Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2009 o 20:45, cezaq napisał:

Większości własnych rysunków nie udostępniam i wrzucać zamiaru nie mam.

A dlaczegóż to? Za niska samoocena czy co? :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 20:56, Piciambeer napisał:

> Większości własnych rysunków nie udostępniam i wrzucać zamiaru nie mam.
A dlaczegóż to? Za niska samoocena czy co? :?

Powszechna przypadłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2009 o 20:56, Astmatyk napisał:

Lol, no to faktycznie, portfolio jak stad do bydgoszczy.

a konkretnie to skąd? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 20:56, Piciambeer napisał:

> Większości własnych rysunków nie udostępniam i wrzucać zamiaru nie mam.
A dlaczegóż to? Za niska samoocena czy co? :?


Właśnie przez takich ludzi jak ty.

Już żałuję zamieszczenia na tym forum linku do mojej strony.
Większość "forumowiczów" tutaj to najwyraźniej zazdrosne trolle i dzieci neostrady.

Ten temat chyba nie ma nic wspólnego ze swoją nazwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 21:15, cezaq napisał:

> > Większości własnych rysunków nie udostępniam i wrzucać zamiaru nie mam.
> A dlaczegóż to? Za niska samoocena czy co? :?

Właśnie przez takich ludzi jak ty.

Już żałuję zamieszczenia na tym forum linku do mojej strony.
Większość "forumowiczów" tutaj to najwyraźniej zazdrosne trolle i dzieci neostrady.



Np ja - jestem typowym trollem bez talentu.

A moze jest inaczej, moze Twoje prace po prostu sa kiepskie? Zamiast sie bulwersowac, lepiej pocwicz kreske i pokazuj swoje rysunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, o co ci chodzi, nie powiedziałem nic, o co można by się obrazić, nic "mocnego"...

Prześpij się i wracaj do nas, bo coś nie bardzo kontaktujesz chyba :)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia wam życzę dalej z taką logiką.

Wasze rozumowanie zapewne jest takie, że zaraz ten mój post "zjedziecie", a jakbym nie odpisał nic, to było by to samo, prawda?

Mam dla was propozycję. Zignorujcie ten post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeglądając ten temat zauważyłem, że sam jedynie krytykujesz pracę innych w dosyć mocno ofensywny sposób, jedziesz po wielu pracach które formą przewyższają twoje wypociny (tak zmarnowałem kilka minut żeby obejrzeć twoje ''dzieła''). Nie robisz nic ciekawego i śmiesz na każdym kroku krytykować innych. Rozumiem jeśli wychodziło by to spod klawiatury @Astmatyka którego można nazwać artystą, człowiekiem na tyle kompetentnym żeby krytykować innych. Robi to, ale nie w tak irytujący sposób jak ty.

Sam dopiszę, że artystą rysunkowym nie jestem, lepiej wychodzi mi modelowanie i malowanie różnych obiektów (modeli lub figurek), dlatego sam nie mam zamiaru krytykować innych, ale tutaj musiałem już napisać. A prace @cezaqa nawet jeśli to kalki, zwykła odtwórczość to i tak wg mnie prezentują się lepiej niż twoje rysunki. Tak więc, zamiast leczyć swoje kompleksy poprzez klawiaturę, sam złap za ołówki i ćwicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 22:13, cezaq napisał:

Powodzenia wam życzę dalej z taką logiką.

Wasze rozumowanie zapewne jest takie, że zaraz ten mój post "zjedziecie", a jakbym nie
odpisał nic, to było by to samo, prawda?

Mam dla was propozycję. Zignorujcie ten post.


Misiu a czego sie spodziewales? Byc moze, gdyby nie bylo tu osob w jakikolwiek sposob kompetentnych dostalbys same komentarze "uuaaau, cezaq, jak ty swietnie rysujesz, super ekstra" itd. Ale ja nie pisze, ze mi sie nie podoba, zeby zrobilo ci sie przykro a juz na pewno nie robie tego z zazdrosci. Pewnie - nie jestes taki strasznie kiepski, prace sa w wiekszosci podane w estetyczny sposob i cala stronka robi przyjemne wrazenie. Ale nie mozesz pisac, ze to twoje portfolio, bo do portfolio nie wrzuca sie odrysowanych prac, man. Cos o tym wiem, zaufaj mi. Poza tym pracki to same linearty, brak jakiegos dopracowania, nie wiem, no generalnie rzecz biorac powiem tak - odrysowywanie mangowych postaci masz juz opanowane. Moze zacznij pokazywac cos swojego? Bo po tym co pokazales moge powiedziec tylko tyle: no ladne ale nie jestes rysownikiem.
I przede wszystkim naucz sie wyciagac wnioski z krytyki i nie popadaj w samouwielbienie, bo w ten sposob zrobisz z siebie idiote za kazdym razem jak bedziesz rozmawial z kims, kto okaze sie od ciebie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 22:59, Miluś napisał:

Tak więc, zamiast leczyć swoje
kompleksy poprzez klawiaturę, sam złap za ołówki i ćwicz.


Ale przecież Rogoz chodzi do szkoły plastycznej! I się przecież zna! No i jest fajny. Ale o ile podobnie jak Ty szanuję (ogromnie!) zdanie Astmatyka, to R już też mi zaczął wyłazić bokiem.

Rozumiem, że można dawać dobre rady (ba, jest to nawet wskazane) itd., ale przestańmy z takim "ujeżdżaniem" kolejnych prac i ich autorów. Oczywiście nie należy tutaj też stosować "głaskania po główce" i zachwytów nad słabymi pracami, ale są jakieś granice. Zachowanie R wydaje mi się zwyczajnie aroganckie, a jego poczucie wyższości nad innymi czuć na odległość jak "stąd do Bydgoszczy". Drogi Rogi - teoria i rzeczy wpojone w szkole to nie wszystko - potrzebny jest tu również talent.

Post ten nie dotyczy jedynie pracy cezaq, ale ogółu wypowiedzi Rogoza.

Tyle.

(Tak. Nie mam zbytniego talentu. Wiem. Nie skończyłem tez szkoły plastycznej i nie czytałem książek poświęconych rysowaniu. Gorszy się nie czuję.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 23:16, Astmatyk napisał:

Misiu a czego sie spodziewales? Byc moze, gdyby nie bylo tu osob w jakikolwiek sposob
kompetentnych dostalbys same komentarze "uuaaau, cezaq, jak ty swietnie rysujesz, super
ekstra" itd. Ale ja nie pisze, ze mi sie nie podoba, zeby zrobilo ci sie przykro a juz
na pewno nie robie tego z zazdrosci. Pewnie - nie jestes taki strasznie kiepski, prace
sa w wiekszosci podane w estetyczny sposob i cala stronka robi przyjemne wrazenie. Ale
nie mozesz pisac, ze to twoje portfolio, bo do portfolio nie wrzuca sie odrysowanych
prac, man. Cos o tym wiem, zaufaj mi. Poza tym pracki to same linearty, brak jakiegos
dopracowania, nie wiem, no generalnie rzecz biorac powiem tak - odrysowywanie mangowych
postaci masz juz opanowane. Moze zacznij pokazywac cos swojego? Bo po tym co pokazales
moge powiedziec tylko tyle: no ladne ale nie jestes rysownikiem.
I przede wszystkim naucz sie wyciagac wnioski z krytyki i nie popadaj w samouwielbienie,
bo w ten sposob zrobisz z siebie idiote za kazdym razem jak bedziesz rozmawial z kims,
kto okaze sie od ciebie lepszy.


Astmatyku, ten twój post to już jest właśnie odpowiedź w miarę "na poziomie".
Odnośnie rysunków. Tak, większość prac są to "redrawy" różnych paneli z mang. Powiększone/pomniejszone, zmienione kilka szczegółów itd. Tak właśnie staram się szlifować swój "skill". Narysowałem wiele własnych pomysłów/postaci, a nie zamieściłem ich tam, ponieważ większość bynajmniej moim zdaniem nie jest godna wstawienia ich tam lub po prostu niedopracowana. Wymyślanie postaci wcale nie jest łatwe. W samouwielbienie wcale nie wpadłem, znam swój aktualny poziom i wiem jaki jest w porównaniu do innych, ale po prostu nie cierpię chamstwa, a tym bardziej w Internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, jakiś kompetentny nazywając odtwórczość z kalki sztuką.

Poza tym, wybacz, ale mam totalnie w poważaniu to, co pod wpływem emocji mówisz o moich pracach, nie popierając tego żadnymi sensownymi argumentami.

Na dodatek, podważając moją opinię i mój autorytet podważasz opinię artystów, którzy an codzień mnie uczą (takich jak np. Bolesław Polnar, czy Leszek Ołdak). Uczę się w szkole Sztuk Pięknych i takimi niekompetentnymi, niewiedzącymi nic o rysunku, kresce, światłocieniu, sztuce i kiczu ludźmi, jak Ty nie mam zamiaru się przejmować. Poza tym, pisząc to, nie dość, ze wykazałeś się arogancją, to zrobiłeś dokładnie to, o co mnie posądzałeś.

Bo jesteś cynikiem i perfidnym ignorantem.

Lesz3yk
Doskonale wiem o tym, że jestem arogancki. Ale wyobraź sobie, że powiem takiemu Panu X, że to jest źle, tamto źle i to trzeba poprawić i tyle. Zero motywacji.
A jeśli Pan X stwierdzi, że R to @#$#%*^^*&#$%$^$&%^%%^%^ i zechce pokazać mu, że on też potrafi, to znacznie bardziej się przyłoży. Nie chcę, zebyście mnie lubili. Chcę jedynie, żeby ludzie się rozwijali.
W niektórych wypadkach, cel uświęca środki, a to własnie jest taki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już pominę kwestię Twoich rysunków, bo chociaż bardzo chciałbym rysować to się na tym nie znam. Skupimy się na reszcie wypowiedzi :)

Dnia 21.02.2009 o 10:51, rogoz94 napisał:

Na dodatek, podważając moją opinię i mój autorytet podważasz opinię artystów, którzy
an codzień mnie uczą (takich jak np. Bolesław Polnar, czy Leszek Ołdak).

Oj nie wiem czy ci panowie byliby zadowoleni, że jakiś ich kolejny uczniak wszystkie swoje wypowiedzi podpisuje ich nazwiskiem. To, że Cię ktoś czegoś uczy nie oznacza, że wszystko co powiesz jest także ich zdaniem. Nie znam tych ludzi, ale na pewno nie są tacy zarozumiali :)

Dnia 21.02.2009 o 10:51, rogoz94 napisał:

Uczę się w szkole
Sztuk Pięknych i takimi niekompetentnymi, niewiedzącymi nic o rysunku, kresce, światłocieniu,
sztuce i kiczu ludźmi, jak Ty nie mam zamiaru się przejmować.

A mnie karate uczył Chuck Norris... czy to oznacza, że automatycznie z tej racji otrzymuję tytuł mistrza świata w tej dyscyplinie i jestem niepokonany?

Dnia 21.02.2009 o 10:51, rogoz94 napisał:

Bo jesteś cynikiem i perfidnym ignorantem.

O! Uwielbiam ten drugi przydomek! Powieszę zwłoki zmasakrowanego psa na perskim dywanie a pod spodem umieszczę butelkę z taniego wina "Leśny dzban". To jest SZTUKA, a jak komuś się to nie podoba, to jest kompletnym ignorantem, nie mającym pojęcia o arcydziełach. To nic, że to jest po prostu okropne i żałosne - dzisiaj każdy może być... "artystą".
Nie wiem jak to się ma do Ciebie, po prostu chciałem to powiedzieć ;d

Dnia 21.02.2009 o 10:51, rogoz94 napisał:

A jeśli Pan X stwierdzi, że R to @#$#%*^^*&#$%$^$&%^%%^%^ i zechce pokazać mu, że on
też potrafi, to znacznie bardziej się przyłoży. Nie chcę, zebyście mnie lubili. Chcę
jedynie, żeby ludzie się rozwijali.

Noo, ja natomiast pragnę, by dzięki mojemu lenistwu Polska bogaciła się! Wiadomo - gdybym sam się wziął do roboty to bym zrobił za pięciu, ba, może nawet za dziesięciu. Ale nie, dam szansę tym dziesięciu, poświęcę się.

Dnia 21.02.2009 o 10:51, rogoz94 napisał:

W niektórych wypadkach, cel uświęca środki, a to własnie jest taki wypadek.

Nic nie usprawiedliwia wywyższania się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, to co napisałeś, że chodzi to takiego profesora i takiej szkoły, miało na nas zrobić wrażenie i wywrzeć jakąś tam wyższość Twoją nad nami, chyba o to chodziło tak? Bo po co nam to mówisz? Kolega rysuje tak jak umie. Czy kalkuje czy też nie. Zakładam, że jakby narysował coś od siebie to równie dobrze by mu to wyszło. Z reguły tak bywa.

Cechy charakteru nie chowamy na specjalne okazje tylko pokazujemy je wszędzie tak jak odzież wierzchnią. Nie są one majtkami bynajmniej. Jeżeli tutaj jesteś zarozumiały, to również jesteś taki w innym środowisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 10:51, rogoz94 napisał:


Na dodatek, podważając moją opinię i mój autorytet podważasz opinię artystów, którzy
an codzień mnie uczą (takich jak np. Bolesław Polnar, czy Leszek Ołdak).


Ten element mi sie nie podoba. To tak jak ksiadz, ktory mowi "jesli sie ze mna nie zgadzasz to tak jakbys nie zgadzadzal sie z bogiem"
Wrzuc troche na luz stary :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zebrało się kilku ... z kompleksami i będa po mnie jechać. A jedźcie sobie, prosze bardzo. I na zdrowie!

I wiecie co? Dobrze, do tej pory nie pisnę słowa mojej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt po Tobie mój drogi nie jedzie, tylko wytyka błędy, jak Ty innym. To tylko opinia. A co z nią zrobisz, to już twoja sprawa. Zachowaliśmy się tak, jak Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować