Zaloguj się, aby obserwować  
iro1979

Jagged Aliance 3D

53 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2006 o 08:52, iro1979 napisał:

> A tak w ogóle są jakieś informacje o tym kiedy pojawi się JA3D, albo w jakiej fazie są
prace
> nad nią i czy w ogóle wyjdzie??

Data premiery jest wyznaczona na wrzesień tego roku :) http://www.gry-online.pl/s026.asp?ID=3480
Nie moge się doczekać :)


Dzięki ci człowieku za tego linka :) Jeśli to są wiarygodne daty to cholera, ...ale będzie święto :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.gry-online.pl/s016.asp?ID=4802
http://gry.o2.pl/zapowiedzi/?co=pokaz&id=369

Po tych dwu artykułach można zacząć się poważne zastanawiać nad kupnem JA3D, rozgrywka będzie zdecydowanie mniej autonomiczna niż w poprzedniczce, nie ma mowy o przemieszczaniu sie po sektorach, na planszy może być tylko 6 najemników (???), zamiest jednego ogólnego zadania jak to było w JA2, będziemy mieli do wykonania 20 misji (zapachnialo Fallout Tactics, tyle że tak dobre jak FT, to na pewno nie będzie), JA3D nie będzie strategią turową (!!!), będzie TYLKO możliwość spauzowania gry po to aby wydać co bardziej skomplikowane rozkazy, tylko 30 najemników. A screeny - sami popatrzcie, nic zaskakującego, patrząc na np. Dawn of War, czy Ground Control 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nieeeee!!!!!!!!!! Ja chce starego, dobrego, klasycznego jaggeda z małymi poprawkami.... Łeeee.... Znowu robią jakąś tandetną nawalankę pod szyldem kolejnej części gnialnej turówki... :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Cytaty z pierwszego linka:
"...Łącznie kampania w Jagged Alliance 3D składa się z 20 misji, przy czym 12 stanowi rdzeń fabuły i musi zostać ukończone, zaś pozostałych 8 pełni funkcje poboczne. Warto jednak zaznaczyć, iż ukończenie tych ośmiu wpływa na to, jaką trudność sprawią nam zadania podstawowe..." Czyli podobnie jak w poprzedniej części, przecież były misje typu zabić bandytów i poodcinać im głowy, zrobić robota i takie tam ale juz nie pamiętam :)
"...Rozgrywka toczy się w systemie turowym..."
Z kąd wziąłeś ta pauze to nie wiem :)
PS: Ale faktycznie będzie troszke okrojaona (30 najemników) jednak może to z tego względu że będzie na misji 6 a nie 8 i zajmie więcej czasu poznanie wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytać trzeba uważnie :) (to jest cytat z 2 linka, myślę, że zawiera wiadomości bardziej wiarygodne od tych z 1):
" Być może nieco zdziwi to fanów poprzednich gier z serii, ale zabawa będzie przebiegać w czasie rzeczywistym. Niemniej będzie istniała możliwość zapauzowania akcji, aby na spokojnie wydać żołnierzom rozmaite rozkazy, i da się też ustawić automatyczne wstrzymywanie akcji w określonych sytuacjach. Uprzedzając komentarze: developerzy dodają, że kolejna produkcja z serii, czyli Jagged Alliance 3, będzie już pełnoprawną strategią turową."

A co do misji to wydaje mi się, że będzie to wygląlo w ten sposób, że w jakiś sposób będzie nam przedstawione zlecenie (może przez laptop) i w jakiś cudowny sposób (teleportacja ?? ;) ) nasi najemnicy zostaną przerzuceni w strefę działań. Nie ma mowy o ekranie mapy z sektorami, po których będziemy mogli się przemieszczać (zauważcie, że nie ma screenów przedstawiającyh tę mapę), zresztą samo słowo misje wskazuje na to, że gra będzie podobna do pierwszych Commandosów, chociaż może to wyglądać też tak jak w Fallout Tactics (co było by znacznie lepszym rozwiązaniem, choć nie tak dobrym jak w JA2, gdzie lądowaliśmy w Aruclo i naszym zadaniem było obalenie reżimu, do czego mogliś dojść na 1000 różnych sposobów, mówią krótko wątpię czy będzie możliwe samodzielne wybieranie celów - czy zaatakować Cambrię czy Almę itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 22:34, =FaBiAn= napisał:

Czytać trzeba uważnie :) (to jest cytat z 2 linka, myślę, że zawiera wiadomości bardziej wiarygodne
od tych z 1):
" Być może nieco zdziwi to fanów poprzednich gier z serii, ale zabawa będzie przebiegać w czasie
rzeczywistym. Niemniej będzie istniała możliwość zapauzowania akcji, aby na spokojnie wydać
żołnierzom rozmaite rozkazy, i da się też ustawić automatyczne wstrzymywanie akcji w określonych
sytuacjach. Uprzedzając komentarze: developerzy dodają, że kolejna produkcja z serii, czyli
Jagged Alliance 3, będzie już pełnoprawną strategią turową." ...

Przecież tu jest mowa o African Aliance nad którym prace zostały zawieszone... Jagged aliance 3D ma być turowe a African Aliance w czasie rzeczywistym (pewnie wiedzieli co się kroi i zawiesili prace :P)
PS: Jak nie będzie sektorów to lipa :/ mam nadzieje żę się mylisz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 23:11, iro1979 napisał:

PS: Jak nie będzie sektorów to lipa :/ mam nadzieje żę się mylisz ...


Jak nie będzie sektorów, to ja tej gry na oczy nie chcę widzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Być może nieco zdziwi to fanów poprzednich gier z serii, ale zabawa będzie przebiegać w czasie rzeczywistym. Niemniej będzie istniała możliwość zapauzowania akcji, aby na spokojnie wydać żołnierzom rozmaite rozkazy, i da się też ustawić automatyczne wstrzymywanie akcji w określonych sytuacjach. Uprzedzając komentarze: developerzy dodają, że kolejna produkcja z serii, czyli Jagged Alliance 3, będzie już pełnoprawną strategią turową."

Tu jest mowa o JA3D i JA3, które są oddzielnymi projektami, najpierw wyjdzie JA3D, dopiero potem JA3, wyraźnie pisze, że w JA3D rozgrywka będziem się toczyła w czasie rzeczywistym, z możliwością spauzowania gry po to aby wydać rozkazy i tyle. Natomiast JA3, które jest tutaj tylko wspomniane będzie prawdopodobnie miało system turowy identyczny lub bardzo zbliżony do JA2.

Inaczej natomiast pisze w artykule z GryOnline, ale tak jak wspomnialem wczesniej artykuł z GryO2 jest obszerniejszy i zawiera wiecej szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika na tych screenach z JA mnie nie powala. Jeżeli jednak będzie to tak dobre jak JA2, czy JA2,5 to zdobędą nie tylko moje pieniążki, ale i serce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 22:13, Medwith napisał:

Grafika na tych screenach z JA mnie nie powala. Jeżeli jednak będzie to tak dobre jak JA2,
czy JA2,5 to zdobędą nie tylko moje pieniążki, ale i serce :)


Ja pamiętam części "Jagged Aliance" i "Jagged Aliance: Deadly Games" :P Grafika była 320:200 (mało nawet jak na tamte czasy) a myzyka lepiej nie mówić. Pomimo to potrafiły stworzyć klimat jakiego nie było w innych grach. Szczerze to te nowsze części 2 i 2,5 miały lepszą grafike ale już troche się gorzej mi grało. Może ma msentyment do tych starych textów mówionych typu " e modifaj em sikstin raifyl in perfekt kondiszyn :P" i do grafiki 320:200 mającej swój urok, na co komu to całe 3D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 20:58, iro1979 napisał:

...
A tam smuty mi tu piszesz :P. Ponieważ gre "produkuje" MistLand to najlepiej sprawdzić u nich
:P http://www.mistgames.ru/eng/projects.php?project_id=2
A tu pisze tak jak ja mówie :P


I oby tak było, ja tylko podałem taką informacje jaką tu wyczytałem na www.gry.o2.pl ;) Chociaż sam pokusiłbym się o wysłanie dla całkowitej pewności mejla do MistLand.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
E tam ja wiem że chciałeś dobrze :). A tu masz informacje że African aliance padło i biorą się wszyscy do roboty by zrobićw 2006 JA3D. Dobrze poszukasz na tej stronie to zobaczysz że to African aliance miało być real time :))). Nie diwie się że projektu zaniechano :) http://www.mistgames.ru/eng/news.php?show=news&id=11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za takie seryjne postowanie, ale przed chwilką znalazłem to na stronie Mistu, znający angielski powinni się połapać o w jaki sposób developer wyobraża sobie sytem turowy.

http://www.mistgames.ru/eng/press.php?cat_id=2&subcat_id=2&press_id=7
http://www.mistgames.ru/eng/press.php?cat_id=2&subcat_id=3&press_id=3
http://www.mistgames.ru/eng/press.php?cat_id=2&subcat_id=3&press_id=4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Hmmm czytałem pogieżnie i z tego co zrozumiałem to będzie zatrzyamnie akcji np. jak wyskoczy przeciwnik (tak było w 2 i w 2,5) i dojdzie zatrzymywanie gry kiedy chcesz (tak jak w falloucie). To samo mogłeś zresztą zrobićw 2 i w 2,5 oddając strzał na mapie gdzie byli cywile lub pochowani wrogowie. Tu zostało to uproszczone i będzie tak jak w falloucie. Jestem dobrej myśli (chyba że źle zrozumiałem :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
A i rzeczywiście będzie też JA3 czysto turowe i chyba to będzie powrót do korzeni i od początku do końca będzie 0 czasu rzeczywistego. Takie szachy tylko ciekawsze :)). Napewno JA3D nie skopią i dlatego je kupie ale będe bardziej zadowolony z JA3. Sory za wprowadzanie w błąd, ale z tym real time to nie wiadomo jak to będzie. Tak jak mówiłem ta aktywna pauza może być całkiem niezła i można pominąć bieganie co 12 kroków kiedy nie ma przeciwnika :) (mam nadzieje że o to chodzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to by było niezłe tylko nie ma tutaj mowy o punktach akcji, bez nich pauza nie ma większego znaczenia, bo to ich odpowiednie wykorzystanie stanowiło o naszym być czy nie być. Cóż ja wciąż jesttem sceptycznie nastawiony do tego nowego systemu turowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 23:32, =FaBiAn= napisał:

No to by było niezłe tylko nie ma tutaj mowy o punktach akcji, bez nich pauza nie ma większego
znaczenia, bo to ich odpowiednie wykorzystanie stanowiło o naszym być czy nie być. Cóż ja wciąż
jesttem sceptycznie nastawiony do tego nowego systemu turowego.


OMFG to nie bedzie punktów akcji? Rany jak tak to straszna lipa, to przecież zrobią strzelaninke 6 osobową. To już lepiej będzie wziąć 1 dobrego najemnika i pobawć się w quaka :/. 0 punktów akcji = 0 taktyki = 0 zł wydanych na tą gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować