Zaloguj się, aby obserwować  
Pustelnik88

Fala Norweskiego Black Metalu...

81 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2007 o 00:22, Pustelnik88 napisał:

> A co za różnica. Jak jest o metalu to po co się rozdrabniać? Ja gdybym byl moderatorem
to bym
> po kolei zamykał te wątki. le nie jestem. W każdym rtazie to jest niepotrzebne.
>

Gdybanie zostawmy innym... Każdy robi temat o czym chce i o tym co go interesuje. Jeżeli chcesz
tylko narzekać to raczej nie ten temat... ;P

GADAJMY O BLACKU WRESZCIE...

Wasz ulubiony utwór black metalowy??

Mój to: Mayhem - De Mysteriis Dom Sathanas


Dark Funeral - Armageddon Finally Comes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam metalu słucham od czerwca tego roku. Przesłuchałem kilka kawałków IN flames, nawet fajne. BM nie słuchałem - odstrasza mnie tematyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 20:23, Krzysiek 01 napisał:

Ja tam metalu słucham od czerwca tego roku. Przesłuchałem kilka kawałków IN flames, nawet fajne.
BM nie słuchałem - odstrasza mnie tematyka...


Staż krótki ale każdy kiedyś zaczynał :-P A wracając do BM, to szczerze powiedziawszy wiele tracisz nie słuchając go, ale może z czasem się doń przekonasz, kto wie :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uogólniasz. Jest np. Carpathian Forest który nie tworzy ku chwale rogatego. Rozumiem, że odstrasza cię tematyka satanistyczna? Ale są też pogańskie zespoły black metalowe, na to może będziesz się inaczej zapatrywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 21:20, Azreix napisał:

Bardzo uogólniasz. Jest np. Carpathian Forest który nie tworzy ku chwale rogatego. Rozumiem,
że odstrasza cię tematyka satanistyczna? Ale są też pogańskie zespoły black metalowe, na to
może będziesz się inaczej zapatrywał.


No wiesz ja jestem praktykującym katolikiem, więc dla tego nie słucham. Głównie właśnie słyszałem, że bm pod satanizm podchodzi. Tak w sumie, czy od samego początku bm odnosi się do satanizmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 18:02, Azreix napisał:

W pewnym sensie tak. Podstawą ideologiczną black metalu jest satanizm, jako sprzeciw narzuconym
zasadom.


Ja większych szczegółów o treści i ideologii nie znam, więc chciałbym się dowiedziedzieć czegoś więcej od osób, których w tym "siedzą". Obiło mi się o uszy, że na niektórych koncertach dochodziło aktów np. niszczenia krzyży. Ale zastrzegam, że mogę się mylić.

PS. Mam nadzieję, że zbyt daleko nie odchodzę od teamtu tej dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy o co ci chodzi. Na niektórych koncertach jest mocna symbolika ( np. Gorgoroth ). Ale są też takie oszołomy, których ulubionym zajęciem jest podpalanie kościołów. A z tematu nijak nie schodzisz, gadamy o black metalu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 15:58, Krzysiek 01 napisał:

Chciałbym się spytać, co wam się najbardziej podoba w bm?


Satan!
A na poważnie to nie lubię blacku, ale zgadzam się z poglądami niektórych kapel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 18:42, Pustelnik 88 napisał:

> Norweskiego??? Szwedzki black FTW! Moim osobistym faworytem jest Dark Funeral.

Ja ze Szwecji lubię Marduka i żyjący na wieki Bathory :)


a batrhory niejest blackiem hahah :) wpełni dla mnie to viking metal wykuty ze stali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować