Zaloguj się, aby obserwować  
Ashakel

PES vs FIFA - co jest lepsze?

316 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2007 o 09:40, Baluk25 napisał:

u kumpla chyba to była 06 i 05 czy coś takiego :P ale mi się nie spodobało


Nie ma takich wersji...jak już to 5 albo 6...

To jest Twoje uzasadnienie? Nie spodobało Ci się? Rozumiem, zdarza się...ale powiedz co jest lepsze w grze EA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem...po prostu ciekawiej mi się gra...może jest mniej rozbudowana ale wwedług mnie (nie wiem jak to powiedzieć) może ciekawsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 12:07, Ari Zmc napisał:

UCL 06/07 to Fifa pod inną nazwą i tylko kluby !! i nie jest realistyczna.
PES6 to gra dla maniaków i osób które lubią realizm.
Po co mi liga polska jak i tak nimi nie gram, bo mogę grać przez neta.
Pewnie nie oglądasz skoro mówisz że Fifa pod inną nazwą to już jest realistyczna.
PES Rulezzz
Tych gier nie powinno się porównywać bo
PES - Sportowa/Symulacja
FIFA - Sportowa/Zręcznościowa

Tak samo nie porównywałbyś TOCI do NFS.


OK, w pewnym stopniu sie zgadzam. UEFA jest bardiej realistyczna od FIFY. A pozatym wszyscy chyba się zgodzą, że żaden fan PES''a niepowie, że FIFA jest lepsz ani na odwrót.
Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 14:57, mr.Nowak napisał:

OK, w pewnym stopniu sie zgadzam. UEFA jest bardiej realistyczna od FIFY. A pozatym wszyscy
chyba się zgodzą, że żaden fan PES''a niepowie, że FIFA jest lepsz ani na odwrót.
Pzdr.


Zdziwiłbyś się...też kiedyś byłem wielkim fanem Fify. Dopóki nie wyszedł PES 3. Od tego czasu grałem we wszystkie gry EA i KONAMI i PES miażdży Fifę pod każdym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to Fifa jest lepsza poniewaz w Fifie a zwłaszcza 06,07 jest lepije dopracowana murawa chociarz w PES6 lepiej wygladaja przerywniki filmowe po strzale gola ładnie to zrobili chociarz ja zabardzo w tym nie widze zmian od 2 lat w Fifie jak i w PES nie zmienia sie zabardzo grafika nom i nasi niezawodni płascy kibice :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 16:24, ZóL2 napisał:

jak dla mnie to Fifa jest lepsza poniewaz w Fifie a zwłaszcza 06,07 jest lepije dopracowana
murawa chociarz w PES6 lepiej wygladaja przerywniki filmowe po strzale gola ładnie to zrobili
chociarz ja zabardzo w tym nie widze zmian od 2 lat w Fifie jak i w PES nie zmienia sie zabardzo
grafika nom i nasi niezawodni płascy kibice :D


Są zmiany, ale jak się patrzy tylko na grafikę to się ich nie dostrzega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 15:08, rafisport napisał:

> OK, w pewnym stopniu sie zgadzam. UEFA jest bardiej realistyczna od FIFY. A pozatym wszyscy

> chyba się zgodzą, że żaden fan PES''a niepowie, że FIFA jest lepsz ani na odwrót.
> Pzdr.

Zdziwiłbyś się...też kiedyś byłem wielkim fanem Fify. Dopóki nie wyszedł PES 3. Od tego czasu
grałem we wszystkie gry EA i KONAMI i PES miażdży Fifę pod każdym względem.


Tak, ale teraz jesteś fanem PES''a i mówisz że PES jest lepszy, nie mówisz że FIFA jest lepsza i nie zrobisz tego.
Tak samo jest w moim przypadku jestem fanem FIFY i niepowiem że PES jest lepszy to proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PES jest najlepszą symulacją piłki nożnej na PC. FIFA jest najlepszą zręcznościową piłką nożną na PC. Nie ma co porównywać tych dwóch gier, bo mimo, że w obu chodzi o kopanie piłki, to opierają się one na zupełnie innych założeniach i skierowane są do innych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 22:14, mr.Nowak napisał:

Tak, ale teraz jesteś fanem PES''a i mówisz że PES jest lepszy, nie mówisz że FIFA jest lepsza
i nie zrobisz tego.
Tak samo jest w moim przypadku jestem fanem FIFY i niepowiem że PES jest lepszy to proste


Rozumując w ten sposób to nic nigdy nie można by porównywać, bo zawsze ktoś jest fanem czegoś tam. Nie obraż się ale to głupie. Porównania mają to do siebie że należy obiektywnie spojrzeć i w tenże sposób oceniać. Obiektywnie czyli bezstronnie, niezależnie od własnych emocji itd... Jak porównasz malucha do ferrari to czy ktoś powie że maluch to lepszy samochód, nawet jeżeli jest jego "fanem" ? Można sobie kochać malucha ale obiektywnie patrząc jest gorszy :). Tak samo jest z Fifą i PESem. Można sobie być fanem Fify, ale obiektywanie patrząc PES jest po prostu lepszy pod prawie każdym względem i bycie "fanem" niczego tu nie zmienia. Po prostu różnica klas, tak jak w tych samochodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 23:35, rafisport napisał:

Ale nie przedstawiasz niczego co przemawia za Fifą. PES jest bardziej realistyczny i różnorodniejszy
od Fify. Teraz Twoja kolej...


Szpaku+Szaranowicz:D, można w PES''ie tworzyć własny zspól? (bo niewiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 11:16, mr.Nowak napisał:

> Ale nie przedstawiasz niczego co przemawia za Fifą. PES jest bardziej realistyczny i różnorodniejszy

> od Fify. Teraz Twoja kolej...

Szpaku+Szaranowicz:D, można w PES''ie tworzyć własny zspól? (bo niewiem)

Można(zrobiłem szkolną drużynę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 01:16, hehe napisał:

> Tak, ale teraz jesteś fanem PES''a i mówisz że PES jest lepszy, nie mówisz że FIFA jest
lepsza
> i nie zrobisz tego.
> Tak samo jest w moim przypadku jestem fanem FIFY i niepowiem że PES jest lepszy to proste


Rozumując w ten sposób to nic nigdy nie można by porównywać, bo zawsze ktoś jest fanem czegoś
tam. Nie obraż się ale to głupie. Porównania mają to do siebie że należy obiektywnie spojrzeć
i w tenże sposób oceniać. Obiektywnie czyli bezstronnie, niezależnie od własnych emocji itd...
Jak porównasz malucha do ferrari to czy ktoś powie że maluch to lepszy samochód, nawet jeżeli
jest jego "fanem" ? Można sobie kochać malucha ale obiektywnie patrząc jest gorszy :). Tak
samo jest z Fifą i PESem. Można sobie być fanem Fify, ale obiektywanie patrząc PES jest po
prostu lepszy pod prawie każdym względem i bycie "fanem" niczego tu nie zmienia. Po prostu
różnica klas, tak jak w tych samochodach.


Więc powinniśmy się zgodzić z Marcinem (Marcinek15), Zręcznościówki i symulacje mają owszem wspólne cechy ale ogólnie są całkiem inne. Ty też niepatrzysz obiektywnie, czy te gry dzieli różnica klas? każda ma swoje lepsze i gorsze strony może PES jest lepszy ale nie dzieli tych gier różnica klas, może raczej gatunku.
I to jest tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 11:18, W.S.A.D napisał:

Pes rządzi i tyle!

Ps. Komentarze są to niczego(w pesie), ale w porównaniu do fify(szpaku i szaran) to są boskie:)


Nieprzesadzaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 23:35, rafisport napisał:

Ale nie przedstawiasz niczego co przemawia za Fifą. PES jest bardziej realistyczny i różnorodniejszy
od Fify. Teraz Twoja kolej...


Soundtrack, może niejest ważnym punktem gier tego typu ale w trybie managera naprwdę umila rozrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 11:21, mr.Nowak napisał:

Ty też niepatrzysz obiektywnie


Może troszkę przesadziłem że dzieli te gry różnica klas, bo Fifa w końcu nie jest znowu taką złą grą :) Ale czemu uważasz że nie patrzę obiektywnie ?

Dnia 18.06.2007 o 11:21, mr.Nowak napisał:

czy te gry dzieli różnica klas? każda ma swoje lepsze i gorsze strony może PES jest lepszy ale nie dzieli tych
gier różnica klas, może raczej gatunku


Gatunku ? To są gry sportowe, dotyczące piłki nożnej. Nie uważam żeby to były dwa różne gatunki gier. Żeby dobrze grać w PESa potrzebnyt jest dobry pad i dość zręczne i szybkie operowanie wieloma kombinacjami przycisków. Jeżeli patrzymy pod tym kątem to moim zdaniem PES jest bardziej skomplikowaną zręcznościóką niż Fifa która zbyt wiele od nas nie wymaga ( w porównaniu do PESa ;))...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 18.06.2007 o 15:30, hehe napisał:

Gatunku ? To są gry sportowe, dotyczące piłki nożnej. Nie uważam żeby to były dwa różne gatunki
gier. Żeby dobrze grać w PESa potrzebnyt jest dobry pad i dość zręczne i szybkie operowanie
wieloma kombinacjami przycisków. Jeżeli patrzymy pod tym kątem to moim zdaniem PES jest bardziej
skomplikowaną zręcznościóką niż Fifa która zbyt wiele od nas nie wymaga ( w porównaniu do PESa
;))...


To mam na myśli, niechodzi mi o gatunki typu RPG itp. Tylko właśnie zręczność/symulacja, w fifie zręczne operowanie przyciskami jest potrzebne do wykonywanie trików (tylko...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować