Zaloguj się, aby obserwować  
Wits

Kto to jest, co to jest.... - Gra

174 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2007 o 17:04, spam to ja napisał:

Co to jest alembik?


lembik - dawny sprzęt laboratoryjny w postaci szklanego naczynia z zagiętą rurka służącego do destylacji prostej.

Alembik został wynaleziony w ok. 800 roku przez Jabira ibn Hayyana a w średniowieczu używali go powszechnie ówcześni alchemicy. Alembikiem również nazywana była dawniej, przygotowywana w domu , wódka której składnikami są spirytus, woda i mocno przepalony (prawie przypalony) cukier. Teraz tę wódkę nazywa się "przepalanką" lub "przypalanką".


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alembik - dawny sprzęt laboratoryjny w postaci szklanego naczynia z zagiętą rurka służącego do destylacji prostej.

Alembik został wynaleziony w ok. 800 roku przez Jabira ibn Hayyana a w średniowieczu używali go powszechnie ówcześni alchemicy. Alembikiem również nazywana była dawniej, przygotowywana w domu , wódka której składnikami są spirytus, woda i mocno przepalony (prawie przypalony) cukier. Teraz tę wódkę nazywa się "przepalanką" lub "przypalanką".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narzędzie alchemiczne, do tworzenia np. leków, najczęściej tworzy się w alembiku leki płynne (np. syropy)
I jedna uwaga. Co to za zabawa, jak robicie tylko kopiuj/wklej? Weźcie coś od siebie napiszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co? Trochę nie głupio? Dwa takie same posty! Weźcie się opanujcie! Przestańcie robić kopiuj / wklej! A jak tak robicie to chociaż źródło podajcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No na dobrą sprawę Jaki Ganh1 ma rację tak więc wnoszę o zmianę regulaminu. Dokładniej o dodanie punktu: zabrania się kopiowania artykułów z wszelkich encyklopedii, na pytanie należy odpowiadać własnymi słowami. No i należy zobligować zadającego pytanie do sprawdzenia chociażby na wikipedii, jeżeli ma jakiś podejżenia. Już jakiś czas temu chciałem mnie napisać ale post poprzednika mnie natchnął. Piszę tan post jako odpowiedź na post nr. 1 w tym temacie, rzeby Baal Namib na pewno go przeczytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 17:11, Jaki Ganh1 napisał:

Rutkowski - Tłumaczenie dosłowne,. Krzysztof Rutkowski, Detektyw, były poseł Samoobrony ;p


Dobrze :)

Jaki Ganh1 + 1

zadajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podejrzenia, bo ty napisałeś podejżenia, a mi się wydaję że źle...oo! rzeby! A nie żeby? Ja bym prosił abyś uważał na ortografię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 17:15, Jaki Ganh1 napisał:

Kto to jest Telemach? (mit. grecka)


Syn Penelopy i Odyseusza, który wypłynął na poszukiwania ojca a następnie pomagał mu w walce z zalotnikami Penelopy.

PS.Przepraszam za ortografię poprzedniego postu, na codzień takich błędów nie robię, wybaczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 17:20, Jaki Ganh1 napisał:

Patrycja +1 (sorki że nie nick ale bardziej imię pamiętam)


Ja byłem pierwszy :P i to też z pamięci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 17:20, Jaki Ganh1 napisał:

Patrycja +1(sorki że nie nick ale bardziej imię pamiętam)

Thx xD ... mam na imię Patryk! <rotfl>

Więc tak.... Kim był Platon? (starożytna grecja) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować