Zaloguj się, aby obserwować  
Transylvanian_Hunger

Piłka ręczna - temat ogólny

750 postów w tym temacie

Ja już myślalem , że dzisiaj polacy przegrają, ale jednak wygraliśmy i sie z tego ciesze.Myśle,że mamy teraz duże szanse na 1 miejsce.A ogólnie to wierze w polaków dają z siebie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 22:50, jcl99 napisał:

Kiedy gramy z Chorwacją? A i jaki jest jeszcze drugi półfinał?

Meczyk z gospodarzami w piątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 23:59, kurczak-AFC napisał:

http://tinypic.com/player.php?v=snp9ux&s=5 <- przeżyjcie to jeszcze raz <3


na youtube jest teraz walka z tvp;) cały czas ktoś zamieszcza filmik i odrazu tvp usuwa ( zresztą następne filmiki wciąż się pojawiają + wyzwiska na tvp:P). Ja osobiście mam nagrane ostatnie 6 min;)

btw wysłałem maila na adres tvp widzowie.tvp.pl z podziękowaniem za hymn Polski.... (reklama naturelli czy jak to się zwie była ważniejsza) tak samo podziękowałem za reklamę w trakcie gdy Polacy radowali się ze zwycięstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy dwa lata temu nasi awansowali do finału to przegrali mecz o mistrzostwo świata przed wyjściem na boisko (analogiczna sytuacja była z siatkarzami), nie mniej jednak przed te dwa lata trochę się zmieniło. Po porażce w Pekinie (5 miejsce to porażka), zwłaszcza, że była szansa na medale, zespół Wenty przeżył otrzeźwienie (bo drugie miejsce na świecie było, ale nie miało znaczenia na igrzyskach). Choć w pierwszej fazie turnieju zaliczyliśmy dwie przegrane to potem było już tylko lepiej. Przy stanie 28:30 i kolejnej obronie Szmala (co on wyprawia w bramcę to prawdziwa magia) pomyślałem sobie, jakże to by było niesprawiedliwe przegrać mając takiego bramkarza, Szmal zasługuje by grać dalej. I stało się. Norwegowie choć generalnie byli lepszą drużyną w ostatnich dwóch minutach stracili głowę, a nasi wytrzymali do końca. Trener Norwegów zaryzykował i zdjął bramkarza (remis ich nie urządzał, bo w przypadku remisu awansowali by Niemcy) a akcja którą przeprowadzili była na nasze szczęście do bani. Ich kołowy zasnął i został przyblokowany przez naszych zawodników i Norweg dał nam piłkę w prezencie. Przypominają mi się dwa mecze z IO gdy nasi przegrali/remisowali wygrane mecze. Z Islandią (który pozbawił nas medalu) oraz z Francją.
Gramy z Chorwacja gospodarz turnieju, jestem dobrej myśli.
W piłce ręcznej mistrzem świata można zostać nawet przegrywając dwa mecze. Wystarczy teraz wygrać dwa ostatnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 07:02, Assax napisał:

No to teraz czeka nas mecz z gospodarzami czyli Chorwacją .Mam nadzieję że um się uda
wygrać.


Jak wygramy z Chorwacja to gramy Albo z dania albo z francja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci Polacy to mnie wykończą. Pierwsza połowa to jeszcze równa walka, ale już w drugiej to ciągłe gonienie za Norwegią. Ani razu nie prowadziliśmy w tej partii, zdobyć prowadzenie na jakieś 5 sekund przed końcem i tym samym wygrać - dobry scenariusz na film grozy. Miałem wrażenie, że nasi są bardzo zmęczeni poprzednimi meczami. Grali statycznie, większość akcji to atak pozycyjny - brakowało szybkich kontr. Raziliśmy strasznie nieskutecznością. Norwedzy z kolei w pewnym momencie przy każdym rzucie zdobywali gola. Nie byliśmy w tym meczu lepsi, ale wygrać w słabszej formie to domena wielkich drużyn.
Chorwacja, która na nas czeka o ile kojarzę dobrze nie przegrała do tej pory ani jednego spotkania. Będzie na prawdę trudno - mają świetną passę i kibiców po swojej stronie. Ciąży też na nich wielka presja, jak ich trochę przyciśniemy na początku i obejmiemy prowadzenie, to może zaczną się denerwować i robić błędy. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 06:39, Rzezim napisał:

Przy stanie 28:30 i kolejnej obronie Szmala
(co on wyprawia w bramcę to prawdziwa magia) pomyślałem sobie, jakże to by było niesprawiedliwe
przegrać mając takiego bramkarza, Szmal zasługuje by grać dalej.


Najlepsza była ta interwencja w 25minucie, gdy wyciągnął piłkę zza siebie : O.
Moim zdaniem Francja pokona Danię. A Polacy Chorwatów oczywiście :D. Wiecie, dla mnie to i tak są udane mistrzostwa, SZKOPY ODPADŁY!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hoho, co to był za mecz! Przyznam, że takich emocji jeszcze nie przeżyłem na żadnym meczu, nawet Lech-Austria odpada. I dlaczego wcześniej (koło 18) na WP było napisane, że Niemcy za burtą, skoro potem się okazywało, że Norwegowie przy remisie również odpadają?
I jeszcze pytanie: czy wie ktoś, co tam leci w tle, gdy Bogdan Wenta przemawia? ;)
http://www.tvp.pl/sport/mistrzostwa-swiata-w-pilce-recznej/wideo/prorocze-slowa-bogdana-wenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przy remisie awansowaliby Niemcy? Przecież Norwedzy ich pokonali, a mieliby tyle samo punktów... Chyba, że liczą się bramki, ale w TVP wiele razy powtarzali, że bezpośrednie mecze ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już przez chwile myślałem, że Polacy przegrają.:P No ale wygrali 31;30 i trzeba przyznać, że mieli ogromnego farta. No cóż teraz trzeba wygrać z Chorwatami.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 12:40, ibisz napisał:

Dlaczego przy remisie awansowaliby Niemcy? Przecież Norwedzy ich pokonali, a mieliby
tyle samo punktów... Chyba, że liczą się bramki, ale w TVP wiele razy powtarzali, że
bezpośrednie mecze ;P


bo przy remisie 4 drużyny miałyby 5 pkt. Polska,Niemcy,Serbia i Norwegia. A wtedy robi się małą tabelę i w niej najlepszy stosunek mieli by Niemcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Finał jest spokojnie do wygrania. Po raz kolejny twierdzę, że nasza drużyna z Niemcami przegrywa przez głupotę niektórych polskich pismaków. Niemcy moim zdaniem w o wiele gorszej formnie w tej chwili od Polski.
W pierwszym półfinale pokibicuję Duńczykom, a przynajmiej tak kibicowałbym gdyby był to mecz grupowy. No i chyba lepiej w finale z Danią grać, niż z ponoć najlepszą Francją.

P.S.
Czy jest mecz o 3. miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 15:15, Vaxinar napisał:

Czy jest mecz o 3. miejsce?


Wiem, że medal brązowy jest, więc analogicznie mecz być musi. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować