moje miejsca sieciowe -----> Konfiguruj sieć bezprzewodową. Podałem nazwę sieci. SSID z pod dołu routera. Przypisałem ręcznie klucz sieciowy WPA-PSK i było gitara. Sieć jakoś działała. Komp mojej matce służy tylko do przeglądania stron. Komp też do szybkich nie należy też do mega szybkich, ale net jakoś działał. Zrobiłem jej format i zainstalowałem Windows xp SP3. i Tu teraz mam psa pogrzebanego. Robiłem to samo wcześniej to wyskakiwał błąd. Że nie może zacząć szukania. Gdy jakoś wykrył inne sieci w bloku w tym moją. Znów podałem klucz sieciowy WPA. Niby wszystko nice. Chce pobrać adres sieciowy i..... pobiera go w nieskończoność. Nie może. ;/ Nie wiem o co kaman. Moja matka jest zła bo se nie może korzystać z kompa, a ja jestem zły że nie mogę z pozoru takiego banalnego problemu rozwiązać sam i się ciśnieniuje. Pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1. Sterowniki do karty sieciowej zainstalowane?
2. Wyłącz blokadę windows
3. Wyłącz antywira (eset powoduje takie problemy więc inne pewnie też)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.05.2011 o 22:55, Witcher1990 napisał:

1. Sterowniki do karty sieciowej zainstalowane?
2. Wyłącz blokadę windows
3. Wyłącz antywira (eset powoduje takie problemy więc inne pewnie też)


Witaj.
O jakiej karcie sieciowej mówisz? ;>. Komp stacjonarny mojej mamy nie ma typowej karty wifi z tą antenką tylko coś co robi za tą antenkę i podłącza się to pod USB. To jest wielkości flasha. Do tego stery mam
Co do blokoady hmmm pokombinuje. Musze teraz na biegu przenieśc jej pudło do siebie :P
Antywira u niej nie ma u siebie na tą chwilę antywira też nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować