Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kalifornia przeciwko reklamom w grach

54 postów w tym temacie

Domek

Jest bardzo prawdopodobne, że członkini kalifornijskiego parlamentu zaproponuje wprowadzenie ustawy, niepozwalającej na umieszczanie dynamicznych reklam i oprogramowania szpiegowskiego w grach. Czyżby w końcu amerykańscy ustawodawcy zamierzali zrobić coś pożytecznego dla graczy?

Przeczytaj cały tekst "Kalifornia przeciwko reklamom w grach" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu ktos staje w naszej obronie :) To już zresztą nie pierwszy taki przypadek kiedy producenci gier stosują chwyty poniżej pasa. Gry dobre robić (ależ ten nowy Battlefield to żenada) a nie graczy wykorzystywać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taki np. nowy Pro Evolution Socer wygląda tak, jak widziałem na screenach (nie dość reklam na bandzie, to jeszcze i w rogach ekranu wciskają) i trend ten miałby się utrzymać, to jestem całym sercem za. A o jakiej grze to ja ostatnio czytałem, że ma mieć ściągane z Internetu reklamy przy uruchamianiu...? (chyba mi się nie przyśniło?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 17:16, Darkstar181 napisał:

Nareszcie coś mądrego.Bardzo dobrze, nienawidzę SPAMu. Reklamy będą sobie robić naszym kosztem...dobre
gry robić, a nie zarabiać na reklamach.


Tak, tylko że pieniądze stracone na reklamach twórcy gry będą odbijać sobie na cenach gier. Mimo wszystko Pani Lori Saldana na prezydenta^^!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2006 o 17:28, shinian napisał:

Tak, tylko że pieniądze stracone na reklamach twórcy gry będą odbijać sobie na cenach gier.
Mimo wszystko Pani Lori Saldana na prezydenta^^!

Aż tylu ich znowu nie ma...ale tak,msz racje,też o tym myślałem.Ale nie lubie jak ktoś wykorzystuje mnie do cełow marketingowych.
Ta kobieta ma łeb na karku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A o jakiej grze to ja ostatnio czytałem, że ma mieć ściągane z Internetu reklamy przy uruchamianiu...? (chyba mi się nie przyśniło?)

Ze jak?! przy wlonczeniu dajmy na to GTA IV bede musial jeszcze pocczekac zeby sie dwie reklamy sciagnely adidasa i nestle i ogladnac je zanim zagram?! nieee.... pierwsze slysze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysl, aczkolwiek reklamy na bandach w grach sportowych mi nie przeszkadzaja. Wlasciwie to w zadnym typie gier nie wadza jakos szczegolnie. Wazne tylko, zeby jak juz wspomnialem nie przeszkadzaly w grze. Spyware w grach to po prostu chamstwo...Nie slyszalem o tym wczesniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam dla odmiany, że to zły pomysł. Dlaczego? Dlatego, że jestem przeciwnikiem jakiegokolwiek wtrącania się państwa w cokolwiek. Nikt nie powinien się wtrącać w takie sprawy. Graczy wkurzają reklamy w grach? No to albo przestaną w nie grać, albo będą wybierać te gry które reklam nie dają. W ten sposób rynek sam się dostosuje. Na razie reklamy w grach to rzadkość, ale gdyby problem zaczął się robić poważny, to sądzę, że środowisko graczy zachowałoby się tak jak napisałem wyżej. Cytując JKM: "Wolny rynek jest dobrym lekarstwem na prawie wszystkie bolączki świata.".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mi to przeszkadza? Teoretycnzie te reklamy mogą zmniejszyć koszt gry, albo w przypadkach MMORGów, wysokosć abonamentu.. reklam i tak jest mnóstwo wszędzie, więc się przyzwyczaiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sathorn - jakby nie patrzeć do "czarnego czwartku" na nowojorskiej giełdzie w 1929 roku przyczynił się właśnie brak ingerencji państwa, i gdyby nie ona, to USA pewnie do dziś by z kryzysu nie wyszły ;)

Czyli jak to było z tym nowym BF, gra "szperała" po komputerze i wysyłała dane o mnie do serwisów zajmujących się reklamą by móc to później wykorzystać do reklamowania czegoś?
Glory, glory EA, jak tak dalej pódzie, to się pożegnamy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 18:33, dark master napisał:

Czyli jak to było z tym nowym BF, gra "szperała" po komputerze i wysyłała dane o mnie do serwisów
zajmujących się reklamą by móc to później wykorzystać do reklamowania czegoś?
Glory, glory EA, jak tak dalej pódzie, to się pożegnamy ;p


No, jak nie chcesz, żeby ci gra szperała, to jej nie kupuj, a nie zabraniaj komuś robić tego, jeżeli się na to zgodziłeś. Nie można zabraniać komuś ZAIWERAĆ UMOWY, tylko dlatego, że jest nieuczciwa. Jest naoisane, że się zgadzasz, no to się zgadzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, a propo reklam, to pewnie już wkrótce na tłoczonej płytce zamiast tyułu płytki bedzie nadruk z reklamą Coca-Coli i tylko mała wzmianka, o tytule gry. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować