Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2007 o 19:14, SinClers napisał:

jak najpierw się nazywał ten temat?


Gramsajty (Stroblony) - Temat Ogólny :)

Żeby nie było OT:
@Obi-wan Kenobii
Na forum nie dasz pliku z rozszerzeniem .png, musisz Mu wysłać na mejla, forum automatycznie zmienia format na .jpg i nici z przezroczystości ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Po prostu wrzuć na forum tę tapetkę a ja Ci do niej dorobie odpowiednie tło, ok? Albo kto inny gdy bedzie na forum. Juz parę razy w tym temacie takie "zlecenia" były więc nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz jakiś art, najlepiej na białym tle, to ściągasz GIMPa i sprawa załatwiona :), gorzej, gdy wycinasz z tapety/ew. kolorowego tła, wtedy możesz np. wycinać lassem w GIMPie, ale to karkołomna robota ;). Co do ustawiania ich, aby były równe, to na myśl przychodzi mi tylko metoda prób i błędów ;),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 20:25, milten6 napisał:

Co do ustawiania ich, aby były równe, to na myśl przychodzi mi tylko metoda prób i błędów ;),

Heh, to robisz tak jak ja :) Ach, ile razy ja sie meczyłem z wielkoscia siwego tła na moim geesie no ale jakos sie udało ;] Tak samo z belkami, zamiast raz sprawdzona długosc "krótszej" i "dłuzszej" belki zapisac to ja nadal sie mecze... Ech, człowiek głupi jest... Moze kiedys z tego wyrosne xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 17:43, Pioperus napisał:

Jak dodawać muzykę na gs-y? help

Proszę czytać przypięte posty:

"UPDATE Jak dodac muzyke na swojego gramsajta? Dowiesz sie odwiedzajac ten link: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16845&pid=8942 Kolejne zapytania o to jak zamiescic muzyke beda traktowane jak spam, bo praktycznie na kazdej stronie jest zamieszczona instrukcja - Wojman"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1: A ja mam pytanie odnośnie tego jak zrobić jeden obrazek ciągnący się przez tło główne, nagłówek i marginesy?
2: Jak zrobić żeby tło główne nie powtarzało się ani, nie zostawało na "górze" gramsajta, pozostawiając niżej kolor jaki wybrałem dla tła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy z jakiej chcesz gry, poszukaj na jakiś fanowskich stronkach, ja np. użyłem artów z Assassins'' Creed, które są na białym tle ^^. Wszystko zależy od wybranej przez Ciebie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej czy ktoś będzie na tyle dobry i mógł by ktoś dorobić do tego zdjęcia przeźroczystość??? bo ja nie posiadam programu specjalnego a nawet jak bym miał to bym nie umiał zrobić. Pomóżcie!!!

20070818093108

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie klatki animacji robisz w GIMPie, które zapisujesz do oddzielnych plików. Potem "sklejasz" wszystkie klatki np. programem GIF Animator 5 ( http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=234&t=14 ), ustawiasz po ile sekund ma być wyświetlana każda klatka i zapisujesz, owym programem gotową animację w formacie gif.

@Fragles88
Na maila wyślę Ci plik, który ustawisz na główną część strony. Ta metoda nie wymaga przeróbki tapety, przy każdej jej zmianie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak zrobić tak że tło pod stroną nie rusza się w ogóle tylko to główne menu się porusza. I zawsze jak chce wstawić jakieś zdjęcie pod tło strony to albo się tak beznadziejnie powtarza albo jest na środku i wcale go nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 09:36, milten6 napisał:

Wszystkie klatki animacji robisz w GIMPie, które zapisujesz do oddzielnych plików. Potem "sklejasz"
wszystkie klatki np. programem GIF Animator 5 ( http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=234&t=14
), ustawiasz po ile sekund ma być wyświetlana każda klatka i zapisujesz, owym programem gotową
animację w formacie gif.

@Fragles88
Na maila wyślę Ci plik, który ustawisz na główną część strony. Ta metoda nie wymaga przeróbki
tapety, przy każdej jej zmianie :).



Jak byś mógł to dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować