Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Finały World Cyber Games rozpoczęte

26 postów w tym temacie

Artur Michalak (blackman) w turnieju Starcraft: Brood War, z jedną porażką, zakwalifikował się do dalszej fazy rozgrywek :D

Niestety w Warcraft III: The Frozen Throne polski zawodnik przegrał dwa mecze z czterech i odpadł z rozgrywek.
Mimo tego - gratulujemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm sport kojarzy mi się z wysiłkiem, jeśli stukanie po klawiaturze czy poruszanie myszką to wysiłek to troche dziwne. Ja bym to nazwał cybernetyczną rozrywką która zaczyna przybierac nowsze, bardziej komercialne formy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 14:17, Modest-Vermin napisał:

Hmm sport kojarzy mi się z wysiłkiem, jeśli stukanie po klawiaturze czy poruszanie myszką to wysiłek to troche dziwne. Ja
bym to nazwał cybernetyczną rozrywką która zaczyna przybierac nowsze, bardziej komercialne formy.

niby masz racje. ala fakt faktem, ze szachy i np. brydz tez sa nazywane sportem. tak jak dudman napisal rzutki tez. a ja dodam jeszcze np. snooker.
choc fakt faktem, ze takie szachy to nie jest dyscyplina olimpijska (ale kiedys chyba byla - nie jestem pewien).
no i w koncu z trzeciej strony wg, slownika:
ćwiczenia i gry służące podnoszeniu i nabywaniu sprawności fizycznej i wyrabianiu pewnych cech charakteru, jak wytrwałość, lojalność, nawyk przestrzegania reguł

czyli generalnie ze wzgledu na ten wysilek fizyczny moznaby przyjac, ze wymienione wczesniej dyscypliny faktycznie sportem nie sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada iz na szczescie sport nie jest tylko czyms przeznaczonym wylacznie dla tych ktorzy cale zycie pracuja nad rozwijaniem swoich miesni itp. itd. .Poza sportami wymagajacymi duzy naklad sily fizycznej istnieja rowniez takie jak np.: szachy lub MtG(no i zapewne w przyszlosci pewne gry :) w ktorych liczy sie przede wszystki to co gracz posiada w glowie a nie w miesniach.

ZLOTO DLA POLAKOW!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh gdyby tylko szkoła nie zajmowała tyle czasu, możnaby było przerzucić sie na zawodostwo:P Ciekawi mnie jak ci gracze godzą granie z nauką/pracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 14:17, Modest-Vermin napisał:

Hmm sport kojarzy mi się z wysiłkiem, jeśli stukanie po klawiaturze czy poruszanie myszką to wysiłek to troche dziwne. Ja
bym to nazwał cybernetyczną rozrywką która zaczyna przybierac nowsze, bardziej komercialne formy.


Mimo wszystko takie ujęcie sprawy brzmi nieco lekceważąco. Żadna filozofia - postukać w klawisze, czy poklikać myszką, czyż nie? Każdy z nas to potrafi. Tylko dlaczego w takim razie ani Ty, ani ja, nie mamy szans zarobić w ten sposób sporych pieniędzy, czegoś zyskać dzięki zwykłej rozrywce?
To jest wysiłek. W mniejszym stopniu fizyczny, to prawda, choć nie każdy wytrzymuje nieustanne siedzenie przed komputerem. :P Nie tak łatwo wyrobić sobie odpowiedni refleks, nie tak łatwo to wszystko opanować. Taki Starcraft, Warcraft czy CS wymagają olbrzymiego skupienia, myślenia, opracowania odpowiedniej tatyki, szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuację, itp. Kto myśli, że to proste, powinien spróbować swoich sił choćby na Blizzardowskim B.necie - gwarantowane szybkie wyleczenie ze złudzeń. Doceniam ludzi, którzy te gry opanowali do perfekcji. Cybernetyczna rozrywka szybko może stać się czymś więcej - poważną rywalizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w D2 LoD to z pewnością miałbym szanse powalczyc wśród najlepszych :P
Nie pisałem tego z nutką lekceważenia bo sam siedze w tym sposobie spędzania wolnego czasu po uszy :P
Jednak za sport tego nie uważam. Byłem na kilku zawodach tego typu ale mniejszego formatu ofc bo w sumie to taki lan party organizowany był i jedyne co było ważne to wytrzymałośc bo trzeba było siedziec prawie non-stop przy kompie :) A teraz wiadomo że od takich rzeczy już ludzie umierają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować