Zaloguj się, aby obserwować  
temist

Monitor LCD 19" - wybór

86 postów w tym temacie

Witam, mam zamiar wymienić monitor (przesiadka z crt na lcd) dotychczas używałem 19" i oglądając dostępną ofertę zauważyłem, że pojawiło się sporo monitorów panoramicznych. Czy opłaca się takowy zakupić, czy też jest to kolejny chwyt marketingowy ?
Proszę byście też pomogli w wyborze konkretnego modelu monitora. Zależy mi na czarnej 19" (hehehe kolor ważny musi pasować do pozostałych komponentów ;)) cena do ok. 1600 +/- 150 zl. Monitor ma przede wszystkim służyć do pracy, gier, oglądania filmów.
Za pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 14:31, Paoro napisał:

> Ja mam samsunga 203B, tyle że on jest 20 calowy... a ja mogę z ręką na sercu polecić prawie

> wszystkie modele samsunga


A polecilbys mi jakis model 19'' (niekoniecznie Samsunga) gdzies powiedzmy do 1500 zł?? zeby
była rozdzielczość jak największa nie tylko 1280x720 tylko zeby była większa... cięzko bedzie
pewnie cos znaleść...



Ja osobiście kupiłem niedawno Samsung SyncMaster 931bw. Kontrast 2000:1, czas reakcji 2ms. Reszty parametrów nie pamiętam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam się zastanawiać nad wymianą mojego CRT Samsunga 17 cali na LCD, głównie ze względu na to, że ten jest wielki, a w najbliższym czasie przeprowadzam się, i zależy mi na miejscu na biurku:)
Interesuje mnie 19 cali. Tylko w panoramie czy w standardowym 4:3? Jak wygląda granie w stare gry na monitorze panoramicznym, np. Baldur''s Gate czy Icewind Dale? Obraz jest rozciągnięty, czy można ustawić tryb w którym obraz będzie wyświetlany po środku z czarnymi pasami po bokach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, małe pytanko: czy znajdę jakieś dobre modele 19" za maksymalnie 1000zł?? no chyba że można w tej cienie mieć coś większego a równie dobrego. Proszę o sugestie. Od razu mówię że na rodzajach matryc się nie znam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w koncu kupilem Samsunga 215TW. Jestem jego szczesliwym posiadaczem juz prawie dwa lata. Kiedys kosztował ok. 2500 teraz ok 1800pln. Jestem z neigo bardzo zadowolony. Przede wszystkim matryca to nie TN wiec kolory swietne, nawet poczatkujacy grafik nie powinien narzekac. Smuzenia nie ma, głośniki w porzadku, wspiera HDCP, mnóstwo wejsc, ustawien itd.
Panoramiczne monitory to rewelka po prostu, a im wiekszy tym lepszy. Mozna grac sobie w WoWa w oknie i cos tam innego w miedzy czasie na boku kombinowac. jest jedno ale. Rozdziałka ponizej 1680x1050 troche mija sie z celem, choc to trzeba samemu sprawdzic. Stare gry sa z reguly troche nienaturalnie rozciagniete. Ale monitor mozna przestawic w tryb pracy 4:3 jezeli naprawde przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować