Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

XP dostępny przez rok po premierze Visty?

54 postów w tym temacie

Ja z pewnością skuszę się na nowy system operacyjny Microsoftu. Jeśli okażę się na tyle wspaniały, bezpieczny, innowacyjny z nieskończonością możliwości to nie widzę sensu aby XP nawet używać, nie mówiąc już o kupnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka kolej rzeczy. Osobiście polecam wszystkim Vistę bo póki co jestem zadwolony z tego systemu. Jak narazie największym problemem jest brak sterowników do wersji 64-bitowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mircosoft to jednak su##$!$#%. Zrobią wszystko by zmusić się do przesiadki na ich nowe cudo.
Jeżeli system faktycznie będzie dobry,to kupię...ale nie pod wpływem szantażów typu " Directx10 będzie tylko wypuszczony dla Visty"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zobaczę jeszcze jak to wszystko będzie wyglądać po premierze. Póki co jest problem ze sterownikami do Neostrady (Sagem F@ST 800), gry chodzą wolniej (przynajmniej u mnie). Mam Athlona 64 X2 4200+, 1GB DDR2, GeForce 7600 GT 256MB, HDD 160GB i o ile w Windows XP NFS Carbon chodzi pięknie, na Windowsie Vista RC1 już potrafi przyciąć (zwłaszcza w menu), więc nie wiem, czy wyjdzie to na dobre. Ale pożyjemy, zobaczymy. Póki co sterowniki są jeszcze w fazie beta (praktycznie do każdego urządzenia), więc nie oczekuję zbyt wiele. Ale nie uśmiecha mi się kupowanie kolejnego 1GB ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe do Visty trzeba doinstalować DirectX 9 bo w tym, który jest (DirectX 10) brakuje starszych bibliotek. Na "czystym" DirectX 10 nie wszystkie gry się uruchamiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż ... monopoliści już tak mają. W przypadku MS sprawa wygląda o tyle ciekawe, że na początku promują i zachęcają nas do przejścia na nowy system, a z biegiem czasu już niestety rozkazują i zmuszają (przy założeniu oczywiście, że chce człowiek korzystać z np. nowego DX10 by przyszle produkcje które go wymagają chodziły bez zająknięcia).

Co zrobić, Microsoft był, jest i będzie wszędzie gdzie pojawia się wzmianka o sprzęcie komputerowym, oprogramowaniu biurowym czy obecnie konsolach "next-gen" ... a może lepiej teraz zacząć mówić już "current-gen" ... w końcu pojawiają się już drobne informacje o PS4 ;-) Ale co tam ...

Osobiście napewno w końcu przesiądę się na Vistę, lecz poczekam, aż ludzie go przetestują, a MS zrobi odpowiednie łaty, bo pewnie przyda się ich sporo ... z rok czekania pewnie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem idiotyzm... Bo jeżeli ktoś nie będzie chciał, albo będzie miał za słabego kompa na Vistę to dalej będzie siedział na XP-ku, albo kupi sobie piracką wersję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 13:02, JogaTv napisał:

Z tego co słyszalem vista ma jakies wymagania to prawda ajesli tak to jakie ??


Oooo spore, jak dobrze pamiętam to ma takie:
1 Ghz procka
512 Ram zalecane 1 GB
Jakas bardzo dobrza karta graficzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Według oficjalnych informacji Microsoftu, Windows XP będzie dostępny w sprzedaży jeszcze przez rok po premierze Visty" - skoro są to oficjalne informacje, to co stoi na przeszkodzi, by "zarzucić" choć jednym URL-em, który sprawiłby, że zamiast znów powiątpiewac w "oczywiste prawdy", przekonałbym się co do autentyczności źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować