Zaloguj się, aby obserwować  
Ashakel

PES vs FIFA - co jest lepsze?

316 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2007 o 21:47, marcinshinoda napisał:

właśnie fani PES wyzywają fanów fify. Różne cytaty fifa to syf, tylko 10 latki, które dostały
pod choinke od rodziców gre, albo nie radzą sobie w PES. Wystarczy zobaczyć komentarze do filmików
np:maxior.pl
Ktoś grecznie napisała "FIFA lepsza" i już zaczeli go wyzywać ze jest c*ta itd. Wtym roku EA
przeszadziła trochę, jakby zobaczył fife 08 pierwszy niewiedzą ze to 08 to bym sie zaczął kłócić
że to 07. wyglądają identycznie. Mogli by zmienić grafike bo od 3 lat na tym samym silniku
lecąxP Wtym roku zwyciężstwo należy do PES.


Ani razu nie użyłem wulgaryzmu ;p Po za tym PES 2008 wcale nie jest taki idealny. Nie wiem czemu ale ani razu nie udało mi się rozegrać meczu w internecie. Skopany interfejs, lagi. konami próbowało zmienić coś co było idealne bo multi w PES6 było świetne. Z tego co słyszałem takich problemów z FIFą nie ma ;( Po za tym momentami zachowania bramkarzy są fatalne i wydaje mnie się że to jak bramkarze wychodzą do piłki jest katastrofalne ( zauważyliście że w PESie6 nie dało się strzelić z krótkiego rogu a w 2008 wchodzi 99,99999999% piłek z tych miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PES 2:2 FIFA ponieważ pes grafa i realizm.A fifa spolszczenie i licencje.Wszyscy lubią jedno bądź drugie ,ja lubię obydwie i dobrze mi z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2007 o 22:23, Smooqu napisał:


Ani razu nie użyłem wulgaryzmu ;p Po za tym PES 2008 wcale nie jest taki idealny. Nie wiem
czemu ale ani razu nie udało mi się rozegrać meczu w internecie. Skopany interfejs, lagi. konami
próbowało zmienić coś co było idealne bo multi w PES6 było świetne. Z tego co słyszałem takich
problemów z FIFą nie ma ;( Po za tym momentami zachowania bramkarzy są fatalne i wydaje mnie
się że to jak bramkarze wychodzą do piłki jest katastrofalne ( zauważyliście że w PESie6 nie
dało się strzelić z krótkiego rogu a w 2008 wchodzi 99,99999999% piłek z tych miejsc.



w PES 2008 50% wrzutek na główke kończy sie bramką, poziom bramkarzy jest zerowy!!!!! To ja już wole bramkarzy z fify którzy każdą piłke wyjmowalixP. No ale w PES cenie dynamizm rozgrywki, jedno prostopadłe podanie i już sam na sam:) I love it;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 22:33, marcinshinoda napisał:

No ale w PES cenie dynamizm rozgrywki,
jedno prostopadłe podanie i już sam na sam:) I love it;]


To jest właśnie dyskusyjne. PES 2008 jest zdecydowanie bardziej dynamiczny (oceniam na podstawie wersji na X-a 360). Sęk w tym, iż - moim zdaniem - gdzieś rozmył się realizm. Za dużo tu kręcenia jednym zawodnikiem (do niedawna jeszcze domena FIFY), a za mało gry podaniami. Co nie zmienia faktu, że w zakresie gameplayu bardziej podchodzi mi PES. Chociaż jest to zdecydowanie trudna miłość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam nie wiem. Seria PES jest rzeczywiście świetna i trzyma na dystans wciąż tą samą Fifę, ale raczej tylko na PC. Na konsolach nowej generacji seria Konami powoli ustępuje miejsca Kanadyjczykom. Tam Fifa naprawdę jest świetna, ma doskonałą grafikę, dużo bardziej rozważnych przeciwników, po prostu sprawia więcej radości. Ale na PC niepodzielnie rządzi PES. Fifa nie tyle się tu zmienia, co się cofa. Elektronicy tak się wycfanili, że pewnie niedługo za rewolucję oznajmią: "całkowita odmiana- brak licencji!- gra kilkunastoma tysiącami zupełnie nowych zawodników".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PES jest ewidentnie lepszy od Fify, co najmniej o "dwie długości". Jeżeli ktoś nie wierzy, wystarczy zrobić prosty test - zagrać powiedzmy po trzy mecze w obie gry z kolegami 2x2. Gwarantuję, że w PES emocje będą sporo większe, gra będzie bardzie dynamiczna, akcje efektowniejsze, a co za tym idzie i satysfakcja z gry większa...Co do mniejszej liczby licencji, to z tym jest niewielki problem, bo najlepsze kluby są, a raczej nie wydaje mi się, żeby ktoś grał czyms bardzo słabym dla przyjemności...:) A jak już tak chce, to są dodatki w sieci, a i edytor w samej grze całkiem przyjemny...Jednym słowem: PES rządzi !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam że PES jest lepsze: ciekawsze, poziom trudności łatwiejszy, no i większość "extra" akcji kończy się bramką, a nie jak w fifie bramkarz wyłapie prawie każdą przewrotkę czy główkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 11:01, master.94 napisał:

pes jest lepszy więcej tricków i wogóle lepsza grywalność za to fifa ma licencje i dobrą ścieżkę
dźwiękową i to ją trzyma na rynku

tak racja PES jest dużo lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja przyznam się, że ostatnio nie grywam w gry piłkarskie. Tzn. nie grałem w najnowsze odsłony bo pochłonął mnie PES 6. I teraz pytanie: Czy lepsza jest edycja 2008 ?? O Fifę nie pytam, bo kolega grał i mówił, że nie ma startu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 19:46, fortunek napisał:

A ja przyznam się, że ostatnio nie grywam w gry piłkarskie. Tzn. nie grałem w najnowsze odsłony
bo pochłonął mnie PES 6. I teraz pytanie: Czy lepsza jest edycja 2008 ?? O Fifę nie pytam,
bo kolega grał i mówił, że nie ma startu :P


Dla mnie tak. PES 6 był najgorszą częścią(niebede pisał po raz setny dlaczego) Co sie zmieniło??? Najbardziej grafika, jak z konsoli, większy realizm(niechodzi mi o zachowanie piłki) tylko że zawodnicy symulują faule i dostają za nieudane próbu kartki. A tak to stary dobry PES 5, gdzie cała akcja na 3-4 kontakty szła.Dynamika na 6. A niewierz w systm teamvision, że komputer uczy sie naszych zagrań. To pic na wode. Ja cały czas gram sposobem (2-3 podanie, jedno prostopadłe na skrzydło i wrzuta i jakoś komp sie nienauczyłxP) Troche sie podenerwujesz bo za prawie każdy faul leci zółtka kartka(czesto czerwona) a poziom umięjętnośći bramkarzy jest zerowy. Jednym słowem:POLECAM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PES zawsze stawiał na realizim to za to wielu z nasz poszło a nie na grafike i przeboje FIFY,choć i teraz PES ma kilka niezłych pożądnych utworów w MENU i piękną szate graficzną.Jestem cieakwy co wymyślą w nowej odsłonie PES,co tam takiego dodzą żeby się nie powtórzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 20:19, Infes napisał:

PES zawsze stawiał na realizim to za to wielu z nasz poszło a nie na grafike i przeboje FIFY,choć
i teraz PES ma kilka niezłych pożądnych utworów w MENU i piękną szate graficzną.Jestem cieakwy
co wymyślą w nowej odsłonie PES,co tam takiego dodzą żeby się nie powtórzyć


ja tam zamiast pięknej muzyki w menu, bardziej bym chciał słuchać ogłosów kibiców na stadionie. To co jest w PES2008 to zasługuje na PAŁE z wykrzyknikiem. Kibicem to wogóle siedzą tylko i oglądają, czasami tylko jakiś jęk wydadzą, a komentarz cały czas tylko "CHANCE". Ehh chociaż po tym co usłyszałem w fifie to cieżko sie przestawić. Audio w fifie nadaje jej klimatu podczas meczu , tego niestetu PES niema:(, i to gre robi troche nudną, skupiamy sie tylko na graniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś napisałem w tym temacie, że fifa jest lepsza, ale po tym jak wyszła fifa08 to zmieniłem zdanie. Twórcy próbują coś zmienić, ale te zmiany wyszły jak najbardziej na gorsze, w przeciwieństwie do PES''a. Tam gra nadal cieszy. Jak dotąd grałem tylko u kolegów, ale myślę nad zakupem tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 20:27, marcinshinoda napisał:

Ehh chociaż
po tym co usłyszałem w fifie to cieżko sie przestawić. Audio w fifie nadaje jej klimatu podczas
meczu , tego niestetu PES niema:(, i to gre robi troche nudną, skupiamy sie tylko na graniu


Szczerze mówiąc, dla mnie nie jest to żadną wadą, gdyż podczas grania mam włączoną muzę. Zrób tak samo: zero problemu z głosami kibiców :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować