Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_of_the_force

Icewind Dale

1409 postów w tym temacie

Dnia 01.10.2006 o 17:31, Pirek5 napisał:

> No skonczylem ta gierke:D Naprawde jest godna polecanie nawet jak na te czasy! Teraz zaczynam

> ID2

Jeżeli podobała Ci się jedynka to IWD II też Ci się spodoba, gwarantuje to.
Po pierwsze dwa razy dłużsa niż IWD (bez HoW, szkoda że do drugiej części nie wyszedł żaden
dodatek).
Po drugie, jak dla mnie lepszy awans postaci. D&D 3 daje więcej możliwości.
Po trzecie czasami troche trzeba pomyśleć (szok!!!, zagadki! :D), a tych zagadek to tak w
sam raz, bo i tak walki jest dużo więcej (i dobrze bo to przecież nie BG).


No to dobrze:) Jak skoncze ID2 to zaczne BG1 a potem BG2 bo wszystko mam z EXK kupilem se na raz a pomte zancze Plane Escape podobno fajny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2006 o 17:18, szycha666 napisał:

(...) a wogle co ta za niby niespodzianka bo przeczytalem w poradniku ze niepodzianka
na koncu a ja zadnej tam nie widzie zabilem i juz


SPOILER

Może chodziło o to, że tak naprawdę po zabiciu Icasaracht finalna bitwa się nie kończy, bo jeszcze trzeba ubić duszę smoczycy? :] Wszak za to właśnie dostaje się te 500.000 XP (czy coś koło tego), a nie za poćwiartowanie jej ciała :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 13:29, Yorguś napisał:

> (...) a wogle co ta za niby niespodzianka bo przeczytalem w poradniku ze niepodzianka

> na koncu a ja zadnej tam nie widzie zabilem i juz

SPOILER

Może chodziło o to, że tak naprawdę po zabiciu Icasaracht finalna bitwa się nie kończy, bo
jeszcze trzeba ubić duszę smoczycy? :] Wszak za to właśnie dostaje się te 500.000 XP (czy coś
koło tego), a nie za poćwiartowanie jej ciała :P


niewiem po co to xp skoro dalej nie mozna druzyna kierowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 14:15, szycha666 napisał:

niewiem po co to xp skoro dalej nie mozna druzyna kierowac

może było w planach rozszerzenie dziejące sie po zakończeniu głównego wątku, ew patch dodający możliwość dalszej gry po wykonaniu głównego zadania (można by łazić po mapie świata i wykonywać niezwiązane z fabuła questy poboczne, naturalnie tylko te których dotąd nie zrobiliśmy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 16:27, sig. napisał:

> niewiem po co to xp skoro dalej nie mozna druzyna kierowac
może było w planach rozszerzenie dziejące sie po zakończeniu głównego wątku, ew patch dodający
możliwość dalszej gry po wykonaniu głównego zadania (można by łazić po mapie świata i wykonywać
niezwiązane z fabuła questy poboczne, naturalnie tylko te których dotąd nie zrobiliśmy)


e tam juz trudno skasowalem teraz gram w ID 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 14:15, szycha666 napisał:

niewiem po co to xp skoro dalej nie mozna druzyna kierowac

Można, o ile weszło się do dodatku ze środka podstawki IWD1. Natomiast w grze jest jakiś bug, który często wielu osobom po prostu kończy grę i nie pozwala wrócić do podstawki.
Za to bonusem odwrotnej sytuacji czyli skończenia podstawki i wejście do dodatku jest specjalny miecz uzyskiwany w podstawce, który posłużył do uśmiercenia wcześniejszej postaci smoczycy i który może posłużyć ku temu raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;] mam problem zaraz na początku totl, mianowicie gdzie dokładnie otwierają się schody po przełączaniu dźwigni w wieżach? za nic nie moge ich znaleźć :] ps. screenshot byłby bardzo pomocny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ten dotatek Heart of winter i Trilas of Luremaster to gdze one sie zaczynają bo przeszłem gre z dodatkami zabiłem tego przemienionego demona w Eischewen i koniec to znaczy ze Heart of winter i Trilas of Luremaster tez przeszedłem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 00:35, Gabryiel napisał:

i koniec to znaczy ze Heart of winter i Trilas of Luremaster tez przeszedłem??


To zależy, czy będąc w Kuldahar przeszedłeś przez portal otworzony przez starego barbażyńcę w jednej z chat.
Jeśli tak, to byłeś też na terenach z dodatku (HoW), a on kończy się w momencie zabicia białej smoczycy, a potem jej ducha. Natomiast TotL zaczynasz poprzez rozmowę z pewnym NPC w karczmie w głównym mieście z lokacji zaimplementowanych przez HoW, po jego przejściu lądujesz z powrotej w tej karczmie.
Jeśli pokonałeś smoczycę, to wracasz z powrotem do Kuldahar wyrównać sprawy z demonem.
Jeśli nie byłeś ani razu po drugiej stronie Doliny Lodowego Wichru, to Twoja drużyna powinna zostać automatycznie przeniesiona do krain z dodatku po pokonaniu Belhefita.
Jeśli tak się nie stało, to prawdopodobnie wystąpił jakiś błąd uniemożliwiający Ci automatyczne rozpoczęcie gry w dodatek. W takim razie najprostrzym rozwiązaniem jest wyimportowanie całej drużyny z podstawki i stworzenie nowej z tych bohaterów w dodatku. Jednak w tej sytuacji trzeba liczyć się z utratą części ekwipunku/złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy jak wpisywac kody do icewind dale 2 o jaka konsole chodzi.Pisze uruchom konsole w grze wcisnij ctrl+tab i kody o jaka konsole chodzi??? jak wpisywac kody plis odpisac krok po koku jak dzieki z gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 16:09, Suchar12 napisał:

Pomocy jak wpisywac kody do icewind dale 2 o jaka konsole chodzi.Pisze uruchom konsole w grze
wcisnij ctrl+tab i kody o jaka konsole chodzi??? jak wpisywac kody plis odpisac krok po koku
jak dzieki z gory :)

wpisujesz w folderze glownym w pliku icewind.ini linijke cheats=1 i zapisujesz. wlaczasz ica klikasz ctrl+tab pojawia sie KONSOLA do ktorej wpisujesz kody. Jakbys mial pytania w tej sprawie to pisz na gg; 9754539
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chorobę leczy się naparem z mumii (nawet nie chcę sobie wyobrażać jak to robią... bleeee:)) albo czarem paladyna "leczenie chorób"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Ostatnio grałem w Icewind Dale 1, i doszedłem do końca. Pokonałem czciogodnego brata poqelina (czy jakoś tak) on się przeteleportował i włączył się filmik. Obejżałem go, a później włączyła się normalnie gra (moje postacie były juz przeniesione do Easthaven) jednak nie mogłęm nic zrobic, bo było napisane że wciąż jest "przerwa na film". Czy ktoś miał podobną sytuację? :/
btw. szukalem takiego tematu na forum al;e nic nie znaklazlem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie błąd gry, spróbuj walki jeszcze raz albo olej to. I tak potem już nic nie ma. Jeśli masz zainstalowany HoW i TotL to wyeksportuj całą drużynę przed finałową walką i zaimportuj tych bohaterów do dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 15:45, GanD napisał:

Prawdopodobnie błąd gry, spróbuj walki jeszcze raz albo olej to. I tak potem już nic nie ma.
Jeśli masz zainstalowany HoW i TotL to wyeksportuj całą drużynę przed finałową walką i zaimportuj
tych bohaterów do dodatku.

Jak to nic nie ma ?! W Easthaven jest przecież walka finałowa. Nie będę mówił z kim, by nie psuć zabawy Azzedowi. Jeżeli on mówi o walce z Poquetinem, gdzie wygląda jak człowiek i otaczają go zwierzęta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 17:24, paweusz napisał:

Jeżeli on mówi o walce z Poquetinem, gdzie wygląda jak człowiek i otaczają go zwierzęta...


Przepraszam, faktycznie moje niedopatrzenie, jest jeszcze walka finałowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować