Zaloguj się, aby obserwować  
mdag

Świątynia Pierwotnego Zła

271 postów w tym temacie

Co daje Magiczna Mikstura? Mam jej trochę a nie wiem jakie są jej właściwości...
Właśnie w Twierdzy na bagnach pokonałem Ogra i wszystkich Orklinów, lecz zmarły mi 2 osoby. Niestety nie mam żadnych lekarstw. Jest jakiś inny sposób na przywrócenie ich do życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 10:42, kavior15 napisał:

Co daje Magiczna Mikstura?


Wypij to się dowiesz geniuszu. Trzeba ją wpierw zidentyfikować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 10:44, Bingolo napisał:

Mam grę z CDA i nie wiem dlaczego ale jak włączam to wywala mnie po chwili na pulpit.Co
robić?
?


Może odinstaluj i zainstaluj s powrotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 10:42, kavior15 napisał:

Właśnie w Twierdzy na bagnach pokonałem Ogra i wszystkich Orklinów, lecz zmarły mi 2
osoby. Niestety nie mam żadnych lekarstw. Jest jakiś inny sposób na przywrócenie ich
do życia?

Najlepiej nie dopuszczać do śmierci - a jak już umrze ktoś... to ja np. zawsze wczytywałem save sprzed walki walczyłem jeszcze raz - tak aby po wygranej wszyscy byli żywi. Mikstury wskrzeszenia są wyjątkowo rzadkie - chyba znalazłem tylko jedną. Usługi kapłańskie są bardzo drogie - a oferują je druid i kapłan św. Cuthberta w Hommlet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mala porada dla zainteresowanych, czyli "jak miec 2 wymiatajacych wojownikow w ToEE".
Przy tworzeniu druzyny zrob 2 wojownikow specjalnie pod bastard swordy (miecze poltorareczne)- specjalizacja, ulepszone trafienia krytyczne i takie tam.
Teraz... zakladam, ze do Swiatyni Pierwotnego Zla doszliscie bez problemow (przydadza sie czary/zwoje Niewidzialnosci). Idziemy na 3 poziom Swiatyni i odnajdujemy ksiecia Thrommela, ktory ma najlepsza bron w grze. Prosi zebysmy go wydostali ze Swiatyni, niestety cham i prostak nie chce oddac swojego miecza, wiec... zabijcie go albo pozwolcie mu zginac. Martwi NPCe nie narzekaja na zabierane im przedmioty. Wtedy idziemy spowrotem do Hommlet, gadamy z Terjonem aby wskrzesil Thrommela, ten dziekuje (hehe, frajer)i oferuje nagrode. Odpoczywamy/czekamy ok. 20 dni i spowrotem do Swiatyni. Spotkamy komitet z nagroda od ksiecia, identycznym mieczem, ktory mial ksiaze. Teraz mamy 2 miecze polltorareczne, ktore nigdy nie chybiaja i maja pelno innych bonusow.
Aha, Fragarach (czy jak mu tam) i ten drugi dzialaja najlepiej jesli wladajacy nimi jest Chaotyczny Dobry wiec mozecie chciec swoich 2 wojownikow obdarzych wlasnie takimi charakterami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 12:57, SoundWave napisał:

ksiecia, identycznym mieczem, ktory mial ksiaze. Teraz mamy 2 miecze polltorareczne,
ktore nigdy nie chybiaja i maja pelno innych bonusow.

Mhm, tylko, że to nie zawsze działa. Na dwa razy z pięciu, komitet nie dał mi tego miecza podobnego do Fragaracha. Nie wiem, może to także jest zależne od charakteru? Pewnie tak.. :/
Tak przy okazji... próbuję właśnie rozgryźć system jak można wziąć 3 atuty, gdy się ma do wyboru tylko dwa. Już 3 razy taki bajer udało mi się z wojem. I dzięki temu mam jeszcze jedną ulubioną broń i specjalizację w niej.. :) Tylko, że to nie zawsze działa. Może ktoś już to rozgryzł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 13:05, Rusty Mike napisał:

> ksiecia, identycznym mieczem, ktory mial ksiaze. Teraz mamy 2 miecze polltorareczne,

> ktore nigdy nie chybiaja i maja pelno innych bonusow.
Mhm, tylko, że to nie zawsze działa. Na dwa razy z pięciu, komitet nie dał mi tego miecza
podobnego do Fragaracha. Nie wiem, może to także jest zależne od charakteru? Pewnie tak..
:/
Tak przy okazji... próbuję właśnie rozgryźć system jak można wziąć 3 atuty, gdy się ma
do wyboru tylko dwa. Już 3 razy taki bajer udało mi się z wojem. I dzięki temu mam jeszcze
jedną ulubioną broń i specjalizację w niej.. :) Tylko, że to nie zawsze działa. Może
ktoś już to rozgryzł?


Nie wiem, u mnie zawsze dzialalo. Mozliwe, ze ma to zwiazek z charakterkiem druzyny (byc moze nie da druzynie chaotycznie zlej itp), albo trzeba wybrac opcje, ze "nagroda nie jest potrzebna", czy cos. Taka nieszczera skromnosc, a ksiaze tylko sie czuje bardziej zaobowiazany do przyslania jej.
Jak wykombinujesz jak zrobic to z 3 aututami to postnij ^^

Btw, mialem nadzieje, ze w CDA ToEE bedzie z najnowszym Co8 modem itd, ale nie, podstawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 12:09, Mistic napisał:

> Co daje Magiczna Mikstura?

Wypij to się dowiesz geniuszu. Trzeba ją wpierw zidentyfikować..


Wypijałem i nadal nie wiem bardzo przyjemna osóbko. Pojawiał sie wokół jakiś czerwony dymek i to wszystko. Jeśli się to gdzieś sprawdza to napiszcie bo byc może po prostu nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 13:15, kavior15 napisał:

> > Co daje Magiczna Mikstura?
>
> Wypij to się dowiesz geniuszu. Trzeba ją wpierw zidentyfikować..

Wypijałem i nadal nie wiem bardzo przyjemna osóbko. Pojawiał sie wokół jakiś czerwony
dymek i to wszystko. Jeśli się to gdzieś sprawdza to napiszcie bo by może po prostu nie
wiem.

Zero poziomowy "czar"- Czytanie Magii. Rzuc na miksturki albo zwoje i bedziesz wiedzial do czego sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 13:17, rafal dj mix napisał:

A Świątynia Pierwotnego Zła jest warta kupna?
Bym sobie kupił CDA...

Podobno w CDA jest puszczana wersja podstawowa, bez żadnych patchów czy cuś, więc może być trochę nieprzyjemnych bugów... ale jeśli chodzi o całą grę, to:
- wg. mnie warto ją kupić za tak śmieszną cenę (20zł to było mało nawet)
- może to zależy od gustu, ale walki są świetnie zrobione, aż się chce na siłę odpoczywać, żeby jakieś losowe potworki pojawiły się koło nas :)
- dobra grafika - kłóćcie się, ale ta grafika jest skromna, a zarazem piękna
- nie będę wszystkiego wymieniał tutaj, bo w końcu sam ocenisz, czy chcesz ją, czy nie, ale dodam jeszcze takie dwa małe rzeczy, które cieszą:
---- w końcu widać, że dany cios jest krytyczny, w ID, BG, NWN cios krytyczny wyglądał jak normalne machnięcie toporem, mieczem etc, natomiast w ŚPŻ do krytyka jest dopisana specjalna animacja. Aż czuć, że zabolało. :)
---- kolejne małe a cieszy: statystyki. Możesz sobie zobaczyć, kto z Twojej drużyny zabił najwięcej wrogów, kto najwięcej chybiał, kto zadał największe obrażenia, kto najczęściej używał zastraszania... etc. etc. etc.

Uff... chcesz coś jeszcze wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 13:42, Rusty Mike napisał:

> A Świątynia Pierwotnego Zła jest warta kupna?
> Bym sobie kupił CDA...
Podobno w CDA jest puszczana wersja podstawowa, bez żadnych patchów czy cuś, więc może
być trochę nieprzyjemnych bugów... ale jeśli chodzi o całą grę, to:
- wg. mnie warto ją kupić za tak śmieszną cenę (20zł to było mało nawet)
- może to zależy od gustu, ale walki są świetnie zrobione, aż się chce na siłę odpoczywać,
żeby jakieś losowe potworki pojawiły się koło nas :)
- dobra grafika - kłóćcie się, ale ta grafika jest skromna, a zarazem piękna
- nie będę wszystkiego wymieniał tutaj, bo w końcu sam ocenisz, czy chcesz ją, czy nie,
ale dodam jeszcze takie dwa małe rzeczy, które cieszą:
---- w końcu widać, że dany cios jest krytyczny, w ID, BG, NWN cios krytyczny
wyglądał jak normalne machnięcie toporem, mieczem etc, natomiast w ŚPŻ do krytyka jest
dopisana specjalna animacja. Aż czuć, że zabolało. :)
---- kolejne małe a cieszy: statystyki. Możesz sobie zobaczyć, kto z Twojej drużyny zabił
najwięcej wrogów, kto najwięcej chybiał, kto zadał największe obrażenia, kto najczęściej
używał zastraszania... etc. etc. etc.

Uff... chcesz coś jeszcze wiedzieć?

Nie już nic,dzienki,zachęciłeś mnie do kupna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 13:42, Rusty Mike napisał:

> A Świątynia Pierwotnego Zła jest warta kupna?
> Bym sobie kupił CDA...
Podobno w CDA jest puszczana wersja podstawowa, bez żadnych patchów czy cuś, więc może
być trochę nieprzyjemnych bugów... ale jeśli chodzi o całą grę, to:
- wg. mnie warto ją kupić za tak śmieszną cenę (20zł to było mało nawet)
- może to zależy od gustu, ale walki są świetnie zrobione, aż się chce na siłę odpoczywać,
żeby jakieś losowe potworki pojawiły się koło nas :)
- dobra grafika - kłóćcie się, ale ta grafika jest skromna, a zarazem piękna
- nie będę wszystkiego wymieniał tutaj, bo w końcu sam ocenisz, czy chcesz ją, czy nie,
ale dodam jeszcze takie dwa małe rzeczy, które cieszą:
---- w końcu widać, że dany cios jest krytyczny, w ID, BG, NWN cios krytyczny
wyglądał jak normalne machnięcie toporem, mieczem etc, natomiast w ŚPŻ do krytyka jest
dopisana specjalna animacja. Aż czuć, że zabolało. :)
---- kolejne małe a cieszy: statystyki. Możesz sobie zobaczyć, kto z Twojej drużyny zabił
najwięcej wrogów, kto najwięcej chybiał, kto zadał największe obrażenia, kto najczęściej
używał zastraszania... etc. etc. etc.

Uff... chcesz coś jeszcze wiedzieć?


Dodaj jeszcze, ze ToEE to chyba jedyna prawdziwa i dobrze wykonana (z bugami, ale coz) gra z D&D 3.5. Pokazuje jak fajne moga byc emulacje D&D na PC, tylko, ze nikt nie jest zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 13:52, SoundWave napisał:

Dodaj jeszcze, ze ToEE to chyba jedyna prawdziwa i dobrze wykonana (z bugami, ale coz)
gra z D&D 3.5. Pokazuje jak fajne moga byc emulacje D&D na PC, tylko, ze nikt nie jest
zainteresowany.

No... i jeszcze to. :)
Ale zauważ... gra była robiona w pośpiechu, i to nie byle jakim. Gdyby tak dać twórcom jakieś pół roku jeszcze, to ciekawe jaka wtedy ta gra by była?
No cóż... a tak to nawet nie ma jakiejś kontynuacji, kolejnej części, innej historii osadzonej w tym świecie, z tym świetnym systemem walk. Z tego co mi wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, witam jestem Wojtek i też mam 12 lat...
o sorry, nie ta strona, co to ja miałem....
A no właśnie w CDA dali ŚPZ, problem w tym że bez instrukcji, ani żadnych porad, a z kolei samouczek jest dość lipny... mógłby ktoś dać linka do instrukcji, ew porad, byłbym wdzięczny... bo w sprawie tej gry to jestem noobem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować