Zaloguj się, aby obserwować  
vauxhall

Microsoft FrontPage

57 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2007 o 17:04, Venom napisał:

A to jest ogromna różnica, bo w edytorze graficznym nikt nie pracuje na poważnie, ale edytor
kodu jest posiada wszystkie niezbędne funkcje, więc ew. wybór między FP, Dreamweaverem i innymi
edytorami opiera się głównie na osobistych preferencjach i przyzwyczajeniach.


i tu się w 100% zgadzam...;D
pozdrwienia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu się musze z pracownikiem CDP zgodzić. Jak się prowadzi jakieś ważne witryny, z kilkoma stronami, to np. żeby zmienić błąd ortograficzny trzeba grzebać w setkach linijek kodu. FrontPage jest świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 15:49, Venom napisał:

> Jeśli
> macie zamir zrobić jakąś lepszą stronke to bez podstaw PHP i HTML się nie obejdzie.

A czy posiadanie podstaw PHP i HTML wyklucza korzystanie z FP?


W sumie nie ale chodziło mi głównie o to że samym FP nic się nie zdziała :). Sam nieraz pisze arty w FP(albo pajączka) żeby ładnie je ułożyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 14:26, www.x360.dl.pl napisał:

W sumie nie ale chodziło mi głównie o to że samym FP nic się nie zdziała :).


Jak to samym FP? Jeżeli ktoś nie wyznaje się na HTML/ASP/PHP/CSS będzie korzystał z widoku projektu i bedzię korzystał z narzędzi wizualnych.

A jeżeli ktoś chce, może się przełączyć na widok kodu i robić co tylko dusza zapragnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 14:52, Venom napisał:

> W sumie nie ale chodziło mi głównie o to że samym FP nic się nie zdziała :).

Jak to samym FP? Jeżeli ktoś nie wyznaje się na HTML/ASP/PHP/CSS będzie korzystał z widoku
projektu i bedzię korzystał z narzędzi wizualnych.

A jeżeli ktoś chce, może się przełączyć na widok kodu i robić co tylko dusza zapragnie.


Tak ale chodzi mi o to ze bez znajomosci HTML lub PHP nic dobrego sie nie zdziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum CDProjektu - 1500 błędów składniowych na stronę. Forum było napisane w FP. Forum.gram.pl napisane w e FrontPage''u. Błędów składniowych już nie ma, ale za to inne kwiatki: konserwacje serwera raz na dobę ( ale to może wina theplanet) niekodowanie haseł w ciasteczkach, wylogowywanie podczas pisania postów. Ja wiem, czy to jest powód do dumy i zachwalania FP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 18:34, AgayKhan napisał:

Błędów składniowych już nie ma, ale za to inne kwiatki: konserwacje
serwera raz na dobę ( ale to może wina theplanet) niekodowanie haseł w ciasteczkach, wylogowywanie
podczas pisania postów. Ja wiem, czy to jest powód do dumy i zachwalania FP?


Pytanie tylko co to ma wspólnego z używaniem FP, czy nie używaniem FP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FrontPage to najgorszy edytor, każdy to powie. Nie polecam, jak już chcecie korzystać z takich edytorów to lepszy jest Adobe Dreamweaver. Choć ja polecam używanie zwykłego standardowego systemowego notatnika. Tylko wtedy nauczysz się w pełni programować, tak jak powinno, a nie z jakimiś ulepszaczami.

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2007 o 09:28, Venom napisał:

Pytanie tylko co to ma wspólnego z używaniem FP, czy nie używaniem FP?

Konserwacje serwera , jak pisałem, to może być wina theplanet i cudnych serwerów MS postawionych na Windows 2003. Ale ciasteczka i wywologowanie, to nie jestem pewien, czy to nie zależy od kodu. A jestem ciekawy, czy to nie dzięki jakimś automagikom z FP.
Zręcznie ominąłeś te 1500 błędów na forum CDProjekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 09:45, sferis napisał:

FrontPage to najgorszy edytor, każdy to powie. Nie polecam, jak już chcecie korzystać z takich
edytorów to lepszy jest Adobe Dreamweaver. Choć ja polecam używanie zwykłego standardowego
systemowego notatnika. Tylko wtedy nauczysz się w pełni programować, tak jak powinno, a nie
z jakimiś ulepszaczami.

Od Frontpage prosze sie odstosunkowac! To jeden z najlepszych edytorow wizualnych HTML i DHTML. Jeżeli chodzi o zasmiecanie kodu to sie nie zgodze - pojawiaja sie co prawda zbedne linie ale generowany kod jest przejrzysty. Być może masz na mysli nie FP2003 a;e Frontpage Express ktory faktycznie robil balagan w kodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 10:00, AgayKhan napisał:

Ale ciasteczka i wywologowanie, to nie jestem pewien, czy to nie zależy od
kodu. A jestem ciekawy, czy to nie dzięki jakimś automagikom z FP.


Po pierwsze: ciasteczka są kodowane już od dawna.
Po drugie: jezeli są jakieś błędy to zależą one od kodu a nie od edytora

Dnia 19.02.2007 o 10:00, AgayKhan napisał:

Zręcznie ominąłeś te 1500 błędów na forum CDProjekt.


Pewnie poprzednia strona cdprojektu miała ich więcej. A jeszcze poprzednia może mniej, kto to wie i jakie to ma znaczenie, skoro ani staerj strony ani starego forum już nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2007 o 11:15, Venom napisał:

Po pierwsze: ciasteczka są kodowane już od dawna.

To znaczy od kiedy? Bo raczej nie powiedziałbym, żeby od dawna. Ale cieszę się, że w końcu coś z tym zrobiliście, bo to już było śmieszne.

Dnia 19.02.2007 o 11:15, Venom napisał:

Po drugie: jeżeli są jakieś błędy to zależą one od kodu a nie od edytora.

Nie do końca, jeśli korzysta się z automatów w edytorze, a te automaty generują błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 11:29, AgayKhan napisał:

Nie do końca, jeśli korzysta się z automatów w edytorze, a te automaty generują błędy.


A skąd pomysł, że ktokolwiek w gram korzysta z jakichkolwiek automatów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2007 o 12:21, Venom napisał:

A skąd pomysł, że ktokolwiek w gram korzysta z jakichkolwiek automatów??

To po jakiego czorta używać FP? Bo koloruje składnie? Są tańsze edytory, które to potrafią. I tak dalej, i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 13:49, AgayKhan napisał:

To po jakiego czorta używać FP? Bo koloruje składnie? Są tańsze edytory, które to potrafią.
I tak dalej, i tak dalej.


- jest rozbudowanym edytorem kodu
- rozpoznaje składnie VB w plikach .vbs i podpowiada metody i właściwości obiektów
- pozwala poruszać się po designie przygotowanym przez kogoś innego bez przebijania się przez HTML, który nie jest moją działką
- używam go od bardzo dawna i wszystkie skróty klawiszowe i menusy znam na pamięć, dzięki czemu moge pracować szybciej
- jako jeden z niewielu edytorów radzi sobie ze wszystkimi potrzebnymi mi kodowaniami znaków i formatami zapisu plików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować