Zaloguj się, aby obserwować  
kriss86bel

Plemiona gra ktoś?

2290 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2009 o 19:19, wybrany4567 napisał:

Czesc, mam takie pytanie.
Wytworzylem w jednej wiosce 2 szlachcicow i jednym juz podbilem wioske, a drugim podbijam.
Czy ma sens wybijanie kolejnych monet? Jak wybije te 3 to bede mogl zrobic nastepnego?


Tak, monety są wybijane globalnie, szlachciców można tworzyć w dowolnych wioskach posiadających pałac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 19:55, rob006 napisał:

> Czesc, mam takie pytanie.
> Wytworzylem w jednej wiosce 2 szlachcicow i jednym juz podbilem wioske, a drugim
podbijam.
> Czy ma sens wybijanie kolejnych monet? Jak wybije te 3 to bede mogl zrobic nastepnego?


Tak, monety są wybijane globalnie, szlachciców można tworzyć w dowolnych wioskach posiadających
pałac.

Acha, czyli jak teraz zrobie kolejne 3 monety to bede mogł wyszkolic nastepnego szlachcica. Mam juz 3 wioski ale tylko w jednej jest palac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 09:49, wybrany4567 napisał:

Acha, czyli jak teraz zrobie kolejne 3 monety to bede mogł wyszkolic nastepnego szlachcica.
Mam juz 3 wioski ale tylko w jednej jest palac.


Jeśli w pałacu bijesz monety, to nie ma znaczenia ile masz pałaców. Jeśli składasz paczki surowców, to już jest trochę inaczej, ale to chyba ciebie nie dotyczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 15:35, boduczek napisał:

Czy już nikt z gram.pl nie gra w plemiona ;( ?


Gra, ale wstydzi się przyznać (albo nie ma czasu pisać posta, bo musi farmić :P) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2009 o 16:02, rob006 napisał:

Gra, ale wstydzi się przyznać (albo nie ma czasu pisać posta, bo musi farmić :P) :D


Ale przecież w tym nie ma nic krępującego ;p Chociaż znam kilka przypadków, kiedy dorosły facet stracił całkowicie rozum dla tej gry... ;) Oj powiem szczerze, że ta gra bywa niebezpieczna... :-)

A Ty stary wyjadaczu, jeszcze gdzieś ciśniesz? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 23:13, boduczek napisał:

A Ty stary wyjadaczu, jeszcze gdzieś ciśniesz? :P


Na poważnie gram już tylko na Ś22, ale też dochodzę do magicznej granicy 2kk pkt i już mi się odechciewa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 11:33, rob006 napisał:

Na poważnie gram już tylko na Ś22, ale też dochodzę do magicznej granicy 2kk pkt i już
mi się odechciewa :P


Ja też często przeżywam takie kryzysy, ale jakoś ciągnę dalej. Jak się uwinę, to może dobije do 6 kk w tym miesiącu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I....koniec gry. Naprawdę, to cholernie bolesne. Przygotowałem kilka wiadomości pożegnalnych i ustawiłem je sobie prawie tak jak przy wysyłaniu grubasów by szybko wysłać...poszły, potem wpis na forum dla rady, daję osobie zasta i nie ma mnie...

Jakoś łatwo to było zrobić wtedy, ale jest mi teraz żal że odszedłem, czuję smutek. Pustkę..? Teraz łatwo nie jest.

Cholera...musiałem to zrobić, czasu niezbyt wiele, ale najgorsze było to że się wypaliłem w tej grze, prócz bicia monet ostatnio nie mogłem się do niczego zmusić, chociaż i tak to było trudne.

Żal i smutek, skończyłem z plemionami, opuściłem towarzyszy broni.

Z wyniku swojego jestem jednak zadowolony, około 140 wiosek, ponad milion 300k pkt. Mój życiowy rekord. Mogło być więcej ale myślałem sporo o tej grze i doszedłem do wniosku że wymaga ona zbyt wiele czasu by grać na poziomie na który mnie stać. A jak już napisałem - nie mam ochoty więcej grać. Mimo wszystko czuję się z tym źle!

Uzależnienie jak widać :D. No cóż, koniec z tym. Do plemion nie wrócę na pewno, ale grę będę wspominać dobrze. Poznałem sporo ciekawych ludzi, spotkało mnie wiele niezwykłych sytuacji. Fajnie było...lecz żegnajcie plemiona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 14:40, xmarqinaxnellx napisał:

każdego.

Ok. Dzięki.

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Jeżeli wyślę wojska aby zaatakować jakąś konkretną wioskę, to czy wszystkie oddziały przeprowadzają atak równocześnie, czy kawaleria (bo jest szybsza) zaatakuje pierwsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 14:58, Gumisiek2 napisał:

Cała grupa, którą wysyłasz, porusza się z prędkością najwolniejszej jednostki z tej grupy.


Lepiej iść na jakość czy na ilość ? Tzn. lepiej wysłać np. 5000 pikinierów czy 1000 ciężkiej kawalerii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego, jakie wojska ma w swojej wiosce przeciwnik. Masz jakieś info na ten temat?

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=18125&pid=2075

Tu masz mały poradnik.

Wychodzi na to, że jeśli gościu ma dużo Pikinerów i Łuczników, to może rozwalić Ci Ciężką Kawalerię. A Pikinierów na ofensywę raczej bym nie słał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to pików się nie wysyła, kawalerii raczej też nie.

Ofensywne jednostki: lekka k, łuk na koniu, topór, tran ( kluczowa jednostka tej gry ) katapulta.

Przed atakiem zrób skana zwiadem, i jeżeli widzisz, że gość ma np. samych pików to nie puszczaj lekkiej kaw. , bo szkody zrobisz nie wielkie, a straty ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto mieć też Lekką Kawalerię. Przed atakiem daj wyniki zwiadu (jeśli będziesz słał zwiad), jeżeli nie będziesz pewien co do wyników bitwy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować