Zaloguj się, aby obserwować  
Ashakel

PES vs FIFA - co jest lepsze?

316 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2007 o 15:34, mr.Nowak napisał:

To mam na myśli, niechodzi mi o gatunki typu RPG itp. Tylko właśnie zręczność/symulacja, w
fifie zręczne operowanie przyciskami jest potrzebne do wykonywanie trików (tylko...)


No nie wiem... ja bym tak nie dzielił, ale skoro tak uważacie, to przecież nie będziemy się spierać o taką bzdurkę :P Dla mnie obie to zręcznościówki, tylko jedna bardziej wymagająca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 15:51, hehe napisał:

> To mam na myśli, niechodzi mi o gatunki typu RPG itp. Tylko właśnie zręczność/symulacja,
w
> fifie zręczne operowanie przyciskami jest potrzebne do wykonywanie trików (tylko...)

>

No nie wiem... ja bym tak nie dzielił, ale skoro tak uważacie, to przecież nie będziemy się
spierać o taką bzdurkę :P Dla mnie obie to zręcznościówki, tylko jedna bardziej wymagająca
;)

Właśnie niekłućmy się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 11:16, mr.Nowak napisał:

Szpaku+Szaranowicz:D, można w PES''ie tworzyć własny zspól? (bo niewiem)


Można i to dosłownie w całości. Nazwa, logo, koszuli, stadion, zawodnicy...co tylko chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będziecie się kłócić a ja wam powiem Fifa i Pes to inne gatunki gier, ponieważ Fifa to gra sportowa a Pes symulacja :P czyli Pes będzie bardziej realistyczny a fifa lepiej rozbudowana mnp. bedzie lepsze menu i lepsze misje ale gorsza grywalność powiem wam jedno kto nie wie co kupić niech kupi pesa 08 i mistrzostwa europy 08 wtedy będzie zadowolony ;p

aha mistrzostwa europy będzie robić EA ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 17:07, Oskar 1994 napisał:

Będziecie się kłócić a ja wam powiem Fifa i Pes to inne gatunki gier, ponieważ Fifa
to gra sportowa a Pes symulacja :P czyli Pes będzie bardziej realistyczny a fifa lepiej rozbudowana
mnp. bedzie lepsze menu i lepsze misje ale gorsza grywalność powiem wam jedno kto nie wie co
kupić niech kupi pesa 08 i mistrzostwa europy 08 wtedy będzie zadowolony ;p

aha mistrzostwa europy będzie robić EA ??

Przecież obi te gry są sportowymi z gatunku, ale fifa jest bardziej zręcznościowa, ale to ten sam gatunek, co się tu kłócić. PES lepszy i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy my się kłócimy? Forum jest po to aby wymieniać między sobą opinię i toczyć dyskusję. Nie widzę tu żadnej kłótni.

A ja Ci powiem że PES i FIFA to ten sam gatunek "gra sportowa". Różnica tkwi w tym że PES jest bardziej realistyczny a FIFA bardziej zręcznościowa.

Ja nie widzę sensu kupowania ME 08 jak i tak nic się nie zmieni. Co roku to samo to czemu teraz miało by być inaczej. Oczywiście zamiast tego wybiorę się po grę KONAMI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 19:16, rafisport napisał:

A ja Ci powiem że PES i FIFA to ten sam gatunek "gra sportowa". Różnica tkwi w tym że PES jest
bardziej realistyczny a FIFA bardziej zręcznościowa.



Też uważam że to ten sam gatunek, ale co do reszty to się nie zgodzę :) Będę się upierać jednak że PES jest grą bardziej zręcznościową niż Fifa. Co do realizmu to obie są średnio realistyczne, ale w PESa gra się przyjemniej i ciekawiej. Jak pisałem wyżej : PES wymaga nie lada zręczności w sterowaniu, napisano podręczniki do gry w tą grę, czemu więc uważacie że to Fifa jest bardziej zręcznościowa ? Tu potrzeba tylko kilku przycisków a w PESie kombinacji jest mnóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mylą mi się pojęcia. Oczywiście chodzi o to że w Fife wystarczy opanować kilka przycisków i piłka sama wpadnie do bramki. A żeby grać dobrze w PES''a najpierw trzeba się tego nauczyć. Różne kombinacje, wymiany podań itd.

Obie są średnio realistycznie? Tu mam inne zdanie. W grze KONAMI piłka rzadko leci dwa razy w to samo miejsce. Niespodziewane zachowania zawodników i trudności ze zrobieniem czegokolwiek mając obrońcę na plecach(chodzi przede wszystkim o strzał) świadczą raczej o realizmie gry. Do tego dochodzą ciekawe sytuacje np. gra fair play po wybiciu piłki na aut przez naszego zawodnika. W Fifę czegoś takiego nie zauważyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 19:41, rafisport napisał:

Obie są średnio realistycznie? Tu mam inne zdanie. W grze KONAMI piłka rzadko leci dwa razy
w to samo miejsce


Jedną z rzeczy które mnie irytowały podczas grania w PES 6 było właśnie to że kiedy wybijałem rzut rożny, to obrońca przeciwnika bardzo często wybijał piłkę w to samo miejsce, oczywiście pod nogi swojego zawodnika. Co prawda grałem w tą część parę miesięcy, więc może po prostu za dużo spotakń rozegrałem i dlatego wydaje mi się że działo się zbyt wiele razy :P
Ale prawdą jest że Fifa jest bardziej schematyczna od PESa, panowie z KONAMI postarali się żeby gra była bardzo urozmaicona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 20:46, hehe napisał:

Jedną z rzeczy które mnie irytowały podczas grania w PES 6 było właśnie to że kiedy wybijałem
rzut rożny, to obrońca przeciwnika bardzo często wybijał piłkę w to samo miejsce, oczywiście
pod nogi swojego zawodnika.


Cóż...może akurat nie zwracałem uwagi na ten element gry, ale rzeczywiście obrońcy często wybijają piłkę w to samo miejsce. I oczywiście stoi tam ich zawodnik. A co do strzałów to jakby nie patrzeć różnią się od siebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 16:38, rafisport napisał:

> Szpaku+Szaranowicz:D, można w PES''ie tworzyć własny zspól? (bo niewiem)

Można i to dosłownie w całości. Nazwa, logo, koszuli, stadion, zawodnicy...co tylko chcesz.


To akurat jest w fifie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 22:55, rafisport napisał:

No ale dalej nie podałeś żadnego normalnego powodu przemawiającego za Fifą.

''Normalnego''??

Podałem soundtrack.
Tryb managera jesst świetny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak normalnego bo nie wiem po co mi polscy komentatorzy i tworzenie własnej drużyny.

Co to pozostałych rzeczy. Soundtrack, zgadzam się w Fife jest dużo lepszy. Tryb menadżera w PES-ie też jest świetny.

Zadam Ci pytanie. Grałeś w ogóle w PES''a? Jak tak to ile? Chociaż dwa sezony? W takim razie w czym PES jest gorszy od Fify? Tylko nie mów mi o licencjach bo same licencje gry nie zrobią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ci tylko powiem.... Jest sens kupienie gry Mśistrzostwa Europy 2008, gdyż może będą podobne do fify ale będą lepsze misje ciekawsza gra i NA PEWNO coś się zmieni a już nie bądź taki biedny;D. Nie wiem ile masz laty :P ale ja mam 13 i kkupie i Pesa i Mistrzostwa Europy o wyjdzie kolo 250 zł nie mów że ci szkoda bo cię wyśmieje gre piłkarską kupuje się raz na rok (chyba że jestseś jakimś maniakiem) Ceny podaje na ps2 bo ja o tym mówię :P
więc 250 zł na cały rok to jest jakieś 20 zł miesięcznie szkoda ci ?? A tak w ogóle lepiej mnie się gra chyba w fife w Pesa grałem u kolegi i mnie sie tak średnio podobało dużo błędów w fife 07 nie grałem grałem ale grałem w 06 i jest grą na 4+ Pes na ps2 jest na 4- jak dla mnie oczywiście na X360 nadrabia grafą i jest w tedy na 5- ale na ps2 nie polecam pesa 6 poczekajcie na Pro Evolution 2008 i wtedy się zastanówcie o ile wiem na pewno w gazetce o ps2 w grudniu będzie demo gry Fifa 2008 i PES 08, więc poczekamy zobaczymy a dla maniaków Piecyka napewno będą demówki na necei albo w CDA. A tak w ogóle jest ktoś na tym forum kto porównuje grę fifa (ustalmy że 06, 07) ipesa (6) na ps2 ?? czy ylko ja o pes 2 mówię i dlatego się sprzeczamy :P....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma sensu więc nie mów mi co mam robić, ok? Szanuję pieniądze i nie wydam ich na beznadziejne Mistrzostwa Europy. 120 zł nie leży na ulicy. Jeśli Ty wydajesz sobie kase ot tak sobie to proszę bardzo, nic do Ciebie nie mam. Dla mnie to dużo pieniędzy i wole sobie kupić bardziej pożyteczniejszą rzecz. I co do tego ma mój wiek?

Druga sprawa. Tak, szkoda mi 10 zł miesięcznie na Fife. Lepiej Ci?

PES posiada dużo błędów? Wymień chociaż jeden. A poza tym po kilku godzinach grania u kolegi musiałeś zobaczyć naprawdę wszystko co ma do zaoferowanie gra KONAMI. Gwarantuje Ci to...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować