Zaloguj się, aby obserwować  
vauxhall

Skutery - temat ogólny

409 postów w tym temacie

http://moto.allegro.pl/item414336317_moto_ventus_modo_maxi_duzy_skuter.html

i pytanie.. cczy te 60 km max da sie zwiekszyc poprzez odblokowanie zabezpieczeń ?
i po drugie jeśli juz odblokuje to jest legalne ? i dlaczego skutery mają zablokowane maxymalne speed?

i po drugie... jak obliczyc ile bede mógł pojechac jak jest podane tylko np moc silnika 3 KM ??
moze głupie pytanie ale.. nie interesuje sie motoryzacją wogóle... (tj nie interesowałem sie do tej pory ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 23:22, Chester001 napisał:


Co do samego skuterka to powiem tyle że wygląd fajny tyle że trochę duży ten skuter jak na taki silniczek.
Większość chińskich skuterów ma montowany ten sam silnik (model 139QMB) więc im mniejszy skuter tym lepiej będzie jeździł , tyle że wygoda wtedy mniejsza . Jeśli chcesz chińczyka musisz wybrać między wygodą a prędkością ...

Dnia 17.08.2008 o 23:22, Chester001 napisał:


i pytanie.. cczy te 60 km max da sie zwiekszyc poprzez odblokowanie zabezpieczeń ?


Trochę powinna się prądkość zwiększyć ale nie wiele , bo ten skuter jest duży a ma coś koło 4 KM więc wiele bym nie wymagał.

Dnia 17.08.2008 o 23:22, Chester001 napisał:

i po drugie jeśli juz odblokuje to jest legalne ? i dlaczego skutery mają zablokowane
maxymalne speed?


Zacznę może od końca . Skutery są blokowane bo w/g polskiego prawa dokładniej kodeksu drogowego motorowerem jest pojazd, którego pojemność silnika nie przekracza 50 ccm oraz konstrukcja ogranicza prędkość maksymalną do 45 km/h . A tylko motorowerem można się poruszać posiadając kartę motorowerową lub dowód osobisty . No to chyba przy okazji odpowiedziałem na pierwsze pytanie ;)

powiem jeszcze tylko tyle że tak naprawdę wszystkie skutery się odblokowuje i policja rzadko się tego czepia jeżeli nie łamie się przepisów (czyt. Nie przekracza dozwolonej prędkości)

Dnia 17.08.2008 o 23:22, Chester001 napisał:


i po drugie... jak obliczyc ile bede mógł pojechac jak jest podane tylko np moc silnika
3 KM ??


Tego obliczyć się nie da bo to dla każdego skutera jest inaczej . Zależy to również od dotarcia silnika (jak przejechane jest pierwsze 1500 km ) .
No w każdym razie prawidłowość jest taka że im większa moc i mniejsza masa skutera tym będzie szybciej jeździł.

Dnia 17.08.2008 o 23:22, Chester001 napisał:

moze głupie pytanie ale.. nie interesuje sie motoryzacją wogóle... (tj nie interesowałem
sie do tej pory ) :)


nie no spoko od tego jest ten topic na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi na mój post.
widze ze nowa twarz w wątku sie odezwała (której do tej pory nie widziałem)
ok ale do rzeczy :
moze wybierzesz dla mnie jakis fajny szybki skutrer... i co najważniejsze aby ( z tego co sie juz dowiedziałem) był chłodzony cieczą... jezdził (po odblokowaniu czy nawet bez jakies powyzej 80-90.. był raczej niezawodny.. a jak juz cos sie stanie aby czesci były wmaire.. tj chodzi o to abym nie musiał go reperowac po kazdym wyskoku w miasto.. bo sie nie znam na mechanice (jestem komputerowiec :)
co jeszcze..
aha cena .. jakies.. 3 tys około.. max. moze byc kilka typów i jakbys mógł powiedziec kilka słów o typach . thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam skutera policejne ściągnetego z włoch. 72 km/h nim wczoraj jechałem. Mój tata 80 wyciągnął. Na komunie go dostałem. Założe się że nikt niema skutera szybszego o demnie :) No co nie można poszpanowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 10:08, łidżet napisał:

Ja mam skutera policejne ściągnetego z włoch. 72 km/h nim wczoraj jechałem. Mój tata
80 wyciągnął. Na komunie go dostałem. Założe się że nikt niema skutera szybszego o demnie
:) No co nie można poszpanowac :)


mój jeździ jakieś 120 :)

BTW ale takie próby "rozkręcenia tematu" to raczej średnie są :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2008 o 10:08, łidżet napisał:

Na komunie go dostałem.


Jaja sobie robisz, czy poważnie dostałeś go na 1 komunie ?? (znaczy że masz jakies 8-9 lat) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2008 o 08:51, Chester001 napisał:

aha cena .. jakies.. 3 tys około.. max. moze byc kilka typów i jakbys mógł powiedziec
kilka słów o typach . thx



Chyba powinieneś się przestawić na szukanie skutera używanego. Jeżeli mają być tanie cześci to kup sobie Kymco Super 9. Skuter fajny, szybki a bardzo tanie części. Oczywiście nowy kosztuje jakieś 6 900zł.

Polecam również Aprilia Sr50. Bardzo wygodny i niezawodny. Od początku wypuszczenia go na rynek przez firme Aprilia przeszedł 2 razy lifting. Proponuje poszukać wersje średnią która wygląda tak
http://allegro.pl/item421543568_aprillia_sr50_sr_polecam.html

Nie kupuj wersji di-tech (na wtrysku paliwa) chyba że gdzieś w pobliżu masz serwis który może Ci ustawić sterowanie wtryskiem. Są z tym duże problemy w Polsce, mało kto sie tym zajmuję. Szukaj wersji z gaźnikiem, łatwa do naprawy.
spokojnie znajdziesz jakiś fajny egzemplarz za 3 000zł.
Co prawda częsci są troche droższe, ale Aprilia to Aprilia. Klasa sama w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 17:55, BuuBuu napisał:


> Na komunie go dostałem.

Jaja sobie robisz, czy poważnie dostałeś go na 1 komunie ?? (znaczy że masz jakies 8-9
lat) ??

1998 24 lutego moja data urodzenia.
Skuter: 1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 17:55, BuuBuu napisał:

Jaja sobie robisz, czy poważnie dostałeś go na 1 komunie ?? (znaczy że masz jakies 8-9
lat) ??


Ja też tak zaczynałem :) najpierw motorynka pony a potem maluch :)

@Chester001 -> kolega ci już odpowiedział , słuchaj bo dobrze gada ... :)
też miałem przez chwilę sprzęt na wtrysku i może ma większą moc i lepiej chodzi ale wyregulować to to tragedia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka marka! Mój Hurricane wyciąga w 7,9 sek. 50 km/h, a twój aż 80 km/h. Człowieku, musi to być chyba Aerox z mega tuningiem ;P Bo bez tuningu i z silnikiem 50ccm coś takiego jest niemożliwe. Podaj markę. Uhm, powiadasz że na potrzeby policji? To może był robiony seryjny tuning i ma takie kopyto. Ale i tak z ciekawości podaj markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 10:57, Jaki Ganh1 napisał:

Ale jaka marka! Mój Hurricane wyciąga w 7,9 sek. 50 km/h, a twój aż 80 km/h. Człowieku,
musi to być chyba Aerox z mega tuningiem ;P Bo bez tuningu i z silnikiem 50ccm coś takiego
jest niemożliwe. Podaj markę. Uhm, powiadasz że na potrzeby policji? To może był robiony
seryjny tuning i ma takie kopyto. Ale i tak z ciekawości podaj markę.

Kurczę odpowiem ci jutro bo niepamiętam bo naza firmy jest na liczniku a w Zielonej Górze strasznie zimno i mi się nie chcę n dwór wychodzic. Ale chyba jednak mały tuning miał (duży) Ale trochę przesadziłem w 9,5 sekundy rozpędza się do 80 km/h i więcej nie pojedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 11:02, łidżet napisał:

Kurczę odpowiem ci jutro bo niepamiętam bo naza firmy jest na liczniku a w Zielonej Górze
strasznie zimno i mi się nie chcę n dwór wychodzic. Ale chyba jednak mały tuning miał
(duży) Ale trochę przesadziłem w 9,5 sekundy rozpędza się do 80 km/h i więcej nie pojedzie.


hmmm mój ma trochę lepsze przyspieszenie bo jakieś 11-12s do 100km/h ale ja mam 150cc 2t ... 9s do 80 na 50 to coś strasznie duże ma przyspieszenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2008 o 11:02, łidżet napisał:

Kurczę odpowiem ci jutro bo niepamiętam bo naza firmy jest na liczniku a w Zielonej Górze
strasznie zimno i mi się nie chcę n dwór wychodzic. Ale chyba jednak mały tuning miał
(duży) Ale trochę przesadziłem w 9,5 sekundy rozpędza się do 80 km/h i więcej nie pojedzie.


Nie chce nikogo obrażać, ale kupować dziecku skuter na 1 komunie to jest jakaś paranoja. Rozumiem rower, ale nie skuter. A potem są przypadki, ze dziecko na skuterze wiezie dziecko i są wypadki. Druga sprawa. Jak można nie pamietać marki skutera na jakiś się jezdzi?? Nie zrozumiałe dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 14:41, BuuBuu napisał:


> Kurczę odpowiem ci jutro bo niepamiętam bo naza firmy jest na liczniku a w Zielonej
Górze
> strasznie zimno i mi się nie chcę n dwór wychodzic. Ale chyba jednak mały tuning
miał
> (duży) Ale trochę przesadziłem w 9,5 sekundy rozpędza się do 80 km/h i więcej nie
pojedzie.

Nie chce nikogo obrażać, ale kupować dziecku skuter na 1 komunie to jest jakaś paranoja.
Rozumiem rower, ale nie skuter. A potem są przypadki, ze dziecko na skuterze wiezie dziecko
i są wypadki. Druga sprawa. Jak można nie pamietać marki skutera na jakiś się jezdzi??
Nie zrozumiałe dla mnie

Bo ja mam markę na wskaźniku prędkości! Chyba nazywa się beta. A silnik mam Miniardi. Pewnie dla tego taki szybki. Miniardi jeździło kiedyś w formule pierwszej. Ja nie jestem taki głupi żebi woźic jakiegoś drugiego dzieciaka! Zresztą jedna mu kolega który jest najbiednejszy na osiedlu też ma skuter!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2008 o 09:11, łidżet napisał:

Bo ja mam markę na wskaźniku prędkości! Chyba nazywa się beta. A silnik mam Miniardi.
Pewnie dla tego taki szybki. Miniardi jeździło kiedyś w formule pierwszej. Ja nie jestem
taki głupi żebi woźic jakiegoś drugiego dzieciaka! Zresztą jedna mu kolega który jest
najbiednejszy na osiedlu też ma skuter!


To nie chodzi o status majątkowy. Uważam po prostu, że kupno skutera dziecku które ma 10 lat jest nieodpowiedzialne. Przepisy jasno mówią że motorowerem może jezdzić osoba która ma 13 lat i zda na karte motorowerową (co jest akurat banalne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co was w skuterach kręci ? Co w nich fajnego ze tyle ludzi jeździ?

Z mojego aktualnego punktu widzenia to kupa Chińska plastiku na dodatek boleśnie pierdzącego. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 00:07, Korsaż napisał:

Powiedzcie mi co was w skuterach kręci ? Co w nich fajnego ze tyle ludzi jeździ?



To, że odległość 10 km można pokonać szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować