Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Mam taki problem po włączeniu Jet''layi do drużyny daje mi ona quest żeby odnaleźć jej siostre

Odkrywa się mapa Las Ostrych Kłów (1)
Lokacja pokazuje się po rozmowie z JetLayą. Potem wyskakuje nowa lokacja

Las Ostrych Kłów (2)
Docieramy tu idąc przez Las Ostrych Kłów (1).
Tutaj mam 1 problem są tu jakieś fantomy (chyba 4) które są w niebieskich kółkach (a nie czerwonych) ale nie moge z nimi rozmawiac (a tłuką się między sobą) --> czy z nimi jest jakieś zadanie ??

ale to nic w porównaniu z moim drugim problemem
po wejściu do następnej lokacji Las Zagubionych Dusz nie mogę stąd już nigdzie dalej wyjść, a wszystkich wytłukłem, nie spotkałem tu siostry JetLayi bo jej nie ma, nie wiem jak stąd wyjść, prosiłbym o jakąś pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siostra jest o północy, między skałami, mniej więcej w górnym lewym rogu mapy jak pamiętam.
A z fantomami jest quest, ale w drodze powrotnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie związane z gospodą Wesoły Żongler w Beregoście

otóż na piętrze znajdują się jakieś Siostrzyczki które po zagadnięciu przywołują jakiegoś Demona

z Siostrzyczkami sobie radzę (wystarczy rzucić Zabójczą Chmurę) ale Demona nie moge za nic ukatrupić, żadne czary na niego nie działają, z wojami jest już lepiej bo go nieźle ranią ale dochodze tylko do momentu gdy ten Demon jest NA SKRAJU ŚMIERCI (a walczyłem już z nim ze 30 razy) ale potem i tak rozwala mi całą drużynę (mam bronie +3 plus dwa sejmitary Drizzta)

macie jakieś rady jak pokonać tego demona, czy ma jakieś słabe punkty ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siostrę Jet''layi już odnalazłem ale nadal nie moge wyjść z lokacji LAS ZAGUBIONYCH DUSZ

wszędzie gdzie chce przejść wyskakuje mi na mapie NIE MOZNA OSIĄGNĄĆ CELU a z save z Lasów Ostrych Kłów mogę wszędzie się udać

czemu się tak dzieje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś gra z zainstalowanym modem BG trilogy?kupiłem sagę, żeby pograć na tym modzie (łączy jedynkę z dwójką), ale nie mogę poprawnie zainstalować go. przeglądałem już rożne fora, ale wskazówki nic nie pomagają. nie wiem, czy w ogóle można poprawnie zainstalować tego moda?jeśli komuś udało sie to zrobić to proszę o wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BGT Trilogy jest łatwe do instalki i nie mam z nim problemów

1 najpierw instalujesz 1 i 2 Baldura
2 potem BGTrilogy wypakowujesz do folderu Baldur''s 2
3 uruchamiasz Setup-BGT (musisz mieć w tym momencie ze 3 GB na dysku wolnego miejsca)
4po uruchomieniu Setup-BGT wyskoczy ci komunikat żebyś podał dokładną nazwę folderu w którym masz zainstalowaną część 1 (uwaga nie 2 tylko 1) i wpisujesz, np. D:/Bioware/Baldur''s Gate
5 to spowoduje że część pierwsza zostanie przekopiowana do dwójki
6 po wszystkim możesz usunąć katalog z baldur 1 z kompa bo obie części będą teraz dostępne pod dwójką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 17:01, jaceloth napisał:

czy ktoś gra z zainstalowanym modem BG trilogy?kupiłem sagę, żeby pograć na tym modzie (łączy
jedynkę z dwójką), ale nie mogę poprawnie zainstalować go. przeglądałem już rożne fora, ale
wskazówki nic nie pomagają. nie wiem, czy w ogóle można poprawnie zainstalować tego moda?jeśli
komuś udało sie to zrobić to proszę o wskazówki

Ja do odpowiedzi Bloodsuckera dodam jeszcze, że bardzo ważne jest, żeby w momencie, gdy masz uruchamiać Setup-Bgt, to niemożesz mieć w napędzie płyty z sagą !!! Najlepiej jest włożyć do napędu jakąś płytkę z muzyką lub filmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 17:51, BLOODSUCKER-PL napisał:

BGT Trilogy jest łatwe do instalki i nie mam z nim problemów

bardzo wielkie dzięki, kilka razy próbowałem i dopiero po twoim poście sie udało:-) mam jeszcze pytanie, czy inne mody instalować po instalce BG Trilogy, czy lepiej przed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z modami może być problem
ja się tydzień z nimi męczyłem bo ważna jest kolejność ich zainstolowania

ale i tak jak zainstalowałem prawie wszystkie mody [tylko do 1] i doszłem do 5 rozdziału to mi wyskoczył błąd właśnie w jednym z modów i teraz utknąłem na jednej lokacji i nie moge się stamtąd wydostać

moim kolejnym krokiem po zainstalowaniu BGT było wyciągnięcie z folderu BGT konwertera dla polskich znaków o nazwie kpzbg1 --> powinieneś to wyciągnąć do folderu Baldur''s

takie mody potem instalowałem w kolejności:

1 Slime Quest --> zadanie w Beregoście ze Szlamem
2 DSotSC
3 NTotSC
4 Setup thalan --> super mod Thalantyr ten mag Z Wysokiego Żonglera przerabia ci bronie i zbroje na lepsze
5 SirinesCall --> też fajna historia o piratach w lokacji z syrenami gdzie trzeba takie dziecko ochronić przed wilkami
6 Setup-TGC1E
7 bg1ub
8 BW Herbs
9 setup 1pp
10 setup BGTTwek
11 setup BP-BGT-Worldmap

ale jak mówie mi w 5 rozdziale się zacięło na mapie LAS ZAGUBIONYCH DUSZ z jednego z modów i nie moge stamtąd wyleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 23:03, BLOODSUCKER-PL napisał:

moim kolejnym krokiem po zainstalowaniu BGT było wyciągnięcie z folderu BGT konwertera dla
polskich znaków o nazwie kpzbg1 --> powinieneś to wyciągnąć do folderu Baldur''s

hmm...wynika z tego, ze reszte instalowałeś dopiero po BGT.czytam na ten temat sprzeczne opinie.
konwerter już wyciągnąłem i zrobiłem co trzeba

spróbuję w takim razie pobawić sie z modami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 23:03, BLOODSUCKER-PL napisał:

ale jak mówie mi w 5 rozdziale się zacięło na mapie LAS ZAGUBIONYCH DUSZ z jednego z modów i nie moge stamtąd wyleźć

W takich wypadkach najlepiej jest używać kodów do przenoszenia się z powrotem do poprzednich lokacji.
Kody Area w BGT (i Tutu) są zmienione w porównaniu do oryginalnej gry BG1, ale pod tym linkiem znajdziesz dokładną rozpiskę każdej lokacji. Niestety mapa nie dotyczy lokacji z modów.

http://forums.gibberlings3.net/index.php?showtopic=8812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy !!!

Grałem sobie dużo w BG, więc kiedy pojawiła się okazja kupiłem wydaną obecnie sagę,
Problem polega na tym, że nie mogę (nie widzę opcji) włączenia krwawej łaźni,
Uroczy ogr na jarmarku koło Nashkel po prostu znika zamiast uroczo wybuchnąć fontanną flaków.

Jest jakiś patch albo mod, który odblokowuje tą opcje?
W baldur.ini sprawdzałem i nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 20:48, Witcher21 napisał:

(...)


Rany jakaż paląca potrzeba. ;)

A tak serio, to opcja ta musi być. Sprawdź dokładnie opce gry, a także konfiguracje gry przed odpaleniem aplikacj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale Baldur''s Gate 1 w nowej edycji jest spartolony. Na szczęście można to naprawić. Dodaj w Baldur.ini linię Memory Access=100 w sekcji [Game Options].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 21:33, Albatross napisał:

Niestety, ale Baldur''s Gate 1 w nowej edycji jest spartolony. Na szczęście można to naprawić.
Dodaj w Baldur.ini linię Memory Access=100 w sekcji [Game Options].


o dzięki, dzięki, dzięki najmądrzejszy z mądrych
;-)
swoją drogą widziałem to samo w pomocy technicznej, tylko dlaczego tego nie wypróbowałem, hmmmm....
no comment ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udaj się do wioski Gullykin (na północ od mostu Firewine na wschód od Ulcaster) przyjmij od jednego z niziołków zadanie oczyszczenia ruin, następnie udaj się do chatki w zachodniej części wioski, zejdź na niższe piętro tam zaczepi Cię nieprzyjazny niziołek który każe Ci się wynosić, w rozmowie wybierz kwestię "czy tu nie śmierdzi koboldem?" po czym zabij gospodarza, w chatce jest ukryte przejście do podziemi znajdź je i otwórz po czym zapisz grę. Kiedy wejdziesz do podziemi znajdziesz się w małym pomieszczeniu z ogrzym magiem którego dość łatwo ubijesz. Teraz najtrudniejsza część - tuż na zachód (jest tak blisko że "widzi" częś pomieszczenia w którym jesteś) stoi mag, jest on dość ciężkim przeciwnikiem gdyż w zakamarkach korytarza kryje się też kilka ogrillionów, skoncentruj się najpierw na pokonaniu czarodzieja (przyda się zaklęcie "ujawnienie niewidzialnego" spróbuj go też unieruchomi np czarem "pajęczyna") przy jego zwłokach znajdziesz między innymi zwoje "kuli ognia" i "zabójczej chmury" (jeden z najpotężniejszych czarów w BG1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 18:48, Witcher21 napisał:

Gdzie w BG 1 można znaleźć zwój z kulą ognia?
Byłem u Talanthyra i nie ma :(


Właśnie dziś go zdobyłem. Na północy w wiosce bandytów. Był bodajże w jednym z kuferków obok chatek lub w samej chatce. Obóz odkrywa się w 3 rozdziale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować