Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_of_the_force

Icewind Dale

1409 postów w tym temacie

Nie wiem, jaką wersję gry masz, ale wszystko jest w instrukcji. W każdym razie leci to tak:
W folderze z grą tworzysz dodatkowo folder Portraits (jeśli go jeszcze nie ma), do którego będziesz mógł wrzucić wszystkie portrety. Jeśli chcesz mieć swój własny portret, to:
1. Mały portret - 36x58 piksela, 8 bitów, nazwa max 7 literowa, na końcu musi być dodane "S" np. XXXXXXXS.bmp
2. Duży portret - 110x170, 24 bity, nazwa max 7 literowa, na końcu musi być dodane "L" np. XXXXXXXL.bmp
Tak stworzone pliki wrzucasz właśnie do folderu Portraits.
Jeśli grasz w trybie wieloosobowym, to aby inni gracze widzieli Twój portret, każdy musi mieć jego kopię na swoim dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 03:26, Yorguś napisał:

> Zaraz bende zjechany przez modka ale mam problem w 6 rozdziale, mam sie bic z Nym ale
on gdzies
> zniknol i niewiem gdzie on jest przeszukalem all tereny a go niema:(

Uwaga! - mały spojler :)

Wcale nie musisz się bić z Nymem, nikt ci przecież nie każe :] Inna sprawa, że ja np. go zawsze
ubijam, powiedzmy, że z powodów osobistych i nie tylko :) Ale jak już tak bardzo chcesz, to
podpowiem żebyś poszukał w wiosce głębinowych gnomów.


To gdzie ta wioska jest? Bo niewiem o ktora ci dokladnie chodzi?
I jak pograc po sieci w icewind dale??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 16:43, asr napisał:

To gdzie ta wioska jest? Bo niewiem o ktora ci dokladnie chodzi?
I jak pograc po sieci w icewind dale??


Gdzieś we wnętrzu Lodowca Małego Gada (?), czy jak on się nazywa... Przechodzisz przez pierwszy rejon (tam gdzie jest mnóstwo lawy, stare kuźnie krasnoludów itp.), idziesz na południowy wschód. W następnej lokacji kierujesz jeszcze głębiej do podziemi, nie ma ich tam zbyt wielu, w końcu trafisz. Wioska jest dość charakterystyczna, bo pełno w niej liliputów, znaczy się gnomów, a dodatkowo, jeśli mnie pamięć nie myli, jest w niej mnóstwo kolorowych pierdółek.

W Icewind Dale i wszystkie inne gry od Black Isle gra się przez sieć na dwa sposoby: wykorzystując program Game Spy Arcade lub bezpośrednio z wykorzystaniem protokołu TCP/IP, jest jeszcze pewien program... Hamachi (lub coś w ten deseń), który upraszcza łączenie się przez tpc. Ogólnie rzecz biorąc to wygląda tak: jedna osoba z dobrym łączem zakłada sesję i podaje swój adres IP, tym którzy mają się do niej dołączyć. Oni wpisują ten adres w grze (plus ewentualnie hasło) i już, można grać razem. Gospodarz ustala, kto kim steruje i jakie ma uprawnienia. Gra jest zapisywana na dysku gospodarza, więc trzeba zdecydować się na jednego albo przesyłać sobie ciągle zapisy z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 16:43, asr napisał:

To gdzie ta wioska jest? Bo niewiem o ktora ci dokladnie chodzi?


Musisz iść do głównej jaskini Niższej Głębii Dorna - to tam gdzie są takie ogromne kadzie z lawą, po lewej przy wejściu stoją posągi dwóch krasnoludów, a po prawej stronie jest wypełniona łucznikami wieża strażnicza otoczona fosą z lawą oraz - trochę wyżej - wejście do pałacu. Kiedy już w owej jaskini będziesz to na północ od wejścia znajdziesz platformę służącą za windę, musisz nią zjechać w dół. Dalej pokieruje tobą gnom, z którym musisz pogadać na dole i dla którego będziesz musiał wykonać pewną przysługę, aby zdobyć jego zaufanie i poznać drogę do wioski.

Dnia 17.09.2006 o 16:43, asr napisał:

I jak pograc po sieci w icewind dale??


Tu faktycznie najlepiej będzie, jeśli użyjesz programu Hamachi - jest łatwy w obsłudze i faktycznie działa, sam z niego korzystam :)


GanD --> Lodowiec się zwał bodajże Lodowcem Ząb Wielkiego Gada, ale to było chyba rozdział czy dwa wcześniej. Wioska svirfnebli jest dopiero w Niższej Głębi Dorna :) Ale fakt, jest w niej mnóstwo kolorowych i do tego świecących pierdółek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzy jednolinijkowe posty, dotyczace w gruncie rzeczy tego samego, w odstepie kilku minut to JEST spam - niewazne jak Ty to bedziesz bral pod uwage.

Nie odpowiadaj na tego posta - po prostu czasami poczekaj chwile z klikaniem na ''Dodaj Post''...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 01:20, Yorguś napisał:

Ale fakt, jest w niej mnóstwo kolorowych i do tego świecących pierdółek :P


Ostatni raz przeszedłem IWD1 ponad 3 lata temu, stąd takie luki w moich podpowiedziach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 01:20, Yorguś napisał:

> To gdzie ta wioska jest? Bo niewiem o ktora ci dokladnie chodzi?

Musisz iść do głównej jaskini Niższej Głębii Dorna - to tam gdzie są takie ogromne kadzie z
lawą, po lewej przy wejściu stoją posągi dwóch krasnoludów, a po prawej stronie jest wypełniona
łucznikami wieża strażnicza otoczona fosą z lawą oraz - trochę wyżej - wejście do pałacu. Kiedy
już w owej jaskini będziesz to na północ od wejścia znajdziesz platformę służącą za windę,
musisz nią zjechać w dół. Dalej pokieruje tobą gnom, z którym musisz pogadać na dole i dla
którego będziesz musiał wykonać pewną przysługę, aby zdobyć jego zaufanie i poznać drogę do
wioski.

> I jak pograc po sieci w icewind dale??

Tu faktycznie najlepiej będzie, jeśli użyjesz programu Hamachi - jest łatwy w obsłudze i faktycznie
działa, sam z niego korzystam :)


GanD --> Lodowiec się zwał bodajże Lodowcem Ząb Wielkiego Gada, ale to było chyba
rozdział czy dwa wcześniej. Wioska svirfnebli jest dopiero w Niższej Głębi Dorna :) Ale fakt,
jest w niej mnóstwo kolorowych i do tego świecących pierdółek :P


Czyli tam gdzie spotkalem NYMA?? Jak przechodze ta droga co zabilem te 4 stwory co wyszly z sciany?! No to przeciez ja tam jestem skoro go spotkalem! Tylko go nigdzie w calej wiosce niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reinstalacja/próbowanie do skutku/defragmentacja/sformatowanie dysku/instalacja wszystkich patch''y itp. Ciężko wywnioskować coś z Twojego opisu i ciężko wymyślić jakieś rozwiązanie. Czy pojawia się jakiś komunikat błędu? Czy to dzieje się cały czas w jednym miejscu? Czy może zdarza się sporadycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 15:19, GanD napisał:

Reinstalacja/próbowanie do skutku/defragmentacja/sformatowanie dysku/instalacja wszystkich
patch''y itp. Ciężko wywnioskować coś z Twojego opisu i ciężko wymyślić jakieś rozwiązanie.
Czy pojawia się jakiś komunikat błędu? Czy to dzieje się cały czas w jednym miejscu? Czy może
zdarza się sporadycznie?

odinstalowalem icewinda i zainstalowalem sama gra bez dodatku i po problemie ale jak zainstalowalem HoW to wogole nie chce sie wlaczyc a trials of luremasterwogole od kiedy mam gra nie chce sie zainstalowac blad Idmain a przedtem zawieszal sie jak chcialem wyjsc z zimowej kolyski w Eastheaven, co moze byc przyczyna???
dzieki ze odp i czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 15:19, GanD napisał:

Reinstalacja/próbowanie do skutku/defragmentacja/sformatowanie dysku/instalacja wszystkich
patch''y itp. Ciężko wywnioskować coś z Twojego opisu i ciężko wymyślić jakieś rozwiązanie.
Czy pojawia się jakiś komunikat błędu? Czy to dzieje się cały czas w jednym miejscu? Czy może
zdarza się sporadycznie?

moje gg 9754539- bedzie szybszy kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 13:57, asr napisał:

Czyli tam gdzie spotkalem NYMA?? Jak przechodze ta droga co zabilem te 4 stwory co wyszly z
sciany?!


No właśnie o tym miejscu mówię :) A te stwory to były Umbrowe kolosy :)

Dnia 18.09.2006 o 13:57, asr napisał:

No to przeciez ja tam jestem skoro go spotkalem! Tylko go nigdzie w calej wiosce niema


A widzisz, ja myślałem, że go jeszcze nie spotkałeś, tylko przeczytałeś o nim np. w jakimś poradniku i teraz go poszukujesz :) Czyli tak - już go spotkałeś i pewnie też go zaatakowałeś, a on się zapewne teleportował gdzieś-tam i ty nie wiesz gdzie, tak? Ja, jak już wspominałem, zawsze go atakowałem a potem ubijałem, i zauważyłem, że za każdym razem po takim ataku teleportował się w to samo miejsce - do tego kamiennego kręgu na północnym wschodzie lokacji, docierało się tam bodajże wchodząc na dach jednego z budynków stojących niedaleko od Nyma i idąc dalej w prawo pomostem. Pomyślnych łówów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 20:40, Yorguś napisał:

> Czyli tam gdzie spotkalem NYMA?? Jak przechodze ta droga co zabilem te 4 stwory co wyszly
z
> sciany?!

No właśnie o tym miejscu mówię :) A te stwory to były Umbrowe kolosy :)

> No to przeciez ja tam jestem skoro go spotkalem! Tylko go nigdzie w calej wiosce niema


A widzisz, ja myślałem, że go jeszcze nie spotkałeś, tylko przeczytałeś o nim np. w jakimś
poradniku i teraz go poszukujesz :) Czyli tak - już go spotkałeś i pewnie też go zaatakowałeś,
a on się zapewne teleportował gdzieś-tam i ty nie wiesz gdzie, tak? Ja, jak już wspominałem,
zawsze go atakowałem a potem ubijałem, i zauważyłem, że za każdym razem po takim ataku teleportował
się w to samo miejsce - do tego kamiennego kręgu na północnym wschodzie lokacji, docierało
się tam bodajże wchodząc na dach jednego z budynków stojących niedaleko od Nyma i idąc dalej
w prawo pomostem. Pomyślnych łówów :)


Dzieki:) Ide go szukac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 20:40, Yorguś napisał:

>


Sry za 2 posta, ale tam jest tylko Quello i Beorn:( A go niema nigdzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 21:35, asr napisał:

Sry za 2 posta, ale tam jest tylko Quello i Beorn:( A go niema nigdzie:(


Ale jak rozumiem zaatakowałeś go w miejscu, w którym stał na początku - zaraz na lewo od wejścia? Jeśli tak to pozostaje ci tylko przeszukać całą wioskę. Chociaż nie wierzę, że to przypadek, że w czasie mojej gry, po zaatakowaniu go, teleportował się zawsze w to samo miejsce - do kręgu właśnie...

A w jaki sposób go zaatakowałeś - wybierając odpowiednią opcję w czasie pierwszej rozmowy z nim czy może już po zakończeniu rozmowy, kllikając na nim ikonką "miecza"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 22:11, Yorguś napisał:

> Sry za 2 posta, ale tam jest tylko Quello i Beorn:( A go niema nigdzie:(

Ale jak rozumiem zaatakowałeś go w miejscu, w którym stał na początku - zaraz na lewo od wejścia?
Jeśli tak to pozostaje ci tylko przeszukać całą wioskę. Chociaż nie wierzę, że to przypadek,
że w czasie mojej gry, po zaatakowaniu go, teleportował się zawsze w to samo miejsce - do kręgu
właśnie...

A w jaki sposób go zaatakowałeś - wybierając odpowiednią opcję w czasie pierwszej rozmowy z
nim czy może już po zakończeniu rozmowy, kllikając na nim ikonką "miecza"?


W czasie rozmowy! I zniknol ale nie zdonzylem na niego klinknac na uderzenie bo spieprzyl i niemam pojecia gdzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 22:46, asr napisał:

W czasie rozmowy! I zniknol ale nie zdonzylem na niego klinknac na uderzenie bo spieprzyl i
niemam pojecia gdzie!


I tu wydaje mi się właśnie tkwi problem, bo ten przypadek, o którym mówiłem (ucieczka do kręgu) odpowiada zaatakowaniu go po rozmowie z nim. A z tego co pamiętam, jeśli okaże się mu wrogość już w czasie rozmowy to raz, że straci się możliwość kupienia od niego kilku naprawdę niezłych "cacek", a dwa, że teleportuje się on w bliżej-nieznane-miejsce i tyle z tego będzie :) Także w tej chwili jedynym wyjściem jest wg mnie wczytanie save''a sprzed pierwszego wejścia do wioski (np. auto-save''a) i poprowadzenie rozmowy w bardziej pacyfistyczny sposób :) Inaczej se ne da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować