Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2011 o 11:18, SSj2 napisał:

Czuję, że nie powinienem się już tu udzielać ;p...

Coś ode mnie:
Nemi.jpg - ~120 minut
Untitled-1.jpg - ~30minut


Kobiety nie mają wystającej grdyki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz tablet w lapie i cos tam poszlo, ale mam straszne problemy w ogarnieciu jakiegokolwiek kolorwania w PS.
Ma ktoś jakieś porady?
Próbowalem cos na obrazku kolorowac ale tla nie potrafie dobrac zadnego ;/

20110826163937

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 18:19, asfodel napisał:

Kobiety nie mają wystającej grdyki :P


No czepiłaś się! xd
Masz faceta tu, o:

20110827211323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 21:13, SSj2 napisał:

> Kobiety nie mają wystającej grdyki :P

No czepiłaś się! xd
Masz faceta tu, o:


Ten to ma już nie tyle grdykę, co wole. :P Bardzo trudno opanować anatomię, nie ćwicząc z natury, ale coś tam jednak da się zrobić... Polecam zaczynanie rysunku od naszkicowania kształtu czaszki i zaznaczenia sobie linii kręgosłupa, obojczyków i innych części szkieletu. Taki podkład pomaga zapanować nad anatomią i proporcjami ciała.

Rysowanie szkieletu można poćwiczyć z podręcznika anatomii dla artystów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 22:45, asfodel napisał:

> > Kobiety nie mają wystającej grdyki :P
>
> No czepiłaś się! xd
> Masz faceta tu, o:

Ten to ma już nie tyle grdykę, co wole. :P

No tak, 2h speed to trochę za mało, żeby cokolwiek dokończyć, w tym poprawić niektóre rzeczy xD.

Dnia 28.08.2011 o 22:45, asfodel napisał:

Bardzo trudno opanować anatomię, nie ćwicząc z natury, ale coś tam jednak da się zrobić...
Polecam zaczynanie rysunku od naszkicowania kształtu czaszki i zaznaczenia sobie linii kręgosłupa,
obojczyków i innych części szkieletu. Taki podkład pomaga zapanować nad anatomią i proporcjami ciała.


Oczywiście - kiedyś nawet coś w takim kierunku ciskałem ;), teraz zwykle po prostu nie mam czasu na dłuższe rysunki i tworzę po nocach - co muszę zmienić. Aktualnie staram się z prostego szkicu wychodzić z formą - proporcje trochę aktualnie mogą kuleć, ale po x rysunków w końcu się poprawią ;).

Dnia 28.08.2011 o 22:45, asfodel napisał:

Rysowanie szkieletu można poćwiczyć z podręcznika anatomii dla artystów.


Niestety na takowy podręcznik jak na razie mnie nie stać:), a przynajmniej nie na chwilę obecną... A chciałbym takowy! :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy sztuki rysowania można się nauczyć nawet jeśli jest się niemal zerem w tej dziedzinie i tworzyć porządne prace (nie dzieła sztuki, ale takie które są ok), czy trzeba się po prostu urodzić z talentem do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 00:19, Piterixos napisał:

Czy sztuki rysowania można się nauczyć nawet jeśli jest się niemal zerem w tej dziedzinie
i tworzyć porządne prace (nie dzieła sztuki, ale takie które są ok), czy trzeba się po
prostu urodzić z talentem do tego?


Praktyka czyni mistrza. Jeśli masz talent masz łatwiej, i niekiedy może się wydwać, że osoba z wrodzonym talentem jest w stanie zrobić o wiele więcej niż ta "zwykła" to po odpowiednio długim czasie wydaje mi się, że na pewno dojdziesz do jakiegoś porządnego poziomu. Ja sam nie jestem pewien czy mam chociażby szczątkowy talent, lecz rysuję regularnie, czy to kułeczka czy całe kompozycje. Poprostu staraj się skrobać byle co, kiedy tylko masz cokolwiek czym można rysować w łapie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś.
Do dzieł sztuki wymagany jest talent, natomiast umiejętność przyzwoitego rysowania można wyćwiczyć.
A w wieku 15 lat masz dużo czasu na ćwiczenia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 00:19, Piterixos napisał:

Czy sztuki rysowania można się nauczyć nawet jeśli jest się niemal zerem w tej dziedzinie
i tworzyć porządne prace (nie dzieła sztuki, ale takie które są ok), czy trzeba się po
prostu urodzić z talentem do tego?


Talentem jest właśnie umiejętność nie poddawania się i poprawiania swoich umiejętności do skutku, bez zwracania uwagi na to jak wolno to idzie. Sam Michał Anioł powiedział kiedyś:
Moje mistrzostwo, o gdybyż tylko ludzie wiedzieli, ile wysiłku i ciężkiej pracy kosztuje, nie wydawałoby im się aż tak cudowne.

A na 2 osoby które skończyły ASP i robią takie prace że aż nie wierzę że to dzieło ludzkiej ręki to żadna z nich nie lubi określenia "talent" w stosunku do siebie... Praca, praca i jeszcze raz ciężka praca. To właśnie to jak wiele możesz ćwiczyć i ile czasu zdołasz poświęcić dla swoich dzieł decyduje o poziomie rysunków.

Nawet nie umiejąc nic możesz się nauczyć rysować, to tylko i wyłącznie kwestia wysiłku jaki w to włożysz. Nawet absolutne beztalencie pozbawione wyobraźni jak np. ja zdoła się doprowadzić do stanu gdzie rysunki nie powodują już odruchu wymiotnego i nawet zbierają jakieś pochwały od czasu do czasu ;)

Zresztą...sam zobacz jak bardzo można się poprawić na przestrzeni lat:
http://browse.deviantart.com/?qh=§ion=&q=improvement+meme#/d2io2n3
http://browse.deviantart.com/?q=improvement%20meme&order=9&offset=24#/d32np23
http://browse.deviantart.com/?q=improvement%20meme&order=9&offset=48#/d2gsp2a
I ostatni ode mnie ;)
http://forum.gram.pl/upl/forum/2011_01/20110103032636.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować