Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Produkcja gry karcianej Wiedźmin rozpoczęta!

85 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2007 o 22:00, LifaR napisał:

-> U, pfuj, komercja ble, mieli robic Wiedzmina tylko dla wlasnej przyjemnosci ! ;p Jasne
chyba, ze gra musi byc odpowiednia wypromowana i dobrze by bylo dla ludzi z tym wszystkim zwiazanych,
gdyby te wszystkie produkty nawzajem napedzaly swoja sprzedaz. Komercha pelna geba, pewnie,
ale powiedziales (napisales), jakby to byla jakas nowosc, a i wada napewno. Ja poczekam na
opinie innych, ale moze sie skusze, MtG zarzucilem dosyc dawno, moznaby wiec pograc teraz w
rodzimy produkt :)


oczywiscie ze wszystko jest robione dla pieniedzy, ale tu nam sie pojawia wiedźmin na komorki, tutaj karcianka, zaraz będą TAZO z wiedźminem w lays''ach, gumy balonowe z wiedźminem, jogurciki Danone''a ;)
moze troche przesadzam, ale... zawsze jest ale :]
karcianke tak czy tak chętnie zobacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 23:19, SMOK275 napisał:

Nie Magia i Miecz to podróbka właśnie Magicznego Miecza który jest dużo bardziej
rozbudowany i ciekawszy. Jak chcesz sprawdzic wejdź na http://torrenty.org/ Tam widziałem nawet
wersje do druku którą można ściągnąć i widać od razu co jest bardziej rozbudowane.


A masz może torrenta u siebie? Bo nie chce mi się rejestrować na tę stronę dla jednego pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 19:07, Daerdin napisał:

A masz może torrenta u siebie? Bo nie chce mi się rejestrować na tę stronę dla jednego pliku.


Nie mam torrenta na kompie, ja kupowałem sobie każdą część po kolei stopniowo jak wychodziły, wciągło mnie to w wieku 9 lat i do tej pory się przy tym czasami bawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 20:57, Kris_bla napisał:

Generalnie to jesli sluzy to promocji gry, czyli zarabianiu kasy... zwroceniu uwagi klienta,
wiec jest to komercha i tyle ;-P

Robione typowo pod publiczke i wyciskanie wszystkiego co sie da z tworczosci Sapkowskiego,
a nie Waszej, bo gry nadal nie ma, wiec nie mozliwe zeby ludzie kupowali ja dlatego, ze jest
dobra albo cos ;-P Po prostu lubia Wiedzmina i pewnie na to poleca... tak jak tu pisalem, zeby
ta gra nazywala sie Zenek w krainie Daworth, to i tych kart i promocji innych tez by nie bylo...
Wiem, ze nic nie robi sie charytatywnie, ale trzeba tez robic jakies dodatki, ktore z gra maja
cos wspolnego, a gry karciane do gry komputerowej? Jakos mnie to nie przekonuje ;-P


Się mylisz :) Taki tok rozumowania byłby uzasadniony, gdyby rzeczywiście karcianka, czy/i gra komórkowa powstawały sobie gdzieś tam, a my czekalibyśmy tylko na kaskę z licencji. A tak, w ostatni piątek miałem okazję zagrać sobie w niezbalansowaną jeszcze wersję gry promocyjnej. I doskonale się bawiłem. I powiem Ci, dlaczego inni, grając w tę grę, nie będą myśleć tylko i wyłącznie o wydaniu kaski i o naciągniu licencji Sapka. Bo: a) gra będzie posiadała ilustracje z gry komputerowej i będzie nawiązywać do jej fabuły, b) będzie posiadała zasady walki opracowane na podstawie mechaniki walki z gry komputerowej. Jak widać, bardzo dużą uwagę przykładamy do tego jak wykorzystywana jest marka gry komputerowej Wiedźmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie pomysł super. jestem fanem sagi o wiedzminie. zywkly gracz kupi tylko gre... fan ksiazek/gry kupi sobie edycje limitowana i moze rozne dodatki jak karty itp. niema w tym nic zlego. dla mnie pomysl bomba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze musi jakos nawiazywac do gry komputerowej, ale nie powiesz mi, ze kupia to ludzie dlatego, ze podoba im sie gra, w ktora przeciez nie mogli zagrac ;-P Kupia, bo lubia Wiedzmina (ksiazke) i z tego samego powodu kupia gre... :-) Ba... nawet ja kupie z tego powodu... jesli bedzie wersja angielska, bo jak polska to na bank nie kupie ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>... jesli

Dnia 20.02.2007 o 06:57, Kris_bla napisał:

bedzie wersja angielska, bo jak polska to na bank nie kupie ;-P


..kupowanie angielskiego wiedźmina zakrawa mi już na perwersje :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 19:55, Mike napisał:

..kupowanie angielskiego wiedźmina zakrawa mi już na perwersje :))))


To Wy caly czas reklamujecie ta gre po angielsku, wiec mam powody sadzic, ze lepsza wersja bedzie angielska i taka chce kupic... o ile bedzie mi to dane :-/ w co watpie :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 19:59, Kris_bla napisał:

> ..kupowanie angielskiego wiedźmina zakrawa mi już na perwersje :))))

To Wy caly czas reklamujecie ta gre po angielsku, wiec mam powody sadzic, ze lepsza wersja
bedzie angielska i taka chce kupic... o ile bedzie mi to dane :-/ w co watpie :-/


Gra jeszcze nie miala ani jednej reklamy jesli chodzi o scislosc. A jesli chodzi o artykuly to w polskiej prasie branzowej (glownie cda i click) bylo najwiecej artykulow. Nigdzie na swiecie w jednym kraju na razie nie bylo wiecej w prasie i pewnie tak pozostanie, bo kolejne wkrotce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 20:05, Mike napisał:

Gra jeszcze nie miala ani jednej reklamy jesli chodzi o scislosc. A jesli chodzi o artykuly
to w polskiej prasie branzowej (glownie cda i click) bylo najwiecej artykulow. Nigdzie na swiecie
w jednym kraju na razie nie bylo wiecej w prasie i pewnie tak pozostanie, bo kolejne wkrotce...


Chodzilo mi o filmiki prezentujace gre, czy wywiady z tworcami, ktore zwykle ogladalem w wersji angielskiej... nie wiem, moze zle szukalem, ale wszedzie byly filmiki z angielskimi napisami, a nic po polsku... gdy pierwszy raz wlaczylem taki trailer, to bylem w szoku, ale gdy kazdy kolejny tez byl po angielsku, czasem z polskimi podpisami dotarlo do mnie, ze gra jest typowo pod angielska wersje robiona zeby sprzedac sie za granica, ale nie mam Wam tego za zle, bo wole wersje angielska i taka pragnalbym zakupic... i to tyle :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2007 o 20:11, Kris_bla napisał:

Chodzilo mi o filmiki prezentujace gre, czy wywiady z tworcami, ktore zwykle ogladalem w wersji
angielskiej... nie wiem, moze zle szukalem, ale wszedzie byly filmiki z angielskimi napisami,


Cos bardzo dziwnie szukales;) Wszystkie filmy z serii making of... gdzie sa wywiady z tworcami, sa po polsku z angielskimi podpisami!!! Nie pamietam filmow po ang z polskimi podpisami, cos musialo Ci sie pomylic:)

Dnia 24.02.2007 o 20:11, Kris_bla napisał:

a nic po polsku... gdy pierwszy raz wlaczylem taki trailer, to bylem w szoku, ale gdy kazdy
kolejny tez byl po angielsku, czasem z polskimi podpisami dotarlo do mnie, ze gra jest typowo
pod angielska wersje robiona zeby sprzedac sie za granica, ale nie mam Wam tego za zle, bo
wole wersje angielska i taka pragnalbym zakupic... i to tyle :-)


Moze widziales filmy z targow na angielskich stronach np. ign?

Z tymi ang wersjami (w tym wiedzimina) to widze, ze jednak nie jestes zupelnie normalny;)

(Prosze nie obraz sie, kazdy ma jakiegos bzika;) - ja tez mam swoje;) )

Jak wyjdzie pierwszy tom Sapka po ang, to tez Ci podeslac?;) Ja tam wole po polsku, tak czytalem Sage, i wole nasza swojska rzyc, niz ass;)

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 20:24, Mike napisał:

Cos bardzo dziwnie szukales;) Wszystkie filmy z serii making of... gdzie sa wywiady z tworcami,
sa po polsku z angielskimi podpisami!!! Nie pamietam filmow po ang z polskimi podpisami, cos
musialo Ci sie pomylic:)


Hmm, ale ngidzie nie widzialem napisu Wiedzmin, tylko wszedzie The Witcher... a to o czyms swiadczy prawda? :-P No i jezyk angielski jak najbardziej jest obecny... BTW Ostatni jakis filmik to w zeszlym roku ogladalem... ;-D

Dnia 24.02.2007 o 20:24, Mike napisał:

Moze widziales filmy z targow na angielskich stronach np. ign?


Rozne ogladalem i dosc dawno temu, dziwne zebym pamietal skad :-)

Dnia 24.02.2007 o 20:24, Mike napisał:

Z tymi ang wersjami (w tym wiedzimina) to widze, ze jednak nie jestes zupelnie normalny;)

Dnia 24.02.2007 o 20:24, Mike napisał:

(Prosze nie obraz sie, kazdy ma jakiegos bzika;) - ja tez mam swoje;) )


Po prostu chce uczciwego traktowania klienta i tyle ;-P A skoro to moj bzik to niech tak bedzie... moge zostac nawet wyklety i zabity, jesli to zmieni cos w tym kraju na lepsze to warto sie poswiecic ;-P

I nie obrazam sie :-)

Dnia 24.02.2007 o 20:24, Mike napisał:

Jak wyjdzie pierwszy tom Sapka po ang, to tez Ci podeslac?;) Ja tam wole po polsku, tak czytalem
Sage, i wole nasza swojska rzyc, niz ass;)


Nie trzeba ;-P Sapkowski pisal Wiedzmina po polsku, a Wy robicie gre z mysla o angielskiej widowni, co widac na filmikach i po samej nazwie, wiec to chyba logiczne, ze chce miec ta "lepsza" wersje, nawet jesli Ty uwazasz, ze wersja PL bedzie lepsza... moze nawet beda jakies dodatki dla wersji PL... ale ja i tak chce wersje angielska moc zakupic... mam chyba do tego prawo? Moze byc drozsza nawet i bez zadnych dodatkow, tylko zeby byla w normalnym jezyku ;-D (nie, nie uwazam, ze polski nie jest normalnym jezykiem ;-) to tak gwoli wyprzedzenia mozliwego pytania ;-D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A te karty to będą czymś na podstawie " Magic: The Gathering ", czy to będą raczej zwykłe karty, którymi będzie się grało np. w pokera ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2007 o 07:17, Kris_bla napisał:

Nie trzeba ;-P Sapkowski pisal Wiedzmina po polsku, a Wy robicie gre z mysla o angielskiej
widowni, co widac na filmikach i po samej nazwie, wiec to chyba logiczne, ze chce miec ta "lepsza"
wersje,


Robimy grę tak samo dla polskiej widowni jak i zagracznicznej. Co więcej, polska jest dla nas wręcz ważniejsza.

Dnia 25.02.2007 o 07:17, Kris_bla napisał:

nawet jesli Ty uwazasz, ze wersja PL bedzie lepsza... moze nawet beda jakies dodatki
dla wersji PL... ale ja i tak chce wersje angielska moc zakupic... mam chyba do tego prawo?


Jasne, jest sporo sklepów w us/uk/astralii ktore wysyłają do Polski i z ich ofert możesz skorzystać. Jak i osoby anglojęzyczne mieszkające w Polsce. Są również serwisy aukcyjne, możliwości jest dużo.

Nie oczekuj jednak, że będzie to robić polski wydawca. Po pierwsze sprzedawanie produktów bez polskiej instrukcji jest nie do końca zgodne z ustawą o ochronie konsumentow i ustawą o czystości języka polskiego :)
po drugie, gry z innych rynków nie są dostosowane do innych regulacji będących w PL - choć to akurat działa w drugą stronę. W US, kobiety w niektórych scenach będą mniej rozebrane i język łagodniejszy, w niemczech akurat przeciwnikom mniej krwi w żyłach płynie. Nie wiem dokładnie jakie będą różnice w wersji UK i Australijskiej. Ale pewnie też będą.

Ty masz specjalne wymagania i musisz sam znaleźć sposób aby je spełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 09:42, maciek999 napisał:

A te karty to będą czymś na podstawie " Magic: The Gathering ", czy to będą raczej zwykłe karty,
którymi będzie się grało np. w pokera ???


Będzie to gra bitewna 1/1,

Z tego co pamiętam wersja Full po 52 karty,
Wersja skrócona po 26.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 13:04, Mike napisał:

Robimy grę tak samo dla polskiej widowni jak i zagracznicznej. Co więcej, polska jest dla nas
wręcz ważniejsza.


Jakos tego nie widac ;-P

Dnia 21.04.2007 o 13:04, Mike napisał:

Jasne, jest sporo sklepów w us/uk/astralii ktore wysyłają do Polski i z ich ofert możesz skorzystać.
Jak i osoby anglojęzyczne mieszkające w Polsce. Są również serwisy aukcyjne, możliwości jest
dużo.


Hmm, czyli polski wydawaca, ba TWORCA, ma to gdzies, ze sa ludzie, ktorzy w Polsce chcieliby kupic ich nowa gre, po angielsku... Super!

Dnia 21.04.2007 o 13:04, Mike napisał:

Nie oczekuj jednak, że będzie to robić polski wydawca. Po pierwsze sprzedawanie produktów bez
polskiej instrukcji jest nie do końca zgodne z ustawą o ochronie konsumentow i ustawą o czystości
języka polskiego :)
po drugie, gry z innych rynków nie są dostosowane do innych regulacji będących w PL - choć
to akurat działa w drugą stronę. W US, kobiety w niektórych scenach będą mniej rozebrane i
język łagodniejszy, w niemczech akurat przeciwnikom mniej krwi w żyłach płynie. Nie wiem dokładnie
jakie będą różnice w wersji UK i Australijskiej. Ale pewnie też będą.


Jak czytam takie bzdury to az mnie trzesie... no coz... olewajcie sobie dalej... w koncu moze ludzie przejrza na oczy ;-P

Dnia 21.04.2007 o 13:04, Mike napisał:

Ty masz specjalne wymagania i musisz sam znaleźć sposób aby je spełnić.


Coz... w takim razie raczej nie kupie Wiedzmina ;-P, skoro tworca gry, ma gdzies klientow, to ja tez mam taka gre gdzies ;-P


P.S. Dzieki za mega szybka odpowiedz... zaledwie dwa miesiace czekalem ;-D, ale warto bylo, bo juz wiem, ze Wiedzmina nie kupie ;-P, moze jak juz CDP upadnie i przejmie ta gre jakis inny wydawca, to sie zastanowie ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować