Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2010 o 20:03, AssaxoN napisał:

Dla mnie on wygląda jak Azjata xD. Nie wiem dlaczego :D


skórce dalam taki ''żóltawy'' odcień, bo tak mi podpasowal pod "dziecko Slońca" ;) { piasek i te sprawy ;) }

@Redjevel

Dzięki ;)
no i jak już to > wygrałA { choć i tak pewnie byloby ciężko z tym zwycięstwem, jakby istnial taki konkurs ;) }


{ chyba będzie trzeba się pokusić o tą jedyną możliwą zmianę nicka na forum ;P ;) }

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 19:01, lisek93 napisał:

drugą/trzecią w sumie ciężko ocenić, bo wyglądają na nie dokończone ;) { choć w trzeciej
muszę przyznać, że podoba mi się poza tego ''pana'' z mieczem ;) }

Stare one są :P

Dnia 27.02.2010 o 19:01, lisek93 napisał:

na czwartej widać popis anatomii :D - { w końcu wiem jakich ''podstaw anatomicznych''
używasz ;) :D } - ladnie Ci wyszly ;)

Książka Andrew''a Loomisa się kłania wszystkim :).

Dnia 27.02.2010 o 19:01, lisek93 napisał:

no i ostatnia : jak chy wspomnial wcześniej oczka ''kaput'' ;).

Cóż, staram się teraz mocno w realizm iść i o ile na rysunkach, które znajdują się na gsie, materiały referencyjne miałem zaraz obok rysunków, to tu miałem pewną granicę między kartką a ekranem - złe toto i nigdy tak nie róbcie!

>ale podoba mi się ''shading'' - linie wyglądają na robione na ''szybko'' a ladnie się to prezentuje ;)
Wyznaję zasadę: Długie linie do konturu (trza być pewnym swojej kreski) i krótkie do cieniowania, daje to imo najlepsze rezultaty.

Dnia 27.02.2010 o 19:01, lisek93 napisał:

dodalbyś jeszcze jakiś cień pod brodą { w sensie - na szyi } to już w ogóle ;)

Shimatta! Rzeczywiście, zapomniałem o tym cieniu :/.

Dnia 27.02.2010 o 19:01, lisek93 napisał:

no i wlosy do poprawy :P { ale coś mi się wydaje, że nie bardzo Ci zależalo na narysowaniu
ich jakoś ''super'', mam rację ? ;) }

Masz rację:P. Włosy zajęły mi jakieś 5% czasu, jaki spędziłem nad pracą, a długo to to nie było.

A teraz co do twojej:
- Usta krzywe (ich środek powinien znajdować się na osi nosa).
- Odrobinę niewyraźny kolor, ostrzejsze powinno być to odrobinę.
- Oko za duże się wydaje, jest to spowodowane wielkością tęczówki i żrenicy.
- Ucho odrobinę niżej.
- Twarz z lewej strony nie sprawia wrażenia owalnej.
- Włosy potraktowane jakoś tak po macoszemu :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 20:00, janoso napisał:

A to dwe moje takie same prace ; d

Jeśli Twoje rysunki są prowokacją, to przynajmniej lepszą niż te z painta;). Zaś jeśli nie, to właściwie ciężko tu cokolwiek ocenić. Wiesz, ja rozumiem, że taki styl itd., ale trzeba mieć jakieś granice. Tu nie ma designu postaci, nie ma ukazanych zdolności rysowniczych, ale jest to nadal lepsze niż prace prowokatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 20:00, janoso napisał:

A to dwe moje takie same prace ; d

Ładne, widać tu świetnie ujętą urodę Johna Lennona. Rysuj dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 15:50, Zarajev napisał:

> A to dwe moje takie same prace ; d
Ładne, widać tu świetnie ujętą urodę Johna Lennona. Rysuj dalej!



Ok : p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 21:32, Sareth14 napisał:

Mógłby mi ktos podać imiona sławnych artystów Pop Art?


Ja mogę podać, gdyż kiedyś robiłem album na sztukę, jeszcze w gimnazjum ;P

Andy Warhol, R. Hamilton, E. Paolozzi, Jasper Johns, Roy Lichtenstein, Robert Indiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 12:36, SSj2 napisał:

Książka Andrew''a Loomisa się kłania wszystkim :).

{ dopisuję do listy przyszlych zakupów :) }

Dnia 28.02.2010 o 12:36, SSj2 napisał:

Cóż, staram się teraz mocno w realizm iść i o ile na rysunkach, które znajdują się na
gsie, materiały referencyjne miałem zaraz obok rysunków, to tu miałem pewną granicę między
kartką a ekranem - złe toto i nigdy tak nie róbcie!


dlatego najlepsze są zdjęcia leżące tuż obok :D
a propo realizmu. dzisiaj przeglądając DA wyczailam tam pewnego Polaka, którego prace ... no, jak dla mnie mistrzostwo. tu stronka > http://krzysztof20d.deviantart.com/

Dnia 28.02.2010 o 12:36, SSj2 napisał:

Wyznaję zasadę: Długie linie do konturu (trza być pewnym swojej kreski) i krótkie do
cieniowania, daje to imo najlepsze rezultaty.


ano, w 100% popieram co do konturu :) . z cieniowaniem dopiero zaczynam, więc się nie wypowiadam ;)

Dnia 28.02.2010 o 12:36, SSj2 napisał:

Masz rację:P. Włosy zajęły mi jakieś 5% czasu, jaki spędziłem nad pracą, a długo to to
nie było.


Gotch''a! :D :P

Dnia 28.02.2010 o 12:36, SSj2 napisał:

A teraz co do twojej:
- Usta krzywe (ich środek powinien znajdować się na osi nosa).
- Odrobinę niewyraźny kolor, ostrzejsze powinno być to odrobinę.
- Oko za duże się wydaje, jest to spowodowane wielkością tęczówki i żrenicy.
- Ucho odrobinę niżej.
- Twarz z lewej strony nie sprawia wrażenia owalnej.


wszyściutko wylapane jak tak teraz na to patrzę :) . poprawić - nie poprawię, ale w pamięci zostanie :) . { chyba, że jakaś ''wena'' do poprawek nadejdzie, bo teraz znowu coś innego bazgrolę ;) }
Dzięki. :)

Dnia 28.02.2010 o 12:36, SSj2 napisał:

- Włosy potraktowane jakoś tak po macoszemu :P.

takie najlepsze, heheh :D
jakoś skupilam się bardziej na reszcie twarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry.
ja dzisiaj spłodziłem dwie rzeczy, jedna mało kreatywna, druga juz troche bardziej, co moze nieco ucieszy SSj2 ;p
pozdrą

edit: na zdjeciach niektore rzeczy sa troche krzywo, ale to przez to ze kartki mi sie mocno pofalowały i nie mogłem ich porzadnie wyprostowac.
no i nie czepiajcie sie zbytnio ludzi - zaczalem uczyc sie ich rysowac nieco ponad tydzien temu, a do tego pierwszy raz probowałem namalowac.

20100302234411

20100302234543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 23:46, chy napisał:

no i nie czepiajcie sie zbytnio ludzi - zaczalem uczyc sie ich rysowac nieco ponad tydzien
temu, a do tego pierwszy raz probowałem namalowac.


Łoj ja się czepiać będę, a będę :).
Zacznijmy od budowli. Rozumiem, że niektóre rzeczy są krzywe przez pofałdowany papier, wszystko potrafię zrozumieć, ale ta kopuła wygląda IMO bardzo źle. Wcale nie daje wrażenia owalnego kształtu (po prawej jest po prostu wyciągnięta za mocno, żeby naprawić, trza by przesunąć środek kopuły na prawo). Bardzo natomiast podoba mi się to, że ciśniesz kolory. Jest z nimi coraz lepiej.
Wojenka, wojenką, ale trzeba pamiętać, że jakoś Ci żołdacy walczyć muszą, a z tak sztywnym kręgosłupem, to raczej nie będą mieli problemów ze śmiercią. Może mi się wydaje, ale broń najbliżej odbiorcy zdaje się być mniejszą niż ta, która jest dalej. Dalej, co do anatomii:
Zdaje mi się, że postacie z plecakami mają mniejsze głowy niż powinni. Uda są dziwne :P. Postać leżąca zdaje się nie być w 100% martwa. Znaczy, tak mi się zdaje, bo nie potrafię określić z dowolną dokładnością, czy tak wyglądać powinna martwa postać wsparta na murku - coś mi tu nie pasuje. Helikoptery - choć wyglądają kozacko, to raczej nie współgrają z perspektywą, obiekty dalsze powinny być zamazane i niewyraźne, tutaj to wygląda tak, jakby helikoptery były mniejsze niż ten człowiek, który właśnie dostał kulkę. Większych problemów raczej nie zauważam:). Fajnie, że wreszcie zrobiłeś coś inniejszego.
lisek93: Możesz mieć z tym ogromne problemy, ponieważ jego książki, choć niesamowicie dobre, nie są już drukowane, a te, które są obecne na rynku, kosztują krocie:). Z tego co się orientuję, rodzina Loomis nie za bardzo chce kolejnych wydań:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 14:54, Vekkus napisał:

Mógłby ktoś polecić jakichś dobry, w miarę tani i taki żeby początkujący się w tym połapał
tablet??


Ale dobry czy tani?

Wacom Bamboo na poczatek ( i nie tylko) polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 10:13, ostrysharp napisał:

> Mógłby mi ktos podać imiona sławnych artystów Pop Art?

Ja mogę podać, gdyż kiedyś robiłem album na sztukę, jeszcze w gimnazjum ;P

Andy Warhol, R. Hamilton, E. Paolozzi, Jasper Johns, Roy Lichtenstein, Robert Indiana

Dzieki ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 15:26, Astmol napisał:

> Mógłby ktoś polecić jakichś dobry, w miarę tani i taki żeby początkujący się w tym
połapał
> tablet??

Ale dobry czy tani?

Wacom Bamboo na poczatek ( i nie tylko) polecam.


Najlepiej taki i taki. ;)

Ale taki, żeby był dobry i kosztował jakieś 300-400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować