Zaloguj się, aby obserwować  
Narodowiec

Egzamin Gimnazjalny (temat dla 3-cio klasistów i nie tylko)

1540 postów w tym temacie

Humanistyczny test miał troche temat (jak dla mnie) dziwny. Z ogródkiem :D. Chyba ze 30 i wzwysz dostanę, ale nie jestem pewien. Z matmy to jakaś błachostka była. Nie zdziwię się jeżeli dostane od 45 do 50 pkt.. W mojej szkole ludziom nie chce się myśleć i średia wyjdzie chyba 25 pkt :D (taka była na teście próbnym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 11:23, RaiL Driver napisał:

Chyba ze 30 i wzwysz


nie obraz sie, ale jak jestes w 3kl i pisales humana i masz zamiar dostac 30 pkt+ to powinienes wiedziec ze sie pisze WZWYŻ. Ale ta rozprawka IMO byla latwa, ja niby jestem w 1 gim, ale o ogrodach mozna mowic bez konca;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 11:24, krzysiek253 napisał:

A mi wyszło 15840m3 ziemi źle czy dobrze??


Mojej koleżance wyszło to samo. Pewnie tak jak ona dodałes 20% do objętości a nie wysokosci trapezu - to oznacza, że niestety masz źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 11:24, krzysiek253 napisał:

A mi wyszło 15840m3 ziemi źle czy dobrze??

Poczekajmy na odpowiedzi, bo jak widzę każdemu w tym zadaniu coś innego wyszło, a najlepsze jest to, że każdy jest pewny swojej odpowiedzi. :D Ja tam osobiście liczę na realizację planu minimum, czyli 80 pkt z obu testów, jednak jak będzie więcej to się nie obrażę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z testu...

trochę był trudny... :/

napisałem wszystkie 3 zadania na MAXA!! <jupi> :) (ale nie wiem czy dobrze :P)

odpowiedzi jeszcze nie widziałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 11:26, czad93 napisał:

nie obraz sie, ale jak jestes w 3kl i pisales humana i masz zamiar dostac 30 pkt+ to powinienes
wiedziec ze sie pisze WZWYŻ.


Sory bardzo, ale mam problem tylko ze słowami np.: wzwyż, i kazde słowo które ma "sz" i "ż" koło siebie :P
Chyba dlatego że sam nie umiem mówić xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dlatego że jedni brali 20% z tej podanej wysokości, czyli 12m, jedni z objętości, a trzeba było wyliczyć wysokość która po spadku o 20% będzie wynosić 12m, czyli 15m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe prawda, dobra wysokośc wału to 14.4 m.

12 m. --> 100%
x -------> 20%

x = 240/100 = 2,4 m.
12 + 2.4 = 14.4

Przynajmniej mi się tak wydaje i kilku osoba z klasy.
Test w sumie nie najgorszy, wyszedłem jako pierwsza osoba w naszym gimnazjum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 11:43, dyrdup napisał:

NIe prawda, dobra wysokośc wału to 14.4 m.

Też mi tak wyszło.

Dnia 25.04.2007 o 11:43, dyrdup napisał:

12 m. --> 100%
x -------> 20%

x = 240/100 = 2,4 m.
12 + 2.4 = 14.4

A po co sobie życie utrudniać?
0,2 x 12 = 2,4
2,4 + 12 = 14,4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 11:40, YOUlia napisał:

To dlatego że jedni brali 20% z tej podanej wysokości, czyli 12m, jedni z objętości, a trzeba
było wyliczyć wysokość która po spadku o 20% będzie wynosić 12m, czyli 15m


Nie chcę Cię martwić, ale trzeba było dodać do objętości ;-) Bo nie tylko wysokość się zmieniła, ale również po bokach została dodana objętość.
Masa osób [w tym mój kumpel, boss matematyczny] miała objętność 15 coś tam coś tam tysięcy m[3].

To ostatnie zadanie, to trzeba było się pobawić m.in. z twierdzeniem pitagorasa i tam wychodziło, że jeden z boków miał 13 m [pierwiastek z 169], a drugi tam.. nie pamiętam, to, co było podane w zadaniu ^^". I wyszło coś koło 1300, nie pamiętam dokładnej liczby, ale z tego co się dowiadywałem, to inni mają tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 11:26, czad93 napisał:

> Chyba ze 30 i wzwysz

nie obraz sie, ale jak jestes w 3kl i pisales humana i masz zamiar dostac 30 pkt+ to powinienes
wiedziec ze sie pisze WZWYŻ. Ale ta rozprawka IMO byla latwa, ja niby jestem w 1 gim, ale
o ogrodach mozna mowic bez konca;P


Łatwa?! :P To był jeden z najbardziej antychrystowskich tematów jakie widziałem! :P
Ja pierdziele, taki szajs. No, jeżeli ktoś czyta książki, to może i coś tam napisze, dla mnie to była rzeźnia. Sztuką też zbytnio się nie interesuję. Ja musiałem "na jana" polecieć, jakiś tajemniczy ogród, coś tam z babilonem i coś tam z życiem. Nie liczę z tego na więcej niż 6 punktów ^^".
Cholera, dużo osób mówi, że temat był smutny, ubogi i niekochany :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2007 o 11:50, Choinix napisał:

To ostatnie zadanie, to trzeba było się pobawić m.in. z twierdzeniem pitagorasa i tam wychodziło,
że jeden z boków miał 13 m [pierwiastek z 169], a drugi tam.. nie pamiętam, to, co było podane
w zadaniu ^^". I wyszło coś koło 1300, nie pamiętam dokładnej liczby, ale z tego co się dowiadywałem,
to inni mają tak samo.


Mi tak wyszło. 13m (z twierdzenia pitagorasa) to wysokość + "długość" tego wału to 100m. Czyli 13 x 100 = 1300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 11:55, Luke Shadow napisał:

Mi tak wyszło. 13m (z twierdzenia pitagorasa) to wysokość + "długość" tego wału to 100m. Czyli
13 x 100 = 1300.


Dokładnie, mam identycznie, ba, śmiem twierdzić, że to jest dobrze obliczone zadanie.
Nie było w sumie takie trudne.
No nic, czekamy na odpowiedzi - ciekawi mnie to przedostatnie, się zobaczy ;-).
Btw. w ogóle jakiś taki prosty był chyba ogólnie ten egzamin... myślałem, że mnie zagnie mocniej ;] O 9:00 zaczęliśmy, o 10:00 ja skończyłem i przez godzinę rysowałem sobie na kartce z numerem ławki Ciasteczkowe Miasto! ^^"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować