Zaloguj się, aby obserwować  
Ksar666

Ateizm

6335 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2009 o 23:46, YoungCezar napisał:

O, chrześcijanie palili wszystkich "niewiernych" aż do późnego średniowiecza^^... sam
się pogrążyłeś:P


Ale najpierw to chrześcijan palono na stosie, więc to i tak nie oni zaczęli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 23:46, Bezi_113 napisał:

Eh...
No sam zobacz, temat o ateiźmie, wystarczy że się odezwie jeden wierzący już sypią się
bluzgi obrazy i wyzwiska.


NO ja żadnych z powyższych nie widzę, nikt nikogo nie wyzwał, nie zbluzgał itd, itp. Ochłoń przez chwilę i dopiero zacznij pisać.

rob006 niezłe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 23:47, Bezi_113 napisał:

To muszę Cię rozczarowac bo to własnie chrześcijanów prześladowano za wiarę.
Co masz z historii, bohaterze !?


Bohater ma 4 z historii w Liceum :]

To też Ci mówił ksiądz na kazaniu?;>
Przypomnij sobie jak palono setki kobiet ponieważ były uważane za wiedzmy.. a kto je palił? taki sam "kochany" ksiądz jaki teraz Ci w kościele opowiada historie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2009 o 23:46, YoungCezar napisał:

O, chrześcijanie palili wszystkich "niewiernych" aż do późnego średniowiecza^^... sam
się pogrążyłeś:P


Coś Ci się chyba pomyliło. Biorąc pod uwagę odsetek spalonych na stosie, do ilości "niewiernych" w tamtych czasach jest to bardzo niska liczba.
Nie wspomnę tutaj o komunistach, którzy w głównej mierze byli ateistami. Ich dominacja w Europie Wschodniej w XX w. pochłonęła setki milionów ofiar. Porównaj sobie, kto tutaj jest ten gorszy. ;)

BTW : Już w ogóle pomijam sens wymieniania takich argumentów w celu dowiedzenia prawdy o istnieniu Boga... No ale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To skoro tak lubisz wiedźmy i uważasz że to niełuszne było to się z nimi orzeń
Ja nie uznaję kary śmierci, to najgorsze co może być, wymyślone przez ludzi co są żądni krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 23:53, Bezi_113 napisał:

Przecierz nie jestem czerwony jak burak, ani zły na Was.
Jest kłótnia to się kłócę :]


To nie kłótnia tylko dyskusja. Na razie ton Twoich postów sugeruje podwyższone ciśnienie u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2009 o 23:53, Burszurasek napisał:

Nie wspomnę tutaj o komunistach, którzy w głównej mierze byli ateistami. Ich dominacja
w Europie Wschodniej w XX w. pochłonęła setki milionów ofiar. Porównaj sobie, kto tutaj
jest ten gorszy. ;)


Ooo, to źli komuniści też byli ateistami?..kurcze...czemu nam ateistom zawsze wiatr w oczy..;s
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 23:55, Bezi_113 napisał:

To skoro tak lubisz wiedźmy i uważasz że to niełuszne było to się z nimi orzeń
Ja nie uznaję kary śmierci, to najgorsze co może być, wymyślone przez ludzi co są żądni
krwi

A Ty idź do szkoły i się naucz w końcu pisać...na dodatek masz słownik przy dodawaniu posta a i tak błędy sadzisz ;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 23:47, Bezi_113 napisał:

W sumie potem już inaczej bo większość Europy była Chrześcijańska to Chrystianizowano
inne kraje.


"Chrystianizowano"... Mmmmmmmm, coz za ladne slowko. Zdecydowanie brzmi lepiej od "narzucali swoja wiare ogniem i mieczem". ;]
Orwell bylby dumny z tej dwumysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 23:55, Bezi_113 napisał:

To skoro tak lubisz wiedźmy i uważasz że to niełuszne było to się z nimi orzeń
Ja nie uznaję kary śmierci, to najgorsze co może być, wymyślone przez ludzi co są żądni
krwi

Sprawiedliwości a nie krwi. Jak dla mnie Kodeks Hammurabiego przynajmniej w połowie nadawałby się do wprowadzenia w dzisiejsze życie. Mniej byłoby gwałtów i innych pierdół. I byłby spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2009 o 23:56, YoungCezar napisał:

Ooo, to źli komuniści też byli ateistami?..kurcze...czemu nam ateistom zawsze wiatr w
oczy..;s


Nie, to ty pierwszy wyciągnąłeś na wierzch argument z paleniem czarownic na stosie. Oklepany stereotyp, najpierw radzę zasięgnąć troszkę wiedzy na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 23:58, Burszurasek napisał:


> Ooo, to źli komuniści też byli ateistami?..kurcze...czemu nam ateistom zawsze wiatr
w
> oczy..;s

Nie, to ty pierwszy wyciągnąłeś na wierzch argument z paleniem czarownic na stosie. Oklepany
stereotyp, najpierw radzę zasięgnąć troszkę wiedzy na ten temat.


I nawzajem

SoundWave dobrze pisze. Chrystianizacja..ładnie brzmi a tyle złego wyrządziło;]

A Tobie Burszurasek poelcam neiraz włączyć Discovery Channel bo tam czesto są bardzo mądre programy ktore naprawde Ci powiedzą prawde, a nie to ze chrzescijanie cały czas byli przesladowani i zawsze mieli źle:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2009 o 00:02, YoungCezar napisał:

I nawzajem


Tylko, że ja przynajmniej podaję konkrety, a nie piszę teksty, że Ci chrześcijanie to bardzo źli byli, bo palili na stosie...

Dnia 29.06.2009 o 00:02, YoungCezar napisał:

SoundWave dobrze pisze. Chrystianizacja..ładnie brzmi a tyle złego wyrządziło;]


Nie zaprzeczam. Ale świat chrześcijański był przez wieki najbardziej rozwinięty, w głównej mierze dzięki pieniążkom które dawał kościół na rozwój nauki ( tak, większość uczelni średniowiecznych ufundował Kościół Katolicki )

Dnia 29.06.2009 o 00:02, YoungCezar napisał:

A Tobie Burszurasek poelcam neiraz włączyć Discovery Channel bo tam czesto są bardzo
mądre programy ktore naprawde Ci powiedzą prawde, a nie to ze chrzescijanie cały czas
byli przesladowani i zawsze mieli źle:]


Nic takiego nie napisałem. Chrześcijanie, a raczej katolicy, mają sobie również kilka rzeczy do zarzucenia. Ja w tym sporze jestem neutralny, denerwuje mnie tylko, jak ktoś wypisuje głupoty, które usłyszał od kolegów, albo gdzieś przeczytał i podłapał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 00:08, Burszurasek napisał:

Nie zaprzeczam. Ale świat chrześcijański był przez wieki najbardziej rozwinięty, w głównej
mierze dzięki pieniążkom które dawał kościół na rozwój nauki ( tak, większość uczelni
średniowiecznych ufundował Kościół Katolicki )


Yy...uważasz średniowiecze za epokę rozwoju nauki?;>
Myślałem ze najlepsze czasy chrześcijan to właśnie średniowiecze w którym panował praktycznie brak rozwoju nauki, szerzyły się tylko tezy w stylu ze Ziemia jest płaska:]

Moze i ufundowali, ale co na tych uniwersytetach robili? chyba chcieli utajnić prawdę która nie była im na rękę.
A dlaczego Kopernik musiał uciekać po ogłoszeniu ze Ziemia nie jest w centrum wszechświata?;> bo obalało to dotychczasowe tezy Kościoła..też go chcieli spalic;] wystarczy poczytać

Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i chcieli spalić, ale to oni wykładali największą kasę na naukę, zwłaszcza na astronomię. Faktom nie zaprzeczysz. A że nie podzielali poglądów astronomów ? Cóż, to już mnie nie obchodzi, zmieniłeś nagle temat, skoro ten o inkwizycji był dla Ciebie niewygodny... Jak kto woli, jak kto woli...

EDIT : Fajnie, że mi dodało edita...
Zapomniałem odpowiedzieć na jeszcze jedno. Kościół inwestował naukę, ponieważ chciał tylko potwierdzić prawdy głoszone przez samego siebie. Wyszło jednak tak, że strzelił sobie przysłowiowego samobója. Aż chce się rzec " Bogu niech będą dzięki ". :D
A uciekanie od prawdy, jakie prezentowano w późnym średniowieczu, również nie jest powodem do dumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 23:52, YoungCezar napisał:

> To muszę Cię rozczarowac bo to własnie chrześcijanów prześladowano za wiarę.
> Co masz z historii, bohaterze !?

Bohater ma 4 z historii w Liceum :]

To też Ci mówił ksiądz na kazaniu?;>
Przypomnij sobie jak palono setki kobiet ponieważ były uważane za wiedzmy.. a kto je
palił? taki sam "kochany" ksiądz jaki teraz Ci w kościele opowiada historie;]


tak nawiasem mówiąc to ,,święta inkwizycja,, była tylko urzędem który wskazywał wiedźmy i tym podobne gumisie, natomiast wyrok w sprawie orzekał sąd... z reguły negatywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 23:14, Dragus_123 napisał:

tak nawiasem mówiąc to ,,święta inkwizycja,, była tylko urzędem który wskazywał wiedźmy
i tym podobne gumisie, natomiast wyrok w sprawie orzekał sąd... z reguły negatywny


Ale to Inkwizycja "przesłuchiwała" oskarżonych, a "przesłuchiwali" aż do "skutku" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować