Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Chciałem się spytać o drużynę a konkretnie czy stworzyłem dobrą oto jej skład:
Minsc (woj. ,ciężkie miecze)
Jaheira(woj., broń obuchowa)
Imoen(łot., broń strzelecka)
Dynaheir(mag,broń strzelecka)
Branwen(kap.,broń strzelecka)
Ja:) (woj.,ciężkie miecze lub topory)

Z góry thx:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 18:18, Gall historyk napisał:

Chciałem się spytać o drużynę a konkretnie czy stworzyłem dobrą oto jej skład:
Minsc (woj. ,ciężkie miecze)
Jaheira(woj., broń obuchowa)
Imoen(łot., broń strzelecka)
Dynaheir(mag,broń strzelecka)
Branwen(kap.,broń strzelecka)
Ja:) (woj.,ciężkie miecze lub topory)


Grałam kiedyś b.podobną drużyną, tylko zamiast Jaheiry miałam Kivana [łuk, zabijał tylu wrogów, co reszta drużyny łącznie]. Szło jak po maśle ;)
Myślę, że Jaheira Ci specjalnie nie zaszkodzi, drużyna jest całkiem ok. Rozważ jednak jej zamianę na Kivana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2007 o 18:30, Epiphany napisał:

co reszta drużyny łącznie]. Szło jak po maśle ;)
Myślę, że Jaheira Ci specjalnie nie zaszkodzi, drużyna jest całkiem ok. Rozważ jednak jej zamianę
na Kivana ;)


ok rozważe ale wiesz bardziej cenię jednego maga niż łucznika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 18:32, Gall historyk napisał:

ok rozważe ale wiesz bardziej cenię jednego maga niż łucznika:)


Doskonale Cię rozumiem,ostatnio grałam dwoma magami [a w BG II właśnie gram trzema]. Niemniej, Jaheira nie jest magiem, więc jak już - wymień ją [albo Minsca, skoro grasz zbrojnym,] na Edwina ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minsca przerobiłbym na łucznika, a na miejsce Jaheiry wziął dodatkowego wojownika.
Jeżeli masz już Branwen to dziewoja Khalida raczej potrzebna nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2007 o 18:35, Epiphany napisał:


Doskonale Cię rozumiem,ostatnio grałam dwoma magami [a w BG II właśnie gram trzema]. Niemniej,
Jaheira nie jest magiem, więc jak już - wymień ją [albo Minsca, skoro grasz zbrojnym,] na Edwina
;))


Nie mogę wziąść Edwina bo by się gryzł z Minsckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yo, mam pytanie:

zabilem sarevoka, po czym wyszedlem przez labirynt, zrobilem wieze durlaga i inne questy z OzPWM, po czym wracam zeby zabic sarevoka ponownie i skonczyc gre a tam... ni ma :/
wszystkie postacie po drodze reaguja tak jak za pierwszym razem podczas poscigu (ta biedna zlodziejka nadal lezy i kona przy wejsciu do labiryntu ;) ), ksiaze nadal jest chory a sarevoka ni ma...
ciekawosta jest, ze spotkalem we wrotach kilka postaci (zwykle "napotkana osoba") ktore wyrazaly swoj entuzjazm z powodu mojego zwyciestwa nad sarevokiem, ale watek glowny nic sie nie poruszyl...
HEEEEEEELP ;]
aha, nie mam tez final save po zabiciu sarevoka (bo to sie chyba robi po ostatnim, prawda?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprecyzować co rozumiesz przez "zabiłem Sarevoka"? Gdzie i kiedy go zabiłeś? Jeśli w świątyni Bhaala w podziemnym mieście to tam właśnie należy go zabić i robi się to tylko raz.
Jakie mody masz doinstalowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę znowu muszę prosić o pomoc:)
Gdzie zdobyć pancerz Anghega ?? Gdzieś czytałem że jeden jest w Naskhel ale nie wiem czy to prawda

Z góry THX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden jest ukryty na polu w Nashkel - koordynaty tego schowka to 191,2746 (niektóre mody zmieniają zawartośc tej skrytki - zamiast pancerza jest tam płaszcz).
Drugi pancerz można załatwić sobie u kowala w Beregoście, dostarczamy mu płyty pancerza Ankhega (można je zdobyć polując na Ankhegi na farmie na północ od Gospody Pod Pomocną Dłonią), odmawiamy sprzedania mu ich a wtedy on składa nam następną ofertę: za kilka tysięcy sztuk złota wykona dla nas zbroję płytową z Ankhega (zajmuje mu to dziesięć dni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 21:16, Karharot napisał:

Możesz sprecyzować co rozumiesz przez "zabiłem Sarevoka"? Gdzie i kiedy go zabiłeś? Jeśli w
świątyni Bhaala w podziemnym mieście to tam właśnie należy go zabić i robi się to tylko
raz
.
Jakie mody masz doinstalowane?



mam zainstalowany tylko TotNSC... zabilem sarevoka i po obejrzeniu animacji koncowej nic sie nie stalo - wyszedlem ze swiatyni, podszedl do mnie ten staruch w czerwonym wdzianku ;P (czarodziej) i powiedzial ze to fajnie ze udalo mi sie wygrac blablabla... po tym wyszedlem z miasta i zrobilem wieze durlaga i inne questy z totnsc i to wszystko ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NTotSC modyfikuje grę tak, że po zabiciu końcowej postaci gra się nie kończy i można grać dalej.
Nic dziwnego, że gościa w labiryncie nie ma... skoro go już zabiłeś ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten staruch to Elminster - jeden z najpotężniejszych magów wieloświata:)
Nie bardzo widzę w czym tkwi twój problem - jeśli zakończyłeś już grę to po prostu ją wyłącz i po kłopocie:)
Jeśli chcesz wyeksportować swoją postać do BG2 (albo ponownie zagrać nią w BG1) to final-save nie jest Ci do tego niezbędny. Możesz użyć dowolnego innego sejwa albo opcji "eksportuj" (w oknie statystyk twojej postaci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów problem mam nadzieję że ostatni (trudno poużeracie się z takim noobem jak ja od tego tu jesteście:)

Zrobiłem zadanie w kopalniach żelaza miałem jakiś sen no i nie wiem co dalej.Gdzie mam iść ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 23:27, Gall historyk napisał:

Zrobiłem zadanie w kopalniach żelaza miałem jakiś sen no i nie wiem co dalej.Gdzie mam iść
??

Musisz odnaleźć lokację "Obóz Bandytów", który jest w prawnym górnym rogu mapy. Ale zanim tam pójdziesz, najlepiej "pozwiedzać" inne lokacje i nabić trochę doświadczenia/poziomów.

Najlepiej było by chyba iść do Beregostu, i spotkać sie w którejś z gospód z pewną panią oficer - nazywa się bodajże Vai (albo jakoś podobnie). Która powie Ci, że za każdy skalp bandyty zapłaci 50(?) sztuk złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 23:27, Gall historyk napisał:

Zrobiłem zadanie w kopalniach żelaza miałem jakiś sen no i nie wiem co dalej.Gdzie mam iść ??

A listy ze skrzyni w kopalni wziąłeś i czytałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 00:17, Albatross napisał:

> Zrobiłem zadanie w kopalniach żelaza miałem jakiś sen no i nie wiem co dalej.Gdzie mam
iść ??
A listy ze skrzyni w kopalni wziąłeś i czytałeś?


oczywiscie ze tak widocznie to mi umknelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tranzig - 2 piętro, gospoda u Feldeposta, Beregost.

Jak już z nim grzecznie porozmawiasz, to nie zapomnij przeczytać listu, który ma przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 18:35, Epiphany napisał:

> ok rozważe ale wiesz bardziej cenię jednego maga niż łucznika:)

Doskonale Cię rozumiem,ostatnio grałam dwoma magami [a w BG II właśnie gram trzema]. Niemniej,
Jaheira nie jest magiem, więc jak już - wymień ją [albo Minsca, skoro grasz zbrojnym,] na Edwina
;))


ja mam w dróżynie Jaheire i calkiem mi sie przydaje ;) moja droznyka ma sklad taki:
ja - lowca, Kagain, Bub, Dynaheir, Jaheira, Imoen. czyli 3 lucznikow (imoen, ja i bub), jaheira z proca, kagain ktory rzuca toporem a z bliska walczy krzykiem smierci no i czarownica.
I musze powiedziec ze z zadnym przeciwnikiem w grze (na poziomie najtrudniejszym) nie mialem zbyt wielkich klopotow. Swiatynia czarnej dloni czy demonknight to byl luzik, trzeba tylko sprytnie zagrac ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JAk to jest że gram w druzynie z moim kuzynem (ja nekromanta on barbażyńca)
I to tylko on może nosić części zbroi jakie znajdujemy po drodze a ja wciąż paraduje w łachach które dostałem na początku gry? Przez to często jetem narażony na śmierć a wraz ze mną giną moi podopieczni! (Trupy)

Okażcie wsparcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować