Zaloguj się, aby obserwować  
temist

Monitor LCD 19" - wybór

86 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2005 o 13:11, Arkadiusz napisał:

wlasnie ze nie, jezeli juz kupowac monitor 19"(wlasciwie to 20") to taki ktory ma rozdzielczosc
1600 x 1200> po co przeplacac kupujac 19" 1280x1024 skoro za znacznie mniejsza cene jest 17" o takiej samej rozdzielczosci

>> ps. > bedzie wieksze (piksel 0,29 zamiast 0,26), ale bedzie trzeba siedziec dalej wiec zero zysku (jedynie strata dla kieszeni)

No nie wiem, ja tak czy siak siedze 60 cm od monitora i na 19" jest o niebo lepiej cokolwiek ogladać. Wg mnie 20,1" jest nieco za mała do rozdzielczości 1600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że kupując monitor ze sklepu ma się gwarancję, że jeśli stał dłużej niż tydzień, to nie pojawią się wypalone piksele. Ok, ale w takim razie, czy jest sens zakupu monitora przez Internet (pomijając to, że ceny są niższe od 50zł wzwyż na necie), jeśli producent nie daje gwarancji na wypalone piksele ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 22:33, Sebastian` napisał:

Piszecie, że kupując monitor ze sklepu ma się gwarancję, że jeśli stał dłużej niż tydzień, to nie pojawią się wypalone piksele.
Ok, ale w takim razie, czy jest sens zakupu monitora przez Internet (pomijając to, że ceny są niższe od 50zł wzwyż na necie),
jeśli producent nie daje gwarancji na wypalone piksele ??



Ogólnie tylu dobrych producentów daje taką gwarancję, że nie opłaca się po prostu ryzykować i kupować tani niepewny produkt. Wg zasady, że biedny wydaje zawsze dwa razy => lepiej dozbierać i kupić coś co jest gwarantowane.
Jeśli mowa o tym tygodniu => to to jest dodatkowa gwarancja samego sklepu, że sklep wymieni od ręki a nie będzie się to działo poprzez serwis (czyli czekanko nawet około tygodnia/dwóch)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 23:54, RobeN napisał:

Ogólnie tylu dobrych producentów daje
taką gwarancję, że nie opłaca się po prostu ryzykować i kupować tani niepewny produkt. Wg zasady, że biedny wydaje zawsze
dwa razy => lepiej dozbierać i kupić coś co jest gwarantowane.
Jeśli mowa o tym tygodniu => to to jest dodatkowa gwarancja
samego sklepu, że sklep wymieni od ręki a nie będzie się to działo poprzez serwis (czyli czekanko nawet około tygodnia/dwóch)


Generalnie (choć temat dotyczy LCD 19"), to chodzi mi o monitor Samsunga 713n 17''. Jak na razie nie znalazłem właśnie żadnych informacji, że Samsung daje takie gwarancje... zajrzę jeszcze na stronę tej firmy i dokładnie poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>SAMSUNG


Wg testu Chipa (KrzysztofMarek może przytoczyć dokładny numer => ja też ale nie mam czasu poszukać) Samsung jest jedną z firm, która najbardziej oszczędza na komponentach, wygłuszaniu i monitory wypadły raczej miernie jeśli chodzi o jakość/bezpieczeństwo. Nie wiem jak jest z samym obrazem, ale ja bym nie chciał siedzieć przed takim ekranem, po którym świeciłbym w nocy oczami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 12:35, RobeN napisał:

Wg testu Chipa (KrzysztofMarek może przytoczyć dokładny numer => ja też ale nie mam czasu poszukać) Samsung
jest jedną z firm, która najbardziej oszczędza na komponentach, wygłuszaniu i monitory wypadły raczej miernie jeśli chodzi
o jakość/bezpieczeństwo. Nie wiem jak jest z samym obrazem, ale ja bym nie chciał siedzieć przed takim ekranem, po którym
świeciłbym w nocy oczami :)


Hmmm, to wyjaśniałoby stosunkowo niską cenę tych monitorów od Samsunga. Poszukuję czegoś do 1200zł (17") i z ogólnie dobrymi parametrami. Ktoś mówił mi, że jeśli nie Samsung, to może Iyama... Najlepiej to poszukam jakiegoś najaktualniejszego testu Chipa. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka taniej 19'' calówki to polecam Belinea 10 19 02 :), naprawdę dobry monitor w tej klasie cenowej nie ma lepszego :), smużenie brak i bad pixeli też brak :). Co prawda mój model ma coś z lewą stroną, tzn. są małe punkty gdzie monitor rozjaśnia otoczenie, ale da się przyzwyczaić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 01:06, RobeN napisał:

Jeśli zastanawiasz się na Iiyamą to przestań się zastanawiać tylko KUP!!! Wg mnie to jeden z najlepszych wyborów.


No i kupiłem dziś > IIYAMA 17" LCD ProLite E431S :D Mam nadzieję, że nie piożałuję ... Dzięki za podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również trzymam kciuki.
Proszę podziel się wrażeniami (z jakiegoś tygodnia gdy już poznasz monitor) bo i ja szykuję się do przesiadki na LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 19:52, RobeN napisał:

Również trzymam kciuki.
Proszę podziel się wrażeniami (z jakiegoś tygodnia gdy już poznasz monitor) bo i ja szykuję
się do przesiadki na LCD.



Ups.. Przepraszam, ale całkowicie zapomniałem o tym wątku na forum :P
No więc generalnie jestem zadowolony z mojej ''maszyny''. W ogóle pierwsze wrażenie po przejściu z CRT jest po prostu niesamowite. Kolory i ostrość obrazu naprawdę robią wrażenie.
Jasność mojego monitora jest bardzo duża. Po pierwszym dniu ciągłego użytkowania widziałem tylko światło przed oczami :P Ale na drugi dzień włączyłem 1 poziom trybu ekonomicznego lamp podświetlających i jest w sam raz.
Testowałem go już na filmach, różnych statycznych obrazach i animacjach no i w grze również (choć nie była zbyt dynamiczna, i dużo się tam nie ruszało :P ). Nie mam w zasadzie żadnych zstrzeżeń. Nie ma mowy o żadnym smużeniu czy jakichś innych dziwnych zjawiskach. No i pozatym, to te dodatkowe miejsce na biurku.....
Generalnie sądzę, że nie ma się co wahać jeśli jest już się na etapie wyboru między nowym CRT a LCD.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja stałem się posiadaczem modelu X436S :D
To jego pierwszy dzień na moim biurku => są 2 monitory więc jest dodatkowo ciasno :D :D
Jak na razie jest wszystko OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał dosyć taniego (około 1200zł) monitora LCD o przekątnej 19" to polecam Samsunga Synk Master 913V. Maksymalna rozdzielczość to 1280/1024, a czas reakcji to bodajże 12ms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 14:59, Sebastian` napisał:

> Wg testu Chipa (KrzysztofMarek może przytoczyć dokładny numer => ja też ale nie mam
czasu poszukać) Samsung
> jest jedną z firm, która najbardziej oszczędza na komponentach, wygłuszaniu i monitory
wypadły raczej miernie jeśli chodzi
> o jakość/bezpieczeństwo. Nie wiem jak jest z samym obrazem, ale ja bym nie chciał siedzieć
przed takim ekranem, po którym
> świeciłbym w nocy oczami :)
> >
Hmmm, to wyjaśniałoby stosunkowo niską cenę tych monitorów od Samsunga. Poszukuję czegoś do
1200zł (17") i z ogólnie dobrymi parametrami. Ktoś mówił mi, że jeśli nie Samsung, to może
Iyama... Najlepiej to poszukam jakiegoś najaktualniejszego testu Chipa. Dzięki za odpowiedzi.

Zakup sobie Philipsa 19'''' CRT za jakieś 1100 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dnia 19.12.2005 o 18:25, Bagieta napisał:

Zakup sobie Philipsa 19'''' CRT za jakieś 1100 PLN


1. Temat o LCD i o takim monitorze mówiłem oraz zaznaczałem, że nie chcę CRT.
2. Kilka postów dalej napisałem, że kupiłem sobie już monitor, a było to w połowie listopada.

Taka dobra rada dla nowego użytkownika - czytaj dokładnie wątek, jeśli chcesz wnieść coś do rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 18:44, Sebastian` napisał:

(...)
> Zakup sobie Philipsa 19'''' CRT za jakieś 1100 PLN

1. Temat o LCD i o takim monitorze mówiłem oraz zaznaczałem, że nie chcę CRT.
2. Kilka postów dalej napisałem, że kupiłem sobie już monitor, a było to w połowie listopada.

Taka dobra rada dla nowego użytkownika - czytaj dokładnie wątek, jeśli chcesz wnieść coś do
rozmowy.

?THX za radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 21:07, rafal1310 napisał:

a na moim monitorze lcd przy grach wystakuje mi komunikat: "poza częstotliwością", ale jak
mam zmienić częstotliwość w grach?!!

Pewnie ustawiłeś nieobsługiwaną rozdzielczość/ewentualnie faktycznie częstotliwość.
U mnie taki komunikat pojawił się przy próbie gry w rozdz. 1280x960, a natywna mojego LCD to 1280x1024.

Co do częstotliwości, to jeśli masz nVidię, to jak dasz tę ikonkę przy zegarze, to można na sztywno ustawić częstotliwość odświeżania w grach na którejś zakładce (sprawdź w instrukcji jaka jest zalecana). Z ATI nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować